پلان اپیزود ۱۰: نقد و تحلیل فیلم Minari

در وصف یک رویای آمریکایی

رسول خردمندی بنیامین بهادران پانته‌آ کماسی ۰ ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ پلان کپی لینک

فیلم Minari با الهام از خاطرات کودکی لی ایزاک چانگ، نویسنده و کارگردان اثر، با برنده شدنِ عنوان بهترین فیلم درام در جشنواره ساندس، به ویترین مهم‌ترین آثار سال ۲۰۲۰ اضافه شد. میناری شانس بسیار بالایی در فصل جوایز سینمایی دارد و ممکن است چون سال گذشته تمام قواعد جشنواره‌ها را بر هم بزند.

پاراگراف بالا، تنها مقدمه‌‌ی اولیه‌ی نقد و بررسی فیلم Minari است که نویسنده درباره‌ی این فیلم به رشته‌ی تحریر درآورده است. فیلم میناری که محصول کشور کره جنوبی و ایالات متحده آمریکاست توانسته با خوش‌ساخت بودنش، توجه منتقدین و همچنین عموم تماشاگران دنیای سینما را به خود جلب کند. این محصول هنری که توانسته در رسانه سرگرمی لقب «خوب» را کسب کند، اثری قابل تامل است. در بخشی از نقد فیلم میناری می‌خوانیم:

سفر و تغییر خانواده‌ی «یی» پیش از هر چیز دیگری، تلاشی برای احیای احساسات از دست رفته بوده؛ آخرین تقلاها برای خواندن یک آواز دو نفره‌ی دیگر

بر همین اساس، در اپیزود دهم پلان به این موضوع می‌پردازیم که فیلم Minari چگونه اثری است و آیا می‌توان فیلم میناری، محصول کشور کره جنوبی را یک اثر بی‌نقص تلقی کرد یا خیر. ما در پلان در قالب یک گفت‌وگو به سراغ این محصول می‌رویم تا درباره‌‌اش به طور مفصل صحبت کنیم. پلان، برنامه‌ی ویدیویی با محوریت نقد و بررسی فیلم و سریال‌های تلویزیونی جدید و قدیم است که به صورت انحصاری توسط رسانه سرگرمی در هر هفته منتشر می‌شود.

دیدگاه و نظراتتان درباره‌ی این اثر و صد البته انتقاداتتان نسبت به برنامه‌ی ویدیویی پلان را می‌توانید توسط بخش نظرات ارسال کنید. شما به عنوان مخاطب برنامه پلان تمایل دارید میزبان‌های برنامه پلان در اپیزودهای آینده به سراغ چه محصولاتی در مدیوم فیلم و سریال بروند و آن را زیر تیغ نقد و تحلیل ببرند؟ خوشحال می‌شویم تا دیدگاه ارزنده‌تان را در این رابطه نیز برای سرگرمی ارسال کنید.

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments