صحنه‌های اکشن در سریال The Last of Us

تفاوت‌های قسمت هشتم سریال The Last of Us با بازی اصلی

قلب خشن الی

قسمت هشتم سریال The Last of Us، الی (Ellie) را مقابل گروهی خطرناک قرار می‌دهد و برخی از پرتنش‌ترین صحنه‌های سریال را رقم می‌زند.

قسمت هشتم سریال The Last of Us، ادامه‌ی تلاش الی را برای نجات (Joel) به نمایش می‌کشد. پس از بخیه زدن زخم جوئل توسط الی در قسمت قبل، حالا زخم او در حال عفونت کردن است. با این حال الی همچنان از تلاش برای نجات جوئل دست نمی‌کشد و در ادامه موفق به پیدا کردن آنتی بیوتیک برای درمان زخم او می‌شود. در این مسیر اما الی مقابل دیوید (David) و گروه خطرناکش قرار می‌گیرد.

برخلاف قسمت‌های اولیه سریال که تفاوت‌های گسترده‌ای با بازی اصلی داشتند، هر چه به پایان فصل اول نزدیک‌تر می‌شویم، تفاوت‌ها با بازی کمتر می‌شود و وفاداری به منبع اقتباس بیشتر است. در ادامه مهم‌ترین تفاوت‌های قسمت هشتم سریال The Last of Us با بازی را بررسی می‌کنیم.

گروه دیوید در سریال The Last of Us

قسمت هشتم سریال The Last of Us با نمایش دیوید و اعضای گروهش در یک مراسم عزاداری آعاز می‌شود. در انتهای قسمت ششم سریال، جوئل و الی در دانشگاه Colorado با گروهی از افراد غریبه درگیر می‌شوند که جوئل یکی از آن‌ها را می‌کشد. این فرد، یکی از اعضای گروه دیوید بود و در ابتدای قسمت هشتم، با دختر و همسر او آشنا می‌شویم. دختر او با نام حنا (Hanna) در مراسم عزاداری میز‌ند زیر گریه و دیوید سعی دارد تا او را آرام کند. هنگامی که حنا از دیوید در مورد زمان دفن پدرش سوال می‌پرسد، دیوید به او می‌گوید که پدرت را در فصل بهار دفن می‌کنیم. اما در حقیقت این‌طور نیست و آن‌ها قرار است گوشت پدرش را بخورند.

در سکانس بعد، پس از ملاقات دیوید با الی، افراد گروه از هویت الی با خبر می‌شوند. دیوید به آن‌ها می‌گوید که صبح زود با گروهی از افراد به سراغ او می‌روند و آن مردی که عضو گروهشان را کشت را به سزای عملش می‌رسانند. در همین لحضه، حنا فریاد می‌زند که علاوه بر آن مرد، آن دختر هم باید کشته شود. دیوید از دست او عصبانی شده و او را کتک می‌زند. سپس به او می‌گوید “چون پدرت مرده، به این معنا نیست که دیگه پدر نداری. پس وقتی پدرت حرف می‌زنه، بهش احترام بزار.” این سکانس ها هیچ‌کدام در بازی حضور ندارند و برای اولین بار در قسمت هشتم سریال The Last of Us شاهد این موارد بودیم.

الی در سریال The Last of Us آهو را شکار نمی‌کند

در بازی The Last of Us بلافاصله پس از زخمی شدن جوئل و از هوش رفتن او، صفحه کات می‌خورد، وارد فصل زمستان می‌شویم، و در نقش الی قرار می‌گیریم. اولین سکانس فصل زمستان، با شکار یک آهو توسط الی آغاز می‌شود که واکنش‌های جالبی نسبت به این صحنه در اینترنت منتشر شد. الی پس از شکار آهو، متوجه‌ی یک گوزن در آن نزدیکی می‌شود و به شکار او می‌رود. اما متاسفانه در قسمت هشتم سریال The Last of Us، الی موفق نشد تا این آهو را شکار کند و هنگامی که به دنبال آهو می‌رود، زمین میخورد. احتمالا بسیاری از طرفداران بازی، منتظر تکرار این صحنه‌ی نمادین در سریال هم بودند. ولی متاسفانه این صحنه تکرار نشد و نمی‌توانیم دوباره واکنش جالب مردم را در اینترنت تماشا کنیم.

الی و دیوید با آلوده‌ها درگیر نمی‌شوند

در قسمت هشتم سریال The Last of Us الی پس از شکار گوزن، با دیوید و جیمز (James) روبرو می‌شود. دیوید پس از معرفی خودش، سعی می‌کند تا به الی درخواست معاوضه‌ی گوزن را بدهد. الی هم قبول می‌کند نیمی از گوزن را در ازای پنیسیلین معاوضه کند. جیمز به کمپ بازمی‌گردد و الی و دیوید هم منتظر او می‌مانند. در بازی The Last of Us، الی و دیوید در این فاصله با گروهی از آلوده‌ها درگیر می‌شوند. الی در سکانس قبل سعی داشت رایفل را از دیوید بگیرد تا او را خلع سلاح کند. ولی با ورود آلوده‌ها، مشخص می‌شود که دیوید یک کلت هم داشت و آن را پنهان کرده بود.

با افزایش تعداد آلوده‌ها، دیوید و الی مجبور می‌شوند تا برای لحضاتی گوزن را تنها بگذارند و به جای امن‌تری بروند. در این مسیر با حمله‌ی کلیکرها، برای مدتی کوتاه راه الی و دیوید از هم جدا می‌شود ولی بلافاصله به هم می‌رسند و با گروهی دیگر از آلوده‌ها درگیر می‌شوند. در انتهای این مبارزه، شاهد حضور یک بلودر، آخرین نوع از آلوده‌ها در بازی The Last of Us Part I هم هستیم. پس از اتمام مبارزه، این دو نفر به سراغ گوزن برمی‌گردند و اکثر دیالوگ‌های این بخش با سریال یکسان است. با این تفاوت که دیوید به الی می‌گوید او قبلا معلم بوده و توضیح می‌دهد که چگونه اعضای گروهش، او را برای پیروی انتخاب کردند.

تقابل جوئل با افراد گروه دیوید

صبح روز بعد، اعضای گروه دیوید، مکان الی را پیدا می‌کنند و سراغ او می‌روند. در بازی The Last of Us الی بلافاصله پس از اینکه متوجه‌ی حضور آن‌ها می‌شود، سعی می‌کند تا با اسب، آن‌ها را از جوئل دور کند. پس از مدتی جوئل به هوش می‌آید و به دنبال الی می‌گردد. در این مسیر با چندین نفر از اعضای گروه دیوید مبارزه می‌کنیم و در نهایت جوئل با شکنجه‌ی دو نفر از آن‌ها، مکان الی را پیدا می‌کند.

ماجرا در هشتم سریال The Last of Us هم تقریبا به همین شکل است اما با این تفاوت که اعضای گروه دیوید، خانه‌ی جوئل را پیدا می‌کنند. الی قبل از رفتن، چاقویی را به جوئل می‌دهد و به او می‌گوید اگر کسی به سراغت آمد، با این چاقو از خودت دفاع کن. در ادامه یکی از افراد گروه دیوید وارد این خانه می‌شود و جای جوئل را پیدا می‌کند. اما وقتی از پله‌ها پایین می‌رود، خبری از جوئل نیست و در هنگام جستجو، ناگهان جوئل از پشت به او حمله کرده و او را می‌کشد. سپس دو نفر از اعضای دیگر این گروه هم با جوئل درگیر می‌شوند ولی شکست می‌خورند.

جوئل این دو نفر را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و در ادامه سعی دارد تا با استفاده از تکنیک نقشه، مکان الی را پیدا کند. به این صورت که دو نفر باید مکان الی را روی نقشه مشخص کنند و اگر حرف‌شان با هم تداخل داشته باشد، مشخص می‌شود که دروغ می‌گویند. جوئل قبلا در قسمت ششم سریال The Last of Us همین تکنیک را روی یک زن و شوهر پیر هم پیاده کرد. با این تفاوت که آن سکانس عاری از هرگونه خشونت بود. اما اینجا در قسمت هشتم سریال The Last of Us شاهد این هستیم که جوئل چگونه برای پیدا کردن الی، اعضای گروه دیوید را شکنجه می‌کند.

تفاوت صحنه‌های اکشن در سریال The Last of Us

الی پس از ترک جوئل، با اسب فرار می‌کند و در این مسیر، اسبش کشته می‌شود. در قسمت هشتم سریال The Last of Us، بلافاصله پس از مرگ اسب الی، اعضای دیوید، او را گیر می‌اندازند. اما در بازی، الی از دست آن‌ها فرار می‌کند و در ادامه باید با بسیاری از افراد آن‌ها مبارزه کنیم. اگرچه دیوید به اعضای گروهش دستور می‌دهد که الی را زنده نگه دارند، ولی آن‌ها همگی سعی دارند الی را بکشند و از او انتقام بگیرند. نهایتا پس از چندین صحنه‌ی مبارزه، الی توسط خود دیوید به دام می‌افتد و دیوید او را بیهوش می‌کند.

در قسمت هشتم سریال The Last of Us، بلافاصله پس از بیرون آوردن الی از قفس و کشته شدن جیمز به دست او، وارد سکانس مبارزه با دیوید می‌شویم. اما در بازی The Last of Us، الی پس از کشتن جیمز، از پنجره فرار می‌کند و در مسیر فرار، با بسیاری از افراد گروه دیوید در شهر مبارزه می‌کند. الی نسبت به جوئل، جثه‌ی ضعیف‌تری دارد و مبارزات این بخش، بسیار چالش برانگیز هستند مخصوصا که الی توسط دیوید، خلع سلاح شده است. نهایتا الی وارد یک رستوران می‌شود و دیوید دوباره او را گیر می‌اندازد. هم در بازی و هم در قسمت هشتم سریال The Last of Us، هنگامی که رستوران در حال سوختن است، الی و دیوید با هم مبارزه می‌کنند. در بازی باید سعی کنیم تا از دست دیوید مخفی شویم و سه بار از پشت به او ضربه بزنیم.

دیوید به الی توضیح می‌دهد که اهمیت او در چیست

در قسمت هشتم سریال The Last of Us، اعضای گروه دیوید پس از گیر انداختن الی، او را در یک قفس قرار می‌دهند. الی در این هنگام متوجه می‌شود که اعضای گروه دیوید، آدم‌خوار هستند. دیوید سعی می‌کند به الی توضیح دهد چرا او انقدر برایش اهمیت دارد. دیوید اعتقاد دارد که الی یک رهبر است و قلب خشنی دارد. درست همچون خودش. دیوید معتقد است که سایر اعضای گروهش همگی وابسته به کسی هستند که از او پیروی کنند. اما الی فراتر از این حرف‌هاست و خودش توانایی رهبری را دارد. دیوید به دنبال کسی است که به جای اینکه مثل یک گوسفند رفتار کند، با خودش برابر باشد.

جوئل، الی را هنگام کشتن دیوید متوقف نمی‌کند

پس از اینکه الی به سخنان دیوید بی توجهی می‌کند، دیوید تصمیم می‌گیرد تا او را بکشد. دیوید و جیمز، الی را از قفس بیرون آورده و هنگامی که قصد کشتن او را دارند، الی با حقه‌ی خودش و نشان دادن جای گازش به دیوید، حواس آن‌ها را پرت می‌کند. در همین فاصله، جیمز را می‌کشد و از دست دیوید در می‌رود. سپس بعد از یک مبارزه با دیوید، او را با ضربات متعدد چاقو می‌کشد. در بازی The Last of Us در همین هنگام جوئل به الی می‌رسد و او را متوقف می‌کند. اما در قسمت هشتم سریال The Last of Us، جوئل اصلا به این مکان وارد نمی‌شود و الی تا می‌تواند به ضربه زدن ادامه می‌دهد. در ادامه وقتی که الی از این مکان خارج شد، جوئل او را پیدا کرده و سعی دارد تا او را آرام کند.

فقط یک قسمت دیگر از سریال The Last of Us باقی مانده و تا اینجای کار، سریال سعی داشت تا علاوه بر وفاداری به بازی، تغییراتی را هم اعمال کند. باید ببینیم پایانبندی این سریال به چه شکل رخ می‌دهد و چه تغییرات نسبت به بازی دارد. قسمت آخر این سریال با نام “Look For the Light” هفته‌ی آینده دوشنبه ساعت 5:30 صبح از شبکه‌ی HBO پخش می‌شود.

4 6 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا