برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
عناوین انحصاری پلی استیشن 3
1%
  • 0/10

ده شخصیت برتر شرور در عناوین انحصاری پلی استیشن 3

برترین شرورهای نسل هفتم سونی

ده شخصیت برتر شرور در عناوین انحصاری پلی استیشن 3 ۰ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ده مورد از شخصیت‌های شرور برتر که در عناوین انحصاری پلی استیشن 3 ظاهر شدند.

برخی از شخصیت‌های شرور به قدری در ذهن مخاطبین جاودانه شده‌اند که به سختی می‌توان قبول کرد که آن‌ها فقط روی بازی‌های یک کنسول حضور داشته‌اند. کنسول نسل هفتم سونی یعنی پلی استیشن 3 (PlayStation 3) که به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کنسول‌های تاریخ صنعت بازی نیز به شمار می‌رود، اگرچه دو نسل از انتشار آن می‌گذرد اما به واسطه بازی‌های انحصاری باکیفیتی که ارائه کرد هنوز توسط عده کثیری از مخاطبین به یاد آورده می‌شود.

بسیاری از بازی‌های انحصاری کنسول پلی استیشن 3، روی کنسول‌های نسل هشتم و نهم سونی یعنی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 نیز پورت شدند. با این حال برخی از آن‌ها از چنین سرنوشتی برخوردار نشده و در این میان تعدادی از بهترین بازی‌های انحصاری کنسول نسل هفتم سونی و البته شخصیت‌های شرور حاضر در آن‌ها هم‌چنان فقط روی این کنسول در دسترس هستند. شاید در آینده تعدادی از این بازی‌ها روی سخت‌افزارهای مدرن نیز پورت شوند اما هم‌اکنون تنها به عناوین انحصاری پلی استیشن 3 شناخته می‌شوند.

10. شخصیت The Diviner – بازی Lair

متاکریتیک: 53

اگرچه عنوان Lair در زمان انتشار در سال 2007 با نقدهای ضعیفی مواجه شد و اکنون به یکی از آثار فراموش شده تبدیل شده، اما نقطه قوت این اثر حماسی فانتزی به دنیاسازی و پیچش داستانی اواسط آن ارتباط داشت. این نقطه قوت به بهترین شکل ممکن توسط آنتیاگونیست یا شخصیت منفی آن به نام The Diviner مجسم شده بود. به عنوان رهبر متعصب گروه Asylians، نفرت شخصیت Diviner از قوم Mokai در ابتدا هم‌راستا با احساسی بوده که کاراکتر پلیر دارد.

با این حال زمانی که در طول داستان بازی پیشروی می‌کنید متوجه می‌شوید که Diviner قصد دارد از طریق قتل، دروغ و طفره روی، از صلح دوری کرده و قدرت را در دستان خود نگه دارد. تنها از طریق از بین رفتن شخصیت Diviner بوده که دو قبیله می‌توانند فرصتی برای آشتی و پذیرفتن تفاوت‌هایشان به یکدیگر دهند.

9. شخصیت The Outlaw – بازی Starhawk

متاکریتیک: 77

آشکارسازی این موضوع که شخصیت شرور بازی Starhawk در واقع برادر شخصیت اصلی بوده چندان غافل‌گیرکننده به شمار نمی‌رفت. با این حال شخصیت Outlaw که به نام لوگان گریوز (Logan Graves) نیز شناخته می‌شود هم‌چنان خطری دائمی در طول بازی محسوب می‌شود.

شخصیت Outlaw به عنوان رهبر یک ارتش از Scabها که توسط انرژی Rift آلوده شده، نیرویی محسوب می‌‎شود که باید تکلیفش روشن شود. با این حال نسبت خویشاوندی او با شخصیت اصلی، یک لایه دیگر به دسیسه‌های او اضافه می‌کند. در آخرین لحظات حضورش، Outlaw به عنوان باس ‌فایت انتهای بازی به یک موجود Rift تبدیل می‌شود. هنگامی که پلیر موفق می‌شود او را از بین ببرد به این فکر فرو می‌رود که آیا لوگان در آن لحظه کشته شده و یا مدت‌ها پیش از بین رفته است؟

8. شخصیت پادشاه باهون – بازی Heavenly Sword

متاکریتیک: 79

شخصیت پادشاه باهون (King Bahon) که توسط اندی سرکیس (Andy Serkis) بازیگر مشهور صداگذاری شده، حاکم مستبد منحرفی بوده که قصد دارد شمشیر Heavenly Sword را برای خودش به دست بیاورد. اگرچه باهون در طول بازی به عنوان یک شرور فرعی ظاهر می‌شود، پلیر سرانجام موفق می‌شود در چپتر ششم به نبرد با او بپردازد. جایی که پادشاه در فرم نهایی خود به تسخیر Raven King در می‌آید که یک موجود جهنی است.

نکته جالب ماجرا بدین شرح بوده که باهون یکی از اندک شخصیت‌های شروری به شمار می‌رود که در پایان مسیر خود هنگامی که از گرفتن جانش صرف نظر می‌شود با رستگاری مواجه شده و در انتها فرزندش به نام روچ (Roach) را به عنوان پسرش می‌پذیرد. این شخصیت هم‌چنین در انیمیشن‌های سینمایی آن نیز نقش داشته اما حضور او در بازی تنها به یکی از عناوین انحصاری پلی استیشن 3 خلاصه می‌شود.

7.  شخصیت تتسو نیکایدو – بازی Yakuza: Dead Souls

متاکریتیک: 64

به عنوان رهبر گروه Go-Ryu، شخصیت تتسو نیکایدو (Tetsuo Nikaido) به عنوان شرور اصلی بازی Yakuza: Dead Souls به شمار می‌رود که یکی از عناوین فرعی مجموعه بازی Yakuza است. در این بازی، داستان مسیر متفاوتی را درپیش گرفته و در آن ماده شیمیایی به نام Thanatos معرفی می‌شود که افراد عادی را تبدیل به زامبی می‌کند.

شخصیت نیکایدو حضوری تهدیدآمیز در طول بازی داشته و شخصیت هیروشی هایاشی (Hiroshi Hayashi) را در ابتدای بازی تنها به دلیل گستاخی و بی‌توجهی به زندگی شخصی خود به قتل می‌رساند. به مانند سرنوشت بسیاری از شخصیت‌های شرور دیگر در بازی‌های ویدئویی، نیکایدو نیز به عنوان باس فایت نهایی به یک هیولای عظیم‌الجثه تبدیل می‌شود.

6. شخصیت گروهبان مورگان دووال – بازی Haze

متاکریتیک: 55

شخصیت دوال (Morgan Duvall) درست به مانند بازی که در آن حضور داشت، بیشتر به دلیل آنچه در اصل نبود شهرت پیدا کرد. بازی Haze به عنوان یکی از عناوین انحصاری پلی استیشن 3 که تا پیش از انتشار به عنوان رقیب و نابودگر مجموعه بازی Halo شهرت یافته بود، نتوانست در سطح انتظارات ظاهر شود و در هنگام عرضه، امتیازات متوسطی را دریافت کرد.

دقیقا به همین شکل نیز شخصیت دووال در ابتدا در جناح شخصیت اصلی بازی قرار داشت اما هنگامی پلیر متوجه می‌شود کمپانی Mantel Corporation به عنوان نیروی شر اصلی محسوب می‌شود، شخصیت دووال نیز به شرور اصلی بازی تبدیل می‌شود. اگرچه این شخصیت در طول بازی حضوری موثر دارد، اما تصویر نهایی پلیر از او، مردی شکست ‌خورده و تحقیر شده بوده که تاکید دوباره‌ای روی مضمون اصلی بازی یعنی ناکارایی جنگ دارد.

5. شخصیت Moon Bear King – بازی Puppeteer

متاکریتیک: 80

به مانند بسیاری از شخصیت‌های بازی Puppeteer، شخصیت Moon Bear King نیز نام خود را از صور فلکی دریافت کرده و در اصل نام واقعی او، the Little Bear بوده است. با این حال پس از سرقت سنگ قمر متعلق به شخصیت الهه ماه (Moon Goddess) که حاکم حقیقی سرزمین Moon محسوب می‌شود، این شخصیت خود را Moon Bear King خطاب کرده و هرج و مرج را در سرتاسر دنیا گسترش می‌دهد.

این موضوع شامل بلعیدن روح شخصیت کوتارو (Kutaro) که کاراکتر اصلی بازی بوده شده و به این ترتیب حوادث بازی به وقوع می‌پیوندند. علیرغم شرارتی که دارد، شکلی از ساده‌لوحی در شخصیت‌پردازی Moon Bear King وجود داشته که او را به یک کاراکتر منحصر به فرد شرور به یاد ماندنی در میان عناوین انحصاری پلی استیشن 3 تبدیل می‌کند.

4. شخصیت مترسک – بازی Folklore

متاکریتیک: 75

شخصیت مترسک (Scarecrow) که تنها در بازی Folklore ظاهر شد از قوس شخصیتی منحصر به فردی برخوردار است. این شخصیت در ابتدا به عنوان راهنمای پلیر در Netherworld کار خود را آغاز کرده و در انتها نقش باس فایت نهایی را برعهده دارد. این موضوع به شکل موثری، برخورد این شخصیت با دیدگاه‌های او در مورد مرگ و زندگی را به نمایش می‌گذارد.

همان‌طور که در انتهای بازی این موضوع فاش می‌شود، شخصیت مترسک با این نیت ساخته شد تا انسان‌ها ارزش بیشتری برای زندگی قائل باشند. درست به مانند آرزو برای چیزهایی که پیامدهای آن در نظر گرفته نشده، عواقب ناخواسته این موضوع بدین شکل بود که شخصیت مترسک مرگ را در طول دنیا گسترش می‌دهد. این شخصیت‌ تمامی بدخواهی‌ها و نفرتی که وجود دارد را جذب کرده و آن را به شکل فرم نهایی رعب‌آور و چالش‌برانگیزی به نمایش می‌گذارد. این چرخش داستانی به همراه ریشه جالب داستانی او، از مترسک یک شرور فراموش نشدنی می‌سازد.

3. شخصیت کسلر – بازی Infamous

متاکریتیک: 85

شخصیت کسلر (Kessler) یکی از شرورهای قابل توجه بوده و تمامی بی‌رحمی و جاه‌طلبی که پلیرها می‌خواهند از یک شخصیت منفی شرور مشاهده نمایند را به نمایش می‌گذارد. به عنوان رهبر گروه First Sons و شخصی که دوست دختر شخصیت اصلی بازی یعنی کول (Cole) را به قتل می‌رساند، به نظر می‌رسد هیچ گونه راه بازگشتی برای کسلر وجود ندارد.

قدرت‌های الکتریسیته قدرتمند کسلر به نوعی به ارتباط او با شخصیت اصلی بازی اشاره می‌کنند. در نهایت مشخص می‌شود که کسلر در اصل همان شخصیت کول در آینده بوده است. کسلر در طول زمان به عقب سفر می‌کند تا مطمئن شود که کول در جای خود باقی مانده و به مبارزه با پلیدی ادامه می‌دهد تا به سرنوشت کسلر که در بازه زمانی خود تصمیم به فرار گرفته بود دچار نشود.

2. شخصیت Screaming Mantis – بازی Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots

متاکریتیک: 94

علیرغم آن که مجموعه Metal Gear دارای لیست طویلی از شخصیت‌های اصلی و فرعی است که تعداد زیادی از آن‌ها در چندین نسخه از این مجموعه ظاهر شده‌اند، شخصیت Screaming Mantis و سایر اعضای واحد Beauty and Beast تنها در نسخه چهارم این بازی حضور داشته‌اند.

تمامی این اعضا، ادای دینی به باس‌های مجموعه Metal Gear بوده و شخصیت Screaming Mantis نیز نام خود را از شخصیت Psycho Mantis گرفته. تفاوت در نام مستعار او به این دلیل بوده که این شخصیت هم‌چنان به واسطه فریادهای روستائیانی که در زمان کودکی‌اش شکنجه می‌شدند عذاب می‌کشد. توانایی‌های منحصر به فرد شخصیت Screaming Mantis شامل تلکنسیس، مهارت‌های ذهنی و شکستن دیوار چهارم بوده که او را به یکی از شخصیت‌های شرور فراموش نشدنی در یکی از برترین عناوین انحصاری پلی استیشن 3 تبدیل می‌کند.

1. شخصیت سرهنگ مائل رادک – بازی Killzone 2

متاکریتیک: 91

شخصیت مائل رادک (Colonel Mael Radec) نه تنها به عنوان یکی از فراموش نشدنی‌ترین شرورهای حاضر در عناوین انحصاری پلی استیشن 3 بلکه در کل بازی‌های ویدئویی به شمار می‌رود. این شخصیت، شرور ثانویه در بازی Killzone 2 محسوب می‌شود و نقش بادیگارد شخصیت اسکولار ویسری (Scolar Visari) را برعهده دارد. با این حال رادک روی پاهای خود ایستاده و به یک شرور به یاد ماندنی برای طرفداران این مجموعه تبدیل می‌شود.

از تله ابتدایی او در Arc Tower در ابتدای بازی تا تعقیب بی‌رحمانه شخصیت اصلی، رادک به عنوان یک شرور متوقف‌نشدنی به خاطر سپرده می‌شود که خود را وقف هدفش کرده و مرگ به تسلیم شدن در برابر ISA ترجیح می‌دهد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments