شخصی سازی ماشین ها در GTA 6
1%
  • 0/10

ویژگی شخصی سازی ماشین ها در GTA 6 و انتظاراتی که از راکستار داریم

جی تی ای ۶ با قابلیت شخصی سازی ماشین‌ها همیشه زنده می‌ماند!

ویژگی شخصی سازی ماشین ها در GTA 6 و انتظاراتی که از راکستار داریم ۰ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ یادداشت (گیم) کپی لینک

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های بازی GTA Online قابلیت شخصی سازی ماشین‌ها بود که در نسخه جدید این سری بازی نیز شاهد آن خواهیم بود. اما ما چه انتظاراتی از ویژگی شخصی سازی ماشین ها در GTA 6 داریم؟

بازی Grand Theft Auto 6 با توجه به اطلاعات جذاب انتشار یافته، قصد دارد مثل گذشته سنت شرح داستانی جذاب و سینمایی را ادامه دهد. داستان سری بازی جی تی ای همیشه جذاب، سرگرم کننده و البته طعنه آمیز بوده است. در بخش گیم پلی نیز این بازی همیشه گل کاشته و چندین پله بازی‌های ویدیویی را ارتقا بخشیده است.

یکی از ویژگی‌های که همیشه در سری بازی جی تی ای خوش درخشیده و همه را عاشق خود کرده، ویژگی شخصی سازی ماشین‌ها است. بازی GTA 6 بدون شک از نظر فیزیک و مکانیک ماشین‌ها پیشرفت زیادی خواهد داشت و این موضوع بدون شک در بخش شخصی سازی ماشین‌ها نیز نمود خواهد داشت.

شخصی سازی ماشین‌ها در سری بازی GTA از بازی محبوب GTA: San Andreas آغاز شد. این ویژگی به کاربر اجازه می‌داد تا ماشین خود را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرده، رینگ‌های ماشین را تعویض کرده و حتی برای برخی از ماشین‌ها از پمپ‌های هیدرولیکی بهره ببرد. این ویژگی متاسفانه در بازی GTA IV کنار گذاشته شد و همین موضوع شکایت کاربران زیادی را بر انگیخت.

با رسیدن به بازی GTA V اما ما دوباره موفق به شخصی سازی ماشین‌ها به شکل بسیار پیشرفته‌تر نسبت به بازی GTA: SA شدیم. در نتیجه، با توجه به جذابیت این بخش و لذت بردن کاربران از وجود آن در دو بازی GTA: SA و GTA V و ناراحتی کاربران از فقدان آن در GTA IV و البته با توجه به تریلر بازی GTA VI، بدون شک شاهد این ویژگی در این بازی خواهیم بود.

چرا ویژگی شخصی سازی ماشین ها در GTA 6 تا این حد برای ما مهم است؟

بازی GTA V طیف فوق العاده وسیعی از قابلیت‌های شخصی سازی برای ماشین‌ها را در اختیار کاربر قرار داد. اما موضوعی که ما را در این بازی ناامید کرد، عرضه اکثر قابلیت‌های شخصی سازی فقط در بخش آنلاین بازی بود. شما در بخش داستانی بازی GTA V قدرت استفاده از ویژگی‌های مانند پمپ‌های هیدرولیک یا سیستم صورتی را ندارید. این دو ویژگی به همراه بسیاری از ویژگی‌های دیگر طی به روزرسانی‌های مختلف در دسترس قرار گرفته و فقط کاربرانی که به بخش آنلاین این بازی دسترسی داشتند می‌توانستند از این ویژگی‌ها استفاده کنند.

حال ما انتظار داریم که بازی GTA 6 برای جلب نظر همه کاربران نه تنها تمام قابلیت‌های شخصی سازی ماشین‌ها را در بخش داستانی در اختیار کاربر قرار دهد، بلکه ویژگی‌های بیشتری را برای طیف وسیع‌تری از ماشین‌ها ارائه دهد. برای مثال، ما انتظار داریم که قابلیت استفاده از پمپ‌های هیدرولیکی در انحصار ماشین‌های لو رایدر (Lowrider) نبوده و تمام ماشین‌ها قدرت بهره وری از این پمپ‌ها را داشته باشند. این موضوع می‌تواند خلاقیت کاربران را بیش از پیش بر انگیزد.

همانطور که اشاره شد، این سطح از آزادی عمل خلاقیت کاربران را برانگیخته و به آن‌ها اجازه ساخت ماشین‌ها و خاطراتی فراموش نشدنی را می‌دهد. البته ناگفته نماند که کاربران تنها خواستار تغییرات ظاهری نبوده و انتظار دارند که بازی GTA 6 در بخش شخصی سازی عملکرد فنی ماشین‌ها نیز قدرتمندتر از گذشته ظاهر شود.

برای مثال، کاربران باور دارند که بازی GTA 6 باید به کاربر اجازه شخصی سازی هر چه بیشتر موتور ماشین یا کاهش وزن ماشین را داده تا عملکرد فنی ماشین نیز دچار تغییرات عمده شود. این موضوع بار دیگر روحیه خلاق کاربران را بر انگیخته و باعث شده کاربران آزمایش‌های مختلفی را با ماشین‌های زیبا و قدرتمند خود انجام دهند.

مدرن سازی ماشین‌ها در GTA 6

تکنولوژی ماشین‌ها از زمان انتشار بازی GTA V تا به امروز تغییرات زیادی به خود دیده است. برای مثال ما امروزه شاهد تکنولوژی‌های دستیار رانندگی بین خطوط یا ترمز خودکار هستیم. این ویژگی‌ها نحوه رانندگی را به طور کلی تغییر داده‌اند. بازی‌های جی تی ای نیز همیشه با تکنولوژی روز هم مسیر بوده و البته همیشه برخی آن‌ها را به بار تمسخر گرفته است و انتظار داریم این اتفاق در بازی GTA 6 نیز پا بر جا باشد و شاهد تمسخر جهان عجیب و غریب ماشین‌ها در آن باشیم.

برای مثال، تعجبی نیست اگر این بازی به شما اجازه دهد که ماشین‌های کلاسیک و دوست داشتنی را تبدیل به غول‌هایی مدرن کرده و آن را با قوی‌ترین تکنولوژی‌های روز تقویت کنید. علاوه بر آن، این احتمال وجود داشته که ما در این بازی شاهد گیرباکس غیر خودکار ماشین باشیم که طرفداران سال‌های سال است منتظر آن هستند.

به طور کلی بازی GTA 6 پتانسیل بسیار بالایی داشته و در حالی که قابلیت شخصی سازی مهم‌ترین ویژگی این بازی نخواهد بود، بدون شک یکی از ویژگی‌هایی بوده که قسم زیادی از کاربران در انتظار تجربه آن هستند. بدون شک بازی GTA 6 از انقلابی‌ترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم خواهد بود. نظر شما درباره شخصی سازی ماشین ها در GTA 6 چیست؟ شما انتظار افزوده شدن چه ویژگی‌هایی را دارید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments