#مهسا_امینی
فیلم Army of the Dead 2 و دیگر اسپین‌آف‌های ارتش مردگان

از فیلم Army of the Dead 2 و دیگر اسپین‌آف‌های ارتش مردگان چه می‌دانیم؟

کار زک اسنایدر با مردگان تمام نشده

جهان مشترک ارتش مردگان زک اسنایدر با فیلم Army of the Dead 2 و چندین اسپین‌آف در حال گسترش است و شرکت نتفلیکس برنامه‌های زیادی برای این مجموعه دارد. در این مطلب قصد داریم تمام اطلاعاتی که از آینده‌ی این مجموعه داریم را با یکدیگر مرور کنیم.

زک اسنایدر پس از جدایی از دنیای توسعه‌یافته‌ی دی‌سی (DCEU)، با نتفلیکس همکاری کرد تا بازهم به سراغ کارگردانی یک فیلم زامبی‌محور برود. نتیجه‌ی این همکاری فیلم Army of the Dead بود که پایه‌گذار یک مجموعه‌ی جدید و درخشانی شد که فعلا ساخت یک دنباله و چند اسپین‌آف برای آن تائید شده است.

فیلم Army of the Dead در اوایل سال ۲۰۲۱ از طریق سرویس اشتراکی نتفلیکس در دسترس قرار گرفت و بینندگان را با جهان آخرالزمانی پر از زامبی جدید زک اسنایدر آشنا کرد. تمرکز این فیلم روی گروهی از مزدوران است که برای انجام یک دزدی عظیم در لاس وگاس که توسط زامبی‌های آلفا تسخیر شده، استخدام شده‌اند. این فیلم نقدهای بسیار مثبتی دریافت کرد و به یک موفقیت بزرگ برای نتفلیکس تبدیل شد. این نشانه‌ی خوبی بود، زیرا از قبل چندین اسپین‌آف برای گسترش جهان آن در حال ساخت بودند. نخستین اسپین‌آف این اثر، فیلم Army of Thieves بود، پیش‌درآمدی که روی شخصیت لودویگ دیتر با بازی ماتیاس شوایگهوفر تمرکز داشت. این عنوان در اواخر اکتبر ۲۰۲۱ منتشر شد و مانند Army of the Dead با استقبال خوبی همراه بود، هرچند نتوانست نظر همه‌ی طرفداران جلب کند.

زک اسنایدر هرگز این شانس را نداشت تا تمام برنامه‌های خود را برای DCEU‌ عملی کند، اما نتفلیکس در حال گسترش جهان ارتش مردگان است و قصد دارد پروژه‌های متعددی را برای رشد این مجموعه، توسعه دهد. در این مطلب می‌خواهیم تمام اطلاعاتی که از این پروژه‌ها داریم را بازگو کنیم.

بعد از Army of Thieves قدم بعدی برای ارتش مردگان چیست؟

اکنون که Army of Thieves در نتفلیکس منتشر شده است، وقت آن است که به آینده نگاه کنیم تا ببینیم در دنیای ارتش مردگان قرار است چه اتفاقاتی بیفتند. پروژه‌ی بعدی این مجموعه یک سریال انیمه‌ای به عنوان پیش‌درآمد برای فیلم اول است که Army of the Dead: Los Vegas نام دارد. در این سریال شاهد بازگشت بازیگرانی از جمله دیو باتیستا، الا پورنل و عمری هاردویک خواهیم بود، با اینحال وظیفه‌ی ایفای نقش شخصیت اصلی آن برعهده‌ی جو منگنیلو است و دیگر بازیگران جدیدی مانند کریستین اسلیتر، ونسا هاجنز، راس باتلر، یتیدا باداکی، جنا مالون، نولان نورث و ری پورتر نیز در آن حضور خواهند داشت.

 سریال Army of the Dead: Los Vegas چه زمانی پخش خواهد شد؟

انتظار می‌رود سریال Army of the Dead: Los Vegas در بهار ۲۰۲۲ منتشر شود. این مجموعه‌ی شش قسمتی در حال حاضر در مرحله‌ی تولید قرار دارد، اما نتفلیکس کار بازاریابی و تبلیغات آن را آغاز نکرده است. اگر نتفلیکس قصد داشته باشد تا مانند Army of Thieves که شش ماه بعد از Army of the Dead منتشر شد، با فاصله‌ی شش ماهه این سریال را پخش کند، پس احتمالا برای تماشای Army of the Dead: Los Vegas باید تا مارس یا آوریل ۲۰۲۲ منتظر بمانیم.

آیا بازیگران فیلم Army of the Dead در دیگر پروژه‌های ارتش مردگان حضور خواهند داشت؟

با معرفی چندین شخصیت جدید به جهان ارتش مردگان مشخص نیست که آیا شاهد بازگشت تیمی که در فیلم Army of the Dead دیدیم، خواهیم بود یا نه. تا به حال هیچ خبری مبنی بر بازگشت ناتالی امانوئل، رابی او فی، استوارت مارتین یا گز خان در هیچ کدام از دنباله‌ها و اسپین‌آف‌های ارتش مردگان منتشر نشده است. با اینحال اما زک اسنایدر اعلام کرده است که ممکن است در پروژه‌های آینده بازهم شاهد حضور آن‌ها باشیم، حتی امکان بازگشتی شخصیتی مثل لودویگ دیتر با بازی ماتیاس شوایگهوفر که در فیلم Army of the Dead شاهد مرگ او بودیم نیز وجود دارد. این شخصیت‌ها می‌توانند در فیلم Army of the Dead 2 یا دنباله‌ای مستقیم برای Army of Thieves ظاهر شوند.

آیا فیلم Army of the Dead 2 ساخته خواهد شد؟

در حال حاضر تائید شده است که زک اسنایدر در حال ساخت فیلم Army of the Dead برای گسترش مجموعه‌ی ارتش مردگان است، او حتی فاش کرده که این دنباله Planet of the Dead نامیده می‌شود و قرار است نسبت به فیلم اول بسیار بزرگتر باشد و همه‌گیری بیماری زامبی‌ها را در مقیاسی جهانی به تصویر بکشد. با توجه به تلفاتی که در فیلم اول شاهد آن بودیم، این دنباله می‌تواند تیم بازیگری عمدتا جدیدی داشته باشد، اما امکان دارد شخصیت‌هایی مانند واندروهه با بازی عمری هاردویک را هم در آن ببینیم. این طور که اسنایدر گفته، فیلم Army of the Dead 2 قرار است دارای حلقه‌های زمانی باشد و این می‌تواند به آن معنا باشد که بسیاری از شخصیت‌های فیلم اول و اسپین‌آف‌ها قرار است در آن حضور داشته باشند.

فیلم Army of Thieves چه اطلاعات داستانی بیشتری از جهان ارتش مردگان ارائه می‌کند؟

فیلم Army of Thieves به عنوان دومین پروژه از جهان ارتش مردگان، به طرز تعجب‌آوری چندان روی گسترش این جهان تمرکز ندارد و به طور مستقیم به پروژه‌های بیشتر این مجموعه اشاره نمی‌کند. در پایان این فیلم شاهد اطلاعاتی از چگونگی ورود لودویگ دیتر به وقایع Army of the Dead و درگیر شدنش با ماجراهای آن هستیم، اما دیگر شاهد ارائه‌ی اطلاعاتی بیشتری از جهان ارتش مردگان در آن نیستیم. در عوض، Army of Thieves یک داستان دزدی نسبتا کامل و مستقل را روایت می‌کند که فقط چند اشاره به آخرالزمان زامبی‌ها دارد.

نظر شما درباره‌ی فیلم‌های Army of the Dead و Army of Thieves چیست؟ آیا شما هم منتظر دنباله‌ها و اسپین‌آف‌های این مجموعه هستید؟


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا