1%
  • 0/10

تمام مدل‌های گلکسی S25 احتمالا به اسنپدراگون 8 نسل 4 مجهز می‌شوند

تمام مدل‌های گلکسی S25 احتمالا به اسنپدراگون 8 نسل 4 مجهز می‌شوند ۰ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
گلکسی S25 اسنپدراگون 8 نسل 4

اینطور که پیداست، ظاهرا سامسونگ می‌خواهد تمام مدل‌های سری گلکسی S25 را به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 4 مجهز کند.

چند ماه پیش بود که شنیدیم سامسونگ قصد دارد تمام مدل‌های سری گلکسی S25 را به پردازنده اگزینوس مجهز کند. چرا که اگزینوس 2400 عملکرد فوق‌العاده‌ای در مقایسه با نسل‌های گذشته داشت. اینطور به نظر می‌رسید که اگزینوس 2500 که بر پایه‌ی لیتوگرافی 3 نانومتری خواهد بود، عملکرد بسیار جذاب‌تری خواهد داشت.

اما حالا به نظر می‌رسد همه چیز تغییر کرده است. ظاهرا شرکت کره‌ای قصد دارد در تمام بازارها، پرچم‌داران سری گلکسی S25 را به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 4 مجهز کند. دلیل این موضوع هم این است که ظاهرا اگزینوس 2500 آنطور که باید بهینه نیست و شرکت کره‌ای در ساخت آن بازده بالایی را شاهد نبوده است.

اگزینوس 2500 جای خود را به اسنپدراگون 8 نسل 4 می‌دهد

به گفته‌ی مینگ‌چی کو، تولید اگزینوس 2500 با لیتوگرافی 3 نانومتری بازده خوبی نداشته است. سامسونگ هم که بعد از موفقیت اگزینوس 2400 اصلا نمی‌خواهد بار دیگر اگزینوس‌ها را بدنام کند، ظاهرا تصمیم گرفته به کوالکام متوسل شود. حالا این شرکت به احتمال زیاد تنها تأمین‌کننده‌ی پردازنده‌ی سری گلکسی S25 خواهد بود. این برای علاقه‌مندان به گوشی‌های سامسونگ قطعا بهترین خبر محسوب می‌شود.

اگر این خبر درست باشد، برای اولین بار نیست که پرچم‌داران سامسونگ را در تمامی مدل‌ها با تراشه اسنپدراگون شاهد خواهیم بود. سامسونگ سری گلکسی S23 را هم تماما به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 مجهز کرد تا برای اولین بار در تاریخش این کار را کرده باشد. اما سری گلکسی S24 بار دیگر با همان استراتژی قبلی به بازار آمد؛ یعنی اگزینوس در بازارهای اروپایی و اسنپدراگون در یک سری بازارهای خاص.

با در نظر گرفتن این موضوع، هنوز خیلی زود است که بخواهیم درباره پردازنده سری گلکسی S25 صحبت کنیم. اینکه سری گلکسی S25 به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 4 مجهز می‌شود یا خیر هم هنوز به طور قطعی مشخص نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments