برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
کاربران اندروید

برخی از کاربران اندروید در آینده نزدیک امکان دسترسی به حساب گوگل را نخواهند داشت

سیاست جدید گوگل برای ارتقا گوشی هوشمند و سیستم عامل اندروید کاربران

1%
  • 0/10
برخی از کاربران اندروید در آینده نزدیک امکان دسترسی به حساب گوگل را نخواهند داشت ۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ مقالات فناوری کپی لینک

این موضوع کاملا طبیعی است که شرکت‌های مختلفپس از گذشت مدتی پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل خود را متوقف می‌کنند و این بار این موضوع شامل حال کاربران اندروید شده است.

انجام چنین کاری به منظور مجبور کردن کاربران برای ارتقا سیستم عامل گوشی هوشمند یا خرید دستگاه بهروزتر صورت می‌گیرد. با انجام این کار دارندگان گوشی هوشمند اندرویدی باید سیستم عامل دستگاه خود را به روز رسانی کنند تا بتوانند از خدمات کمپانی سازنده این سیستم عامل یعنی گوگل استفاده کنند.

به تازگی شرکت گوگل اعلام کرده است که کاربران اندروید ۲.۳.۷ یا حتی جدیدتر باید به روزرسانی‌های منتشر شده را دریافت کنند. در غیر این صورت این دسته از افراد نمی‌توانند از ماه سپتامبر (مهر) به بعد از حساب کاربری گوگل خود استفاده کنند. همانطور که مشخص است این کمپانی قصد دارد تا افراد را به دریافت به روزرسانی و خرید گوشی هوشمند جدید وادار کند. اما گوگل ادعا کرده است که این کار را برای افزایش امنیت کاربران انجام خواهد داد.

گوگل اعلام کرد که از تاریخ ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) به بعد کاربران اندروید ۲.۳.۷ یا جدیدتر از آن، امکان استفاده از خدمات این کمپانی را نخواهند داشت. اگر کاربری که از نسخه قدیمی اندروید استفاده می‌کند و بعد از تاریخ ۲۷ سپتامبر بخواهد وارد حساب کاربری خود در برنامه‌ها یوتیوب، جیمیل، گوگل مپ وشود با خطای نام کاربری و رمز اشتباه مواجه خواهد شد.

بر اساس این موضوع اگر جزو آن دسته از کاربران اندروید قدیمی که Android Gingerbread نامیده می‌شد هستید، پیشنهاد می‌شود تا در صورت وجود به روزرسانی دستگاه خود را آپدیت کنید. در غیر این صورت شما نمی‌توانید از خدمات گوگل مانند یوتیوب، جیمیل و… بهره‌مند شوید. به علاوه با استفاده از دستگاه قدیمی اندروید امکان ساخت حساب کاربری جدید یا وارد شدن به حساب گوگل وجود نخواهد داشت.

به دلیل اینکه امکان دسترسی به حساب گوگل در این چنین گجت‌ها از بین خواهد رفت، کاربران نیز نمی‌توانند حافظه گوشی هوشمند قدیمی خود را پاک کنند. برای انجام این کار افراد نیاز دارند تا به بخش Factory Reset بروند و حساب گوگل را از روی دستگاه خود پاک کنند که به دلیل توقف پشتیبانی امکان چنین کاری وجود نخواهد داشت.

همانطور که در بالا اشاره کردیم کاربران اندروید قدیمی نمی‌توانند وارد حساب گوگل شوند با توجه به این موضوع می‌توان گفت که امکان تغییر دادن رمز حساب نیز وجود نخواهد داشت و باید برای انجام چنین کاری از یک گجت به روزرسانی شده استفاده کنید.

همچنین گوگل تایید کرد که افراد قادر نخواهند بود حساب کاربری را از بین ببرند و برای بار دیگر به حساب خود وارد شوند. بر اساس تمام این محدودیت‌ها می‌توان گفت که اندروید Gingerbread به طور کامل از دسترس خارج خواهد شد و به روزرسانی یا خرید دستگاهی جدید بهترین گزینه برای حل چنین مشکلی است.

گوگل به کاربران خود توصیه کرده است که از سیستم عامل اندروید ۳.۰ یا نسخه جدیدتر از آن استفاده کنند. بر اساس این موضوع می‌توان گفت که جای نگرانی برای کاربران اندروید ۳.۰ و جدیدتر وجود ندارد و این دسته از افراد همچنان به سرویس‌های گوگل دسترسی خواهند داشت.

پیشنهاد می‌شود که اگر جزو کاربران قدیمی اندروید هستید از تاریخ ۲۷ سپتامبر به بعد از نسخه وب برنامه‌های این کمپانی استفاده کنید؛ برای مثال برای مشاهده محتوا در نسخه وب یوتیوب نیازی به وارد کردن حساب کاربری ندارید و به همین دلیل مانعی برای استفاده از این سرویس وجود نخواهد داشت.

با وجود اینکه اندروید ۲.۳.۷ یک سیستم عامل بسیار قدیمی محسوب می‌شود، اما همچنان کاربران و گجت‌های بسیاری وجود دارند که از این سیستم عامل استفاده می‌کنند. با این حال گوگل قصد دارد تا افراد بسیاری را مجبور کند تا به روزرسانی نرم افزاری جدیدی دریافت کنند یا به سراغ خرید گوشی هوشمند جدید بروند.

ناگفته نماند که گوگل از اواخر ماه آینده به روزرسانی‌های سرویس گوگل پلی را متوقف خواهد کرد و این موضوع شامل حال کاربران اندروید ۴.۰ و ۴.۳ خواهد شد. با توجه به این موضوع احتمال می‌رود که این کمپانی در آینده‌ای نزدیک پشتیبانی تمام سرویس‌های خود را در این سیستم عامل مانند اندروید ۲.۳.۷ متوقف کند.

متوقف کردن پشتیبانی از سرویس‌های قدیمی بسیار عادی بوده و می‌توان دلیل اصلی این موضوع را نزدیک شدن به زمان انتشار رسمی اندروید ۱۲ دانست. چند روز پیش در تاریخ ۲۶ جولای (۴ مرداد) جدیدترین به روزرسانی نسخه بتا ۳.۱ سیستم عامل Android 12 در دسترس کاربران قرار گرفت.

اگر جزو کاربران اندروید ۲.۳.۷ هستید نظر خود را در رابطه با این اقدام گوگل با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید و اینکه آیا پس از تاریخ ۵ مهر گوشی هوشمند خود را به سیستم عامل اندروید ۳.۰ ارتقا خواهید داد یا به سراغ خرید دستگاهی جدیدتر خواهید رفت؟نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments