#مهسا_امینی
سریال Obi-Wan Kenobi

فیلم و سریال‌هایی که باید قبل از سریال Obi-Wan Kenobi تماشا کنید

سفر به جنگ کلون‌ها

سریال Obi-Wan Kenobi یک مینی سریال شش قسمتی بوده که همان طور که از نامش پیداست با محوریت شخصیت اوبی وان کنوبی ساخته شده است. با توجه به گستردگی جهان استار وارز و تعداد زیادی فیلم و سریال‌هایش، این سوال برای بسیاری بوجود می‌آید که چه فیلم و سریال‌هایی را باید قبل از سریال Obi-Wan Kenobi تماشا کنید؟ در ادامه‌ی این مطلب ضمن معرفی این آثار به دلایل اهمیت تماشای آنها قبل از سریال اوبی وان کنوبی اشاره می‌کنیم.

اولین حضور شخصیت اوبی وان کنوبی در سری استار وارز به چهل و پنج سال قبل و همان روزهای اول تولد این مجموعه باز می‌گردد. این شخصیت در فیلم Star Wars: A New Hope به عنوان یکی از اعضای محفل جدای معرفی و به چند اتفاق مهم در تاریخ استار وارز از جمله جنگ کلون‌ها اشاره کرد. نقش‌آفرینی این ستاره در آن فیلم را الک گینس بر عهده داشت. بعدها و در سه‌گانه پیش‌درآمد جنگ ستارگان نقش اوبی وان کنوبی به ایوان مک‌گرگور رسید که هنرنمایی ماندگاری از خود به جا گذاشت. این ستاره در سریال Obi-Wan Kenobi بار دیگر نقش اوبی وان کنوبی را بر عهده گرفته است.

۱- Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

قسمت اول استار وارز با پسوند The Phantom Menace شروع راه شما برای رسیدن به سریال Obi-Wan Kenobi خواهد بود. داستان این فیلم با سفر اوبی وان کنوبی و استادش کوای گان جین (با هنرنمایی لیام نیسون) به سیاره‌ی نابو برای حل مشکل محاصره شدن این سیاره توسط یک گروه تجاری آغاز می‌شود. آنها در این سفر پسری به نام آناکین اسکای واکر را پیدا می‌کنند که شباهت زیادی با فردی که پیشگویی‌ها آن را The Chosen One خطاب می‌کنند، دارد.

فیلم Star Wars: Episode I – The Phantom Menace شاید از جهات مختلفی به پای قسمت دوم و سوم نرسد اما تماشای آن خالی از لطف نیست. این فیلم شخصیت‌های مهم و اصلی سری مانند آناکین اسکای واکر، اوبی وان کنوبی، پدمه آمیدالا و دارث ماول را به بیننده معرفی می‌کند که نقش مهم و حضور پررنگی در فیلم و سریال‌های ساخته شده در جهان استار وارز دارند.

۲- Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

سفر شما در کهکشان خیلی خیلی دور برای رسیدن به سریال اوبی وان کنوبی با تماشای قسمت دوم استار وارز ادامه پیدا می‌کند. داستان این فیلم ده سال بعد از قسمت اول جریان دارد؛ جایی که آناکین اسکای واکر تمام این مدت را به شاگردی اوبی وان کنوبی گذرانده و به یک جدای قدرتمند تبدیل شده است. اوبی وان کنوبی در این فیلم حین تحقیق روی دست‌های پشت پرده‌ی یک سوء قصد، ارتشی سری را پیدا می‌کند که برای جدای‌ها و جمهوری ساخته شده است. از جمله بازیگران این فیلم می‌توان به ناتالی پورتمن، کریستوفر لی، هایدن کریستنسن و ساموئل ال. جکسون اشاره کرد.

۳- Star Wars: The Clone Wars

انیمیشن Star Wars: The Clone Wars یکی از آثار جذاب سری استار وارز است که جایگاه ویژه‌ای برای طرفداران قدیمی سری دارد. این انیمیشن سریالی وقفه‌ی بین قسمت دوم و سوم فیلم‌های استار وارز را پوشش می‌دهد. همچنین بیننده را وارد یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین اتفاقات جهان استار وارز یعنی جنگ کلون‌ها می‌کند. همچنین شخصیت‌های جدید و مهم زیادی از جمله آسوکا تانو، مندلورین‌های سیاره‌ی مندلور و چندین شخصیت دیگر برای اولین بار در این انیمیشن به بیننده معرفی می‌شود. انیمیشن Star Wars: The Clone Wars طی هفت فصل خود تقریبا تمام وقایع مهم جنگ کلون‌ها را پوشش داده و از زاویه‌های تازه‌ای به این جهان و شخصیت‌های مهم آن از جمله اوبی وان کنوبی نگاه می‌کند.

اگر قصد تماشای انیمیشن کلون وارز را دارید، باید به این نکته توجه کنید که تا نیمه‌ی فصل دوم از جذابیت کمتری برخوردار است اما به دلیل کوتاه بودن قسمت‌ها نیاز به صرف زمان زیادی نیست و با رسیدن به نیمه‌ی فصل دوم بیشتر مشکلات حل می‌شوند. همچنین فصل آخر این انیمیشن را باید بعد از قسمت سوم تماشا کنید. زیرا وقایع آن همزمان با Revenge of the Sith بوده و رازهای مهمی را برای شما لو می‌دهد. اگر از تماشای سریال کلون وارز لذت بردید، ادامه‌ی آن یعنی انیمیشن Star Wars: The Bad Batch را از دست ندهید.

۴- Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

فیلم Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith آخرین توقفگاه شما قبل از رسیدن به سریال Obi-Wan Kenobi خواهد بود. این فیلم به عقیده‌ی برخی از طرفداران بهترین فیلم این مجموعه و اثری ماندگار است. کارگردانی Revenge of the Sith را مانند دو قسمت قبلی، جورج لوکاس خالق مجموعه‌ی جنگ ستارگان بر عهده داشته است. این فیلم در سال ۲۰۰۵ اکران و با فروش بیش از ۳۸۰ میلیون دلار در سینماهای آمریکا تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم داخلی آمریکا در آن سال شد.

چقدر زمان برای تماشای این فیلم و سریال‌ها نیاز داریم؟

برای تماشای سه‌گانه پیش‌درآمد جنگ ستارگان به چیزی حدود ۷ ساعت زمان نیاز دارید. اگر قصد تماشای انیمیشن کلون وارز را نیز داشته باشید، ۴۸ ساعت به این مقدار اضافه شده و مجموع سفر شما به کهکشان خیلی خیلی دور به ۵۵ ساعت می‌رسد.

تا زمان نگارش این مقاله سه قسمت از سریال Obi-Wan Kenobi از شبکه‌ی دیزنی پلاس پخش شده است. این سریال در همان هفته‌ی اول تبدیل به پربازدیدترین سریال این شبکه شده که با توجه به عناوین حاضر در این شبکه نشان از موفقیت سریال اوبی وان کنوبی و محبوبیت بالای این شخصیت در میان طرفداران استار وارز دارد.

نظر شما در مورد فیلم و سریال‌های استار وارز چیست؟ به نظر شما سریال Obi-Wan Kenobi می‌تواند به موفقیت و محبوبیت دیگر آثار سری استار وارز برسد؟ فراموش نکنید که نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در وب‌سایت سرگرمی به اشتراک بگذارید.


نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا