فصل دوم سریال Squid Game

جذاب‌ترین تئوری‌های فصل دوم سریال Squid Game

بازی همچنان ادامه خواهد داشت

نزدیک به یک ماه از پخش سریال Squid Game، جدیدترین محصول پلتفرم Netflix گذشته است. سریالی که توانست قدرتمند و جذاب پا به عرصه‌ی سرگرمی بگذارد و مخاطبان فراوانی را مجذوب خود کند.

بازی مرکب، اثری است که به خوبی توانست تلاش برای زنده ماندن را نشان دهد. سریالی که بار دیگر نتفلیکس را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های سینما و تلویزیون کرده است. از همین جهت، طرفداران و مخاطبان فراوانی در حال ارائه دادن تئوری‌های جذابی پیرامون فصل دوم این سریال هستند. البته با توجه به سخنان سازنده و کارگردان سریال Squid Game هوانگ دونگ هیوک ( Hwang Dong-hyuk) او در حال حاضر توانایی ساخت فصل دوم را ندارد و همین موضوع به ما نشان می‌دهد که باید مدت زمان طولانی سپری شود تا بتوانیم دوباره شاهد سریال بازی مرکب باشیم. پلتفرم نتفلیکس مطمئنا  بعد از مشاهده موفقیت جهانی بازی مرکب، مشتاق‌تر از همیشه در پی ساختن فصل دوم یکی از موفق‌ترین سریال‌های سال جاری است.

بازی مرکب، داستان زندگی ۴۵۶ نفر را روایت می‌کند. افرادی که با بدهکاری‌هایی با نرخ بسیار بالا،  در جزیزه‌ای متروکه نزدیک شهر سئول، دور هم گرده آمده‌اند تا برای بقا و دست یافتن به مبلغی هنگفت با هم مبارزه کنند. همچنین در فصل اول از این سریال مشخص شد که کره‌جنوبی تنها کشوری نیست که میزبان بازی‌های مرگ است بلکه در بسیاری از نقاط دیگر جهان افراد بسیاری قربانی این مسابقات شده‌اند.

در واپسین دقایق قسمت آخر سریال مشاهده کردیم که سونگ گی هون با شماره تلفنی که روی کارت مخصوص دعوت به بازی قرار دارد تماس می‌گیرید و به نظر می‌رسد که او می‌خواهد از برگزاری دوباره‌ی این مسابقات جلوگیری کند. پایانی باز که سوالات بسیاری را در ذهن مخاطبین به وجود آورد. آیا گی هون دوباره می‌خواهد در بازی‌ها شرکت کند؟ آیا کاراکترهای باقی مانده از فصل یک دوباره به این سریال باز خواهند گشت یا نه؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به برخی از جذاب‌ترین تئوری‌های فصل دوم سریال Squid Game بپردازیم.

سونگ گی هون به عنوان یک نگهبان نفوذی وارد بازی خواهد شد

رنگ‌ها حضوری نمادین در سریال بازی مرکب دارند. یکی از نظریه‌هایی که پیرامون همین موضوع وجود دارد این است که هنگامی که شرکت کنندگان با مسئول انتخاب بازیکنان، دداکجی (بازی کاغذی) را انجام دادند، خودشان با انتخاب رنگ‌ها به نوعی نقششان به عنوان نگهبان یا بازیکن را انتخاب کردند.

گی هون هنگامی که تصمیم به بازی کردن با مسئول انتخاب بازیکنان را گرفت، کارت آبی رنگ را انتخاب کرد که در نهایت منجر شد تا  با لباس سبز رنگ به عنوان بازیکن وارد مسابقات مرگ شود. از آن‌جایی که سریال Squid Game از رنگ ها به عنوان سمبل استفاده می‌کند، پس رنگ قرمز موهای گی هون می‌تواند نشان‌ دهنده‌ی خشم او و نفوذش در فصل دوم به عنوان نگهبان یا عامل اجرایی بازی‌ها باشد. با این وجود، مرگ اوه ایل نام، می‌تواند باعث شود تا مدیر اجرایی بازی‌ها حتی بعد از فهمیدن این موضوع که گی هون می‌خواهد علیه‌شان اقداماتی را انجام دهد، جایزه گی هون را از او پس نگیرند وهمین امر باعث می‌شود که او ثروت و منابع کافی را برای سازمان دهی هرگونه اقدام و انتقامی علیه سازندگان این بازی‌ها را داشته باشد.

در فصل دوم شاهد همکاری گی هون و جون هو خواهیم بود

در قسمت هشتم از فصل اول سریال Squid Game، جون هو بعد از جمع‌آوری مدارک کافی برای متوقف کردن بازی‌های مرگ، سعی کرد تا جزیره را ترک کند اما شانس با او یار نبود تا از دست نگهبانانی که او را تعقیب می‌کردند فرار کند و در بالای یک پرتگاه که بالای دریا قرار داشت، محاصره شد و در همان حین بود که با فرانت من یا همان مرد پیشرو، رو‌به‌رو شد.

فرانت من (این هو) با آشکار کردن هویت خود، شوک بزرگی را به جون هو وارد می‌کند. برادر گمشده‌ای که هدف اصلی جون هو برای وارد شدنش به این بازی‌ها بود، تمام مدت مرد پیشرویی بود که بازی‌های مرگ را اداره می‌کرد. با شلیک این هو به شانه‌ی برادرش، جون هو از پرتگاه به سمت دریا سقوط می‌کند اما با این‌وجود هیچ تصویر مشخصی از مرده بودن او به نمایش در نمی‌آید. از همین جهت، بسیاری از ببیندگان رای به زنده بودن او می‌دهند. اگر او زنده باشد این احتمال نیز وجود دارد که در فصل دوم بازی مرکب، شاهد همکاری گی هون و جون هو برای پایان دادن به این مسابقات خشن باشیم.

برادر کوچک کانگ سه بیوک وارد بازی‌ها می‌شود

در آخرین قسمت از فصل اول مشاهده کردیم که گی هون برادر کوچک کانگ سه بیوک را پیش مادر چو سانگ وو برد تا از او مراقبت کند. گی هون همچنین مقدار قابل توجهی از پول خود را به مادر سانگ وو اهدا کرد، مادری که از مرگ فرزند خود هیچ اطلاعی ندارد و هنوز هم منتظر برگشت پسرش است. گی هون با سپردن برادر سه بیوک به مادری دلسوز، قولی که  قبل از مرگ سه بیوک به او داده بود را اجرا کرد.

هنگامی که کانگ چئول بزرگ‌تر شود، این حقیقت را نمی‌شود انکار کرد که او در مورد سرنوشت خواهرش سوالات بسیار زیادی دارد و همین سوالات موجب ایجاد انگیزه‌ای در او خواهند شد تا در مورد این بازی‌ها اطلاعاتی را بدست آورد و سعی خواهد کرد در مسابقات مرگ ‌شرکت کند. بازی که اگر در آن برنده شود می‌تواند با پولی که از بردش به دست می‌آورد، خانواده خود را از کره شمالی نجات دهد. با این وجود، رسیدن به این تئوری بستگی به این دارد که فصل دوم سریال، آیا ادامه‌ی بازه‌ی زمانی فصل اول خواهد بود یا اتفاقات چند سال بعد را روایت خواهد کرد.

در فصل دوم شاهد نمایش بازی‌های مرگ در کشورهای دیگر خواهیم بود

در قسمت‌های پایانی سریال بازی مرکب، افراد ثروتمند و ویژه‌ای نشان داده شدند که از سراسر دنیا گرد هم آمده‌اند تا روی این بازی‌ها شرط بندی کنند. یکی از این افراد ویژه، هنگام تماشای زنده‌ی تلاش بازیکنان برای بقاء، اشاره کرد که کره‌جنوبی امسال میزبان یکی از بهترین بازی‌های مرگ بوده است. حقیقتی که آشکار کرد به غیر از کشور کره، نقاط دیگر جهان هم درگیر این مسابقات خشن و بی‌رحمانه هستند. در نظر گرفتن مبلغ بسیار بالا برای برنده‌ی بازی، نشان دهنده‌ی این است عوامل اجرایی این بازی‌ها در سراسر جهان، توانایی برگزاری این رویدادهای بی‌رحمانه و خشن را در هر کشوری که بخواهند دارند.

از همین جهت، امکان این وجود دارد که در فصل دوم سریال Squid Game شاهد رویدادها و بازی‌های متفاوت‌تر در کشورهای دیگر باشیم و همچنین شاهد نقش آفرینی کاراکترهای جدید با ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلفی باشیم.

فصل دوم اتفاقات گذشته را شرح خواهد داد

جون هو در پی نفوذی که به اتاق خصوصی فرانت من داشت ،مدارک و پرونده‌هایی را پیدا کرد که سوابق و اطلاعات تمامی بازیکنانی (به جز اوه ایل نام یا 001)  را  که در زمان حال و گذشته در این بازی‌های شرکت کرده‌اند را به ثبت رسانده بودند. پرونده‌هایی که قدمتشان حتی به دهه‌ی 90 میلادی نیز می‌رسید. با توجه به وسعت بالای بایگانی اتاق مرد پیشرو، انتظار می‌رود پرونده‌های قدیمی‌تری هم وجود داشته باشند.

در فصل دوم بازی مرکب، می‌توانیم شاهد قدم‌هایی به سمت گذشته باشیم و با بررسی بازی‌ها، پرونده‌ها و مسابقات گذشته به جواب بسیاری از سوالات بی پاسخ فصل اول سریال برسیم. پرداختن به دهه 90 میلادی و بازی‌هایی که در آن زمان اتفاق افتاده‌اند، می‌تواند ایده‌ای بسیار جذاب باشد.

درفصل دوم شاهد چگونگی برنده و تبدیل شدن این هو به فرانت من خواهیم بود

در اتاق خصوصی فرانت من، جون هو شواهدی را پیدا کرد که برادرش در سال 2015 به این بازی‌ها پیوسته و برنده نهایی مسابقات بوده است. چه از طریق فلش-بک‌ها و چه از طریق داستان اصلی می‌توانیم شاهد داستان این هو و چگونگی تبدیل شدن او به فرانت من باشیم.

اگر داستان همانطوری که اشاره کردیم روایت شود، قطعا به جواب بسیاری از سوالاتی که در فصل اول پیش آمده بودند خواهیم رسید. همچنین سازندگان سریال، دوباره فرصت همکاری با لی بیونگ هون (Lee Byung-hun) بازیگر توانمند کره‌ای را به دست خواهند آورد. حضوری طولانی و جذاب‌تر.

فصل دوم در مورد ایل نام و اولین بازی مرکب خواهد بود

اگر تمرکز فصل دوم روی اولین بازی مرکب باشد، این امکان وجود دارد که مخاطبین سریال شاهد حضور اوه ایل نام جوان و میلیاردر به عنوان موسس این بازی‌های مرگ‌آور باشند. این امر فرصتی را به وجود خواهد آورد که ببیندگان شاهد چگونه راه افتادن این مسابقات و آشنایی با ریشه‌های بازی مرکب شوند. همچنین سریال در فصل دوم، می‌تواند جزئیات بیشتری از نحوه‌ی آماده شدن جزیره‌ی متروکه برای مسابقات را به نمایش درآورد.

بسیاری از افرادی که این تئوری را بیان کرده‌اند به این قضیه باور دارند که اولین بازی مرگ، دارای اجزا و عناصری بسیار قدیمی خواهد بود. مسابقاتی که بسیار مرگبارتر خواهند بود چرا که قبلا هیچ کدام از آن‌ها مورد استفاده قرارنگرفته‌اند. همچنین در فصل دوم، این امکان فراهم خواهد شد تا ببیندگان بیشتر با گذشته‌ی ایل نام آشنا شوند، گذشته‌ای که آغشته شده است با خون، قدرت، پول و وجدانی که از دست داده است.

بازی مرکب، مانند یک بمب اتم قدرتمند عمل کرد. سریالی که در مدت زمان کوتاهی جهان را مجذوب خودش کرد و همین باعث شد تا مخاطبین این سریال هر روز با تئوری‌های جدیدی، شبکه‌های اجتماعی را جذب خود کنند. آیا شما از فصل اول سریال Squid Game راضی بودید؟ شما چه تئوری‌هایی پیرامون فصل دوم دارید؟

1 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

29 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا