برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
سریال‌های جدید مارول با حضور دردویل

تمام سریال‌های جدید مارول با حضور دردویل

مارول برنامه‌های زیادی برای دردویل دارد

1%
  • 0/10
تمام سریال‌های جدید مارول با حضور دردویل ۰ ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

بعد از مدت‌ها انتظار شاهد بازگشت دردویل به دنیای سینمایی مارول پس از حضور در فیلم Spider-Man: No Way Home خواهیم بود. این شخصیت حالا قرار است حضور پررنگی در چند مجموعه تلویزیونی داشته باشد و ما می‌خواهیم سریال‌های جدید مارول با حضور دردویل را به شما معرفی کنیم.

سریال She-Hulk: Attorney at Law یکی از آثاری بود که در میان بسیاری از پروژه‌های آینده دنیای سینمایی مارول (MCU) در پنل کمیک-کان سن دیگو (Comic-Con San Diego) مارول به نمایش درآمد. در این رویداد شاهد پخش تریلر جدید این سریال بودیم که بیشتر وکیل ابرقهرمان و تنومند این مجموعه را با بازی تاتیانا مازلانی (Tatiana Maslany) به نمایش گذاشت و جزئیات بیشتری را در مورد داستان این اثر مورد انتظار سرویس اشتراک دیزنی پلاس (+Disney) روشن می‌کند. اما برای بسیاری از طرفداران مارول، تمام چیزی که مهم است آخرین لحظات این تریلر است که در آن شاهد حضور وکیل ابرقهرمان محبوب دیگر مارول هستیم.

درست است، به نظر می‌رسد که چارلی کاکس (Charlie Cox) قرار است دوباره نقش دردویل (Daredevil) را در سریال She-Hulk: Attorney at Law ایفا کند. این اولین قدم برای آینده بسیار روشن دردویل در دنیای سینمایی مارول است. شرکت مارول استودیوز (Marvel Studios) هم‌اکنون در حال ساخت اقتباس تلویزیونی یکی از تاریک‌ترین کتاب‌های کمیک دردویل در تمام دوران‌ها نیز است. حالا ما در این مطلب قصد داریم درباره سریال‌های جدید مارول با حضور درردویل و بازگشت مت مورداک (Matt Murdock) به دنیای سینمایی مارول صحبت کنیم.

سریال She-Hulk: Attorney at Law

این مجموعه تلویزیونی، اولین اثر رسمی دنیای سینمایی مارول نیست که قرار است برای اولین بار مت مورداک را با بازی چارلی کاکس را در آن می‌بینیم. این افتخار پیش از این به فیلم سینمایی Spider-Man: No Way Home رسیده است، اما ما در آنجا به طور کوتاه و خلاصه مت را در نقش وکیل پیتر پارکر (Peter Parker) دیدیم. او کار خود را به عنوان وکیل انجام داد، اما ما هرگز نتوانستیم او را در حالی ببینیم که واقعاً با جنایت مبارزه می‌کند.

با اینحال به نظر می‌رسد دیگر در سریال She-Hulk: Attorney at Law دیگر قرار نیست شاهد ادامه پیدا کردن این وضعیت باشیم. ما در تریلر جدید این مجموعه می‌بینیم که دردویل در لباس جدیدی ظاهر می‌شود که به نظر می‌رسد لباس سیاه او را از فصل اول سریالی که نتفلیکس (Netflix) ساخته بود با ظاهری قدیمی‌تر که از کتاب‌های کمیک الهام گرفته، ترکیب می‌کند. ما همچنین دو باتوم معروف دردویل را نیز می‌توانیم مشاهده کنیم.

با اینحال ما چهره دردویل را نمی‌توانیم ببینیم که این باعث شده برخی از طرفداران این سؤال را مطرح کنند که آیا شخصیتی که ما در تریلر می‌بینیم واقعاً همان مت مورداک است یا خیر. بعضی از افراد حدس می‌زنند که شاید ما داشتیم در‌واقع به بولزآی (Bullseye) نگاه می‌کردیم، شخصیت شروری که قبلاً به خاطر دزدیدن ظاهر دردویل در سریال نتفلیکس بدنام شده بود.

با اینحال ما دلیل مهمی داریم برای اینکه مت مورداک نقشی کلیدی در سریال She-Hulk: Attorney at Law بازی کند. او مانند جن والترز (Jen Walters) هم یک وکیل است و هم یک ابرقهرمان و به همین دلیل او از معدود افرادی در دنیای مارول است که کاملاً مبارزه‌ای که جن با آن درگیر است را درک می‌کند. تریلر جدید این سریال همچنین نشان می‌دهد که جن توسط یک شرکت حقوقی با قدرت بالا استخدام شده است تا بخش جدیدی را رهبری کند که در امور حقوقی فوق بشری تخصص دارد. ممکن است در طول سریال مت مورداک را ببینیم که روزها برای ارائه تخصص حقوقی خود به آنجا می‌رود و سپس شب‌ها را به مبارزه با افراد جنایتکار و با همراهی شی-هالک اختصاص می‌دهد.

سریال Echo

سریال She-Hulk: Attorney at Law تنها اولین ایستگاه در تور طوفانی دردویل در دنیای سینمایی مارول است. کاکس قرار است در سریال Echo نیز ظاهر شود. اکو پیش از این در سریال Hawkeye که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده بود، حضور داشت. همچنین تائید شده که به جز چارلی کاکس، وینست دن آفریو (Vincent D’Onofrio) که او نیز یکی از بازیگران اصلی سریال نتفلیکس بود، قرار است در سریال Echo حضور داشته باشد تا دوباره نقش ویلسون فیسک (Wilson Fisk) را ایفا کند.

سریال Echo یکی از انتخاب‌های درست و منطقی برای حضور دردویل به عنوان شخصیت مهمان است، زیرا اکو در ابتدا در صفحات کمیک‌های ماهانه دردویل معرفی شده بود. سریال Hawkeye عناصری از اولین خط داستانی اکو را اقتباس و ارتباط پیچیده او با ویلسون فیسک را بررسی کرد. این سریال اسپین‌آف بدون شک قرار است عمیق‌تر به این ارتباط بپردازد و به احتمال زیاد دردویل به یک متحد مهم در نبرد مایا لوپز با پدرخوانده‌اش تبدیل خواهد شد.

مانند شی-هالک، دردویل مبارزاتی که اکو در زندگی روزمره خود را دارد را به خوبی درک می‌کند. این دو به عنوان قهرمانانی دارای معلولیت و گذشته‌ای پر از مشکل هستند و حتی برای مدتی عاشق هم می‌شوند. البته نباید انتظار داشته باشید که ارتباط این دو برای مدت طولانی دوام داشته باشد.

سریال Daredevil: Born Again

به لطف رویداد کمیک-کان و نقشه راه دقیقی که از فاز پنجم دنیای سینمایی مارول دیدیم، بالاخره می‌دانیم که دردویل چه زمانی دوباره می‌تواند سریال تلویزیونی اختصاصی خودش را داشته باشد. اینطور که اعلام شده، مارول قرار است در سال ۲۰۲۴ یک سریال ۱۸ قسمتی را با نام Daredevil: Born Again پخش کند که در آن بازهم شاهد ایفای نقش چارلی کاکس و وینسنت دن آفریو خواهیم بود.

این سریال نام خود را از یکی از نمادین‌ترین کتاب‌های کمیک دردویل که تاکنون منتشر شده، گرفته است. داستان Born Again نوشته فرانک میلر (Frank Miller) و با طراحی دیوید مازوچلی (David Mazzucchelli) مت مورداک را در بدترین نقطه زندگی بزرگسالی خود به نمایش می‌گذارد. پس از اینکه معشوقه سابق او، کارن پیچ (Karen Page) هویت مخفی مت را در ازای دریافت مواد مخدر می‌فروشد، او متوجه می‌شود که زندگی او مرتبا توسط ویلسون فیسک از این می‌رود. اما حتی زمانی که دردویل به بدترین شرایط خود می‌رسد به کینگ‌پین (Kingpin) یادآوری می‌شود که یک مرد بدون امید، یک مرد بدون ترس است.

به نظر می‌رسد که مارول به جای اینکه این سریال جدید را به عنوان یک ماجراجویی با پایان باز ارائه دهد، قصد دارد داستانی محدود را درباره مبارزه عمیق مت و فیسک روایت کند. با اینحال لازم به یادآوری است که فصل سوم سریال نتفلیکس قبلاً یک اقتباس آزاد از داستان Born Again بود. بنابراین سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا باید این سریال به عنوان نشانه‌ای تلقی کرد که با وجود اینکه برخی از بازیگران مجدداً نقش خود را تکرار می‌کنند، سریال‌هایی که تاکنون نتفلیکس ساخته در‌واقع بخشی از دنیای سینمایی مارول نیستند؟ آیا Born Again بخشی از داستان سریال نتفلیکس را پاک می‌کند و از جایی که به مبارزه دردویل و کینگ‌پین مربوط می‌شود، داستان را آغاز خواهد کرد؟

لازم به ذکر است که دن آفریو قبلاً تائید کرده است که ویسلون فیسکی که در سریال Hawkeye دیده می‌شود، همان فیسکی است که در سریال نتفلیکس بود و این نشان می‌دهد که این موضوع باید در مورد دردویل نیز صادق باشد. با اینحال حتی دن آفریو اعتراف می‌کند که برخی از عناصر به طور کامل در یک راستا قرار ندارند.

آیا با این شرایط باید فرض کنیم که Born Again قرار است پروژه‌ای شبیه به Avengers: Age of Ultron باشد که در دنیای سینمایی مارول نام موجود در یکی از کتاب‌های کمیک را دارد، اما داستان بسیار متفاوتی را روایت می‌کند؟ در ۱۸ قسمت، فضای زیادی برای سریال وجود دارد تا داستان کتاب کمیک را گسترش داده و آن را تغییر دهد. امیدواریم دیگر شرورهای دردویل مثل بولزآی و The Owl را نیز در این سریال ببینیم.

همچنین ممکن است شاهد برداشت جدیدی از Nuke باشیم، ابرسرباز معتاد به مواد مخدر که در اوج داستان کمیک ظاهر می‌شود و قبلاً در فصل دوم سریال Jessica Jones او را دیده بودیم.

سریال Spider-Man: Freshman Year

سریال‌های جدید مارول با حضور دردویل

چارلی کاکس قرار است حداقل در یکی دیگر از سریال‌های دنیای سینمایی مارول که در سال ۲۰۲۴ پخش خواهد شد، حضور داشته باشد. او قرار است صداپیشه دردویل در سریال انیمیشنی Spider-Man: Freshman Year باشد که داستان اولین ماه‌های پیتر پارکر را به عنوان یک ابرقهرمان و یک دانش‌آموز دبیرستانی روایت کند.

هنوز مشخص نیست که آیا این سریال قرار است در جهان اصلی دنیای سینمایی مارول جریان دارد داشته باشد یا یک جهان جداگانه. این واقعیت که نسخه‌های جدیدی از شرورهای کلیدی مورد عنکبوتی مانند نورمن آزبون، دکتر اختاپوس، آفتاب‌پرست و کرگدن در این سریال معرفی شده‌اند، مطمئناً سؤالات زیادی را ایجاد می‌کند. چه کسی می‌دانست که پیتر قبل از اینکه با تونی استارک آشنا شود، این همه اتفاق در زندگی‌اش افتاده باشد؟

صرف نظر از اینکه این مجموعه قرار است در جهان اصلی دنیای سینمایی مارول جریان داشته باشد یا خیر، به نظر می‌رسد که در سریال Spider-Man: Freshman Year قرار است دردویل را به عنوان مربی اولیه مرد عنکبوتی قرار دهد. این دو سابقه طولانی‌ای در همکاری با یکدیگر دارند که آن را در کتاب‌های کمیک دیده‌ایم. به هر حال، آن‌ها هر دو ابرقهرمانان سطح خیابان هستند که زمان زیادی از وقت خود را صرف محافظت از غیرنظامیان بی‌گناه شهر نیویورک می‌کنند. ممکن است دردویل را در این سریال در حالی ببینیم که به مرد عنکبوتی هوشیار بودن را یاد می‌دهد یا اینکه چگونه حواس مافوق بشری خود را تقویت کند.

با فرض اینکه این سریال در جهان اصلی دنیای سینمایی مارول جریان داشته باشد، بنابراین می‌توان از طریق آن اطلاعات بیشتری را از چگونگی حضور دردویل در فیلم Spider-Man: No Way Home به دست آورد. این فیلم هرگز توضیح نمی‌دهد که چرا مت برای نجات پیتر پارکر از دردسر ظاهر می‌شود، بنابراین ممکن است بفهمیم که این دو از دوستان قدیمی یکدیگر هستند و در ماه‌های اولیه شروع به کار پیتر با یکدیگر تعاملات و همکاری‌های داشته‌اند.

برای کدام یک از سریال‌هایی که قرار است دردویل در آن‌ها حضور پیدا کند، بیشتر هیجان‌زده هستید؟ آیا دوست دارید شاهد حضور دردویل در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول نیز باشید؟ به نظر شما سریال جدید دردویل دنباله‌ای برای سریالی که نتفلیکس ساخته خواهد بود یا اینکه از ادامه آن صرف نظر خواهد کرد و داستان جدای خود را خواهد داشت؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments