Better Call Saul Serial

13 شخصیتی که دوست داریم در فصل ششم سریال Better Call Saul ببینیم

حدس و گمان‌هایی پیرامون فصل نهایی بتر کال سال

اگر سریال بهتره با ساول تماس بگیری (Better Call Saul) را تماشا کرده باشید، حتما از حضور شخصیت‌هایی همچون مایک و هنک شگفت زده شدید. ما در ادامه مقاله دوست داریم از شخصیت‌هایی صحبت کنیم که امیدواریم در فصل ششم آنها را ببینیم.

سریال Better Call Saul از شبکه AMC و Netflix، از اسپین‌آف‌هایی است که توانسته از سریال اصلی خودش بهتر باشد و جلو بیفتد. وینس گیلیگان و پیتر گولد با ساخت این اسپین‌آف توانستند خاطرات دنیای بریکینگ بد را زنده نگه دارند. سریال بهتره با ساول تماس بگیری درباره وکیلی به نام جیمی مک‌گیل با بازی باب ادنکیرک است که او را از سریال بریکینگ بد به اسم ساول به خاطر می‌آوریم. جیمی روابط مویرگی زیادی با قاتلان، مزدورها و افراد جنایتکار داشته که حتی فکرش را هم نمی‌توانیم بکنیم که یک وکیل بتواند با چنین افرادی در ارتباط باشد؛ چه بسا آن افراد ممکن است علیه قانون باشند. در ادامه، لیستی از شخصیت‌های سریال بریکینگ بد که در سریال بهتره با ساول تماس بگیری، حضور داشتند و لیستی از شخصیت‌هایی که دوست داریم در فصل نهایی آنها را مشاهده کنیم را جمع آوری کردیم.

برخلاف تمام انتظارات، دیدیم که سریال تحسین‌شده بهتره به ساول تماس بگیری توانسته در مقابل سریال Breaking Bad قدعلم کند. خوشبختانه این سریال از سمتی دیگر توانسته برای فصل ششم و نهایی تمدید شود تا شاهد قسمت‌های بیشتری از آن باشیم. البته ناگفته نماند که تنها یک فصل تا اتمام سریال بهتره با ساول تماس بگیری باقی مانده. همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم، یکی از ویژگی‌های این اسپین‌آف جنایی را می‌توان در داشتن حال‌وهوای سریال اصلی دانست. فصل ششم سریال Better Call Saul، آخرین فصل از این اسپین‌آف جذاب خواهد بود.

خط زمانی این اسپین‌آف به قبل از سریال اصلی برمی‌گردد، اما شخصیت اصلی سریال با برقراری ارتباط با شخصیت‌های سریال بریکینگ بد توانسته ریشه‌های سریال اصلی و پنج فصل ابتدایی خود را حفظ کند. تعداد زیادی از شخصیت‌های فرعی و تاثیرگذار سریال بریکینگ بد، در 5 فصل ابتدایی این اسپین‌آف حضور داشتند. اما بد نیست که انتظار حضور بازیگران اصلی سریال بریکینگ بد را در فصل ششم و نهایی این اسپین‌آف داشته باشیم.

بازیگران مهم و غیرمهم سریال بریکینگ بد در سریال بهتره با ساول تماس بگیری

در این قسمت به بازیگرانی می‌پردازیم که نقش‌های مهم یا غیرمهم در پنج فصل ابتدایی اسپین‌آف بریکینگ بد داشتند:

بازیگرانی که نقش مهمی داشته‌اند:

 • Hank Schrader (هنک شریدر)؛ باجناق والتر وایت و مامور پلیس مواد مخدر
 • Steven Gomez (استیون گومز)؛ همکار هنک شریدر
 • Ed Galbraith, The Disappearer (اد گالبریت)
 • Gus Fring (گاس فرینگ)؛ یکی از توزیع‌کنندگان شیشه در جنوب غربی آمریکا
 • Mike Ehrmantraut (مایک ارمانتات)؛ افسر پلیس سابق و سرپرست امنیتی گاس فرینگ
 • Lydia Rodarte-Quayle (لیدیا رودارته – کوئیل)
 • Krazy-8, Domigo Gallardo Molina (دومیگو گالاردو مولینا)؛ شناخته شده به (کریزی ایت/8)

در این قسمت به بازیگران نه چندان مهم سریال بریکینگ بد می‎پردازیم که نقش‌های جزئی در پنج فصل ابتدایی سریال بهتره با ساول تماس بگیری داشتند.

بازیگرانی که نقش چندان مهمی نداشته‌اند:

 • Peter Schuler (پیتر شولر)
 • Nick (نیک)
 • Victor (ویکتور)
 • Tyrus Kitt (تیروس کیت)
 • Huell Babineaux ، بادیگار سابق شخصی ساول
 • Ken Wins (کن وینز)
 • Stephanie Doswell (استفانی دوسول)، دلال معاملات ملکی
 • Francesca Liddy (فرانچسکا لیدی)، منشی ساول
 • Fran the Waitress (فران، پیشخدمت)
 • Kaylee Ehrmentraut (کیلی ارمنتات)؛ نوه مایک ارمانتات
 • Barry Goodman (دکتر بری گودمن)
 • Marco and Leonel Salamanca (ماکرو لئونل سالامانسا)؛ دو برادر دوقلو و قاتل
 • Gale Boetticher (گیل باتیکر)؛ دستیار منصوب گاس و متخصص کریستالوگرافی ایکس
 • Tuco Salamanca (توکو سالامانکا)؛ آنتاگونیست و برادر زاده هکتور
 • Hector Salamanca (هکتور سالامانکا)؛ فروشنده مواد مخدر و دست راست سابق دان الادیو وینتی
 • Ira (ایرا)
 • No-Doze (نو-دوز)
 • Gonzo (گانزو)
 • Lawson (لاسان)
 • Juan Bolsa (جوئان بولسا)
 • Don Eladio Vuente (دان الادیو وینتی)

پتانسیل حضور 13 شخصیت از سریال Breaking Bad در فصل نهایی سریال Better Call Saul

طرفدارانِ بهتره با ساول تماس بگیری، تا اینجا شاهد حضور بازیگران زیادی از سریال بریکینگ بد بودند، اما دوست داریم ۱۳ شخصیت از دنیای بریکینگ بد را در فصل ششم سریال بهتره با ساول تماس بگیری را ببنیم. در ادامه به شخصیت‌های قابل‌توجه سریال بریکینگ بد می‌پردازیم که استحقاق حضور در فرنچایزش را دارند.

والتر وایت ملقب به هایزنبرگ

کسانی که سریال Breaking Bad را دیده باشند می‌دانند که چه بلایی بر سر والتر وایت ملقب به هایزنبرگ با بازی برایان کرانستون نازل شد و چگونه او به امپراطوری خود پایان داد. البته شاید روند زندگی هایزنبرگ از تبدیل شدن معلم شیمی دبیرستان به یک امپراتور را دیده باشیم، اما سریال بهتره با ساول تماس بگیری می‌تواند تنها با فصل نهایی و حضور دوباره والتر وایت، مسائل حل نشده‌ای را حل کند و به طرفداران این امکان را بدهد که او را در قالب و دنیای جدیدی ببینند.

با تمام این تفاسیر، آیا امکان دارد شخصیت والتر وایت با بازی برایان کرانستون به عنوان نقش فرعی در این اسپین‌آف حضور داشته باشد؟ بهتر است بدانید که وینس گیلیگان (Vince Gilligan) نمی‌تواند بدون دلیل منطقی شخصیت والتر وایت را وارد سریال کند؛ چون اگر او وارد خط داستانی سریال بهتره با ساول تماس بگیری شود، به خاطر اینکه خط زمانی داستان به قبل از اتفاقات بریکینگ بد برمی‌گردد، او را نه به عنوان هایزنبرگ، بلکه در همان نقش معلم ساده‌ای می‌بینیم که به دور از هرگونه قانون‌شکنی به تدریس خود مشغول است.

جالب است که اگر او در سریال حضور پیدا کند؛ یعنی اینکه ما در حال تماشا کردن یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان شیشه هستیم که هنوز خود اصلی‌اش را نشان نداده ولی از آنجا که والتر و ساول قبل از دنیای بریکینگ بد با هم ملاقاتی نداشتند، حضور او در فصل ششم غیر منطقی است. البته شاید بشود؛ بعد از اتفاقاتی که به تغییر هویت ساول منجر می‌شود، والتر را هم زیارت کنیم.

والتر وایت در سریال بریکینگ بد، نقش معلم شیمی ساده‌ای را بازی می‌کند که در سن پنجاه سالگی و با داشتن سرطان سینه تصمیم می‌گیرد به همراه دانش‌آموز سابق خود یعنی جسی، دست به تولید شیشه‌‌ی خالص بزند. اگرچه او در اوایل به خاطر کسب ثروت دست به تولید شیشه زده بود، او با گذر زمان چیزهای بیشتری به‌دست می‌آورد؛ قدرت، امپراتوری و چیزهایی که حتی تصورش را هم نمی‌کرد بتواند در ۵۰ سال زندگی‌اش به آنها دست پیدا کند.

پاتریک کوبی

باورش سخت است که بیل بر (Bill Burr) با نقش‌آفرینی‌اش در نقش پاتریک کوبی (Patrick Kuby)؛ کمدین و یکی از صداپیشه‌های سریال انیمیشنی F is for Family، به همراه لاول کرافورد، تنها در پنج قسمت از سریال بریکینگ بد حضور داشته باشد. پاتریک و هیول به عنوان مریدان ساول با والتر و جسی تعاملاتی داشته‌اند. با اینکه رابطه بین هیول و ساول را در چند قسمت از سریال بهتره با ساول تماس بگیری دیده‌ایم، هنوز نمی‌دانیم که بابِ آشنایی کوبی با ساول چگونه شکل گرفته و چگونه این دو، به لیست حقوق‌بگیرهای ساول اضافه شدند. به نظر می‌رسد که جای کوبی در فصل نهایی این اسپین‌آف احساس می‌شود. اگر به هر دلیلی او را در فصل ششم سریال ندیدیم، امیدواریم که در روزها و سال‌های آتی، اسپین‌آف انیمیشنی از او و هیول ساخته شود. پاتریک کوبی یکی از مریدهای ساول گودمن است که برای اولین بار در حین کار کردن با اسکایلر وایت، همسر والتر وایت و بعدها به همراه هیول به عنوان بادیگارد ساول گودمن دیده شد.

جین مارگولیس

در بین زدوخوردهای سریال بریکینگ بد، افراد زیادی کشته شدند. ولی مرگ جین مارگولیس با بازی کریستن ریتر؛ دوست دختر جسی یکی از تراژدی‌ترین مرگ‌های سریال بریکینگ بد بوده است. زمانی که والتر وایت، جین را در حال خفه شدن بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر می‌بیند، عمداً هیچ دخالتی برای نجات جان او نمی‌کند. در نهایت، جین اوردوز می‌کند و می‌میرد.

به نظر می‌رسد چیز جذابی باشد اگر فلش‌بک‌هایی از گذشته جین و فلش‌بک‌هایی از خاطرات جسی که در فیلم بریکینگ بد: ال کامینو شاهد آن بودیم را در فصل نهایی سریال Better Call Saul ببینیم. اگر جین را در فصل ششم سریال بهتره با ساول تماس بگیری ببنیم، به تعبیری می‌توانیم جین قبل از جسی پینکمن را مشاهده کنیم که قبل از نابودی زندگی‌اش توسط جسی، زندگی ساده‌ای داشته است.

جین تتوکار، همسایه، صاحبخانه و دوست دختر جسی پینکمن بود. جسی زمانی که جین در حال ترک مصرف مواد مخدر بوده، خانه‌ای را از او اجاره می‌کند و مابقی ماجراها که همه ما از آن مطلع هستیم. آنها به سرعت عاشق هم می‌شوند و بعد از مدتی جین به علت مصرف بیش از حد مواد مخدر اوردوز می‌کند و جان خود را از دست می‌دهد. دونالد مارگولیس، پدر جین هم به عنوان کنترل‌کننده ترافیک هوایی، در فصل دوم سریال بریکینگ بد حضور پیدا می‌کند.

بدجر و اسکینی پیت

مت جونز در نقش بدجر و چارلز بیکر در نقش اسکینی پیت هم مانند کریستین ریتر در فیلم بریکینگ بد: ال کامینو حضور داشتند. زمانی که جسی از اسارت نئونازی‌ها فرار کرد، این دو رفیق دوست‌داشتنی به او کمک کردند. عجب چیزی بود ولی به نظر می‌رسد که این دو شخصیت نتوانستند خیلی از لحظات کمدی سریال بریکینگ بد که از آنها به خاطر داریم را در فیلم بریکیگ بد: ال کامینو ایفا کنند. البته نه اینکه این دو شخصیت در لحظات دراماتیک سریال و فیلم بریکینگ بد موثر نبوده نباشند، ولی در دنیای فیلم و سریال کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که مثل این دو بازیگر بتوانند از پس ایفای چنین نقش‌هایی بر بیایند. بنابراین همه ما امیدواریم که آنها به طور صد درصد در فصل ششم سریال بهتره با ساول تماس بگیری حضور پیدا کنند. بدجر  و اسکینی پیت دو صمیمی و نزدیک جسی پینکمن بودند. اصلاً اسکینی پیت بود که جسی را به دلال مواد مخدر، توکا سالامانکا معرفی کرد. بدجر هم جسی را تنها نمی‌گذاشت و گاهی به او برای پخت شیشه در خارج از RV کمک می‌کرد.

تورتوگا

بهتر است بگوییم که حضور تورتوگا در فصل نهایی سریال بهتره با سال تماس بگیری، خیلی هم ضروری نیست. مخبر اداره مبارزه با مواد مخدر با بازی دنی ترخو که او را به تورتوگا می‌شناسیم، تنها در دو یا سه قسمت از سریال بریکینگ بد حضور داشته و یادآور یکی از خاطره‌انگیزترین مرگ‌های سریال بریکینگ بد در فصل دوم بوده است.

ماجرای مرگ او اینگونه بود که در سانحه‌ای، بدن او منفجر و سرش روی لاک لاکپشتی پرت شد. با در نظر داشتن اینکه تمام برنامه‌های تلویزیونی همیشه در تلاش بودند تا دنی ترخو را برای بازی در فیلم و سریال‌های خودشان انتخاب کنند، سریال بهتره با ساول تماس بگیری هم از این قائده مستثنا نبوده و خوشحال می‌شود که او را در کارتل فصل نهایی‌اش داشته باشد یا حتی او را در نقش کاملاً متفاوتی ظاهر کند. تورتوگا فروشنده مواد مخدر کارتل است که برای جوئان بولسا کار می‌کند. او به تازگی اطلاعات جنایتکاران از فعالیت‌های داخلی آن کارتل را به صورت مخفیانه به پلیس می‌دهد. درنهایت، پسرعموهای جوئان بولسا به دستور خود او تصمیم گرفتند به خاطر خیانتی که در حق‌شان شده، تورتوگا را به قتل برسانند.

الیوت و گرچن شوارتز

الیوت با بازی آدام گادلی و گرتچن شوارتز با بازی جسیکا هِشت از کسانی بودند که ناخواسته باعث شدند والتر وایت آن روی تاریک خودش را نشان دهد. الیوت و گرتچن شوارتز واقعا هم حقشان نبود که والتر در فصل آخر سریال بریکینگ بد با همکاری بدجر و اسکینی پیت، با آنها بدرفتاری کند و آنها را بترساند. با این اوصاف، حضور آنها در صحنه‌های وحشت‌آور سریال بهتره با ساول تماس بگیری لازم نیست. اصلاً پتانسیلی برای حضور آنها در این سریال وجود ندارد. ولی به نوعی جذاب می‌شود اگر نامی از شرکت Gray Matter Technologies در فصل ششم آورده شود. شاید شخصیت کیم وکسلر یا فرد دیگری از شرکتی که در آن فعالیت می‌کند به عنوان مشتری بیاید و شرکت فناوری الیوت و گرتچن را در اختیار بگیرد. این سناریوی حضور آنها در فصل ششم می‌تواند به طور ظریفی باعث شود تا والتر وایت هم دلیلی برای ورود به فصل ششم سریال بهتره ساول تماس بگیری داشته باشد.

گرچن شوارتز، هم‌دانشگاهی و همکار قدیمی آزمایشگاهی والتر وایت بوده که هم‌اکنون مالک‌مشترک شرکت دارویی موفقی به نام Gray Matter Technologies است. او همچنین، عشق رومانتیک سابق والتر وایت نیز بوده که در حال حاضر با الیوت کسی که شرکت Gray Matter را مدیریت می‌کند، ازدواج کرده است. شوهر گرچن، الیوت شوارتز هم مالک‌مشترک شرکت Gray Matter Technologies نیز است.

آندریا کانتیلو

بسیاری از طرفداران امیدوار بودند که براک کانتیلو، پسر آندریا کانتیلو را در فیلم بریکینگ بد: ال کامینو بییند اما چنین اتفاقی رخ نداد. حضور جوانی‌های آندریا در فصل پایانی سریال بهتره با ساول تماس بگیری می‌تواند ادای احترامی به او و پسرش باشد. آندریا و پسرش نقش به شدت مهمی در زندگی آشفته جسی در سریال بریکینگ بد داشته‌اند، اما شک داریم که زمانبندی حضور او در سریال بهتره به ساول تماس بگیری با زمانبندی بارداری‌اش مطابقت داشته باشد که او را به خاطر باردار بودن براک به سریال برگردانند. اما هر اتفاقی ممکن است بیفتد. آندریا کانتیلو، مادر پسر شش ساله‌اش به نام براک کانتیلو بود. او به خاطر پسرش قصد داشت مصرف مواد مخدر را ترک کند و البته در همین حین هم با جسی پینکمن وارد رابطه می‌شد. در سریال بریکینگ بد دیدیم که جسی نمی‌خواست برای عموی تاد و گروهش شیشه پخت کند؛ برای همین دست به فرار زد. تاد هم به خاطر اینکه درس عبرتی به جسی بدهد، آندریا کانتیلو را به قتل رساند و جسی را تهدید کرد که اگر بار دیگر فرار کند، پسر شش ساله آندریا را هم خواهد کشت.

تاد

از آنجا که حضور گسترده تاد با نقش‌آفرینی جسی پلمونس را در فیلم بریکینگ بد: ال کامینو شاهد بودیم، ممکن است او چیزهایی بداند که با دانستن آنها خیلی چیزها برایمان روشن شود. هرچند که او پرسونای تاریک مخصوص به خود را دارد و تا حدی هم مسئول نابودی جسی بوده است.

تاد برای والتر، مایک و جسی در زمینه پخت شیشه فعالیت‌هایی انجام می‌داد. او همچنین برای عمویش جک و لیدیا رودارته – کوئل کار می‌کرد، اما اوضاع به این خوبی پیش نمی‌رود و در انتهای فصل پنجم سریال بریکینگ بد دیدیم که والتر وایت تمام گروه را به قتل رساند و جسی هم بیکار ننشست و از تاد به خاطر تمام شکنجه‌ها و بلاهایی که سرش آورده، به‌خصوص قتل آندریا، انتقام گرفت و او را کشت.

وندی

اگر به گذشته سریال بریکینگ بد نیم‌نگاهی بیندازیم، می‌بینیم که حتی فکر کردن به آن هم عجیب است که هنک و گومز در فصل اول سریال، تن‌فروش معتادی به نام وندی را به مخاطب معرفی کردند. به هر حال سریال بهتره با ساول تماس بگیری می‌تواند به راحتی این شخصیت معتاد را در فصل ششم بازگرداند که احتمالاً نقش شخصی را بازی خواهد کرد که برای اعمال جنسی که ممکن است انجام داده یا نداده، از ساول مبلغی را دریافت کند.

وندی با بازی جولیا مینسکی به عنوان یک روسپی خیابانی و معتاد در پارکینگ مسافرخانه Crossroads خدماتی را ارائه می‌دهد. او پسری به نام پاتریک دارد که نمی‌دانیم چند سالش است. اگر درکل بخواهیم بگوییم، او با جسی پینکمن ارتباطاتی را داشته است.

جسی پینکمن

در فیلم بریکینگ بد: ال کامینو مشاهده کردیم که جسی با بازی آرون پال توانست با کمک و فداکاری والتر وایت، از دست عموی تاد و گذشته خطرناکش فرار کند و همین باعث شد که دیگر لازم نباشد نگران سرنوشت او باشیم. از جایی که خط زمانی سریال بهتره با ساول تماس بگیری به قبل از دوران بریکینگ بد برمی‌گردد؛ زمانی که جسی درگیر اتفاقات تلخ نبوده، فصل آخر سریال بهتره با ساول تماس بگیری می‌تواند برای جسی فرصتی باشد تا به دور از مصرف بیش از حد مواد مخدر، نئو نازی‌ها و خیانت‌های زمین‌گیر بتواند در صحنه‌های نهایی این سریال حضور پیدا کند. البته باید بگوییم که مطمئن نیستیم که وینس گیلیگان و پیتر گولد بتوانند راهی را پیدا کنند تا سهل‌انگاری‌های جسی پینکمن را با یک نقش بی‌نظیر به سریال برگردانند. اما این یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانند آن را در نظر بگیرند.

آرون پال هم مانند کرانستون، اشتیاق خودش را برای حضور در سریال بهتره با ساول تماس بگیری نشان داده است ولی جسی با مشکلی روبرو می‌شویم که شخصیت والتر وایت با آن مواجه است. جسی قبل از دنیای بریکینگ بد با ساول ملاقات نکرده، بنابراین نمی‌تواند در سریال بهتره با ساول تماس بگیری حضور داشته باشد. حتی اگر هم بخواهیم به جلو فلش‌فوروارد بزنیم، باز هم امکان حضور او در این سریال وجود ندارد، چون جسی در آن زمان در اسارت عموی تاد بوده است. البته این اسپین‌آف می‌تواند این مسائل را نادیده بگیرد و تعاملات والت، جسی و ساول را قبل از خط زمانی سریال بریکینگ بد را نشان دهد.

اسکایلر وایت

طبیعتا دلیل منطقی برای حضور اسکایلر وایت در فصل نهایی سریال بهتره با ساول تماس بگیری وجود ندارد. اسکایلر وایت با بازی آنا گان قبل از دنیای بریکینگ بد، همسر و مادر خوشحالی بود که علاوه بر دست و پنجه نرم کردن با مشکلات مالی، زندگی خوبی را به همراه همسر دوست داشتنی‌اش می‌گذراند. یکی از راه‌هایی که ممکن است اسکایلر وایت را به فصل نهایی سریال بهتره با ساول تماس بگیری برگرداند این است که والتر وایت هم در سریال حضور داشته باشد تا به همراه باجناقش هنک، تعاملاتی که قبل از دنیای بریکینگ بد داشتند را ادامه دهند.

اسکایلر بعد از مرگ والتر، بیوه می‌شود. او پسری به نام والتر وایت جونیور و دختر نوزادی به نام هالی وایت دارد. در سریال اصلی دیدیم که اسکایلر از زندگی‌اش با والتر راضی بوده، اما غیبت‌های غیرموجه و رفتارهای عجیب والتر باعث این شده بود که ازدواج آنها به مشکل بخورد و در نهایت از یکدیگر جدا شوند.

در این مقاله، به ۱۳شخصیت از دنیای Breaking Bad پرداختیم که دوست داریم آنها را در فصل نهایی سریال Better Call Saul ببینیم. الیته امیدواریم که تمامی این شخصیت‌ها، از والتر وایت گرفته تا وندی در سریال حضور داشته باشند. به هر حال در ادامه نظر خودتان را درباره مقاله و سریال Better Call Saul بیان کنید. سریال بریکینگ بد و بهتره با ساول تماس بگیری را تماشا کرده‌اید؟ کدام یک از سریال‌ها جذابیت بیشتری داشته؟ لطفا نظر و دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

2 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا