Spider Man Miles Morales

چرا Marvel’s Spider-Man: Miles Morales یکی از موفق‌ترین بازی‌های سال خواهد بود؟

زورآزمایی سونی با قهرمان جدید نیویورک

نسل جدید کنسول‌های بازی بزودی آغاز می‌شود و کمپانی‌های بزرگ سونی و مایکروسافت قرار است از جدیدترین بازی‌های نسل آینده‌ی خود رونمایی کنند. یکی از این بازی‌های بزرگ، بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales استودیوی Insomniac Games است که قرار است همزمان با عرضه‌ی کنسول‌های نسل جدید، منتشر شود و کارنامه‌ی بازی‌های انحصاری سونی را بیش از پیش درخشان کند. اما چرا این بازی می‌تواند یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ شود؟ با سرگرمی همراه باشید.

Spider-Man Miles Morales
بازی Marvel's Spider-Man: Miles Morales قرار است در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۲ آبان ۱۳۹۹) منتشر شود

سونی با انحصاری‌های جذاب پلی‌استیشن ۴ طوفان زیادی در نسل هشتم به راه انداخت؛ نسلی که بدون شک سونی را می‌توانیم پیروز رقابت آن بدانیم. موفقیت تجاری کنسول و محبوبیت عمومی بازی‌های استودیوهای سونی، این کمپانی را در نسل هشتم نجات داد تا اکنون در انتظار پلی‌استیشن ۵ باشیم. یکی از بازی‌هایی که نقشی کلیدی در محبوبیت بازی‌های انحصاری سونی ایفا کرد، بازی Marvel’s Spider-Man استودیوی Insomniac Games بود که موفقیت تجاری آن، سونی را به فکر خرید استودیوی Insomniac Games انداخت. این بازی با فروش فوق‌العاده‌ی خود توانست رکوردهای زیادی را بشکند و پرفروش‌ترین بازی انحصاری پلی‌استیشن ۴ در آمریکا شود. جالب است که بدانید هنوز که هنوز است این رکورد سر جای خود است و با وجود انتشار The Last of Us Part II نیز تغییری در آن ایجاد نشد تا بازی اسپایدرمن پرفروش‌ترین انحصاری نسل هشتم سونی در آمریکا شود که موفقیتی رویایی برای Insomniac Games است. اما این پایان کار نیست و همانطور که Insomniac Games نیز تایید کرده، بازی Marvel’s Spider-Man تنها یک مقدمه از دنیای اسپایدرمن سونی است که قرار است در سال‌های آینده قطعات بیشتری به پازل آن اضافه شود. یکی از این قطعات که بزودی جای خالی خود را در دنیای اسپایدرمن پر خواهد کرد، بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales است. یک بازی فرعی کوچک که یک دنباله برای بازی اسپایدرمن سال ۲۰۱۸ به حساب می‌آید. با بررسی آمار و ارقام فروش بازی Marvel’s Spider-Man می‌توانیم به نوعی موفقیت Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را نیز نتیجه بگیریم و حتی اینکه یک شخصیت دیگر قرار است لباس اسپایدرمن را به تن کند نیز مانعی برای موفقیت بازی اسپایدرمن مایلز مورالس نخواهد شد. داستان و شخصیت جدید، پتانسیل زیادی در این بازی به وجود آورده تا باری دیگر حساب سونی را با فروش بسیار زیاد خود پر کند.

اگر تاریخی وجود داشته باشد که بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales بیشترین فروش و بازده را در آن از خود نشان دهد، آن دقیقا شروع نسل جدید و همزمان با انتشار پلی‌استیشن ۵ است. زمانی که تمامی گیمرهای دنیا منتظر دیدن ویژگی‌های جدید کنسول‌های نسل نه هستند و چه بازی محبوبی بهتر از اسپایدرمن مایلز مورالس می‌تواند از پس این چالش با موفقیت عبور کند؟ بازی مورد انتظاری که به خوبی از تمامی ویژگی‌های کنسول نسل جدید سونی بهره خواهد برد. این بازی به لطف حافظه‌ی SSD که در پلی‌استیشن ۵ استفاده شده، هیچ لودینگی ندارد. گرافیک بازی اسپایدرمنی که در نسل هشتم منتشر شده بود نیز بهبود پیدا کرده و قرار است این بار در قالب بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales خودی نشان دهد. تمامی این موارد نوید یک شروع طوفانی  برای کنسول پلی‌استیشن ۵ و بازی اسپایدرمن مایلز مورالس می‌دهد. سونی و استودیوی سازنده‌ی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales نیز به خوبی از این پتانسیل استفاده می‌کنند و با انتشار جزییات مختلف از بازی در این مقطع سال، طرفداران را حسابی برای پوشیدن لباس اسپایدرمن آماده می‌کنند.

در Marvel’s Spider-Man: Miles Morales دیگر با پیتر پارکر کاری نداریم و قرار است در نقش مایلز مورالس، نوجوان شانزده ساله‌ی نیویورکی به تجربه‌ی داستان بپردازیم. در این بازی از ابتدا تا انتها به مایلز مورالس پرداخته خواهد شد و نگاهی بر زندگی این شخصیت در قامت اسپایدرمن جدید خواهیم داشت. با وجود موفقیت و محبوبیت انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse که در آن شاهد ظهور اسپایدرمن مایلز مورالس بودیم، بسیاری از طرفداران منتظرند تا ببینند سونی چه داستانی از این شخصیت ارائه خواهد کرد و امیدوارند که روند محبوبیت روز افزون مایلز مورالس با بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales به پایان نرسد. بدون شک تفاوت‌های دو شخصیت پیتر پارکر و مایلز مورالس حساسیت‌های زیادی برای روایت داستان پیش روی استودیوی Insomniac Games قرار داده و باید منتظر باشیم تا ببینیم سازندگان Marvel’s Spider-Man چطور از پس این چالش عبور خواهند کرد.

اسپایدرمن یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای تاریخ است که قدمت زیادی در دنیای بازی‌های ویدیویی دارد

خط داستانی و قابلیت‌های متفاوت مایلز مورالس نسبت به پیتر پارکر، پتانسیل زیادی از تجربه‌ی بازی در نقش این شخصیت ایجاد خواهد کرد. نامرئی شدن و انفجار ونومی از قابلیت‌های منحصر بفرد مایلز مورالس محسوب می‌شوند که تاثیر بسیار زیادی بر گیم‌پلی خواهد داشت. بنظر می‌آید سیستم مبارزه‌‌ی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales نسبت به Marvel’s Spider-Man نفسی تازه به خود گرفته تا شاهد تغییرات جذاب و سرگرم‌کننده در این بازی فرعی باشیم. Insomniac Games در بازی‌های پیشین خود به خوبی این نکته را ثابت کرده که اگر یک استودیو باشد که مهارت زیادی در تنوع بخشیدن به گیم‌پلی دارد، آن استودیوی Insomniac Games است. یکی دیگر از تفاوت‌های شخصیت مایلز مورالس و پیتر پارکر که تجربه‌ی جدیدی برای کاربران به ارمغان خواهد آورد، خانواده و دوستان او هستند. مایلز مورالس برعکس پیتر پارکر دوستان زیادی دارد و تعامل زیادی با خانواده‌ی خود خواهد داشت. این ویژگی مایلز مورالس باعث می‌شود تا طرفداران ارتباط بیشتری با شخصیت مایلز مورالس و دنیای بازی برقرار کنند که بدون شک در موفقیت آن بی‌تاثیر نخواهد بود. احتمال می‌رود شخصیت‌های جدیدی در Marvel’s Spider-Man: Miles Morales معرفی شوند که در آینده نقش‌های کلیدی در دنیای اسپایدرمن سونی ایفا خواهند کرد. این موضوع اهمیت بازی اسپایدرمن مایلز مورالس را بیش از پیش زیاد می‌کند و آن دسته از بازیکنانی را که اهمیتی به این بازی نمی‌دهند و منتظر پوشیدن لباس اسپایدرمن پیتر پارکر هستند را نیز برای تجربه‌ی بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales وسوسه خواهد کرد.

رقابت بازی‌های ویدیویی در زمان انتشار کنسول‌های نسل جدید به بیشتری حد خود خواهد رسید. استودیوهای مختلف می‌کوشند تا با بازی‌های مهمی که عرضه خواهند کرد، وارد رقابت ابتدای نسل شوند. اما مهم‌ترین نکته‌ای که Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را از دیگر بازی‌های مورد انتظار پاییز امسال جلو می‌اندازد، فرنچایز محبوب آن است. اسپایدرمن. کلمه‌ی اسپایدرمن به تنهایی کافی است تا تعداد زیادی از عاشقان کمیک بوک و طرفداران دنیای سینمایی مارول به سمت آن سوق داده شوند. شخصیت اسپایدرمن یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های تاریخ کمیک بوک است که بیشتر از هر سوپرهیروی دیگری در سال‌های اخیر دنیای سرگرمی را به خود مشغول کرده است. شاید تنها بازی مورد انتظاری که بتواند در این زمینه با Marvel’s Spider-Man: Miles Morales رقابت کند، Assassin’s Creed: Valhalla است. سری بازی‌های Assassin’s Creed نیز از فرنچایز محبوبی بهره می‌برند که از دهه‌ی گذشته طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است. اما بیایید قبول کنیم که حتی چنین بازی پر قدمتی نیز نمی‌تواند فرنچایز Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را متزلزل کند و از محبوبیتی که اسپایدرمن در دنیا دارد، جلوگیری کند. اگر Assassin’s Creed نزدیک به دو دهه است که در دنیای بازی‌های ویدیویی جلب توجه کرده، شخصیت اسپایدرمن از زمان کنسول آتاری ۲۶۰۰ پای خود را به صنعت بازی‌های ویدیویی باز کرده و قدمتی به اندازه‌ی قدمت جنگ ستارگان دارد که نشان از موفقیت تضمین شده‌ی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales است.

اگر تمامی ویژگی‌های Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را کنار بگذاریم، انحصاری بودن این عنوان به تنهایی فروش زیادی برای Insomniac Games به همراه خواهد داشت. انتشار این بازی در کنار کنسول نسل جدید کمپانی سونی توجهات زیادی به خود جلب می‌کند و اگر یک بازی وجود داشته باشد که هر گیمری در ابتدای نسل نه بخواهد با آن ویژگی‌های پلی‌استیشن ۵ را محک بزند، آن بازی قطعا Marvel’s Spider-Man: Miles Morales است. فریم‌ریت ۶۰FPS، کیفیت ۴k و قابلیت رهگیری پرتو و چندین و چند ویژگی دیگر این بازی که برای اولین بار در دنیای بازی‌های ویدیویی قرار است به نمایش گذاشته شود، فرصت بسیار خوبی در اختیار کاربران می‌گذارد تا کنسول جدید سونی را از نظر قدرت سخت‌افزاری ارزیابی کنند. اهمیت انتشار این بازی همزمان با عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ به قدری زیاد است که می‌توان سیاست سونی در این خصوص را یکی از بهترین اقدامات این کمپانی در تاریخ بدانیم.

Spider-Man Miles Morales
بازی Marvel's Spider-Man: Miles Morales فرصت خوبی برای محک زدن قدرت سخت‌افزاری پلی‌استیشن ۵ است

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales قرار است در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۲ آبان ۱۳۹۹) برای پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ عرضه شود. این بازی در دو نسخه‌ی استاندارد و اولتیمیت روانه‌ی بازار خواهد شد. نسخه‌ی استاندارد که ۵۰$ قیمت خواهد داشت، تنها شامل بازی اسپایدرمن مایلز مورالس می‌شود و برای کاربرانی که نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ آن را تهیه کنند، یک آپدیت رایگان برای پلی‌استیشن ۵ در اختیار خواهد گذاشت. از طرف دیگر، نسخه‌ی اولتیمیت که ۷۰$ قیمت خواهد داشت، در کنار بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales شامل نسخه‌ی ریمستر Marvel’s Spider-Man نیز خواهد بود. این نسخه‌ی ریمستر که به صورت گرافیکی بهبود یافته و تغییرات مهمی از نظر فنی به همراه داشته، تمامی بسته‌های الحاقی این بازی را نیز در خود جای داده است.

با وجود تعیین تاریخ انتشار بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، بسیاری از طرفداران هنوز معتقدند که این بازی بخاطر محدودیت‌هایی که ویروس کرونا به وجود آورده، تاخیر خواهد خورد. اگرچه استودیوی Insomniac Games خبر از اتمام ساخت این بازی داده، نمی‌توان به صورت کامل از تاخیر نخوردن آن مطمئن بود. در کنار توسعه‌ی بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، استودیوی Insomniac Games در این روزهای پایانی نسل هشت، سخت در حال کار کردن بر نسخه‌ی جدید Ratchet and Clank است. توسعه‌ی دو پروژه‌ی سنگین به صورت همزمان، بسیاری از طرفداران را از انتشار هر دو بازی در زمان تعیین شده، نگران کرده که تا کنون Insomniac Games واکنشی به آن نشان نداده است. هرچند، مقاله‌ی اختصاصی مجله‌ی Game Informer درباره‌ی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales که هفته‌ی گذشته منتشر شد، خبر از آماده بودن این بازی می‌دهد و امید است که این بازی در تاریخ معین شده، منتشر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا