فرنچایز خاطرات خون آشام

۸ زوج در فرنچایز خاطرات خون آشام که مورد استقبال طرفداران قرار نگرفتند

هر عاشقانه‌ای جاودانه نخواهد شد

فرنچایز خاطرات خون آشام خانه بسیاری از روابط عاشقانه مشهوری است که امروزه برای طرفداران ژانر عاشقانه-فانتزی جاودانه شده و بسیار مثال زدنی است. سریال خاطرات خون آشام در درجه اول به عنوان یک سریال عاشقانه شناخته می‌شود و در درجه دوم فرنچایزی فانتزی به حساب می‌آید. عشق کلید‌ی‌ترین موضوع این اثر بوده که گاهی ما را غمگین کرده و گاهی لبخند بر لبان ما آورده است. با این حال همانطور که در همه داستان‌های عاشقانه روابط سطحی‌تری نیز صورت می‌دهد که در مقابل این روابط، پیوند عاشقانه اصلی شکل می‌گیرد و از این روابط ساده تاثیر می‌پذیرد. در این اثر شاهد شکل گیری روابطی هستیم که اغلب ما را متعجب و شوکه می‌کنند. روابطی که گاهی به دو نفر تحمیل شده و از سر اجبار شکل گرفته و اغلب شاهد روابطی هستیم که از سر خشم و انتقام و یا فرار از عشق واقعی آن شخصیت به وجود آمده‌اند. در ادامه به معرفی هشت مورد از چنین روابطی می‌پردازیم که در این سریال توسط طرفداران فرنچایز خاطرات خون آشام آن چنان که باید مورد استقبال قرار نگرفته و حتی توسط مخاطبین این اثر طرد شده‌اند. 

۸. ربکا و دیمن 

بدون شک طرفداران، رابطه عاشقانه ربکا و استفن را به رابطه او با دیمن سالواتوره ترجیح داده و علاقه‌ای به دیدن دیمن در کنار ربکا ندارند. ربکا بدون شک یکی از بهترین دوستان استفن بوده و  شاید اگر امکانش فراهم می‌شد می‌توانست به معشوقه مناسبی برای او تبدیل شود. با این حال او رابطه عاشقانه‌ای با سالواتوره بزرگتر را نیز تجربه کرد که هرگز مورد توجه و پسند طرفداران واقع نشد. زیرا طرفداران کاملا خود را برای آغاز دوباره رابطه عاشقانه النا و دیمن آماده کرده بودند و دوست نداشتند تا دیمن را با شخص دیگری ببینند. اگرچه لازم به ذکر است که ارتباط ربکا و دیمن به خوبی در بر انگیختن حسادت النا عمل کرد. 

۷. کلاوس و هیلی 

اگرچه در سریال خاطرات خون آشام به ارتباط کلاوس و هیلی آنگونه که در سریال The Originals دیده‌ایم پرداخته نمی‌شود اما به طور کلی شاید طرفداران فرنچایز خاطرات خون آشام رابطه عاشقانه هیلی و الایجا را به ارتباط او با کلاوس بیشتر ترجیح می‌دادند و علاقه‌مند بودند تا کلاوس را همچنان در کنار کارولین ببینند. عشق کلاوس به کارولین و تلاش‌هایی که او برای رسیدن به کارولین انجام داد یکی از زیباترین عشق‌های کل سریال خاطرات خون آشام بود که در نهایت به سرانجام هم نرسید. شاید بهترین اتفاقی که در نتیجه ارتباط هیلی و کلاوس رخ داد، به دنیا آمدن هوپ بود که به ساخته شدن اسپین‌آف های جذاب بعدی کمک بسزایی کرد. 

۶. دیمن و سیبل 

بدون شک یکی از منفورترین روابطی که دیمن در این مجموعه تجربه کرد، ارتباط او با سیبل بود. سیبل برای تصاحب قلب سالواتوره خوش چهره از جادو کنترل ذهن استفاده کرده و تمام خاطرات او با النا را پاک کرد. به طور حتم این امر یکی از دردناک‌ترین و منفورترین اتفاقات این سریال به حساب می‌آید. طرفداران این فرنچایز کاملا مطمئن بودند که حتی اگر النا و دیمن از یکدیگر دور باشند، دیمن همچنان به او وفادار خواهد ماند و عشق او از بین نخواهد رفت. با این حال سیبل این اجازه را به او نداد و با استفاده از جادو یک رابطه عاشقانه دروغین برای خود و دیمن رقم زد.  

۵. النا و لیام 

وضعیت النا و لیام کاملا به رابطه دروغین سیبل و دیمن شباهت دارد و به گونه‌ای معادل آن به حساب می‌آید. پس از مرگ دیمن، الاریک که وظیفه محافظت از النا را بر عهده دارد با دستکاری کردن حافظه او و قراردادن لیام در قلب وی، راهی برای تسکین دردهای او پیدا کرد. اگرچه رابطه النا و لیام نیز واقعی نبود اما به النا کمک کرد تا درد کمتری بکشد. شاید موضوعی که در رابطه با این داستان عاشقانه جدید طرفداران را اذیت می‌کرد این بود که اگر قرار باشد شخصی جای دیمن را برای النا پر کند افراد بهتری در لیست قرار داشتند که می‌توانستند جایگزین لیام شوند. 

۴. تایلر و کارولین 

بدون اغراق تایلر بدترین شریک زندگی برای کارولین بود. کارولین و تایلر ناسالم‌ترین رابطه عاشقانه ممکن را در فرنچایز خاطرات خون آشام تجربه کردند و در همین راستا طرفداران این مجموعه نیز آن‌ها را در کنار هم دوست ندارند. اگرچه ارتباط آن‌ها در ابتدای داستان بسیار محبوب شده بود اما رفته رفته آسیب‌هایی که به کارولین وارد می‌شد به چشم می‌آمد و پس از ورود کلاوس به این رابطه عاشقانه همه چیز مشخص شد. به طور حتم این امر که کارولین همه چیز خود را برای تایلر فدا کرد اما چیزی در مقابل از طرف تایلر دریافت نکرد، باعث شکسته شدن قلب طرفداران شد. 

۳. استفن و والری 

ارتباط استفن و والری یکی از عجیب‌ترین رابطه‌های عاشقانه در این سریال به حساب می‌آید. والری هنگامی وارد داستان شد که طرفداران انتظار داشتند استفن و النا باری دیگر وارد یک رابطه عاشقانه تازه شوند اما متاسفانه این اتفاق هرگز رخ نداد. علاوه بر این موضوع والری چندان شانسی در مقابل استفان نداشت. شکی در این موضوع نیست که او حاضر بود همه چیز را فدای استفن کند اما حتی پس از روایت گذشته سختی که تجربه کرده بود، عشق او و استفن هرگز مورد لطف طرفداران قرار نگرفت. 

۲. کاترین و دیمن 

به طور حتم طرفداران فرنچایز خاطرات خون آشام از عشق و وفاداری عجیب و طولانی مدت دیمن به کاترین که نزدیک به صد سال به طول انجامید و نقش کلیدی کاترین در زندگی و روابط برادران سالواتوره خبر دارند. با این حال با کمی دقت مشخص می‌شود که کاترین هرگز دیمن را آنگونه که به استفن عشق می‌ورزید دوست نداشت. کاترین استفن را از صمیم قلب دوست می‌داشت اما متاسفانه دیمن حتی پس از فداکاری‌های مداوم خود، چنین عشقی را دریافت نکرد.  

۱. کارولین و الاریک 

ارتباط الاریک و کارولین را نمی‌توان منفور شمورد و برعکس می‌توان آن را نمونه یک ارتباط کاملا محترمانه خطاب کرد. تنها عامل ارتباط این دو، دوقلو‌های استثنایی بودند که این زوج وظیفه محافظت و سرپرستی آن‌ها را برعهده داشتند. الاریک به صورت کاملا محترمانه و صادقانه کارولین را دوست می‌داشت اما ارتباط آن‌ها هرگز از چیزی که در ابتدا بود فراتر نرفت. الاریک معلم دوران دبیرستان کارولین بود و عوامل زیادی سد راه شکل گیری ارتباط آن‌ها می‌شدند. شاید به علت زندگی جاودانه به چشم نمی‌آمد اما الاریک بسیار از کارولین بزرگتر بود و دنیای این دو باهم فرق می‌داشت. 

تعیین مرز و چهارچوب برای عشق و دوستی کار ناممکنی است و حتی اگر ارتباطی از دید دیگران نامناسب و زشت باشد باز هم عشق خطاب می‌شود. اگرچه ارتباط الاریک و کارولین نا متعارف به نظر می‌رسد اما در نوع خود بسیار زیبا است، رابطه عاشقانه عجیب کاترین و دیمن و وفاداری طولانی مدت دیمن به او ستودنی است و بدون شک کلاوس و هیلی در سلسله وقایع دیگری شاید می‌توانستند زوج بهتری باشند. 

1 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا