Minecraft | معرفی مهمترین فارم‌های ماینکرافت برای علاقه مندان به ساخت و ساز

Minecraft | معرفی مهمترین فارم‌های ماینکرافت برای علاقه مندان به ساخت و ساز

ماینکرفت و جذابیت‌‌های آن

در قسمت جدید مقالات آموزشی وب سایت سرگرمی به سراغ مهمترین فارم‌های ماینکرافت برای علاقه مندان به ساخت و ساز آمده و آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

اگر از آن دسته از کاربران ماینکرافت (Minecraft) هستید که به ساخت و ساز علاقه دارند، بدون شک با مشکل کمبود منابع مواجه شده‌اید. بخصوص اگر مشغول تجربه بازی در مد Survival باشند. به هر حال، باید در این مد وقت گذاشته و با رفتن به لوکیشن‌های مورد نظر منابع را یافته و جمع آوری کنید. منابع اساسی مانند چوب، سنگ و شیشه بشدت در ساختمان یا هر نوع سازه دیگری کاربرد داشته و به همین دلیل شاید بد نباشد یک فارم یا مزرعه برای آن‌ها ایجاد کنید. به هر حال، بهتر از گشتن در محیط و جمع آوری آن‌ها است.

خوشبختانه امکان ساخت فارم برای هر یک از منابع فراهم شده و از همه مهمتر، طرح‌ها و ایده‌های مختلف برای هر کدام وجود دارد. به بیان دیگر، شما بعنوان یک کاربر می‌توانید به ایجاد فارم‌های ساده بسنده کرده که نرخ تولید پایینی دارند. شما همچنین قادر هستید زمان بیشتری را به این کار اختصاص داده و با ایجاد مزارع پیچیده و وقتگیر، تولید بیشتری را شاهد باشید. در ادامه به معرفی مهمترین فارم‌های ماینکرافت می‌پردازیم که بر پا کردنشان تقریباً برای همه عاشقان ساخت و ساز الزامی و حیاتی است.

فارم بامبو (Bamboo)

در نگاه اول شاید عجیب بنظر برسد اما به هیچ وجه اهمیت بامبو را دست کم نگیرید. با استفاده از آن می‌توانید داربست بسازید و داربست هم حین ایجاد سازه‌های بلند مرتبه و مرتفع شدیداً کاربردی است. از داربست همچنین می‌توان برای ایجاد سازه‌های شناور بهره برد. به هر حال، ایجاد سازه‌های مرتفع یا شناور در حالت Survival به هیچ وجه ساده نبوده و چالش‌های خاص خود را دارد که با استفاده از داربست می‌توان حلشان کرد.

بامبو مانند محصولات مشابه نیازمند محیطی مناسب برای کاشتن بوده و از همه مهمتر، جمع آوری آن بسیار ساده است.

فارم پشم (Wool)

پشم به دلیل رنگ‌های متنوعی که بخود می‌گیرد، یک ماده اولیه بسیار حائز اهمیت بوده و از کاربرد بسیار بالایی برخوردار است. از آن می‌توان برای تولید فرش، تخت خواب، نقاشی و بنر استفاده کرد. یک راه بدست آوردن پشم جستوجو در محیط و رفتن به سراغ گوسفندهایی است که در اقصی نقاط نقشه پراکنده شده‌اند. تعداد گوسفندهای حاضر در نقشه بالا است اما توصیه می‌کنیم یک مزرعه پرورش گوسفند ایجاد کرده تا نیازی به اتلاف وقت برای جستوجو در محیط نباشد.

مزرعه خاک رس (Clay)

خاک رس در نگاه اول مواد اولیه باارزشی برای ساخت و ساز به شمار نمی‌رود اما نباید فراموش کرد با استفاده از آن می‌توان آجر و تراکوتا ایجاد کرد. البته راه اندازی چنین مزرعه‌ای مقداری سخت و چالش برانگیز است.

مزرعه کوارتز (Quartz)

کوارتز یکی از مهمترین المان‌های سازه‌های مدرن بوده و دستیابی به آن می‌تواند سخت و چالش برانگیز باشد. رفتن به ندر (Nether) و حفاری می‌تواند تا حدودی نیاز به کوارتز را برطرف کند اما اگر مصرفتان بیشتر از این حرف‌ها است، توصیه می‌شود به سراغ راه دیگری بروید: مزرعه پیگلین‌های مبادله‌گر!

پیگلین‌ها بدون شک یکی از عجیبترین ماب‌های ماینکرافت هستند؛ زیرا اگر زرهی حاوی طلا به تن کرده و به سراغشان بروید، نه تنها به شما حمله نمی‌کنند بلکه علاقه‌شان را ابراز می‌کنند. پیگلین‌ها همچنین آیتم‌های باارزشی از جمله کوارتز داشته و حاضر هستند آن‌ها را با شمش طلا مبادله کنند.

دستگاه تولید شن (Sand)

با رفتن به ساحل یا صحرا می‌توان به هر مقدار شن که مورد نیاز است دسترسی پیدا کرد اما اگر شما مشغول ایجاد سازه‌ای در مکان‌های دیگر باشید، چطور باید نیازتان به شن را برطرف کنید؟ علاوه بر این، شن در تولید شیشه به کار رفته که یکی از کاربردی‌ترین آیتم‌ها در ساخت و ساز به شمار می‌رود.

تولید بلوک مورد نظر می‌تواند مقداری سخت باشد اما نباید فراموش کرد در صورتی که یک Sand Duper در مقیاس مورد نظر داشته باشید، می‌تواند تمام نیازهای شما را برطرف کند.

دستگاه تولید قلوه سنگ (Cobblestone)

قلوه سنگ پرکاربردترین بلوک در بازی ماینکرافت بوده و بعید بنظر می‌رسد کسی قادر باشد اهمیتش را نادیده بگیرد. به همین دلیل، بد نیست یک دستگاه تولیدکننده قلوه سنگ داشته باشید تا برای یافتن آن‌ها نیازی به جستوجو در زیر زمین نباشد.

مزرعه آهن (Iron)

آهن در کنار قلوه سنگ کاربرد بسیار زیادی حین ساخت و ساز دارد، بخصوص اگر اهل ایجاد سازه‌های مدرن یا الهام گرفته از آثار علمی تخیلی باشید. در ضمن، نباید فراموش کرد آهن در تولید موارد دیگر مانند زره هم بکار می‌رود.

ایجاد مزرعه آهن و دسترسی به منبعی بینهایت از این مواد اولیه ارزشمند، نیازمند طی کردن مراحل متعددی مانند کَندن زمین یا جمع آوری آیتم‌هایی از جمله سبد آب، سبد گدازه آتشفشان و بیل می‌شود. با اینحال، شک نکنید ارزشش را دارد.

مزرعه بتن (Concrete)

بتن به دو دلیل کاربرد بالایی در ساخت و ساز ساختمان‌ها و دیگر سازه‌ها دارد: دلیل اول، استحکام بسیار بالایی است که این ماده اولیه در مقایسه با موارد مشابه دارد؛ دلیل دوم و پایانی، تنوع رنگ بالایی است که بتن از آن برخوردار است. خوشبختانه حتی یک مزرعه بتن در مقیاس کوچک می‌تواند نیازهای شما برای ساخت و سازهایتان را برطرف کند.

مزرعه چوب (Wood)

چوب یکی از اساسی‌ترین منابع در ماینکرافت بوده و از قضا دسترسی به آن بسیار ساده است؛ زیرا تنها باید سرتان را بچرخانید تا تقریباً در هر گوشه از نقشه با درختان متعدد مواجه شوید. اگر هم علاقه‌ای به این کار ندارید، می‌توانید یک مزرعه چوب راه اندازی کرده و از داشتن منبعی عالی برای دسترسی به این ماده اولیه لذت ببرید. در ضمن، طرح‌های زیادی برای ایجاد مزرعه چوب وجود داشته و به احتمال زیاد ساده‌ترینشان می‌توانند در رفع نیازهای شما موفق عمل کند.

مهمترین فارم‌های ماینکرافت

مزرعه سنگ (Stone)

اگر از تبدیل قلوه سنگ به سنگ خسته شده‌اید، وقت آن است تا واسطه را حذف کرده و مستقیماً به سراغ تولیدکننده سنگ (Stone Generator) بروید.

بنظر شما، موارد معرفی شده در مقاله مهمترین فارم‌های ماینکرافت کافی هستند یا علاقه مندان به ساخت و ساز باید مزارع دیگری هم داشته باشند؟

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا