برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی Void Tyrant

بررسی بازی Void Tyrant

یک بازی رازآلود و تازه

1%
  • 0/10
بررسی بازی Void Tyrant ۱ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ بررسی بازی موبایل کپی لینک

در سال ۲۰۱۹ یک بازی کارتی با فضای علمی تخیلی و جالبی توسط شرکت بازی‌سازی Armor Games Studio به دنیای بازی‌های موبایلی اضافه شد و توانست به امتیازهای بالایی دست پیدا کند. Void Tyrant، بازی پر سر و صدایی در دنیای بازی‌های کارتی و ماجراجویی نبود اما آن‌قدر جالب و پر از نوآوری است که احتمالا وسط هیاهوی بازی‌های پر زرق و برق‌تر از حقش کمی دور مانده است. همان‌طور که از اسم بازی می‌توان متوجه شد، با یک بازی رمزآلود طرف هستیم که نقش‌آفرینی بازیکن در آن یک موضوع مهم است. همه‌چیز اول به شانس و بعد به مهارت و حوصله شما در استفاده از کارت‌ها بر می‌گردد. Void Tyrant به‌صورت رایگان قابل دریافت است و روی دستگاه‌های اندرویدی و iOS اجرا می‌شود.

رمز و راز اعداد

بازی Void Tyrant برای تمام سنین است، بازی‌ای که در درجه‌ی اول حول محور شانس شما می‌چرخد و جاهایی هم اجازه می‌دهد تا مهارت‌های‌تان را رو کنید؛ قصه، قصه‌ی اعداد است. اول بازی شما کارت شوالیه‌ی خود را که به‌صورت شانسی و اتفاقی بهتان داده می‌شود برداشته و به جنگ اهریمن سیاره‌ها می‌روید. هرکدام از شوالیه‌هایی که قرار است در نقش شما داخل بازی ظاهر شوند، کارت‌های مهارت مخصوص، میزان حمله و دفاع متفاوت و مختص به خود را دارند. کارت شوالیه شما ممکن است یک شوالیه‌ی حرفه‌ای باشد یا یک آدم فضایی کوتوله یا حتی یک راهب با قدرت‌های جادویی و فرا زمینی. وقتی وارد نقشه بازی می‌شوید برای اکثر مراحل دو انتخاب دارید که به کدام سیاره بروید و با کدام مدل از دشمنان جنگ را آغاز کنید.

شوالیه یا راهب؟‌ به توانایی‌ها نگاه کنید و انتخاب کنید

چطور بازی کنیم؟

Void Tyrant یک بازی کارتی متفاوت است. سرنوشت و نبرد اصلی بازی بر سر کارت‌های عددی است که شما و حریف از دست خود می‌کشید و وسط زمین بازی می‌کنید. بین شما یک شمارنده دیجیتالی وجود دارد که نشان می‌دهد اعداد کارت‌های شما نباید از ۱۲ بیش‌تر شود. کارت‌ها از عدد ۱ تا ۶ در دست شما برمی‌خورند و به‌صورت اتفاقی روی زمین می‌آیند. طبیعی است که عدد هرکس بیش‌تر باشد و به ۱۲ نزدیک‌تر برنده آن دست خواهد بود؛ سپس به تعداد تمایز بین عددها، بازنده با سلاح مخصوص شوالیه یا موجود فضایی حریف ضربه می‌خورد. کسی بازنده تمام نبرد است که جانش زودتر تمام شود. هدف اصلی بازی هم از بین بردن حریفان و آزاد کردن سیاره‌های اشغال شده از دست اهمریمنان است؛ شما مراحل را از مقر فرماندهی مبارزان آغاز می‌کنید تا به هرم سیاه و رازآلود اهریمنان برسید. Void Tyrant می‌تواند به یک بازی اعتیادآور تبدیل شود.

تنها وسیله برد و باخت در این بازی، کارت‌های اعداد نیستند. به هر بازیکن تعدادی کارت مهارت داده می‌شود که از این کارت‌ها می‌توان به زیاد کردن سلامت، بالا بردن قدرت حمله یا صفر کردن شمارنده حریف اشاره کرد؛ کارت‌های بازی بی‌شمارند و با توجه به شوالیه‌ای که سفر را با او شروع می‌کنید و حریفانی که با آن‌ها مبارزه می‌کنید متفاوت خواهند بود. تعدادی از این کارت‌ها را اول بازی به‌عنوان توشه راه با خود می‌برید و تعداد دیگری که اتفاقا جذاب‌ترین‌ها هستند را به‌عنوان پاداش بعد از برد هر مسابقه وارد دست کارت‌های خود می‌کنید. در Void Tyrant زره، کفش، بازوبند و سلاح اولیه، کارت‌هایی هستند که از بدو ورود به سفینه خود می‌توانید همراه ببرید و در طول مسیر با گذراندن مراحل آن‌ها هم قابل ارتقا خواهند بود. بعد از بردن هر کدام از حریفان، تعدادی کارت یا تعدادی سکه دریافت می‌کنید که این سکه‌ها در ارتقا وسایل حمله و دفاع یا گذراندن مسیر به داد شما خواهند رسید. سکه‌هایی که با خودتان به نقطه شروع باز می‌گردانید، خرج ارتقا کارت‌های اولیه یا فروشگاه‌های شما می‌شوند.

انتخاب مسیر از مقر فرماندهی تا رسیدن به هرم اهریمن، دست شما است

در مسیر سفر به کهکشان‌های مختلف Void Tyrant ، شما سه یار همراه دارید که هرکدام جای متفاوتی از بازی به یاری‌تان خواهند آمد. شبح رازها، شبح سکه‌ها و شبح زندگی. هر بار که یک بسته جدید از کارت‌ها برنده می‌شوید شبح رازها با چشم‌های بی‌شمارش به سراغ‌تان می‌آید و کمک‌تان می‌کند تا بسته‌ی اسرارآمیز را باز کنید. شبح بامزه سکه‌ها هم گاهی میانه‌ی بازی پیدایش شده و چند سکه بهتان پیشنهاد می‌کند؛ شبح زندگی هم همان‌طور که از اسمش پیداست کمک‌تان می‌کند یک‌ بار بعد از باختن و تمام شدن جان‌تان، به بازی برگردید. البته ناگفته نماند که این اشباح در راه رضای خدا کمک‌تان نمی‌کنند؛ یا باید آن‌ها را از طریق پرداخت درون‌برنامه‌ای خریده باشید یا برای داشتن کمک‌شان یک ویدیو تبلیغاتی ۱۵ تا ۶۰ ثانیه‌ای تماشا کنید.

شبح‌ها با ظاهر جالب‌شان در جاهای مختلف بازی به یاری‌تان می‌آیند

گیم‌پلی و طراحی

میزان سختی مراحل در سیاره‌های مختلف باهم متفاوت است، چرا که در هر سیاره با گونه‌ای مجزا از موجودات فضایی با مشخصات مختلف مبارزه می‌کنید و غول آخر هر سیاره و توانایی‌هایش هم متفاوت است؛ با چندبار بازی کردن دست‌تان می‌آید که گذر از کدام سیاره‌ها با توجه به مهارت و کارت‌هایی که در دست دارید، راه آسان‌تری برای رسیدن به هدف اصلی خواهد بود. گیم‌پلی بازی بر پایه شانس و رد نکردن عدد ۱۲ می‌چرخد که کارت‌های مهارت هم به کمکش می‌آیند و بازی را از حالت شانسی و حوصله سربر خارج می‌کنند.

Void Tyrant به گونه‌ای طراحی شده است که در هرلحظه حتی پس از بارها بازی شما را شگفت‌زده می‌کند

چطور؟ در هر مرحله از بازی به‌جز باس‌فایت‌ها که تغییری نمی‌کنند، ممکن است با یک دشمن جدید با توانایی‌های عجیب و شگفت‌آور روبه‌رو شوید؛ خود این مسئله باعث چالش تازه می‌شود و بسیار جالب خواهد بود. همین‌طور در روند بازی کارت‌های جدیدی می‌بینید که توانایی آن‌ها به‌قدری زیاد است که اگر در جای درست ازشان استفاده کنید، یک مرحله را بدون هیچ زحمتی می‌برید و این خودش می‌تواند یک لحظه‌ی لذت‌بخش و آرامش‌آور باشد.

کارت‌های مختلف که باید مهارت استفاده در زمان درست از هرکدام را در طول بازی کسب کنید

طراحی فضا و شخصیت‌های بازی شما را یاد فیلم و کارتون‌های اسرارآمیز درمورد فضایی‌ها می‌اندازد؛ رنگ‌های کهکشانی غالب به بازی و تصویرسازی متناسب با هر سیاره. از طرفی طراحی شخصیت‌ها آن‌قدر متنوع، دقیق و فکر شده و گاهی عجیب و غریب است که شما را متوجه می‌کند وقت و ایده‌های بسیاری صرف طراحی Void Tyrant شده است. موسیقی الکترونیک رازآلود و صداهای فضایی و جالبی که در پس‌زمینه بازی و برای هر شخصیت پخش می‌شود، به فضاسازی هرچه بیش‌تر بازی کمک می‌کند. این بازی به‌صورت عمودی اجرا می‌شود.

مشکل کجاست؟

تبلیغات در Void Tyrant فقط با خواست شما برای دریافت جوایز یا برگشتن به بازی به شما نشان داده می‌شوند؛ پس از این نظر به مشکلی بر نخواهیم خورد. مشکل این‌جاست که اگر شما در روند رسیدن به هرم اصلی بازی، دوبار جان خود را کامل از دست بدهید،‌ باید به نقطه آغاز برگردید و تمام مسیری که طی کردید را شاید با امکانات بیش‌تر و زره محکم‌تر، از اول شروع کنید. این اتفاق باعث می‌شود کمی حوصله خود را برای فتح کهکشان‌ها از دست بدهید، اما از طرف دیگر در مسیر آن‌قدر به شخصیت‌ها و کارت‌های تازه برمی‌خورید که حوصله‌تان سرجایش بر می‌گردد.


9.5 شاهکار
Void Tyrant از همه نظر یک بازی فوق‌العاده و باهوش است و تنها نکته‌ای که ممکن است این میان بازیکن را دلسرد کند، اجبار به تماشای ویدیوهای تبلیغاتی برای گذر از برخی مراحل یا دریافت جوایز است.
  • طراحی منحصربه‌فرد
  • فضاسازی خیلی خوب
  • کاراکترهای جدید و خلاقانه
  • گیم‌پلی مناسب
  • برگشتن به نقطه اول پس از باخت
  • دیدن ویدیوهای تبلیغاتی برای استفاده از امکانات

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments