معرفی بازی Stick War: Legacy

قصه‌ی یک جنگ تمام‌عیار

وقتی اینترنت و برق نباشد، پیدا کردن سرگرمی کمی سخت می‌شود و باید سرغ بازی‌هایی برویم که برای اجرا شدن، نیازی به اینترنت ندارند؛ مانند Stick War: Legacy که در سال ۲۰۱۵ توسط استودیوی بازی‌سازی Max Games معرفی شد. این بازی اقتباس و بازسازی سری بازی‌های معروف و قدیمی Stick War است که برای گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید و iOS طراحی شده است. Stick War: Legacy یک بازی در سبک استراتژی است که با امتیاز ۴.۴ در گوگل‌پلی و رده‌بندی سنی ۱۲ سال به‌بالا، به‌صورت کاملا رایگان قابل دریافت و اجرا است. در طراحی این بازی، عناصر قدیمی تغییر چندانی نکرده‌اند و حس نوستالژی را (اگر از طرفداران Stick War هستید) در شما بیدار می‌کنند.

سه حالت متنوع و سرگرم‌کننده Stick War: Legacy

قصه Stick War: Legacy از این قرار است: در دنیایی به‌نام «اینامورتا» کشورهایی وجود دارند که هرکدام ادعا می‌کند راه بهتری برای زندگی کردن بلد است؛ مذاهب مختلف و پرستش سلاح‌ها به‌نام خدا. هرکدام از این کشورها، روش حمله و کشورگشایی مخصوص به خود را دارد. از آن‌جایی که هرکدام فکر می‌کنند بهترین راه و روش دین و جنگ و زندگی را می‌دانند، می‌خواهند تمام کشورهای دیگر را نیز مانند خود کنند و این ماجرا شروع یک جنگ است؛ جنگی بین رهبران بزرگ و سربازان کوچک، با عقاید و وظایف و آرایش جنگی متفاوت. شما رهبر کشوری به‌نام «نظم» هستید و راه صلح و دانش را پیش گرفتید و مردم شما عقاید متفاوتی دارند و همین باعث می‌شود مجبور شوید با دیگر کشورها بجنگید تا زمین‌های‌تان را از دست ندهید. مسیر این است: با هر کشوری که بجنگید و بتوانید آن را مغلوب کنید، فن‌آوری‌های جنگی آن کشور را به‌دست می‌آورید و با قدرت بیش‌تری مسیر خود را ادامه خواهید داد. البته این تنها قصه‌ی Stick War: Legacy نیست، سناریوهای مختلفی برای بازی کردن و لذت بردن وجود دارد؛ مثل جنگ با زامبی‌ها و تورنمنت حذفی.

نقشه فتح کشورها و روند بازی

کنترل سربازها در Stick War: Legacy، کار سختی نیست و چند حالت دارد. بالای صفحه، سمت راست ۳ حالت حمله، دفاع و عقب‌نشینی وجود دارد؛ دفاع حالت پیش‌فرضی است که بازی در آن شروع می‌شود و سربازان به وظایف مختلف خود مشغول می‌شوند. مفیدترین افراد مملکت شما، معدن‌چیانی هستند که از دل سنگ‌های زمین مبارزه، طلا استخراج می‌کنند تا شما با آن‌ها بتوانید سربازهای بیش‌تری استخدام کنید و از مجسمه اصلی محافظت کنید. حمله کنید یا دفاع، هدف از بین بردن مجسمه اصلی حریف و حفظ مجسمه خودتان است. هر تیمی که زودتر به انتهای زمین حریف برسد و موفق به نابود کردن مجسمه شود، برنده است. فراموش نکنید که با زدن تک‌ضربه روی هرکدام از سربازها می‌توانید اورا به فرمانده تبدیل کنید و به‌میل خودتان با یک سرباز خاص پیش‌روی و حمله کنید.

در Stick War: Legacy چند نوع سرباز با هزینه‌های مختلف و کاربردهای جداگانه وجود دارد: شمشیرداران، کمان‌داران، نیزه‌داران، جادوگران و غول‌ها؛ٰ کار شما این است که به‌عنوان رهبر جنگ‌های ملت «نظم» استراتژی مناسبی با چینش سربازان در نظر بگیرید و پیش‌روی کنید. پس از بردن هر مرحله چند توانایی برای ارتقا سربازان و الماس برای خرید مهمات و امکانات اضافی دریافت می‌کنید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید استفاده از آن‌ها را در Stick War: Legacy یاد بگیرید، آیتم‌های فروشگاهی است که می‌توانید با خود به میدان نبرد ببرید. الماس پرداخت می‌کنید و امکان کار کردن سریع‌تر معدن‌چیان یا کمک‌رسانی از غیب را به‌همراه خود می‌برید تا فاتح قطعی جنگ باشید. Stick War: Legacy یک بازی رایگان است اما می‌توانید با پرداخت درون‌برنامه‌ای الماس و دیگر مهمات لازم جنگ را با پول واقعی هم خریداری کنید؛ در این بازی خبری از تبلیغات نیست.

از ساحر اعظم، مهمات جادویی بخرید و جنگ را ببرید!

طراحی Stick War: Legacy بسیار ساده اما در عین‌حال جذاب است. تمام سربازها و مجسمه‌ها در اصل آدمک ساده‌ای هستند که با اضافه کردن جزییات مثل شمشیر، کمان یا کلاه جادوگری از یک‌دیگر متمایز می‌شوند. با تمام سادگی‌ها طراحی این بازی بسیار فکرشده و دلنشین است و سعی دارد به‌جای زرق و برق اضافی، تنها آن‌چیزی را به شما نشان دهد که لازم دارید. تنها چیزی که در هر مرحله متغیر است، تصویر زمینه بازی است که متناسب با مکان و زمان و جنگی که در آن هستید تغییر می‌کند. موسیقی Stick War: Legacy مایه‌ای حماسی دارد و روی تک‌تک صداهای مخصوص بازی، مثل صدای کوبیده شدن کلنگ معدن‌چیان بر سنگ و یا کشیده شدن کمان‌ها به‌خوبی کار شده است.

طراحی ساده، جالب و نوستالژیک Stick War: Legacy از نقاط قوت این بازی است

از آن‌جایی که هیچ‌کدام از حالت‌های Stick War: Legacy برای اجرا احتیاجی به اینترنت ندارند، این بازی برای زمان قطعی اینترنت و بی‌آنتنی یک گزینه عالی محسوب می‌شود. زمانی که درگیر قصه‌ی جنگ ملت‌ها و تصاحب کشورهای دیگر شوید، ممکن است بعد از ساعت‌ها به خودتان بیایید و ببینید دارید برای فتح کشوری تازه یک استراتژی جدید می‌چینید؛ چرا که Stick War: Legacy در هر مرحله و با هر دشمن متفاوت عمل می‌کند. برخی دشمنان زود حمله می‌کنند و برخی تا آخرین لحظه از دفاع نمی‌افتند. آخرین آپدیت این بازی در سال ۲۰۲۰ روی استورها قرار گرفته و نشان می‌دهد که هنوز برای کشف این بازی فوق‌العاده دیر نشده است.

2.7 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا