آیا لئوناردو دی‌کاپریو در دنباله فیلم Avatar 2 ظاهر می‌شود؟

همکاری مجدد کیت وینلست، جیمز کامرون و لئوناردو دی‌کاپریو؟

لئوناردو دی‌کاپریو در دنباله فیلم Avatar 2

به تازگی کیت وینسلت (Kate Winslet) که نقش رونال (Ronal) را در فیلم Avatar: The Way of Water ایفا کرده است، در مورد این که آیا لئوناردو دی‌کاپریو در دنباله فیلم Avatar 2 و قسمت‌های بعدی ایفای نقش خواهد کرد یا خیر، نظر خود را به اشتراک گذاشته است.

کیت وینسلت، ستاره فیلم Avatar: The Way of Water در مورد این که آیا لئوناردو دی‌کاپریو در دنباله فیلم Avatar 2 و دیگر دنباله‌هایی که برای آن توسط جیمز کامرون (James Cameron) برنامه‌ریزی شده است، حضور پیدا خواهد کرد یا نه، اظهار نظر می‌کند. ۱۳ سال پس رکوردشکنی فیلم اول Avatar در سال ۲۰۰۹، آخرین ساخته جیمز کامرون داستان جیک (Jake) با بازی سم ورثینگتون (Sam Worthington) و نیتیری (Neytiri) با بازی زوئی سالدانیا (Zoe Saldana) را که تلاش می‌کنند از خانواده‌شان در برابر تهدیدی جدید محافظت کنند، روایت می‌کند. فیلم Avatar: The Way of Water همان طور که عنوانش پیداست، خانواده سالی (Sully) را دنبال می‌کند که به طایفه اقیانوس‌نشین متکاینا (Metkayina) ناوی (Na’vi)، به رهبری تونواری (Tonowari) با بازی کلیف کورتیس (Cliff Curtis) و همسرش رونال بازی با کیت وینسلت پناه می‌برند. انتظار می‌رود که جیمز کامرون این مجموعه را با فیلم سوم در سال ۲۰۲۴ و احتمال دو دنباله دیگر پس از آن ادامه دهد.

در حالی که دنباله فیلم Avatar: The Way of Water که فعلا آن را با نام Avatar 3 می‌شناسیم، به همراه قسمت دوم همزمان فیلمبرداری شد و در حال حاضر در مرحله پس از تولید قرار دارد، قسمت‌های چهارم و پنجم این مجموعه هنوز به طور رسمی وارد فاز تولید شده‌اند. در مصاحبه اخیرا وب‌سایت IMDb، از جیمز کامرون و کیت وینسلت پرسیده شد که آیا امکان همکاری دوباره با ستاره فیلم Titanic یعنی لئوناردو دی‌کاپریو در دنباله فیلم Avatar 2 و قسمت‌های آینده آن وجود دارد یا خیر. جیمز کامرون در این رابطه اعلام که او در فیلم Avatar 3 حضور ندارد و هنوز فرآیند انتخاب بازیگران هیچ کدام از دو فیلم Avatar 4 و Avatar 5 شروع نشده است، این به آن معناست که درها برای پوستن این بازیگر به مجموعه Avatar فعلا باز است، با این حال کیت وینسلت فکر نمی‌کند که دوست و همبازی سابق او علاقه‌ای برای حضور در این فیلم داشته باشد. نظر کامل کیت وینسلت را در این رابطه می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

نه، این قطعا مورد علاقه لئو نیست. نه، او بیشتر شبیه به یک مرد خشک است.

توضیح صحنه‌های زیر آب فیلم Avatar: The Way of Water

برای زنده‌تر و طبیعی‌تر شدن فیلم Avatar: The Way of Water در صحنه‌های نفسگیری که در زیر آب جریان دارند، این دنباله از یک فناوری ضبط عملکرد پیشگامانه در یک محیط زیر آب استفاده کرده است. با توجه به دشواری ثبت دقیق نحوه حرکت و تعامل بدن با آب در CGI، یک مخزن آب عظیم برای ساخت فیلم Avatar: The Way of Water ساخته شد که بازیگرانی مانند سم ورثینگتون، زوئی سالدانیا، سیگورنی ویور (Sigourney Weaver)، کیت وینسلت، کلیف کورتیس و دیگر بازیگران باید در حالی که کاملا زیر بودند، درون آن به ایفای نقش می‌پرداختند. این بازیگران برای این که بتوانند برای مدت طولانی زیر آب بمانند، یاد گرفتند نفس خود را برای مدت‌های طولانی حبس کنند و کیت وینسلت در همین حین به رکورد باورنکردنی بیش از ۷ دقیقه دست یافت و توانست رکورد قبلی هالیوود را که مربوط به تام کروز (Tom Cruise) بود، بشکند.

در حالی که گذراندن ساعات زیادی در یک مخزن بزرگ آب احتمالا یک تجربه بازیگری بسیار متفاوت و چالش‌برانگیز برای بازیگران بوده است، این روش متفاوت در نهایت در نتیجه پایانی فیلم به وضوح نتیجه داده است. همه منتقدان درباره تمام جنبه‌های این دنباله با یکدیگر موافق نیستند، اما تقریبا تمام آن‌ها روی این که فیلم Avatar: The Way of Water یک شگفتی فنی و یک تجربه بصری فوق‌العاده است که مخاطبان قبلا هرگز مانند آن را ندیده‌اند، اتفاق نظر دارند. با توجه این که قسمت دوم و سوم Avatar پشت سرهم فیلمبرداری شده‌اند، این امکان وجود دارد که لحظات اکشن زیر آب بیشتری در این فیلم در انتظار طرفداران باشد.

از قسمت‌های بعدی مجموعه فیلم‌های Avatar چه می‌دانیم؟

لئوناردو دی‌کاپریو در دنباله فیلم Avatar 2

جیمز کامرون قبلا گفته بود که اکران فیلم Avatar 3 قطعی است، زیرا این اثر قبلا فیلمبرداری شده است، اما این که تماشاگران روزی بتوانند فیلم‌های Avatar 4 و Avatar 5 را تماشا کنند، کاملا به عملکرد فیلم Avatar: The Way of Water و Avatar 3 در باکس آفیس بستگی دارد. فیلم Avatar 3 به گونه‌ای ساخته شده که اگر Avatar: The Way of Water عملکردی در حد انتظار سازندگان نداشت، این مجموعه را در فیلم سوم و در قالب یک سه‌گانه به پایان برسانند و دیگر نیازی به ساخت قسمت چهارم و پنجم نباشد. فیلم Avatar: The Way of Water تا الان عملکرد بسیار خوبی در باکس آفیس داشته و نشانه‌هاای از ماندگاری در لیست پرفروش‌ترین فیلم‌ها وجود دارد و این احتمالا به آن معنا باشد که بزودی دو فیلم Avatar 4 و Avatar 5 نیز چراغ سبز دریافت خواهند کرد و مراحل تولیدشان به طور جدی آغاز خواهد شد. به نظر می‌رسد که داستان و فیلمنامه این دو قسمت تا الان نوشته شده باشد، اما هنوز حتی اطلاعات زیادی از فیلم Avatar 3 نداریم، اما انتظار می‌رود که در ادامه داستان، خانواده سالی مناطق جدیدی از پاندورا (Pandora) را کشف کنند. جیمز کامرون قبلا بیان کرده بود که فیلم Avatar 4 دارای برخی تحولات انفجاری برای این مجموعه خواهد بود.

فیلم Avatar: The Way of Water تا به الان بیش از ۶۶۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است. همچنین فیلم Avatar 3 برای اکران در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴ (۳۰ آذر ۱۴۰۳)، فیلم Avatar 4 برای اکران در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۲۶ (۲۷ آذر ۱۴۰۵) و فیلم Avatar 5 برای اکران در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۸ (۲ در ۱۴۰۷) برنامه‌ریزی شده‌اند. جیمز کامرون کارگردانی سه قسمت اول مجموعه Avatar را بر عهده داشته است، اما او مدتی پیش اعلام کرد که امکان این که برای کارگردانی دو فیلم Avatar 4 و Avatar 5 بازنگردد و فرد دیگری کارگردانی این دو فیلم را بر عهده بگیرد، وجود دارد.

3 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا