برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
دایموند در ماینکرفت موبایل

دایموند در ماینکرفت موبایل: بهترین راه‌ها برای پیدا کردن الماس

فقط باید بدانی کجا دنبالش بگردی!

1%
  • 0/10
دایموند در ماینکرفت موبایل: بهترین راه‌ها برای پیدا کردن الماس ۰ ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

در جدیدترین مقاله آموزشی وب سایت سرگرمی به سراغ روش‌هایی رفتیم که به یافتن دایموند در ماینکرفت موبایل کمک می‌کند.

اگر به لیست موفقترین بازی‌های ویدیویی تاریخ نگاهی بیاندازیم، با نام‌های مختلفی روبرو می‌شویم که یکی از آن‌ها Minecraft است. این بازی از زمان عرضه‌اش تاکنون توانسته به فروشی نزدیک به ۲۴۰ میلیون نسخه دست یافته و رتبه اول پرفروش بازی‌های ویدیویی تاریخ را از آن خود کند.

محصول استودیو موجنگ دارای حالت‌های مختلفی بوده که Survival محبوبترینشان به شمار می‌رود. شما در این حالت باید به گشت و گذار در محیط بسیار وسیع ماینکرافت پرداخته تا بتوانید آیتم‌های مورد نیاز برای بقایتان را پیدا کنید. به هر حال، در گوشه و کنار نقشه بازی موجودات متخاصم زیادی وجود دارد که مقابله با آن‌ها نیازمند سلاح است. به این مورد باید نوار گرسنگی را هم اضافه کرد که در صورت به انتها رسیدن، مکانیک بازیابی خودکار سلامتی را غیرفعال می‌کند.

با گذشت و گذار در محیط، با منابع زیادی مواجه می‌شوید که هر کدام برای ساخت ابزار، سلاح یا وسیله خاصی به کار می‌رود. یکی از ارزشمندترین منابع، الماس است که در این مقاله قصد داریم به چرایی ارزش بالا و صد البته روش‌های یافتنش بپردازیم. در ضمن، توجه داشته باشید که روش‌های اشاره شده در ادامه مقاله برای نسخه موبایل مناسب بوده و برای یافتن الماس در نسخه رایانه‌های شخصی، توصیه می‌کنیم مقاله «چگونه در ماینکرفت دایموند پیدا کنیم؟» را مطالعه کنید.

چرا دایموند در ماینکرفت موبایل اهمیت دارد؟

ساخت و ساز یا کرفتینک (Crafting)، یکی از مهمترین مکانیک‌های موجود در ماینکرافت موبایل به شمار می‌رود. شما با استفاده از آن و طبق دستورالعمل‌های موجود، می‌توانید منابع مختلف را با هم ترکیب کرده و آیتم مورد نیازتان را بسازید.

یکی از منابع موجود، دایموند یا الماس است که به دو دلیل اهمیت بسیار زیادی دارد: مورد اول، به کمیاب بودنش مربوط می‌شود. به بیان دقیقتر، تنها ۰.۰۱۶ درصد از مواد معدنی موجود در نقشه را الماس تشکیل می‌دهد که رقم بسیار کمی بوده و باعث می‌شود شانس شما برای یافتنش بسیار پایین باشد؛ مورد دوم، به وسایل و آیتم‌هایی ربط دارد که با استفاده از الماس می‌توان ساخت. برای مثال، می‌توان به زره، سلاح و Enchantment Table اشاره کرد.

دایموند در ماینکرفت موبایل: ۵ روش آسان برای یافتن الماس

در ادامه ساده‌ترین روش‌ها را برای یافتن الماس مرور می‌کنیم.

حفاری در معادن

اگر به دنبال یافتن دیاموند در معادن هستید، باید توجه ویژه‌ای به مختصات، خصوصاً Y (نشاندهنده ارتفاع) داشته باشید. در حال حاضر، در ارتفاع ۵ الی ۱۲ احتمال یافتن الماس بسیار زیاد است.

وقتی به ارتفاع مورد نظر رسیدید، یک طرف را انتخاب کرده و به حفاری بپردازید. با گذشت مدتی، قطعاً با الماس مواجه خواهید شد.

از پایینترین نقطه شروع کنید

روش دوم، شباهت زیادی به روش اول دارد. در این روش، توصیه می‌کنیم آنقدر در زمین حفاری کنید تا به Bedrock برسید؛ ارتفاعی که شامل سنگ‌های غیرقابل تخریب می‌شود. وقتی به بدراک رسیدید، حداقل ۵ مکعب به سمت بالا رفته و سپس به طرف‌های مختلف حفاری کنید تا بتوانید سنگ‌های معدن دیاموند را بیابید.

اگر از طرفداران پروپاقرص ماینکرافت باشید، باید بدانید که کندن زمین می‌تواند تصمیمی پرریسک باشد؛ زیرا احتمالش وجود دارد با حفاری مستقیماً به داخل یک استخرهای گدازه افتاده و جانتان را از دست دهید، به داخل یک غار پیچ در پیچ افتاده و راه خروجتان را گم کنید یا به زمینی سخت برخورد کرده و مقدار زیادی از میزان سلامتی خود را از دست دهید.

غارگردی

نقشه Minecraft تنوع بسیار زیادی داشته و با گشت و گذار در آن می‌توانید لوکیشن‌های مختلفی مانند غار را بیابید. یافتن غار به هیچ وجه سخت نبوده و احتمالاً با مدت کوتاهی جستجو در محیط می‌توانید یکی از آن‌ها را پیدا کنید.

پس از اینکه ورودی غار را یافتید، به داخلش رفته و به جستجو بپردازید؛ زیرا غارها یکی از محتملترین مکان‌ها برای یافتن الماس به شمار می‌روند. حتی اگر شانس با شما یار باشد، ممکن است مقدار زیادی از آن را در یک غار بیابید.

استخرهای گدازه

استخرهای گدازه، مکان‌های خطرناکی بوده و ممکن است جان شما را بگیرند. با این حال، اگر به دنبال یافتن الماس هستید، نباید از خیرشان بگذرید.

استخرهای گدازه در ارتفاعات پایین وجود دارند و همین موضوع باعث شده تا احتمال یافتن دیاموند در آن‌ها بالا باشد. البته باید یک نکته بسیار مهم را در نظر داشت: ممکن است الماس پس از حفاری به داخل گدازه افتاده و برای همیشه از بین رفته و زحماتتان هدر برود.

صندوق‌های لوت

اگر علاقه‌ای به حفاری در ارتفاع پایین نداشته، توصیه می‌کنیم به سراغ صندوق‌های لوت بروید که در اقصی نقاط نقشه وجود دارند. تعدادی از لوکیشن‌های مهمی که صندوق‌ها لوت در آن‌ها واقع شده‌اند در ادامه قابل مشاهده هستند:

  • Nether Fortress: پس از اینکه پورتال مورد نیاز را ساختید، وارد The Nether شوید. در آنجا با قلعه‌ای مواجه خواهید شد که احتمال یافتن الماس در آن بسیار زیاد است.
  • لاشه‌های کشتی: یک قایق ساخته و دل به دریا بزنید. با رسیدن به نقطه مورد نظر، به داخل آب پریده و لاشه کشتی را که بگردید تا شاید بتوانید به هدفتان برسید.
  • گنج‌های دفن شده: در ماینکرفت نقشه‌هایی وجود دارد که مکان گنج‌های دفن شده را نشان می‌دهند. در صورتی که یکی از این نقشه‌ها را پیدا کردید، آن را دور نیاندازید. با استفاده از نقشه، گنج‌ها را پیدا کنید؛ گنج‌هایی که ممکن است شامل الماس هم شوند. در ضمن، نقشه‌های گنج را می‌توانید در لاشه‌های کشتی پیدا کرده یا از The Cartographer بخرید.
  • معابد: معابدی که در در جنگل‌ها یا صحرا واقع شده‌اند، شامل صندوقچه‌هایی هستند که احتمال وجود الماس در آن‌ها وجود دارد. به این مورد باید The Woodland Mansion را هم اضافه کرد که در زیست بوم Dark Forest واقع شده است.
  • End City: در End City می‌توانید تعدادی از بهترین لوت‌های موجود در بازی ماینکرافت را بیابید. البته فراموش نکنید که Ender Dragon منتظر ورود شما به End City است.
  • روستاها: وقتی باید یک روستا شدید، دنبال Weaponsmith یا Toolsmith بگردید. در صندوق‌های این افراد معمولاً دیاموند پیدا می‌شود.

آیا شما روش ساده دیگری برای یافتن الماس در ماینکرافت موبایل می‌شناسید؟ آن را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments