چک‌پوینت | اپیزود ۱۵: بازی‌سازی در ایران؛ وضعیت صنعت، بازار و رسانه چیست؟ (قسمت دوم)

ارتباط رسانه و بازیساز باید چگونه باشد؟

عرفان خورسند ۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ چک‌‌پوینت

ما در عصری زندگی می‌کنیم که ویدیو گیم تبدیل به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی میلیاردها انسان در سرتاسر جهان تبدیل شده است. عرصه‌ی بازی‌سازی نه تنها به‌عنوان یک تجارت پرسود، بلکه یک ابزار فرهنگی بسیار تاثیرگذار، در کشوری چون ایران که میلیون‌ها گیمر دارد، دقیقا کجای کار است؟

در قسمت اول چک‌پوینت پانزدهم با امیرحسین فصیحی (فن‌افزار)، امین شهیدی (بلک کیوب گیمز) و حسن مهدی اصل (سورنا گیمز) که از چهره‌های شناخته‌شده و باتجربه‌ی عرصه‌‌ی بازی‌سازی در ایران هستند، نگاهی دقیق‌تر به وضعیت «صنعت بازی ایران» انداختیم. تاکنون در رابطه با شرایط بازار داخلی و راه‌های پیش‌روی بازی‌سازان برای انتشار آثارشان صحبت کرده‌ایم. اما در قسمت دوم، به جنبه‌ی مهم دیگری از این عرصه خواهیم پرداخت: ارتباط بازی‌سازان با رسانه و مخاطب.

نقش رسانه در شناساندن و معرفی آثار بازی‌سازان ایران به مخاطبین داخلی و حتی خارجی انکارنشدنی است، اما ارتباط رسانه با بازی‌ساز باید چگونه شکل بگیرد؟ آیا بازی‌سازان ایرانی انتظار حمایت خودجوش و بی‌چون‌وچرا از رسانه‌ها و مخاطبان هم‌وطن خود دارند؟ پاسخ‌های مهمانان برنامه به این سوالات شنیدنی است و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا