برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
حذفیات The Last of Us Part 2
1%
  • 0/10

۵ مورد از حذفیات The Last of Us Part 2

تیم ناتی داگ هزاران سناریو مختلف برای شاهکار خود خلق کرده است!

۵ مورد از حذفیات The Last of Us Part 2 ۳ ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی The Last of Us Part 2 با وجود بحث برانگیز بودن داستان، یکی از مهم‌ترین بازی‌های چند سال اخیر است که البته می‌توانست حتی بحث برانگیزتر نیز باشد! در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین حذفیات The Last of Us Part 2 خواهیم داشت.

بازگشتن و نگاه کردن به اتفاقاتی که می‌توانستند در بازی‌ها رخ دهند، یکی از سرگرمی‌های همیشگی گیمرها است. یکی از بازی‌هایی که می‌توانست مسیرهای مختلفی را پیش روی ما قرار دهد، بازی شگفت انگیز The Last of Us Part 2 است. این بازی یکی از مهم‌ترین بازی‌های سال‌های اخیر بوده که با داستانی بحث برانگیز اما جذاب توانست جایزه بهترین بازی سال ۲۰۲۰ را کسب کند.

داستان بازی نه تنها بحث برانگیز بود، بلکه بسیاری را از توسعه دهندگان متنفر کرد! از نظر گیم پلی اما این بازی هیچکس را ناامید نکرد و با گیم پلی روان، جذاب و البته نوآورانه، همه را شیفته خود کرد.

حال که در حدود چهار سال از انتشار این بازی گذشته، ما می‌دانیم که بخش‌هایی از این بازی حذف شده و به مرحله عرضه نهایی راه نیافته‌اند. برخی از این بخش‌ها، بخشی بزرگ چون مرحله‌ای کامل و برخی دیگر بخش‌هایی کوچک مانند جزئیاتی در شهر اصلی بازی، جکسون، هستند. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به پنج مورد از مهم‌ترین حذفیات The Last of Us Part 2 داشته باشیم که می‌توانند دید ما به این بازی را تغییر دهند!

شکار گراز

پس از ترک کردن سیاتل، داستان پرش زمانی دارد. در نسخه ابتدایی، الی به دنبال شکار گراز می‌رود. این بخش قرار بود بخشی نسبتا طولانی باشد که طی آن الی با دنبال کردن رد خون به گراز رسیده و آن را به طرز فجیعی به قتل می‌رساند. این بخش قرار بود اشاره به بخش شکار گوزن در نسخه ابتدایی باشد که ختم به صحنه‌ای دلخراش شد. اما در نسخه دوم قرار بود صحنه خونین‌تری ببینیم که نشان از خوی خشن‌تر الی نسبت به نسخه اول دارد.

این بخش از بازی The Last of Us Part 2 حذف شد و ما مستقیم به دنبال انتقام رفتیم. این بخش مفهومی جالب با خود حمل می‌کرد، با این حال طول زیاد آن می‌توانست به بازی ضربه بزند و سبب خسته کننده شدن بخش ابتدایی بازی شود!

مهمانی در شهر جکسون

در آغاز بازی، الی و جوئل اعضای شهری آرام به نام جکسون هستند. ما ساعات ابتدایی بازی را نیز در این شهر سپری می‌کنیم. اما در نسخه اولیه بازی قرار بود ما نگاهی حتی عمیق‌تر به جکسون و اعضای آن داشته باشیم. ما در نسخه نهایی زمانی در شهر قدم می‌گذاریم که موعد فستیوال است. نسخه ابتدایی با کانسپت اجرای مهمانی و معاشرت بیشتر با اعضای این شهر طراحی شده بود که در نهایت از بازی حذف شد.

ما بخش کوتاهی از این بخش حذف شده را در زمان حضور دینا و الی در مزرعه در پایان بازی دریافت کردیم، اما توسعه دهندگان باور داشتند که ارائه این بخش به شکل کامل بار دیگر سبب کاهش چشمگیر سرعت بازی می‌شد و آن را خسته کننده می‌کرد.

مرحله فاضلاب

در بخشی از بازی The Last of Us Part 2 الی با زامبی‌هایی درگیر شده که در نهایت سبب سپردن الی به جریان آب می‌شوند. در نسخه اولیه، توسعه دهندگان قصد داشتند الی را با استفاده از جریان آب رودخانه، به سوی شبکه فاضلاب ببرند. ما در نسخه ابتدایی نیز شاهد کانسپتی مشابه بودیم که الی و جوئل در شبکه فاضلاب گیر کرده و با کمک یکدیگر از آن بیرون می‌آیند.

توسعه دهندگان قصد داشتند این مرتبه الی را تک و تنها در فاضلاب و بدون هیچ همراهی رها کنند. بدون شک بسیاری از کاربران این بخش را تحسین می‌کردند و بازی را از نظر گیم پلی جذاب می‌کرد. اما در نهایت این بخش به دلیل ارتباط کم با هسته داستانی بازی و اضافه نکردن بخشی معنا دار، در میان حذفیات The Last of Us Part 2 قرار گرفت.

دوست دختر جوئل

جوئل در زندگی آخرالزمانی خود چیزهای زیادی از دست داد و در نهایت با حلقه‌ای بسیار کوچک از دوستان باقی ماند. او در زندگی آخرالزمانی خود روابط نزدیکی با تس (Tess) داشت که البته نمی‌توان نام رابطه آن‌ها را رابطه عاطفی گذاشت. آن‌ها رابطه‌ای بسیار نزدیک داشتند که بیش از هر چیز مربوط به کار و بقا بود، با این حال هر دو به بهترین شکل از یکدیگر مراقبت می‌کردند!

در نسخه ابتدایی بازی The Last of Us Part 2 طراحان دوست دختری با نام استر (Esther) از اعضای جکسون برای جوئل در نظر گرفته بودند. او قرار بود شخصی باشد که برادر جوئل به او معرفی کرده و در ادامه نیز الی با او ارتباطی نزدیک برقرار می‌کند. اما شخصیت استر به طور کامل از بازی حذف شد تا توجه از شخصیت جوئل کاهش پیدا کند. حضور جوئل در نسخه دوم در حقیقت صرف ایجاد اشتیاقی برای الی برای انتقام و داستان سرایی بود و به باور توسعه دهندگان تمرکز بر جوئل و روابط جانبی او اشتباه بود!

جوئل بیشتر!

توسعه دهندگان بازی The Last of Us Part 2 این بازی را به نحوی تبلیغ کردند که انگار جوئل نقشی بسیار مهم در دنیای این بازی دارد. تریلرهای مربوط به این بازی چندین مرتبه به این شخصیت در سنین مختلف پرداخته و او را به تصویر می‌کشیدند. اما با انتشار بازی ما متوجه شدیم که حضور مداوم جوئل در تریلرها صرف گمراه کردن و جذب مخاطبین بوده که ایده بازاریابی بی نظیر بود!

برخی از صحنه‌های به نمایش درآمده از جوئل در تریلرها در حقیقت جوئل جوانی را نشان می‌دادند. ما گمان داشتیم که این صحنه‌ها به معنی حضور مداوم جوئل در داستان بازی است، اما با انتشار نسخه نهایی، متوجه شدیم این جوئل بوده که پس از مرگ به صورت فلش بک در خاطرات الی ظاهر شده است.

علاوه بر آن، در نسخه نهایی برخی از همین صحنه‌ها از نو با جوئل زمان حال بازی ارائه شدند. نمایش مداوم جوئل در تریلرها به طور کلی حقه تجاری ناتی داگ بود که با وجود عملکرد بی نظیر، بسیاری از طرفداران را عصبانی کرد.

بازی‌های ویدیویی معمولا بخش‌های حذف شده زیادی داشته که عموم آن‌ها به درستی حذف شده و لطمه‌ای به بازی وارد نمی‌کنند، اما آگاهی طرفداران از حذفیات The Last of Us Part 2 باعث شد که بسیاری از طرفداران برای این بازی متاسف شوند. نظر شما چیست؟ کدام حذفیات The Last of Us Part 2‌ باید به نسخه نهایی راه می‌یافتند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments