برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
فصل هشتم Fear The Walking Dead
1%
  • 0/10

آیا مصون به ویروس‌ها در فصل هشتم Fear The Walking Dead حضور دارند؟

تئوری‌های مربوط به این خانواده ادامه دارد

آیا  مصون به ویروس‌ها در فصل هشتم Fear The Walking Dead حضور دارند؟ ۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک

هیچ شخصیتی نتوانسته تا الان در سری The Walking Dead از ویروس مصون باشد، اما فصل هشتم Fear The Walking Dead قرار است این روند را تغییر دهد. در دنیای The Walking Dead، مرگ پس از گاز گرفتن زامبی همیشه تضمین شده است،و یا قطع عضو آسیب‌دیده تنها راه ممکن برای فرار. درمان Fear The Walking Dead در فصل ۷ زمانی که آلیشیا کلارک (Alicia Clark) گاز گرفته شد، اندام مشکل‌ساز را از بین برد ولی به هر حال به تب تسلیم شد و علیرغم اینکه قطع عضو ناموفق به نظر می‌رسید، تب آلیشیا در نهایت شکست و او از مرگ جان سالم به در برد و قانون اصلی سریال زیر سوال رفت.

درکنار پایان ناراحت کننده فصل هفتم Fear The Walking Dead، قسمت‌های پایانی اسپین‌آف نشان می‌دهد که یا تب آلیشیا روان‌تنی بوده و قطع عضو در تمام مدت کارساز بوده است، یا اینکه آلیسیا مرده و آخرین صحنه او از Fear The Walking Dead یک سکانس خیالی بوده است. با گل آلود کردن آب بیشتر، Fear The Walking Dead فصل ۸، قسمت ۳ با عنوان “Odessa” نظریه سومی راهم پشتیبانی می‌کند. اگرچه از تایید کامل خودداری شده اما جون (June) با بازی جنا الفمن (Jenna Elfman) بیان می‌کند که آلیشیا و تمام خانواده اش می‌توانند مصونیت طبیعی در برابر ویروس زامبی داشته باشند.

بر اساس حرف‌های جون، PADRE در طول فصل هشتم Fear The Walking Dead مقادیر زیادی خون از مدیسون می‌گرفت تا بررسی کند که آیا آلیسیا زنده ماندن از گاز زامبی خود را به دلایل عامل ژنتیکی ارثی دارد یا نه. مدیسون از جون می‌پرسد که آیا این نظریه قابل قبول است یا نه، در نتیجه به Fear The Walking Dead فرصتی عالی برای خاموش کردن مفهوم عجیب و غریب یک بار برای همیشه و برقراری مجدد قوانین عادی زامبی آن ارائه می‌دهد. در عوض، جون با «هر چیزی ممکن است» پاسخ می‌دهد. در این مرحله از جدول زمانی The Walking Dead، ژوئن سال‌ها تحت نظارت دقیق PADRE به بررسی عفونت زامبی‌ها و نحوه جلوگیری از آن می‌پردازد و از تخصص پزشکی قبل از شیوع این بیماری برخوردار است. جون همچنین عفونت آلیشیا را در طول فصل هفتم Fear The Walking Dead از نزدیک تماشا کرد و از غیر معمول بودن علائم او آگاه است. در نتیجه، اعتقاد جون مبنی بر اینکه خانواده کلارک ممکن است مصونیت ویروس زامبی داشته باشند – یا اینکه حداقل نمی توان این پیشنهاد را رد کرد – ارزش زیادی دارد.

اگر آلیشیا و مدیسون در فیلم The Walking Dead از ویروس زامبی‌ها مصون باشند، مطمئنا تنها خانواده خوش شانسی نیستند که محافظت می‌شوند. این ایده که فقط یک خانواده در کل جهان می‌تواند در برابر مردگان مقاومت کند، حتی با استانداردهای The Walking Dead هم غیر واقعی به نظر می‌رسد. به احتمال زیاد، مصونیت یک پدیده بسیار غیرعادی است که به ندرت اتفاق می‌افتد و قبلاً در فرنچایز دیده نشده بود. صرف نظر از مشخصات علمی، این مسئله جهان واکینگ دد را به طور کامل بر سر آن می‌چرخاند و می‌تواند در اسپین آف های آینده بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

هم در دنیای داستانی The Walking Dead و هم از منظر روایی، چشم انداز مصونیت از ویروس زامبی همچنان حدس و گمان است. با این حال، اگر Fear The Walking Dead در این مسیر پیش برود، فرنچایز خطر ایجاد یک حفره داستانی همه‌گیر را دارد. همانطور که در فصل اول The Walking Dead مشخص شد، ویروس قبلاً کل جمعیت را آلوده کرده و پس از مرگ فعال می شود از این رو زنده شدن مجدد بدون توجه به نحوه مرگ اولیه فرد رخ می‌دهد. دلیل کشنده بودن گاز زامبی‌ها به این دلیل نیست که ویروس مانند سایر داستان‌های مربوط به زامبی‌ها در حال انتقال است، بلکه به دلیل وجود باکتری‌های کشنده در دهان مرده است که باعث عفونت غیرقابل درمان می‌شود.

این سؤالات در مورد اینکه مدیسون و آلیشیا دقیقاً از چه چیزی مصون هستند ایجاد می شود. مادر و دختر به جای اینکه در برابر ویروس زامبی اصلی مقاوم باشند، ممکن است در واقع در برابر باکتری‌های معمولی مقاوم باشند – این پیچ و تاب به طور قطعی از نظر تأثیر چشمگیر و قابل قبول کمتر است. از سوی دیگر، خانواده کلارک ممکن است در عوض محافظت در برابر خود ویروس را داشته باشند و شاید اگر هر کدام از آنها بمیرند، به عنوان زامبی زنده نشوند. فرزند دیگر مدیسون، نیک، در فصل چهارم Fear The Walking Dead کشته شد، اما قبل از اینکه فرصتی برای زنده شدن داشته باشد، فقط از دنیا رفت.

تئوری‌های Walking Dead اغلب ادعا می‌کنند که گاز زامبی‌ها نه تنها به دلیل باکتری‌های بد دهان، بلکه به دلیل تسریع یا تقویت ویروس از قبل در داخل قربانی، کشنده است. اگر این مسئله درست می‌بود و کلارک‌ها مصونیت ویروسی داشتند، مطمئناً توضیح می‌داد که چرا گاز گرفتن آلیشیا علائمی بیشتر از یک عفونت ناخوشایند در فصل هفتم Fear The Walking Dead نداشت و ویروس را در درون خود نداشت. شاید اگر مدیسون همین آسیب را می‌دید، او هم پس از مصرف یک دوره آنتی بیوتیک قوی و استراحت بهبود می‌یافت.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments