تاریخ اکران ریبوت Resident Evil سرانجام مشخص شد

روند فیلمبرداری به اتمام رسیده است

تاریخ اکران ریبوت Resident Evil

سونی پیکچرز با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای وب سایت‌های خبری، تاریخ اکران ریبوت Resident Evil را سرانجام اعلام کرد.

در پی موفقیت‌های شش نسخه‌ی ابتدایی رزیدنت اویل، کپکام با همکاری استودیوی کنستانتین فیلم و پاول دبلیو. اس. اندرسون (Paul W.S. Anderson) اقتباس سینمایی این مجموعه را روی پرده‌ی نقره‌ای برد. از آن‌جایی که فیلم مزبور توانست مطابق انتظارات عمل کند، تهیه‌کنندگان به ساخت قسمت دوم چراغ سبز نشان دادند. این روند ادامه یافت تا اینکه ششمین فیلم در سال ۲۰۱۷ میلادی به سینماها آمد؛ اثری که حکم یک پایان‌بندی را برای ماجراجویی‌های آلیس داشت. حال و با گذشت حدودا چهار سال، نسخه‌ی ریبوت این مجموعه مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد تا آماده‌ی اکران شود. در حال حاضر امیدواری زیادی وجود دارد که اثر جدید به ریشه‌های رزیدنت اویل پایبند بوده و بتواند ترس را به مخاطب القا کند.

در حالی که Resident Evil: The Final Chapter مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذاشت تا روی پرده‌ی نقره‌ای برود، کنستانتین فیلم کار روی نسخه‌ی ریبوت را آغاز کرد. جیمز وان (James Wan) که به واسطه‌ی ساخت فیلم‌های ترسناک به شهرت زیادی در میان مخاطبان عام دست یافته، در یک برهه‌ی زمانی قرار بود به عنوان تهیه‌کننده در تیم حضور داشته باشد اما این اتفاق بنا به دلایلی نامعلوم رخ نداد. در حال حاضر، یوهانس رابرتز (Johannes Roberts) روی صندلی کارگردانی می‌نشیند. او یک فیلمساز بریتانیایی بوده و فیلم بسیار موفق Forty-Seven Meters Down: Uncaged را در پرونده‌ی کاری خود دارد. در ضمن، اتفاقات در راکون سیتی رخ می‌دهند، از لحاظ داستانی به بازی‌های رزیدنت اویل مرتبط است و حکم یک پیش درآمد را برای آن‌ها دارد.

سونی پیکچرز با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای رسانه‌های فعال در حوزه‌ی سینما و تلویزیون، تاریخ اکران ریبوت Resident Evil را اعلام کرد. بر این اساس، جدیدترین اقتباس رزیدنت اویل از تاریخ ۱۲ شهریور سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۳ سپتامبر) روی پرده‌یی نقره‌ای خواهد آمد. اسکرین جم (Screen Gems) که زیرمجموعه‌ی سونی به شمار می‌رود، وظیفه‌ی پخش در داخل ایالات متحده‌ی آمریکا را بر عهده دارد، شرکت‌های الویشن (Elevation) و متروپولیسن (Metropolitan) اثر مزبور را در کانادا و فرانسه اکران می‌کنند، کنستانتین فیلم این اثر را در کشورهای آلمانی زبان اکران روی پرده‌ی نقره‌‎ای می‌برد و سونی هم وظیفه‌ی انتشار در باقی مناطق جهان را به دوش می‌کشد.

علی‌رغم همه‌گیری ویروس کرونا، ریبوت Resident Evil اواسط اکتبر سال گذشته در کانادا جلوی دوربین رفت. روند ضبط صحنه‌ها نهایتا در اواخر دسامبر به اتمام رسید. تولید در این مدت با هیچ گونه اختلالی مواجه نشد؛ موضوعی که نشان می‌دهد سازندگان توجه ویژه‌ای به رعایت پرتکل‌های بهداشتی داشته‌اند. در ضمن، با در نظر گرفتن اینکه جدیدترین اقتباس رزیدنت اویل در تابستان به سینماها خواهد آمد، احتمال می‌رود کمپین تبلیغاتی به این زودی‌ها فعالیت خود را شروع نکند.

از بازیگران حاضر در ریبوت Resident Evil می‌توان به کایا اسکودلاریو (Kaya Scodelario) در نقش کلر ردفیلد و هانا جان-کامن (Hannah John-Kamen) در نقش جیل ولنتاین اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا