بازی Assassin's Creed در استرالیا

چرا بازی Assassin’s Creed در استرالیا می‌تواند عنوانی جذاب و موفق باشد؟

بازی Assassin's Creed در استرالیا؛ دستور پخت عنوانی جذاب!

سری بازی اساسینز کرد تا به امروز کشورهای مختلف با فرهنگ‌های مختلف را در دوره‌های تاریخی مختلف به ما نشان داده است، اما در سیاره ما کشوری مهم وجود داشته که هرگز در این سری بازی ظاهر نشده است. حضور بازی Assassin’s Creed در استرالیا می‌تواند عنوانی بی نظیر را در اختیار ما قرار دهد!

موفقیت سری بازی Assassin’s Creed بدون شک غیر قابل انکار است. این سری بازی از زمان انتشار اولین نسخه در سال ۲۰۰۷ تا به امروز، میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کرده و حتی با وجود افت برخی نسخه‌ها نسبت به نسخه‌های دیگر، همیشه فروشی بی نظیر را ثبت کرده و به موفقیتی رسیده که کمتر بازی در سبک بازی‌های تاریخی موفق به رسیدن به این موفقیت شده است.

این سری بازی دوست داشتنی به کاربران کمک کرده تا نگاهی عمیق به برخی تمدن‌های قدیمی که امروزه کمتر آثاری از آن‌ها باقی مانده داشته باشند و این کار را با سفر به برخی از نمادین‌ترین شهرهای جهان در زمان گذشته انجام داده است. ما شاهد بازی‌هایی از این فرنچایز مهم در دوره جنگ‌های صلیبی، عصر وایکینیگ‌ها، دوران فراعنه مصر و حتی دوره‌هایی نزدیک‌تر مانند انقلاب آمریکا بوده‌ایم که همه به نوبه خود نه تنها ما را شگفت زده کرده‌اند، بلکه درس تاریخ یاد داده‌اند.

طی روزهای آتی نیز باید شاهد ظهور بسیم (Basim) در شهر بغداد قرن نهم میلادی در بازی Assassin’s Creed Mirage باشیم. این سری بازی طی سال‌های اخیر نگاه قابل توجه به خاورمیانه و اروپا داشته، اما یک منطقه وجود دارد که در این سری بازی کمتر توجهی به آن شده و می‌تواند در آینده جهانی جذاب را تحت نام اساسینز کرید در اختیار کاربران قرار دهد. منطقه‌ای که از آن صحبت می‌کنیم، قاره استرالیا بوده که با فرهنگ غنی، سیاست‌های متفاوت نسبت به دیگر کشورها طی تاریخ و محیط زیست متفاوت می‌تواند مکانی جذاب برای سری بازی محبوب ما باشد.

ما می‌دانیم که شرکت یوبیسافت به طور کلی علاقه عجیبی به داستان‌های اساطیری و البته شناساندن فرهنگ‌های مختلف به گیمرها دارد. ما این موضوع را بیش از همیشه در دو نسخه آخر این سری بازی یعنی Assassin’s Creed Valhalla و Assassin’s Creed Odyssey مشاهده کردیم. البته نباید فراموش کرد که این دو نسخه تمرکز بسیار زیادی بر سبک نقش آفرینی داشتند که چندان به مذاق طرفداران قدیمی خوش نیامدند و به همین دلیل بازی Assassin’s Creed Mirage از سبک نقش آفرینی فاصله گرفته و گیم پلی آن با تمرکز بر اکشن مخفی کاری شباهت زیادی به نسخه‌های ابتدایی این سری بازی دارد.

با این حال، همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد سری بازی اساسینز کرید همیشه به لطف داستانی درگیر کننده توانسته کاربران خود را راضی نگه دارد و با انتشار هر نسخه جدید میلیون‌ها کاربر را به سوی خود جذب کند. حال به باور ما اگر بازی Assassin’s Creed Mirage بتواند نظر کاربران را جلب کند، قاره استرالیا می‌تواند محل رخداد اتفاقات یکی از نسخه‌های آتی اساسینز کرید، با گیم پلی مشابه با بازی میراژ باشد!

چرا حضور بازی Assassin’s Creed در استرالیا جذاب خواهد بود؟

بازی‌هایی که بر تاریخ جهان تمرکز دارند، بدون شک با فقدان سری بازی اساسینز کرید کمتر از گذشته به چشم خواهند آمد و یکی از دلایل اهمیت زیاد این سری بازی، ملاقات نقاط مختلف کره زمین در زمان‌های مختلف، در تمدن‌هایی است که امروزه آثار چندانی از آن‌ها باقی نمانده است.

سری بازی Assassin’s Creed از زمان عرضه اولین نسخه تا به امروز به بیش از ۱۵ نقطه در کره زمین تمرکز کرده است، اما قاره استرالیا همیشه و همیشه از فهرست مکان‌های رخداد این سری بازی به دور مانده و انکار شده است! در عین حال ورود به مناطق مختلف در این بازی از نظر ما شاهکاری است که کمتر استودیویی موفق به اجرای درست آن می‌شود.

با این وجود بسیاری از نبود استرالیا در فهرست مناطق این سری بازی گله مند هستند. این در حالی بوده که استرالیا از تاریخ و فرهنگ بسیار قوی برخوردار بوده و از آنجایی که تعداد مردم مهاجر در این قاره زیاد بوده، بد نیست نگاهی به فرهنگ و تمدن غنی گذشته آن‌ها به منظور شناخته شدن توسط مهاجران و حتی مردم بومی این قاره، در کنار دیگر گیمرها در دیگر نقاط جهان داشته باشیم.

بازی Assassin’s Creed Mirage قصد دارد پس از رویارویی ما با برخی عناصر اساطیری و ماورا طبیعی در نسخه‌های اخیر، بار دیگر به دنیای حقیقی باز گردد. همین موضوع می‌تواند داستانی جذاب را در قاره استرالیا و پیش از سلطه بریتانیا بر آن تعریف کند. در سال ۱۷۸۸ ورود بریتانیا به خاک استرالیا سبب عقب نشینی مردم بومی این منطقه شد و پس از مدتی فرهنگ امپریالیسم همه چیز را در این منطقه تغییر داد.

در ابتدا مردم بومی از ورود خارجی‌ها استقبال کرده و حتی برای راحتی آن‌ها تلاش می‌کردند. با این وجود، گسترش مناطق تحت اختیار بریتانیا باعث شد فرهنگ آن‌ها بر فرهنگ مردم بومی سلطه پیدا کرده و در نتیجه آن‌ها، همه چیز اعم از اقتصاد در دست افراد غیر بومی افتاده و بومیان این منطقه به حاشیه بروند.

خارجی‌هایی که پس از سال‌ها تبدیل به اکثریت شده بودند، با روش زندگی مردم بومی نا سازگار بوده و زمان قابل توجهی را به مبارزه رو در رو برای از بین مردم بومی صرف می‌کردند. در نتیجه تمام این اتفاقات مرزی ضمنی میان مردم بومی و خارجی‌ها شکل گرفت. ما شاهد اتفاقی مشابه در بازی Assassin’s Creed 3 بودیم که نگاهی به انقلاب آمریکا داشت.

اما نباید فراموش کرد که سلاح‌های استفاده شده در جنگ میان بومی‌های استرالیا با خارجی‌ها با استفاده از سلاح‌های مشابه انقلاب آمریکا صورت نگرفته و جنگی بسیار ساده‌تر و کم تنش‌تر بوده است. مردم بومی در این دوره تلاش داشتند با تشکیل گروه‌های چریکی به دشمنان خود حمله کنند و این بخشی است که به خوبی با دنیای اساسینز کرید همسو است.

مکانیسم حمله به قلعه‌ها در بازی Assassin’s Creed Odyssey برای مثال یکی از بخش‌هایی بوده که می‌تواند در بازی Assassin’s Creed در استرالیا برای حملات چریکی استفاده شود. همچنین، مردم بومی استرالیا برای مخفی ماندن از بوته‌های بلند استفاده می‌کردند و از این روش حمله نیز می‌توان در این بازی بهره برد.

علاوه بر آن، سلاح‌های قدیمی بسیاری در این منطقه وجود داشته که از آن‌ها برای شکار استفاده می‌شده و به راحتی می‌توان از این سلاح‌ها برای حمله به دشمنان در بازی Assassin’s Creed در استرالیا استفاده کرد. توسعه و انتشار این بازی به راحتی می‌تواند داستانی جذاب همراه با گیم پلی جذاب شبیه به سه گانه اتزیو آدیتوره (Ezio Auditore) که در برابر تمپلارها به مبارزه می‌رفت را در اختیار ما قرار دهد.

به طور کلی تعریف داستانی تازه در منطقه‌ای تازه می‌تواند درهای جدیدی را بر سری بازی اساسینز کرید باز کند. نظر شما درباره بازی Assassin’s Creed در استرالیا چیست؟ به نظر شما این سری بازی باید به کدام کشورها یا قاره‌ها برود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

2.2 6 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا