بهترین بازی‌های سولزلایک
1%
 • 0/10

10 تا از بهترین بازی‌های سولزلایک برای افراد تازه‌کار

به وقت دشواری

10 تا از بهترین بازی‌های سولزلایک برای افراد تازه‌کار ۰ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ مقالات بازی کپی لینک

همیشه در صنعت بازی‌های ویدویی، سری بازی‌های مجموعه سولز در قسمت اول به سختی فراوان و بعد از آن به دیگر ویژگی‌های مثبت خود معروف است و طرافداران مخصوص خود را دارد. در این بین بازیکنانی هم هستند که نمی‌دادند این سبک از بازی‌ها را از کجا شروع کنند. در ادامه قرار است، به معرفی 10 تا از بهترین‌ بازی‌های سولزلایک برای افراد تازه‌کار بپردازیم.

10. Bloodborne

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/10
 • نمره متا: 92

در میان بازی‌هایی که استودیو FromSoftware عرضه کرده است، این بازی و یک بازی دیگر در این لیست وجود دارد. زیرا این بازی‌ها در لیست بهترین بازی‌های سولزلایک، تا حدی درجه سختی بالاتری برای افرادتازه‌کار نسبت به راحت بودنشان دارند. بازی Bloodborne در واقع برای افرادی که قصد بازی کردن سری Souls را دارند، نقش پله اول را ایفا می‌کند تا شما در این سبک بازی پیشرفت کنید و حرفه‌ای‌‌تر شوید. حتی برای کسانی هم بازی‌های Dark Souls را تجربه کرده‌اند، این بازی می‌تواند بعضا بیش از حد سخت عمل کند، چرا که چون آن‌ها به دفاع کردن با سپر عادت کرده‌اند اما اینجا وضعیت مقداری متفاوت است.

به همین علت اکثر افراد معتقدند که بازی Bloodborne، بهترین تجربه برای شروع سری سولز است.

9. Elden Ring

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/8
 • نمره متا: 96

شاید که بازی Bloodborne یک بازی فوق‌العاده و عالی باشد، اما اگر مصمم هستید که تجربه‌ای مشابه با بازی‌های Dark Souls داشته باشید، پرافتخارترین بازی تاریخ یعنی بازی Elden Ring دقیقا همان چیزی است که درخواست دارید. از مهم‌ترین ویژگی بازی Elden Ring می‌توان به جهان‌باز بودن آن اشاره کرد. به نحوی که شما از نقطه‌ای بازی را آغاز می‌کنید که توانایی انجام تعداد زیادی از فعالیت‌ها را دارید و همین موضوع باعث می‌شود تا بازی به بازیکنان این اجازه را بدهد که نسبت به کاوششان در جهان بازی، سطح دشواری آن را بسنجند و با آن روبه‌رو شوند.

لازم به ذکر است پیشرفت در بازی Elden Ring می‌تواند تدریجی یا به سرعت اتفاق بی‌افتد، چرا که همه‌چیز آن دست شخص شما است. پس بدون اتلاف وقت، سریعا به تجربه این بازی بنشینید.

8. Remnant 2

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/7
 • نمره متا: 80

افزودن سلاح گرم با بازی که سبک سولزلایک شاید به نظر بتواند کار را راحت‌تر کند، البته که نتواند بلکه حتی وجود این سلاح‌ها هم هنوز یک بازی می‌تواند سختی خود را داشته باشد. بازی Remnant دقیقا همان ایده‌ای است که توانسته یک تجربه سری سولز با تیراندازی‌های سوم شخص داشته تا حتی مانند آن سخت و طاقت‌فرسا هم باشد.

یکی از ویژگی‌های این بازی که باعث شده آن را در لیست بهترین بازی‌های سولزلایک برای افراد تازه‌‌کار قرار دهیم، وجود درجه سختی است. چیزی در بازی‌های سولز اصلا وجود ندارد. شما حتی می‌توانید این بازی را چند نفره هم بازی کنید که با این کار بازی را بسیار برای خود ساده کرده‌اید. شاید این بازی تا حد زیادی با استاندارد‌ بازی سولز فاصله داشته باشد، اما دلیل نمی‌شود که تجربه بدی باشد، بلکه متفاوت‌تر بودن آن به عنوان یک حسن آن را قابل تجربه و سرگرم شدن کرده است.

7. Hollow Knight

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/6
 • نمره متا: 90

هرچند ممکن است در ابتدا بازی Hollow Knight یک تجربه دلپذیر و جذاب به نظر برسد، اما مطمئن باشید که این بازی هیچ شباهتی به چنین چیزی ندارد. این بازی جادویی کوچک در سبک مترویدوانیا، تجربه‌ای ارائه می‌کند که تقریباً نزدیک‌ترین شباهت را به نسخه دوبعدی سری بازی‌های Dark Souls دارد. این بازی شامل باس‌فایت‌های بسیار دشوار و سخت و روایت کننده داستانی عمیق است که حتی از طریق طراحی محیطی هم می‌توان متوجه نکات آن شد.

شما می‌توانید در این بازی مبارزات بسیاری داشته باشید و اگر Shade خود را در مبارزه‌ای از دست بدهید، به گونه‌ای انگار که پول بازی را از دست خواهید داد. پس به هیچ عنوان نباید هیچ چیزی را در این بازی دست‌کم بگیرید. بنابراین اگر به دنبال یکی از بهترین‌های سولزلایک و مترویدوانیایی هستید، بازی Hollow Knight دقیقا پاسخگو نیازتان خواهد بود.

6. Salt and Sanctuary

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/6
 • نمره متا: 84

بازی Salt and Sanctuary بهترین اثر را در ارائه یک اقتباس وفادار دوبعدی از مجموعه دارک سولز انجام می‌دهد. این بازی دقیقا تمام المان‌ها و ویژگی‌های یک نسخه از سری سولز را درون خود جای داده تا شما احساس کم و کاستی نکنید. از دنیای اسرارآمیز و پر از رمز و راز آن گرفته تا باس‌فایت‌هایی که در گوشه و کنار بازی منتظر تکه‌تکه کردن شما هستند.

این بازی شاید یک بازی سخت باشد، اما صفحه و سیستم نقشه دوبعدی، اکتشاف را بسیار برای بازیکنان آسان‌تر می‌کند. هر نبرد از بازی به گونه طراحی شده که شما با هربار پیشروی مطمئن باشید جلوتر رفتن قرار است حکم عذاب را برای شما داشته باشد. اما این اتفاقات و سخت، چالشی و طاقت‌فرسا آنقدری ارزشش را دارد که شما با ورود به جهان این بازی و مقداری گشت‌ و گذار، متوجه سرگرم کننده بودن و لذت بردن از آن می‌شوید.

5. Mortal Shell

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/5
 • نمره متا: 76

شاید وجود بازی Mortal Shell در لیست بهترین بازی‌های سولزلایک برای افراد تازه‌کار، عجیب به نظر برسد. زیرا اگر صادقانه به ساعات اولیه این بازی نگاهی داشته باشیم، حتی می‌تواند سخت‌تر از بازی‌های سری سولز هم عمل کند. اما به سرعت از آن دست نکشید، چرا که چون وقتی بیشتر پیش می‌رویم بازی بسیار آسان‌تر و خنده‌دار می‌شود. دلیل آن هم این است که شما به تدریج تجهیزاتی و سلاح‌های پیدا می‌کنید که باعث می‌شود شما به سختی بازی تسلط پیدا کنید.

البته این به این معنا نخواهد بود که بازی Mortal Shell یک بازی چالش‌برانگیز به اندازه سری سولز نیست. این در واقع از بازیکنان می‌خواهد که مهارت‌هایی برای پیروزی در مبارزات بیاموزند و تا با احتیاط بازی کنند و نبردی را واگذار نکنند. اما به دلیل ابزارهایی که بازی در اختیار شما می‌گذارد تا این کار را انجام دهید، واقعیت به این گونه می‌شود که طول بازی بسیار کوتاه‌تر از اکثر بازی‌های Souls است، که این یک راه عالی برای ورود به دنیای سبک سولزلایک است.

4. Thymesia

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/4
 • نمره متا: 69

استودیو ‏Team 17 آثار بسیار خوبی را در زمینه بازی های مستقل خلق کرده است که یکی از آن‌های بازی Thymesia می‌باشد. شما در نقش یک عطار بازی می‌کنید که کلید نجات جهان در ذهنش نهفته است، اما متاسفانه او دچار فراموشی شده است. بنابراین باید دنیای فاسد و مملو از وحشت را کاوش کنید تا شاید خاطره‌اش را به یاد آورید و راهی برای بازگرداندن امید به این سرزمین را بیابید.

در این بازی مهارت‌ها و مبارزات با باس‌فایت‌های ترسناک و قدرتمند بازی بر پایه تسلط بر مکانیک‌های جنگی‌ محصر به فرد مبتنی بر سم است که بازیکنان می‌خواهد همیشه در حالت تهاجمی باقی بمانند و به روند مبارزه خود ادامه دهند. یکی واقعیت‌هایی در مقابل با سری سولز مقایسه آن را سخت می‌کند، وجود محتواهایی جانبی است که باعث می‌شود شما فراتر از حد انتظار سطح خود ارتقا دهید و پیشرفت کنید. بنابراین بازی Thymesia، یک جایگاه درخشان برای بهترین بازی‌های سولزلایک میان افراد تازه‌کار دارد.

3. Star Wars Jedi: Survivor

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/3
 • نمره متا: 85

برای ماجراجویی بعدی در لیست بهترین بازی‌های سولزلایک برای افراد تازه‌کار، بیایید به یک کهکشان دوردست سفر کنیم. ممکن است این یک انتخاب شگفت‌آور باشد، اما این حماسه Star Wars یک نقطه آغاز خوب برای طرفداران سولز است که می‌خواهند اصول اولیه نبرد را بیاموزند. دلیل این امر احتمالاً این است که استودیوی Respawn نتوانسته کاملاً نبرد در سبک Souls را درک کند، یعنی این بازی فرزندی از آمیزش نبرد در سبک Souls و مکانیک‌های هک اند اسلش معمولی است، اما خب این‌ها در کنار هم توانسته‌اند که یک تجربه مقدماتی لذت‌بخش ارائه بدهند.

در حالی که اولین بازی این سری یعنی Star Wars Jedi: Fallen Order، به دلیل نبرد یکنواخت و سیستم ناوبری و بازگشت به محیط‌های قبلی، عملکرد مناسبی نداشت، اما Survivor احساس یک بازی سولزلایک واقعی را القا می‌کند. این بازی دارای مناطق بزرگ و باز برای اکتشاف، گزینه‌های متنوع نبرد و یک داستان درگیرکننده است. بنابراین، اگر می‌خواهید با فعال کردن جدای درون خود، وارد دنیای بازی‌های سولز شوید، این بازی گزینه مناسبی برای شما است.

2. Ashen

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/3
 • نمره متا: 78

دقیقا مثل استودیو Team 17 که بازی Thymesia را در کارنامه خود به عنوان یک اثر سولزلایک قرار داده است، استودیو Annapurna Interactive هم توانسته یک بازی سولزلایک عالی توسعه دهد و از آن پشتیبانی کند. بازی Ashen را می‌توان یکی از گزینه‌های جدی برای مبتدیانی که می‌خواهند به آهستگی وارد این ژانر شوند و تجربه‌ای ایده‌آل داشته باشند، معرفی کرد. این بازی در واقع به گونه با هربار پیش رفتن و یا مردن، به شکل دیگری تولید می‌شود می‌تواند برای لحظاتی تغییراتی را در خود داشته باشد که هدف شما زنده ماندن، وفق دادن خود با جهان اطراف و یافتن جایگاهی برای سکونت و خانه‌سازی است.

کاوش کنید، اردوگاه خود را برپا کنید، تجهیزات و آیتم‌های خوب پیدا کنید، با باس‌فایت‌های عظیم‌الجثه سرزمین بازی مبارزه کنید و با مردن‌ها پیاپی تجربه جالب و لذت‌بخش به چشمان و اعصاب خود بدهید. به لطف سیستم چند نفره درون بازی، طی ماجراجویی‌های خود در جهان بازی، همسفرهایی پیدا کنید خواهید کرد که آماده به کمک به شما در نبرد هستند. علاوه بر این، هرچند این بازی یک بازی سولزلایک است، اما طبیعت باز آن اجازه می‌دهد که با سرعت خود پیشروی کنید و سختی آن در کل کاهش یافته است. با این حال، به آن احترام لازم را بگذارید، زیرا این بازی هیچگاه ساده نیست، اما قطعاً آسان‌تر از بیشتر بازی‌های این سبک است.

1. Tunic

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/1
 • نمره متا: 85

بازی Tunic به عقیده افراد زیادی، یک شبیه به سری زلدا از با دوربین از بالا به پایین باشد، اما از نظر سختی با وجود جهان خطرناک و باس‌فایت‌های قدرتمندی که دارد به راحتی می‌تواند با فاصله یک قدمی از سری سولز قرار بگیرد و جز بهترین بهترین بازی‌های سولزلایک باشد. این بازی اساسا شاید از یک جایی به بعد نسبت به مهارت‌هایی که به دست می‌آورید، بسیار آسان شود، اما با پیش رفتن در آن چالش، معما و پازل‌هایی جلوی راه شما قرار می‌گیرد تجربه شما از Tunic را لذت‌‌بخش می‌کند.

اینطور بگوییم که در این لیست اگر هر بازی دیگری در بالا شما را به زمین زد، بنابراین بازی Tunic می‌تواند بهترین گزینه سولزلایکی برای شما باشد.

Lies of P

 • درجه سختی برای تازه‌کارها: 10/7
 • نمره متا: 80

بازی Lies of P شاید در لیست 10تایی بالا قرار نگرفته باشد، اما نبود آن در اینجا کم لطفی بزرگی در حق آن به حساب می‌آمد. در بازی Lies of P بازیکنان کنترل شخصیت پینوکیو متفاوتی را به دست می‌گیرند که در شهری به نام کرات قرار دارد و باید راز‌های آن را برای خود آشکار کنیم. این بازی در زمان عرضه با تحسین بسیار زیادی نسبت به بازی‌های سولزلایکی، مواجه شد که برخی آن را یکی از بهترین بازی‌های این سبک می‌دانند. در این بازی‌ یکی از سیستم‌های زیبایی که ارائه شده است، سیستم دروغگویی پینوکیو است که در مکالمات و روند پیشرفت بازی تاثیرگذار است.

علاوه بر همه این موارد، بازی Lies of P بازیکنان را غرق در جهان کلاسیک پینوکیو می‌کند که باعث شده تجربه‌ای بسیار هنرمندان از نظر بصری ارائه دهد. به نحوی شما در کنار طراحی باس‌فایت‌ها و مبارزات فکر شده بازی، در اکثر مواقع محو طراحی جهان بازی، اعم از؛ ساختمان‌ها، کوچه پس‌کوچه‌ها، خیابان‌ها، تالارهای بزرگ و… می‌شوید که حتی بعد از اتمام بازی دلتان می‌خواهد از طریق New Game + دوباره وارد آن شوید و از مناظر و حتی موسیقی‌های فوق‌العاده آن لذت ببرید.

به پایان بهترین بازی‌های سولزلایک برای افراد تازه‌کار رسیدیم و امیدواریم که توانسته باشید با انتخاب یکی از آن‌ها و تسلط روی مهارت و اعصاب خود، تجربه مناسب و در عین حال سخت رقم زده باشید. حال با توجه به بازی‌های نسبتا آسانی که معرفی شد، به نظر شما سخت‌ترین بازی‌های حال حاضر صعنت ویدیوگیم، کدام بازی‌ها می‌باشند. آن را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments