برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
شرور اصلی سریال The Mandalorian

شرور اصلی سریال The Mandalorian و اسپین‌آف‌های آن کیست؟

آیا گرند آدمیرال ثراون پشت تمام ماجراها قرار دارد؟

1%
  • 0/10
شرور اصلی سریال The Mandalorian و اسپین‌آف‌های آن کیست؟ ۰ ۲۲ آذر ۱۴۰۱ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

فصل اول سریال The Mandalorian نشان می‌دهد که احتمالا گرند آدمیرال ثراون (Grand Admiral Thrawn) ممکن است در پشت صحنه و در کهکشان و دوران پس از بازگشت جدای در حال فعالیت باشد. در حقیت به نظر می‌رسد که او شرور اصلی سریال The Mandalorian و اسپین‌آف‌های آن است.

اولین فصل از سریال The Mandalorian نشان می‌دهد که گرند آدمیرال ثراون ممکن است شرور اصلی سریال The Mandalorian و در مجموع، دنیای آن و اسپین‌آف‌هایش باشد. در حالی که این سریال کار خود را به عنوان یک ماجراجویی مستقل با محوریت یک جایزه‌بگیر در سراسر کهکشان آغاز کرد، پس از مدتی نه چندان طولانی این مجموعه به یک داستان مهم از دنیای جنگ ستارگان (Star Wars) تبدیل شد و به سریال‌های دیگری از جمله Star Wars: The Clone Wars و Star Wars Rebels و حتی قطعه‌هایی از تایم‌لاین Legends پیوند خورد. با توجه به این که سریال The Mandalorian به عنوان یک نقطه شروع برای کل مجموعه‌های تلویزیونی جنگ ستارگان در سرویس اشتراکی دیزنی پلاس (+Disney) عمل می‌کند و حتی چند اسپین‌آف با محوریت آن مثل سریال‌های The Book of Boba Fett، Ahsoka و Skeleton Crew ساخته شده‌اند یا در حال ساخت هستند، به نظر می‌رسد که احتمالا در فصل سوم سریال The Mandalorian بالاخره از شرور اصلی این مجموعه رونمایی شود، زیرا انتظار می‌رود که ماف گیدئون (Moff Gideon) شرور اصلی آن نباشد و دین جارین (Din Djarin) نهایتا با یک تهدید بزرگ که شرور اصلی سریال The Mandalorian خواهد بود، روبرو شود.

با توجه به این داستان سریال The Mandalorian نه سال پس از پایان اتفاقات سریال Star Wars Rebels جریان دارد، بسیاری از طرفداران این نظریه را مطرح کرده‌اند که گرند آدمیرال ثراون در پشت وقایع سریال The Mandalorian قرار دارد. در حالی که تا زمانی که آسوکا (Ahsoka) نام او را فصل دوم این سریال به زبان آورد، به نظر می‌رسد که اصلا خبری از ثراون در این مجموعه نبوده است، اما فصل دوم سریال نیز به ارتباط ماف گیدئون با ثراون اشاره کرده بود. ماف گیدئون فرماندهی یک جوخه از دث تروپرها (Death Troopers) را در فصل اول این سریال بر عهده داشت و در حالی که بیشتر زنجیره فرماندهی قبلا تا آن نقطه در خط زمانی جنگ ستارگان منحل شده بود، دث تروپرها با اطلاعات امپراتوری در ارتباط هستند. ثراون که سال‌ها به امپراتوری خدمت کرد، اغلب با اطلاعات امپراتوری کار می‌کرد و می‌توانست دث تروپرهای ماف گیدئون را استخدام کند.

توضیح درباره دث تروپرها در سریال The Mandalorian

دث تروپرها که برای فیلم Rogue One: A Star Wars Story ساخته شده‌اند، از آن زمان در دیگر آثار اصلی دنیای جنگ ستارگان نیز حضور پیدا کرده‌اند و بازگشت لایو اکشن خود را از طریق فصل اول سریال The Mandalorian انجام داده‌اند. ماف گیدئون با یک گردان متشکل از استورم‌تروپرهای معمولی و چند دث تروپر، برای ماندو و دوستانش کمین کرده بود. دث تروپرها یکسری سربازان نخبه‌ای هستند که مهارت‌ها آن‌ها بسیار بیشتر از استورم‌تروپرهاست، آن‌ها تنها به اطلاعات امپراتوری پاسخ می‌دهند. به این ترتیب، آن‌ها اغلب به ماموریت‌های مخفی فرستاده می‌شوند چون که به مهارت بسیار بیشتری از آن چه که استورم‌تروپرهای معمولی ارائه می‌دهند، نیاز است تا این ماموریت‌ها با موفقیت به اتمام برسند. ثراون که برای ISB کار می‌کرد، اما اغلب با اطلاعات امپراتوری نیز همکاری می‌کرد و دث تروپرها را به عنوان محافظ شخصی داشت.

آیا گرند آدمیرال ثراون در فصل سوم سریال The Mandalorian ظاهر می‌شود؟

ثراون در کتاب‌های سه‌گانه Thrawn به نویسندگی تیموتی زان (Timothy Zahn) که اکنون جزو تایم‌لاین Legends هستند و همگی پس از وقایع Return of the Jedi اتفاق می‌افتند، شروع به کار کرد. سریال Star Wars Rebels پس از داستان او در طول جنگ داخلی کهکشانی، به تایم‌لاین اصلی جنگ ستارگان بازگرداند که این به آن معناست که سریال The Mandalorian و اسپین‌آف‌های آن نیز می‌توانند از این شخصیت استفاده کرده و او را به نمایش خود بیاورند. در حالی که اقتباس یک به یک از سه‌گانه Thrawn کار بسیار غیر ممکنی است، با توجه به آن چه دنباله‌های جنگ ستارگان در مورد اتفاقاتی که برای کهکشان پس Return of the Jedi می‌افتد، مشخص کرده‌اند، هنوز هم جا دارد که ثراون بتواند شرور اصلی سریال The Mandalorian باشد و به نوعی همان نقشی را برای آن بازی کند که تانوس (Thanos) برای دنیای سینمایی مارول (MCU) ایفا می‌کرد. همچنین آسوکا هم به دنبال ثراون است که همراه با ازرا بریجر (Ezra Bridger) در پایان سریال Star Wars Rebels ناپدید شدند.

منطقی‌ترین پیش‌بینی‌ای که می‌توان داشت این است که گرند آدمیرال ثراون در سریال Ahsoka ظاهر شود، زیرا این سریال قرار است به جست و جوی آسوکا برای ازرا بریجر ادامه دهد. با این حال، با توجه به این که فصل سوم The Mandalorian قرار است تا قبل از سریال Ahsoka پخش شود، این اثر می‌تواند برای اولین بار به ثراون اشارات و ارجاعاتی داشته باشد و شاید حتی ثراون بتواند تا در آن حضور پیدا کند. اگر واقعا این طور شود و سازندگان نیز از ابتدا برای چنین چیزی برنامه‌ریزی کرده باشند، می‌تواند انتظار یک رویداد کراس‌اوری جذاب و بزرگ را داشت که ثراون به عنوان شرور اصلی در مرکزیت آن قرار دارد. البته اگر چنین اتفاقی بیفتد، سریال The Mandalorian باید توضیح محکمی در مورد چگونگی و چرایی بازگشت ثراون از مناطقی احتمالا ناشناخته و همچنین همکاری او با ماف گیدئون پیدا کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments