برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
ویژگی های جی تی ای ۶
1%
  • 10/10

۴ مورد از ویژگی های جی تی ای ۶ که این بازی را متمایز خواهند کرد!

زمان آن رسیده که راکستار به خواسته طرفداران گوش دهد!

۴ مورد از ویژگی های جی تی ای ۶ که این بازی را متمایز خواهند کرد! ۰ ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ یادداشت (گیم) کپی لینک

بازی جی تی ای ۶ به دنبال انقلابی تازه در بازی‌های ویدیویی است. اما ما در انتظار برخی ویژگی های جی تی ای ۶ هستیم تا آن را نسبت به نسخه‌های پیشین متمایز کند. کدام ویژگی‌ها می‌توانند این بازی را از نسخه‌های پیشین فاصله دهند؟

سری بازی Grand Theft Auto در طول تاریخ خود بارها در صنعت ویدیو گیم انقلاب به پا کرده است. اولین انقلاب را بازی GTA 3 با جهان سه بعدی گسترده خود در اختیار ما قرار داد و در کنار آن با داستانی جذاب و پیش‌تر تعریف نشده همه را شگفت زده کرد. این تنها شگفت آفرینی سری بازی جی تی ای نبوده و ما بارها شاهد اتفاقاتی مشابه از سوی این سری بازی بوده‌ایم.

حال انتظار می‌رود که نسخه جدید این سری بازی که در پایان سال ۲۰۲۳ به طور رسمی توسط استودیو راکستار (Rockstar Games) معرفی شد بار دیگری انقلاب بر پا کند. انتظارات از بازی Grand Theft Auto 6 بسیار بالا بوده و با توجه به پیشرفت همیشگی راکستار و فاصله بسیار زیاد و غیر معمول دو نسخه اخیر این بازی از نظر زمان انتشار، انتظارات بسیار بالا از این بازی را توجیه می‌کنند. اما کدام ویژگی های جی تی ای ۶ می‌توانند به معنای واقعی این بازی را به طور کامل از GTA V جدا کنند؟

پیش از پرداختن به جزئیاتی که انتظار داریم در این بازی تماشا کنیم، باید اشاره داشت که هر نسخه از این سری بازی نسبت به نسخه پیشین چه از نظر جلوه‌های دیداری و چه از نظر هوش مصنوعی شخصیت‌های غیر قابل کنترل (NPC) پیشرفت کرده، با این حال همیشه در هر نسخه جزئیات و ویژگی‌هایی وجود داشته که هر نسخه را نسبت به نسخه پیشین به طور کامل متمایز کرده است. برای مثال، ما اولین مرتبه موفق به شنا در بازی GTA: SA شدیم. پیش از آن سری بازی جی تی ای از چنین ویژگی محروم بود و ورود آن به بازی GTA: SA تفاوت‌های بزرگی را برای ما رقم زد. در ادامه به چهار ویژگی GTA 6 که می‌توانند این بازی را از نسخه‌های پیشین متمایز کنند می‌پردازیم.

محیط‌های قابل تعامل و قابلیت ورود به ساختمان‌های بیشتر

در طول تاریخ بازی‌های ویدیویی، گیمرها همیشه آرزوی ورود آزادانه به مکان‌ها و ساختمان‌های مختلف را داشته و در حالی که بازی‌های زیادی به طراحی فضای داخلی ساختمان‌ها به صورت محدود پرداخته‌اند، سری بازی جی تی ای بهتر از دیگران موفق به طراحی فضای داخلی ۳۰ الی ۴۰ از ساختمان‌های مهم بازی شده است.

حال انتظار می‌رود با پیشرفت تکنولوژی، به خصوص پیشرفت قدرت فضاهای ذخیره سازی، ما شاهد فضای داخلی ساختمان‌های زیادی در این بازی باشیم. ما موفق به تماشای گوشه‌ای از قدرت راکستار در این بخش در بازی Red Dead Redemption 2 شدیم، با این حال انتظارات از بازی GTA 6 به مراتب بالاتر است!

در گذشته سری بازی جی تی ای، ما قدرت ورود و تعامل با فضای داخلی مکان‌هایی چون باشگاه بدن سازی یا کلاب‌های شبانه و باشگاه بولینگ را داشته‌ایم. در بازی جی تی ای آنلاین نیز ما قدرت ورود به برخی مکان‌های مختلف از جمله کازینو یا سنگرهای زیرزمینی را داشتیم. انتظار می‌رود نه تنها تمام این مکان‌ها، بلکه بسیاری مکان‌های دیگر با قابلیت ورود و تعامل در بازی GTA 6 دیده شوند.

افزایش قدرت تعامل و عمق شخصیت‌های غیر قابل بازی

در نسخه‌های مختلف سری بازی جی تی ای، NPCها صرف پر کردن فضای شهری طراحی شده و گاه و بیگاه جملاتی را نیز بیان می‌کنند. آن‌ها تاثیر چندانی در روند پیشرفت بازی ندارد. اما بازی RDR 2 در این امر بسیار قوی ظاهر شد و قدرت بحث منطقی و تعامل را به این شخصیت‌ها داد که روند گیم پلی و به طور محدود داستان بازی را تغییر می‌دهند.

حال انتظار داریم بازی GTA 6 نیز شاهد چنین پیشرفتی باشد. همچنین نباید فراموش کرد که چندی پیش تیم راکستار سیستم انیمیشن سازی جدیدی را به ثبت رسانده که تمام اطلاعات آن به پیشرفت NPCها در بازی مربوط هستند.

فراموش نکنید که ما انتظار عنوانی نقش آفرینی که شخصیت‌های غیر قابل بازی دارای دیالوگ‌های طولانی هستند، نداریم، اما بدون شک افزودن برخی گزینه‌ها برای تعامل و درگیر کردن آن‌ها با جهان بازی می‌تواند روحی تازه به این سری ببخشد. برای مثال، می‌توان شاهد شخصیت‌های غیر قابل بازی بود که نه در داستان بازی، بلکه در گیم پلی بازی نقش داشته باشند؛ به این نحو که بتوان آن‌ها را در قالب دوست یا دشمن خود در خارج از داستان بازی داشت!

فعالیت‌های پویا و اتفاقات کاملا تصادفی

رویارویی با اتفاقات و شخصیت‌های عجیب و غریب همیشه بخشی از سری بازی جی تی ای بوده، اما جای پیشرفتی خارق العاده دارند. ما انتظار داریم فعالیت‌هایی کاملا اتفاقی حواس کاربر را از اتفاقات اصلی پرت کرده و او را درگیر عملیاتی تازه و جذاب کند. برای مثال، ممکن است شما به صورت اتفاقی با دسته‌ای از تمساح‌ها روبرو شوید که در حال حمله به مردم محلی هستند یا دزدانی را تماشا کنید که به کارگرانی ساده آسیب زده و با از بین بردن آن‌ها وارد مینی گیمی جذاب شوید.

چنین اتفاقاتی می‌توانند در مناطق مختلف بازی از جمله پمپ بنزین، مرداب یا ساحل رخ دهند و شما را به خود درگیر کنند. افزودن چنین فعالیت‌هایی می‌تواند گیم پلی بازی GTA 6 را حتی از نسخه‌های پیشین خاطره انگیزتر کرده و شما را به صورت مداوم غافلگیر کند. علاوه بر آن، چنین فعالیت‌هایی بازی را از داستانی خطی و خسته کننده فاصله می‌دهند.

قابلیت کو آپ در بخش داستانی

امروزه متاسفانه بسیاری از توسعه دهندگان به حالت کو آپ در بازی‌ها بها نمی‌دهند و گرچه وجود بازی GTA Online تا بخش زیادی موفق به برآورده کردن تجربه سری بازی جی تی ای به صورت گروهی شده، موفق به ارائه داستانی گیرا مانند داستان اصلی بازی GTA V نشده است. ما باور داریم ارائه بخش کو آپ در بخش داستانی اصلی بازی GTA 6 می‌تواند سبب ارائه تجربه‌ای خارق العاده شود.

ما می‌دانیم که به احتمال زیاد شاهد حضور زوجی مجرم در این بازی باشیم و باور داریم ارائه داستان این بازی به صورت کو آپ به لطف این دو شخصیت می‌تواند کیفیت تجربه ما از این بازی مورد انتظار را افزایش دهد! طی سال‌های اخیر بازی‌های بسیار کمی این ویژگی را در خود داشته‌اند، اما همین بازی‌ها موفق به فروشی فوق العاده و حتی کسب جایزه بهترین بازی سال به لطف این ویژگی شده‌اند.

بازی GTA 6 بدون شک سبب انفجاری عظیم در دنیای بازی‌های ویدیویی خواهد شد، با این حال راکستار باید تلاش کند با ارائه ویژگی‌های جدید، شعله‌های این بازی را برای سال‌هایی طولانی برافروخته نگه دارد. نظر شما چیست؟ شما به دنبال کدام ویژگی های جی تی ای ۶ هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments