برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

چرا فیلم اسپایدرمن 4 با حضور توبی مگوایر باید ساخته شود؟

بازگشت مرد عنکبوتی بعد از 17 سال

چرا فیلم اسپایدرمن 4 با حضور توبی مگوایر باید ساخته شود؟ ۶ ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

شایعاتی مبنی بر ساخت فیلم اسپایدرمن 4 و بازگشت توبی مگوایر به نقش مرد عنکبوتی، در اینترنت منتشر شده است. فارغ از درست یا غلط بودن شایعه‌ها، سوال این است که چرا سونی باید این فیلم لغوشده را به مسیر تولید بازگرداند.

فیلم مرد عنکبوتی (سم ریمی) اثری پیشرو در زمان خودش بود که ژانر ابرقهرمانی را وارد عصر مدرن کرد و به مقدمه‌ای برای پایه‌گذاری MCU تبدیل شد. سه‌گانه مرد عنکبوتی، تا فیلم اسپایدرمن 3 ادامه پیدا کرد و قرار بود که قسمت چهارم نیز به عنوان آخرین قسمت این سه‌گانه، توسط ریمی ساخته شود. اما ساخت این فیلم به دلایلی متوقف شد و در ردیف فیلم‌های ابرقهرمانی کنسل شده قرار گرفت. با وجود این، بسیاری از مخاطبان هنوز مایل هستند که فیلم مرد عنکبوتی 4 با بازی توبی مگوایر (Tobey Maguire) ساخته و به طرفداران عرضه شود.

در سال 2021 و هنگام اکران فیلم راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) تماشاگران سینما شاهد بازی توبی مگوایر در نقش مرد عنکبوتی میان‌سال بودند. بازگشت این بازیگر به نقش پیتر پارکر، بسیار مورد استقبال قرار گرفت و دوستداران اسپایدرمن را خوشحال کرد. همین واکنش‌های مثبت بود که بازار شایعات را نیز داغ‌تر کرد و شایعاتی مبنی بر ساخت فیلم اسپایدرمن 4 دوباره بر سر زبان‌ها افتاد. اما فارغ از اینکه آیا چنین فیلمی ساخته خواهد شد یا خیر، سوال مهم‌تر این است که آیا اصلا امکان تولید آن بعد از 17 سال وجود دارد؟

در این مقاله، به شما خواهیم گفت که چرا فیلم اسپایدرمن 4 (با بازی توبی مگوایر) باید یکی از فیلم‌های آینده استودیو مارول باشد.

توبی مگوایر هنوز می‌تواند در نقش پیتر پارکر بدرخشد

توبی مگوایر در بسیاری از مصاحبه‌ها گفته است که می‌خواهد در صورت امکان، دوباره به نقش اسپایدرمن بازگردد. اشتیاق او برای ایفای مجدد نقش و توانایی‌اش در ارایه بازی‌های با کیفیت، دلیل خوبی برای حضور این بازیگر در یک فیلم انفرادی تازه است. اگرچه استودیو مارول توجه خود را به اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland) و آینده آن در سینما اختصاص داده است، اما اسپایدرمن توبی مگوایر نیز می‌تواند جایی در این دنیای سینمایی داشته باشد. زیرا این بازیگر در سال 2021 نشان داد که هنوز می‌تواند مثل گذشته در نقش مرد عنکبوتی بدرخشد.

سم ریمی سابقه درخشانی در دنیای سینمایی مارول دارد

مهم‌ترین عاملی که سه‌گانه اسپایدرمن را به شهرت و موفقیت رساند، قطعا بازی توبی مگوایر بود. اما او تنها عامل محبوبیت این فیلم‌ها نبود. چراکه بدون حضور سم ریمی، فرانچایز مرد عنکبوتی نمی‌توانست به چنین جایگاهی برسد. بنابراین اگر قرار باشد که سه‌گانه اسپایدرمن بعد از 17 سال ادامه پیدا کند، هیچ کارگردانی بهتر از سم ریمی برای ساخت اسپایدرمن 4 وجود ندارد. علاوه بر این، ریمی قبلا هم در ساخت فیلم دکتر استرنج 2 مشارکت داشته است و در آینده‌ای نزدیک قصد دارد که کارگردانی فیلم Avengers: Secret Wars را برعهده بگیرد.

مارول می‌تواند از پتانسیل داستانی در فیلم اسپایدرمن 4 توبی مگوایر استفاده کند

در پایان فیلم No Way Home دیدیم که دکتر استرنج با یک طلسم مخصوص، کاری می‌کند که کسی در جهان نتواند اسپایدرمن را به یاد بیاورد. ولی آیا این طلسم می‌تواند علاوه بر مرد عنکبوتی تام هالند، بر سایر نسخه‌های اسپایدرمن نیز تاثیر بگذارد؟ آیا ممکن است که وقتی اسپایدرمن توبی مگوایر به خانه بازمی‌گردد، متوجه شود که مری جین (کریستین دانست) و سایر دوستانش او را فراموش کرده‌اند؟ در صورتی که استودیو مارول از این ایده جذاب به نحو شایسته‌ای استفاده کند، اسپایدرمن 4 احتمالا به یک فیلم فوق‌العاده در ژانر ابرقهرمانی تبدیل می‌شود.

چند تن از بازیگران مشتاق هستند که نقش‌های خود را دوباره ایفا کنند

توبی مگوایر تنها بازیگری نیست که برای بازگشت به نقش خود در فیلم بعدی مرد عنکبوتی، اعلام آمادگی کرده است. کریستین دانست، بازیگر مری جین، چندین‌بار در مصاحبه‌های خود گفته است که اگر مارول از او خواسته بود، با کمال میل حاضر می‌شد که در فیلم No Way Home بازی کند. ویلم دفو، بازیگر گرین گابلین، ستاره دیگری است که می‌خواهد یک بار دیگر در نقش نورمن آزبورن ظاهر شود. توماس هیدن چرچ، بازیگر سندمن، نیز مایل است که این نقش را دوباره ایفا کند. فیلم اسپایدرمن 4 با بازی توبی مگوایر و دیگران، اثر هیجان‌انگیزی می‌شود.

مارول و سونی اخیرا عملکرد ضعیفی در سینما داشته‌اند

سونی، هم‌اکنون در حال ایجاد جهانی با حضور شخصیت‌های مربوط به مرد عنکبوتی است. اما دنیای اسپایدرمن سونی با مشکلات زیادی مواجه شده است. هرچند که استودیو سعی کرده تا در فیلم‌های موربیوس (Morbius) و مادام وب (Madame Web) به سراغ شخصیت‌های کمتر شناخته‌شده برود، هیچ‌یک از این فیلم‌ها عملکرد موفقی در گیشه نداشته‌اند. فیلم موربیوس تقریبا 170 میلیون دلار در باکس‌آفیس جهانی به دست آورد و مادام وب نیز فروشی نزدیک به 100 میلیون دلار داشت. در این میان، فقط فیلم‌های ونوم (Venom) به فروش بالایی رسیده‌اند.

البته فرانچایز ونوم نیز با اکران فیلم ونوم: آخرین رقص (Venom: The Last Dance) در اکتبر امسال، به پایان مسیرش خواهد رسید. علاوه بر این، به فیلم Kraven the Hunter هم نمی‌توان امید زیادی داشت. زیرا به دلیل داشتن درجه R، هیجان زیادی ایجاد نمی‌کند. با این اوصاف، ممکن است که مارول و سونی در آینده بر یک فرانچایز جذاب‌تر تمرکز کنند و اگر چنین اتفاقی بیافتد، فیلم اسپایدرمن 4 می‌تواند یکی از گزینه‌های احتمالی باشد. از آن‌جایی که اسپایدرمن توبی مگوایر هنوز هم شخصیتی پرطرفدار است، این فیلم احتمالا فروشی امیدوارکننده خواهد داشت.

تلفیق دنیای اسپایدرمن با سایر فیلم‌های MCU به نتایج جذابی منجر می‌شود

اگر فیلم اسپایدرمن 4 توبی مگوایر توسط مارول ساخته شود، باید به نحوی با سایر فیلم‌های MCU ارتباط داشته باشد. یک راه برقراری ارتباط، حضور شخصیت‌های این دنیای سینمایی در فیلم اسپایدرمن 4 است. شخصیت‌های زیادی در این راستا وجود دارند، اما محتمل‌ترین کاندید را می‌توان دکتر استرنج دانست. زیرا دکتر استرنج مسئول طلسمی بود که باعث شد تا همه فراموش کنند که پیتر پارکر کیست. به علاوه، او شخصیت اصلی فیلم دکتر استرنج 2 به کارگردانی سم ریمی بود. بنابراین همه شرایط لازم برای استفاده مجدد از این شخصیت، فراهم شده است.

در اسپایدرمن 4 شاهد یک پیتر پارکر بی‌مانند و متفاوت خواهیم بود

پیتر پارکر تام هالند، شخصیت جوانی است که در آستانه ورود به دانشگاه قرار دارد. این در حالی است که پیتر پارکر توبی مگوایر، وارد دوران میانسالی شده است. این اسپایدرمن کهنه‌کار باید وظایف ابرقهرمانی خود را با اعضای خانواده و شغل روزانه‌اش متعادل کند. ایده‌ای که نوع جدیدی از داستان مرد عنکبوتی را به ارمغان خواهد آورد. این طرح داستانی به شخصیت مری جین نیز اجازه می‌دهد تا نقش مهم‌تری ایفا کند و صرفا دختری نباشد که باید توسط یک ابرقهرمان، نجات پیدا کند. از این رو، در فیلم اسپایدرمن 4 شاهد تفاوت بزرگی در شخصیت‌ها خواهیم بود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments