The Birdcage 2

معرفی بازی The Birdcage 2

نجات موجودات جادویی

بازی The Birdcage 2 در دنیایی جادویی اتفاق می‌افتد که در آن جغدها، گریفین‌ها و دیگر موجودات جادویی اسیر هستند و برای رهایی به هوش شما نیاز دارند.

عنوان موفق The Birdcage در سال ۲۰۱۸ برای گوشی‌های اندروید و iOS عرضه شد که توانست امتیازهای خوبی بگیرد و نظر کاربران را جلب کند. مدتی بعد، نسخه‌ی دوم این عنوان پازلی منتشر شد که داستان و معماهای متفاوتی را همراه خود داشت و هدف آن نجات موجودات دنیای جادوگران بود.

The Birdcage 2 یک‌نواخت نیست و بخاطر درگیر کردن ذهن مخاطب در طول بازی، تکراری نمی‌شود. تمامی پازل‌ها و روش‌ حل کردنشان با یک‌دیگر تفاوت دارند و یکی از بهترین ویژگی‌های این بازی موبایل همین است؛ در ساخت پازل‌ها خلاقیت به‌کار رفته. در واقع امکان ندارد در روند آزاد کردن موجودات جادویی از قفس، به دو پازل یکسان برخورد کنید. در هر مرحله الگوهای خاصی باید در نظر گرفته شوند تا بتوانید معما را حل کنید و در نهایت با بدست آوردن کلید، موجود جادویی را نجات دهید. اما باید بدانید این پازل‌ها کلافه کننده نیستند. در برخی از بازی‌های این‌چنینی، گاهی مراحل آن‌قدر سخت می‌شود که یا مجبور می‌شوید از راهنمای داخل بازی استفاده کنید، یا از خیر آن مرحله بگذرید. در The Birdcage 2 علاوه بر آموزشی که در ابتدای بازی برای راحتی کاربر در نظر گرفته شده، با حل کردن مراحل اول به قلق کلی پازل‌ها پی می‌برید و باز کردن قفل‌ها وقت زیادی نخواهد گرفت. البته این موضوع به هوشتان هم بستگی دارد!

برای بدست آوردن کلید قفس باید تمامی پازل‌ها را حل کنید

یکی از نکاتی که در این اثر دوست‌داشتنی توجهم را جلب کرد، وجود داستانی جالب پشت تمام این قفس‌ها و موجودات جادویی بود. دختری جوان بعد از فارغ‌التحصیل شدنش از مدرسه‌ی جادوگری، برای افزایش مهارت و تبدیل شدن به یک ساحر قدرت‌مند، به دنبال جادوگری بزرگ به‌نام Alzar در سرزمین Avem می‌گردد. او درمورد Alzar بسیار شنیده و خوانده بود و می‌دانست قدرت بی‌نظیری دارد و با بیشتر شدن سنش تصمیم گرفته خانه نشین شود تا وقتش را در کنار موجودات جادویی بگذراند. دختر ساحر برای بدست آوردن علم و قدرت بیشتر در دنیای جادوگری، تصمیم می‌گیرد به سرزمین Avem برود تا Alzar را پیدا کند. بقیه‌ی داستان را می‌توانید با حل کردن مراحل بخوانید.

داستان بازی بسیار ساده و در قالب یک صفحه‌ی کاغذ به بازیکن منتقل می‌شود که با باز کردن هر قفس به یک صفحه از این داستان دست پیدا می‌کنید تا به سرانجام دختر جادوگر پی ببرید. جدا از جذابیت کشف قسمتی از داستان در هر مرحله، با باز کردن بعضی از درهای کوچک بخش بیرونی قفس، سنگ‌های قیمتی قرمز رنگی بدست می‌آورید که باید آن‌ها را جمع‌آوری کنید. هر قفس دارای سه سنگ قرمز است که با تکمیل شدن تعداد این سنگ‌ها و قرار گیری‌شان در جای مشخصی، دری دیگر باز می‌شود که کاغذ لوله شده‌ای حاوی نوشته‌های عجیب و جادویی در آن قرار دارد. علاوه بر آن، در صورت جمع‌آوری سنگ‌های قرمز و رسیدنشان به تعدادی مشخص، بخش Epilogue باز می‌شود که آخرین چالش The Birdcage 2 شمرده می‌شود. همچنین در منوی بازی پک‌های مختلفی قابل اجرا هستند که شامل پک‌ جغد، کلاغ، ققنوس، اژدها، گریفین و اژدهای یخی می‌شوند و در واقع ماموریت هر کدام از این بخش‌ها، نجات موجودات جادویی درون قفس محسوب می‌شود. تنها مراحل رایگان بازی بخش جغد و کلاغ هستند و ۴ بخش دیگر با پرداخت درون‌برنامه‌ای باز می‌شوند.

عنوان The Birdcage 2 تجربه‌های جالبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در پایان هر سری چالش مرحله‌ای تحت عنوان مرحله‌ی F وجود دارد که در منوی اصلی در بخش Gremlin Pack جمع‌آوری شده‌اند. پازل‌های داخل Gremlin Pack به کمک حرکات سر و صورت بازیکن حل می‌شوند. اما این به چه معناست؟ بازی دارای قابلیتی است که با سنسورهای تعریف شده‌ی داخل آن، حالات صورت کاربر را شناسایی می‌کند و حرکات چشم، ابرو، دهان و سر را تشخیص می‌دهد. در این بخش، شما به عنوان بازیکن، به جای لمس کردن صفحه‌ی گوشی خود، طبق چیزی که پازل از شما می‌خواهد رفتار می‌کنید. مثلا با باز کردن دهانتان می‌توانید دری را باز کنید، یا با بستن چشم راستتان قسمتی از پازل را به سمت راست هل دهید! مسئله‌ای که همیشه در مورد همچین ویژگی‌هایی در بازی‌های مختلف مطرح می‌شود، درست بودن تنظیمات سنسور و اذیت نشدن کاربر است. از این مدل بازی‌ها که همچین نوآوری‌هایی دارند کم نیست اما در خیلی از مواقع، نتیجه‌ی نهایی کلافه شدن و حرکات پی‌ در پی اعضای بدن بازیکن و نرسیدن به هدف مورد نظر است. در مورد Birdcage 2 این اتفاق نمی‌افتد. ویژگی تشخیص حالات چهره در این عنوان پازلی با راحتی بازیکن کاملا سازگار است و نتیجه‌ی نهایی بسیار روان و بدون مشکل خواهد بود.

بازیکنان باید با حرکات سر و صورت خود، پازل‌ها را حل کنند

اگر The Birdcage 2 را دانلود کردید، پیشنهاد می‌کنم از حالت AR آن هم استفاده کنید. شما به کمک دوربین موبایلتان می‌توانید قفس پرنده‌ را هرجایی از محل کار یا منزلتان قفل گشایی کنید. خود بازی به سادگی مراحل این‌ کار را به شما توضیح می‌دهد و فقط با انتخاب کردن اینکه قفس در کدام قسمت از فضای اطرافتان قرار بگیرد، می‌توانید پازل‌ها را حل کنید.

از دیگر ویژگی‌های Birdcage 2 کیفیت تصویر و گرافیک خوب آن شمرده می‌شود که همراه با موسیقی هماهنگ با فضای جادویی بازی، تجربه‌ی دل‌نشینی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در حال حاضر این اثر برای سیستم‌ عامل‌های اندروید و iOS در دسترس قرار دارد و به صورت رایگان می‌توانید آن‌ را دانلود کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا