گرالت در Witcher 4
1%
  • 0/10

چرا حضور گرالت در Witcher 4 به ضرر این سری بازی است؟

زمان تغییری بزرگ برای استودیو سی دی پراجکت رد فرا رسیده است!

چرا حضور گرالت در Witcher 4 به ضرر این سری بازی است؟ ۰ ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

حضور گرالت در Witcher 4 در هاله‌ای از ابهام بوده، با این حال بزرگان صنعت ویدیو گیم باور دارند که حضور گرالت در نسخه‌های بعدی تنها به زیان این سری بازی و استودیو سی دی پراجکت خواهد بود. اما چرا؟ دلیل آن‌ها برای این موضوع چیست؟

در برخی جهان‌ها چه در سینما و سریال و چه در کتاب‌ها و بازی‌های ویدیویی، شخصیت‌هایی وجود داشته که نمی‌توان داستان آن جهان را بدون آن‌ها تصور کرد. یکی از بارزترین این شخصیت‌ها، گرالت ریویا (Geralt of Rivia) شخصیت اصلی هر سه نسخه سری بازی The Witcher، سریال اقتباسی ویچر در شبکه نتفلیکس و مهم‌تر از همه در کتاب‌های ویچر است. به عبارت دیگر تصور داستان‌های ویچر بدون گرالت تقریبا غیر ممکن بوده و ما، به عنوان مخاطب نمی‌دانیم این فرنچایز تاثیر گذار بدون گرالت در چه مسیری قرار خواهد گرفت!

گرالت بدون شک یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌ها در دنیای بازی‌های ویدیویی بوده و حضور او در رسانه‌ای مربوط به دنیای ویچر، باعث محو دیگر شخصیت‌ها و اتفاقات و تمرکز حداکثری بر او می‌شود. شاید تغییر شخصیت برای کاربرانی که تازه با دنیای ویچر آشنا شده باشند سخت نباشد، اما بدون شک قرار دادن شخصیتی در جایگاه گرالت برای طرفداران قدیمی و به خصوص طرفدارانی که کتاب‌های ویچر را مطالعه کرده‌اند تقریبا غیر ممکن است! اما فعالان باور دارند که باید علاقه را کنار گذاشت و گرالت را بدرود گفت!

چرا حضور گرالت در Witcher 4 غیر ممکن است؟

بازگشت شخصیت‌ها از نسخه‌ای قدیمی به نسخه‌ای جدید در دنیای ویدیو گیم اتفاقی کاملا عادی است. ما در گذشته در بازی‌های سبک نقش آفرینی شاهد حضور چند باره شخصیتی در نسخه‌های مختلف بوده‌ایم. برای مثال ما شخصیت هاک (Hawke) را در دو بازی Dragon Age 2 و Dragon Age: Inquisition همراهی کرده‌ایم.

با این حال شخصیت، جنسیت و ظاهر هاک قابل شخصی سازی بوده و در کنار آن در هر سه نسخه سری بازی حضور ندارد. اینگونه ما در حالی که با شخصیت اصلی بازی ارتباط برقرار می‌کنیم، آن را تبدیل به مرکز توجه خود نکرده و صرفا به دلیل حضور این شخصیت به تجربه بازی نمی‌پردازیم.

اما داستان سری بازی ویچر و گرالت کاملا با هاک تفاوت دارد. گرالت شخصیتی بوده که ماهیت حقیقی او توسط کاربر قابل شخصی سازی نبوده و شخصیت و ظاهر او از پیش تعیین شده است. توسعه دهندگان حتی از این شخصیت برای فروش هر چه بیشتر محصول خود بهره می‌برند.

 حال به باور فعالان حوضه ویدیو گیم حضور گرالت در نسخه‌های بعدی سری بازی ویچر باعث شده تمرکز کاربر از اصل داستان برداشته شود! سری بازی ویچر سه گانه‌ای تازه پیش روی خود داشته که باید انتظارات کاربران را برآورده کند که به خودی خود کاری بسیار سخت است. نبود گرالت باعث تغییر در انتظارات کاربران شده که دست توسعه دهندگان را برای ارائه داستانی تازه اما قدرتمند باز نگه می‌دارد.

پیمودن مسیر و راضی نگه داشتن کاربر با حضور گرالت به عنوان شخصیت اصلی عملی تقریبا غیر ممکن است! از سوی دیگر، وجود گرالت می‌تواند به معنی ضعف استودیو سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) در شرح داستانی جدید برگرفته از دنیای ویچر باشد و این در حالی است که دنیای ویچر داستان‌های زیادی برای تعریف کردن دارد.

بازی ویچر ۴ نیازمند قهرمانانی جدید است

فعالان باور دارند که سه گانه جدید ویچر باید با شخصیت یا شخصیت‌های اصلی جدید در عوض گرالت همراه شود و این کار باید بدون شک و با اعتماد به نفس کامل از سوی سی دی پراجکت رد صورت بگیرد. به عبارتی توسعه دهندگان باید به قدری شخصیت اصلی جدید را قدرتمند ارائه دهند که کاربران متقاعد شوند کنار رفتن گرالت و حضور شخصیت جدید انتخابی درست برای سری بازی محبوبشان بوده است. این کار گرچه سخت، اما از سوی استودیویی با قدرت سی دی پراجکت رد شدنی بوده و دست آن‌ها را برای ارائه تجربیاتی تازه در دنیایی شناخته شده باز نگه می‌دارد.

در ادامه باید اشاره داشت که در زمان انتشار این مطلب هیچ خبر رسمی از ماهیت کلی نسخه جدید ویچر در دست نیست. با این حال، فعالان همچنین باور دارند که در نسخه‌های جدید سری بازی ویچر نباید هیچگونه اثر فیزیکی از گرالت، حتی به عنوان شخصیتی همراه دیده شود. به عبارت دیگر پرونده گرالت باید به شکل کامل بسته شود. سر پیچی از چنین کاری هر چقدر کوچک، می‌تواند تمام تلاش توسعه دهندگان برای معرفی شخصیت یا شخصیت‌هایی جدید در دنیای ویچر را زیر سوال ببرد!

با این وجود، در صورتی که داستان نسخه‌های بعدی با داستان سه گانه ابتدایی همزمان رخ داده یا داستان جدید پس از دوران زندگی گرالت تعریف شده، اشاره به او در کتاب‌ها، سخنان یا حتی موسیقی‌های بازی می‌تواند ادای احترامی جذاب به این شخصیت دوست داشتنی و خاطره انگیز باشد. اما بار دیگر باید اشاره شود که گرالت نباید شهرت نسخه‌های بعد را نیز از آن خود کند.

سری بازی ویچر در سه نسخه ابتدایی بی نظیر ظاهر شده و با توجه به عملکرد همیشه عالی سی دی پراجکت رد، انتظار می‌رود در سه گانه بعدی نیز شاهد درخشش این سری بازی باشیم. با این حال می‌دانیم کار آسانی پیش روی این استودیو نیست! نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید حضور گرالت در Witcher 4 به سود یا زیان این سری بازی است؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments