لگو فورتنایت
1%
  • 0/10

راهنمای لگو فورتنایت | مد جدید چیست و چگونه در آن بهتر شویم؟

ترکیبی جذاب از سه نام پرطرفدار

راهنمای لگو فورتنایت | مد جدید چیست و چگونه در آن بهتر شویم؟ ۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۲ راهنما و آموزش کپی لینک

لگو فورتنایت یک مد جدید برای بازی Fortnite بوده که به تازگی منتشر شده و شدیداً مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

شرکت اپیک گیمز چندی پیش آپدیت جدیدی را برای فورتنایت منتشر کرد. این آپدیت جدا از بهبودهای کوچک مانند برطرف کردن مشکلات گزارش شده، محتویات بسیار مهمی را در خود جای داده است. یکی از آن‌ها یک مد کاملاً جدید به نام LEGO Fortnite بوده که می‌توان ترکیبی از فورتنایت، ماینکرافت و سری بازی‌های LEGO توصیف کرد.

چطور به لگو فورتنایت دسترسی پیدا کنم؟

پس از اینکه آپدیت جدید را نصب و بازی را اجرا کردید، کافی است اسکرول را حرکت داده و تا به بخش Discover برسید. بخش Discover مجموعه‌ای از تجربه‌های متنوع را در خود جای داده است. در این بخش به By Epic رفته و در آنجا LEGO Fortnite را انتخاب کنید. خوشبختانه مد جدید کاملاً رایگان بوده و برای تجربه آن نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای نیست. در ضمن، لگو فورتنایت در حال حاضر از قابلیت تقسیم صفحه (Split Screen) پشتیبانی نمی‌کند.

با حالت‌های LEGO Fortnite آشنا شوید

اگر برای اولین بار می‌خواهید پای تجربه LEGO Fortnite بنشینید، باید یک جهان کاملاً جدید بسازید. همچنین امکان پیوستن به دیگر کاربران و ماجراجویی در جهان آن‌ها فراهم شده است. در صورتی که ترجیح می‌دهید جهان خودتان را بسازید، باید یکی از اسلات‌های Save را انتخاب کنید (شما می‌توانید ۸ جهان مختلف برای خودتان بسازید). در ادامه باید مشخص کنید جهان شما چه حالتی داشته باشد: Survival یا Sandbox.

همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، حالت Survival چالش‌های متعددی را پیش روی شما قرار می‌دهد. شما باید به گشت و گذار در محیط پرداخته تا بتوانید منابع مورد نیاز برای ساخت و سازهای خود را جمع آوری کنید. البته ماجرا به همین سادگی نبوده و در اقصی نقاط مختلف نقشه موجودات متخاصم کمین کرده‌اند. Sandbox هم برای کاربرانی است که حوصله جستوجو در محیط را نداشته و می‌خواهند منابع مورد نیاز با فشردن یک دکمه جلویشان سبز شود! در ضمن، در صورتی که حالت Sandbox را انتخاب کرده باشید، امکان شخصی سازی برخی تنظیمات را خواهید داشت:

  • دشمنان: خاموش یا روشن
  • گشنگی: خاموش یا روشن
  • دما: خاموش یا روشن
  • استقامت: خاموش یا روشن
  • امکان کشته شدن: خاموش یا روشن
  • افتادن آیتم‌ها حین کشته شدن: خاموش یا روشن
  • موجودات دوست داشتنی: خاموش یا روشن
  • روستاییان: خاموش یا روشن

توجه داشته باشید که وقتی جهان مورد نظرتان را ساختید، امکان تغییر تنظیمات مانند خاموش یا روشن کردن گشنگی را نخواهید داشت. بنابراین، بهتر است قبل از ساختن جهانتان خوب درباره تنظیمات فکر کنید تا بعداً پشیمان نشوید.

قابلیت کوآپ لگو فورتنایت

همان‎‌طور که در پاراگراف‌های پیشین اشاره کردیم، LEGO Fortnite از قابلیت کوآپ (Co-op) پشتیبانی می‌کند. این مد به شما اجازه می‌دهد گروه ۸ نفره ساخته و در جهان به ماجراجویی بپردازید. به بیان دیگر، شما بعنوان سازنده جهان می‌توانید ۷ نفر دیگر را دعوت کنید. توجه داشته باشید، وقتی شما آفلاین یا از گروه خارج شوید، هر ۷ کاربر دیگر از جهان شما بیرون انداخته می‌شوند. اگر نمی‌خواهید چنین اتفاقی بیافتد، اپیک گیمز یک راه حل برای شما آماده کرده است.

جهانی که ساختید را می‌توانید به تنهایی مدیریت کنید اما اگر دوست دارید این کار را با دوستانتان انجام دهید، باید آن‌ها به کلیددار یا Key Holder تبدیل کنید. این کار از طریق بخش Players در منوی Map قابل انجام است. با انجام چنین کاری، آن‌ها نه تنها در غیاب شما می‌توانند وارد جهانتان شوند، بلکه قادر خواهند بود هر تغییری را در آن بوجود بیاورند.

شخصی سازی ظاهر کاراکتر

کاراکترهایی که شما در لگو فورتنایت کنترل می‌کنید، Outfit نام داشته و بیش از ۱ هزار و ۲۰۰ اوت فیت مختلف در مد جدید بازی فورتنایت قابل کنترل هستند؛ برای مثال، اگر اوت فیت Brite Bomber را دارید، این اوت فیت با شکل و شمایل لگویی در لگو فورتنایت در دسترس شما خواهد بود. در ضمن، حالت لگویی تمامی اوت فیت‌ها بدون هیچ هزینه‌ای قابل انتخاب و استفاده هستند.

پاداش را فراموش نکنید!

اگر اکانت‌های Epic Games و LEGO را بهم متصل کنید، اوت فیت Explorer Emilie را بصورت رایگان دریافت می‌کنید. این اوت فیت چه در مد LEGO Fortnite و چه در یگر مدها قابل استفاده خواهد بود. در ضمن، برای اتصال دو اکانت بهم کافی است به وب سایت رسمی Epic Games رفته و پس از ورود به حساب کاربری، به بخش Apps and Accounts بروید. در آنجا روی گزینه Link With LEGO Account را بزنید.

چگونه در لگو فورتنایت حرفه‌ای شویم؟

در ادامه به چند نکته می‌پردازیم که دانستنشان می‌تواند به شما در مد جدید فورتنایت کمک کند.

ساختن ابزارها را یاد بگیرید 

در بازی‌هایی که حول محور تلاش برای بقا می‌چرخند، ساخت و ساز اهمیت بسیار بالایی داشته و این قاعده در لگو فورتنایت صدق می‌کند. مانند ماینکرافت (Minecraft)، باید حین گشت و گذار در محیط حواستان به منابع مورد نیاز مانند چوب، گرانیت، پشم و ابریشم باشد و آن‌ها را در صورت مشاهده جمع آوری کنید.

وقتی در حالت Survival به تجربه LEGO Fortnite می‌پردازید، یک Campfire بسازید تا با کمک آن بتوانید شب را زنده بمانید. در ادامه باید تمرکز خود را روی ساخت Crafting Bench قرار دهید که با استفاده از آن می‌توانید ابزارهای مختلف از جمله کلنگ، شمشیر، کمان زنبورکی و سپر را آماده کنید.

البته Crafting Bench تنها سازه مهم نیست. شما با استفاده از Lumber Mill می‌توانید دانه گیاهان مختلف را ساخته و سپس از آن‌ها برای ایجاد مزرعه مد نظر خود استفاده کنید. بدین ترتیب، یک منبع غذای همیشگی خواهید داشت.

ساخت و ساز را یاد بگیرید

وقتی در ساخت ابزارها به مهارت کافی رسیدید، باید تمرکز خود را روی ساخت و ساز قرار دهید. اگرچه LEGO Fortnite سعی دارد تجربه متفاوتی را به ارمغان بیاورد، باز هم یک فورتنایت است! هر چه سریعتر ساخت سازه‌ها مانند خانه و کلبه را یاد بگیرید، می‌توانید روستای مد نظرتان را سریعتر بسازید.

حواستان به تغذیه باشد

وقتی به ماجراجویی در جهان بازی می‌پردازید، ممکن است میزان سلامتی و انرژی شما به دلایل مختلف کاسته شود. در چنین شرایطی، باید غذا بخورید تا با مشکل مواجه نشوید. برای اینکار میوه‌هایی مانند تمشک و کدو تنبل در محیط قرار داشته و همچنین می‌توانید حیوانات را رام کرده و از شیر یا تخمشان برای تغذیه استفاده کنید. امکان کشتن حیوانات و خوردن گشتشان هم مهیا شده است.

هدفگذاری‌تان ساخت یک روستا باشد

ساخت روستا، اولین قدم در ایجاد یک اکوسیستم بزرگ در لگو فورتنایت محسوب می‌شود. اول از همه یک Village Shrine بسازید تا بواسطه آن کاراکترهای غیرقابل کنترل (NPC) به روستای شما بیایند. پس از اینکه به روستای شما اضافه شدند، می‌توانید به هر کدام از آن‌ها یک شغل مشخص بدهید. این قابلیت بسیار کاربردی بوده و شرایطی را مهیا می‌کند تا در غیاب شما همه چیز مانند پرورش حیوانات یا جمع آوری منابع طبق روال پیش برود.

دوستانتان را برای ماجراجویی‌های چند نفره دعوت کنید

ماجراجویی در جهان لگو فورتنایت لذت بخش بوده و هیچ کس نمی‌تواند آن را انکار کند اما می‌توان با دعوت دوستان و ماجراجویی در کنارشان این لذت را چند برابر کرد. جدا از بحث ماجراجویی و مقابله با تهدید، شما همیشه در بازی حضور نداشته و آن‌ها در غیابتان می‌توانند روستا را گسترش دهند.

صندوقچه‌ها، آیتمی مهم برای ذخیره سازی

شما تنها ۲۴ اسلات برای جمع آوری آیتم دارید و این رقم افزایش نمی‌یابد. اگر حین جستوجو با آیتمی مواجه شدید که باید آن را جمع آوری کنید اما جای خالی در Inventory شما وجود ندارد، دنبال صندوقچه (Chest) بگردید یا آن را بسازید. با استفاده از صندوقچه می‌توانید Inventory خود را خالی کرده و آیتم مد نظر را بدست آورید. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments