#مهسا_امینی
فیلم Sonic 2

تمامی رازها و حقایق پنهان فیلم Sonic 2

اثری مملو از ایستراگ و حقایق پنهان

فیلم Sonic 2 پر از اشارات مختلف به بازی‌های این سری، کمیک‌ها، سریال‌ها و همچنین سایر فیلم‌های سینمایی و میم‌های معروف این چند سال اخیر است.

داستان در این فیلم مانند فیلم اول، بسیار ساده بوده و اینبار حول محور سونیک (Sonic) و دوست جدیدش تیلز (Tails) می‌چرخد که قصد دارند تا از دستیابی دکتر روباتنیک (Dr. Robotnik) و متحد جدیدش، ناکلز (Knuckles) به ابر زمرد قدرتمندی که توانایی نابود کردن جهان‌ها را به صاحبش می‌دهد، جلوگیری کرده و زودتر از آن‌ها به این ابر زمرد دست پیدا کنند.
طرفدارانی که که بازی‌های ویدیویی سری سونیک را تجربه کرده‌اند، از دیدن شخصیت‌های جدید در این اثر بسیار خرسند خواهند شد. اگرچه فیلم Sonic 2 دست به تغییرات ریز و درشتی در داستان ابر زمزد سبز و برخی از وقایع زده، اما ماجرای اصلی دست نخورده باقی مانده است. همچنین در پایان، پایه‌گذاری برای فیلم بعدی انجام می‌شود؛ اما با توجه به اخبار اخیر، شاهد حضور جیم کری (Jim Carrey) در نقش دکتر روباتنیک نخواهیم بود.
در هر صورت، فیلم Sonic 2 یک فیلم خانوادگی بسیار مفرح است که داستان پیچیده‌ای ندارد؛ اما شاهد صحنه‌های متعددی هستیم که در آن‌ها به تاریخ و صحنه‌های معروف سری بازی سونیک و انیمیشن‌های آن اشاره می‌شود و ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این راز‌های هیجان‌انگیز بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

اشاره به مرحله‌ی معروف Mushroom Hill Zone

در پایان فیلم Sonic the Hedgehog، شاهد تبعید شدن دکتر اگمن به سیاره‌ی قارچ‌ها بودیم و داستان فیلم جدید نیز در همان سیاره شروع می‌شود. این سیاره همانطور که توسط دکتر روباتنیک توصیف می‌شود، جهنمی پر شده از قارچ است که اشاره به مرحله‌ی معروف Mushroom Hill Zone دارد و طرفداران این مرحله را اولین بار در بازی Sonic and Knuckles که روی کنسول سگا جنسیس در دسترس قرار گرفته بود، تجربه کرده‌اند.

ظاهر جدید اگمن، اقتباس دقیق از نسخه‌ی ویدیو گیمی

به نظر می‌رسد که اگمن زمان سختی را در سیاره‌ قارچی گذرانده و تقریبا به مرز جنون رسیده است. همین مسئله باعث شده تا اینبار شاهد ظاهر جدیدی برای او باشیم که شباهت دقیقی به نسخه‌ ویدیوگیمی او دارد و برخلاف فیلم قبلی، اینبار با دکتر اگمن واقعی طرف هستیم. او در این فیلم، موهای خود را از ته تراشیده و حال یک سبیل بلند بسیار عجیب دارد که البته، برخلاف نسخه‌ ویدیوگیمی، او وزن کمتری هم دارد و بسیار لاغر‌تر است. به هر حال، ظاهر جدید باعث شرور‌تر به نظر‌ رسیدن او شده و البته جیم کری (Jim Carrey) نیز به خوبی از پس ایفای نقش این شخصیت شرور و در عین حال دوست داشتنی سری سونیک برآمده است.

اشارات مختلف دکتر روباتنیک به فیلم‌های معروف تاریخ سینما

روباتنیک زمان زیادی را در سیاره قارچ گذرانده و از ارتباط داشتن با سایر انسان‌ها عاجز بوده است. به همین دلیل، یک سنگ را برای خود نقاشی کرده که آن را Agent Stone نامیده و از او در موقعیت‌های مختلف نیز کمک می‌گیرد. این حرکت جالب دکتر روباتنیک، اشاره‌ مستقیمی به چاک در فیلم Cast Away با بازی تام هنکس دارد که او نیز توپ والیبالی را به عنوان تنها دوست خود، نقاشی کرده بود و او را Wilson می‌نامید.
روباتنیک همچنین جمله‌ی معروف klaatu barada nikto را به زبان می‌آورد که اشاره به فیلم The Day The Earth Stood Still اکران شده در سال ۱۹۵۱ دارد. این جمله از زمان اکران این فیلم، در بین فیلم‌سازان بسیار محبوب بوده و در سایر فیلم‌ها نظیر Army of Darkness و Galaxy Quest نیز توسط شخصیت اصلی فیلم استفاده شده است.

حضور ناکلز برای اولین بار

در اوایل فیلم Sonic 2، شاهد نقشه‌ فرار دکتر روباتنیک از سیاره قارچ هستیم و تنها اندکی پس از اینکه او موفق می‌شود تا پورتالی را به خارج از سیاره باز کند، ناکلز وارد می‌شود و جلوی او را می‌گیرد. این اولین حضور ناکلز در نسخه‌ی لایو اکشنی سونیک است که توسط ادریس البا (Idris Elba) صداگذاری شده و از نظر ظاهری نیز تطابق کامل را با نسخه‌ ویدیو گیمی او دارد. ناکلز که یک مورچه‌خوار قدرتمند بوده و جثه‌ بزرگی دارد، به دنبال انتقام گرفتن از سونیک است و هنگامی که دکتر رباتنیک از این موضوع آگاه می‌شود، به او پیشنهاد همکاری داده و اتحادش را با این موجود قرمز عصبی تشکیل می‌دهد.

اشاره به مرحله معروف Green Hill Zone

خانه و استراحتگاه سونیک در فیلم Sonic 2، در منطقه‌ای به نام Green Hills است که منطقه‌ای خیالی در شهر مونتانا بوده و او به همراه محافظینش، تام و مدی واچوسکی، در آن‌جا زندگی می‌کنند. نامگذاری این منطقه به معروف‌ترین مرحله‌ سری بازی Sonic یعنی Green Hill Zone اشاره دارد و همچنین در اواخر فیلم نیز شاهد پخش شدن موزیک تم معروف این مرحله از گوشی تام هستیم.

سونیک، کمتر ادای بتمن را در بیاور!

در اوایل فیلم شاهد تلاش سونیک برای توقف کردن یک ون دزدیده شده حامل پول بانک توسط سارقین هستیم و این صحنه اشارات مختلفی را به شخصیت محبوب بتمن دارد. او که با موفقیت جلوی ون را گرفته و سارقین را تحویل قانون می‌دهد، صحنه را با گفتن جمله، شهر به هر دوی ما احتیاج دارد تمام می‌کند و خود را (عدالت آبی) می‌نامد. در صحنه‌ بعدی، شاهد گفت و گو سونیک با تام هستیم که به او می‌گوید که کمتر ادای بتمن را در بیاورد و دست از دخالت در مواردی که به او مربوط نمی‌شود، بردارد.
همچنین در صحنه‌ دیگری شاهد اشاره سونیک به فیلم Avengers Infinity War و دیالوگ معروف ند که به پیتر می‌گوید “ما همگی قراره بمیریم” هستیم. این دیالوگ از زمان اکرار فیلم تاکنون تبدیل به میم معروفی شده و البته در بسیاری از فیلم‌های دیگر نیز از آن استفاده شده است.

وقتی سونیک از Ferris Bueller ایده می‌گیرد

در صحنه‌ای از اوایل فیلم Sonic 2، تام متوجه می‌شود که سونیک در زمان شب به‌صورت مخفیانه به بیرون رفته و شروع به انجام فعالیت‌های ابرقهرمانانه می‌کند. او عروسکی شبیه به خود را در صندلی مخصوص به خود گذاشته و یک روزنامه را به‌ دست او داده تا صورتش پوشیده باشد. او همچنین دستگاهی را تنظیم کرده است که در زمان وارد شدن تام به اتاق، شروع به پخش کردن یک صدای ضبط شده کند تا بتواند در گول زدن او موفق‌تر باشد. البته این روش خیلی زود لو می‌رود و تام متوجه نقشه‌ پلیدانه‌ سونیک می‌شود.
این صحنه اشاره‌ی مستقیمی به Ferris Bueller از فیلم مرخصی فریس بولر (Ferris Bueller’s Day Off) دارد که در صحنه‌ای، فریس پیامی را ضبط می‌کند تا در زمان به صدا در آمدن زنگ در خانه توسط معلمش، پخش شود.

عدم توانایی سونیک در شنا کردن

در صحنه‌ای از فیلم، سونیک و تام را مشاهده می‌کنیم که به ماهیگیری رفته‌اند و سونیک که در حال چرت زدن است، به آب پرت می‌شود. سونیک که وحشت‌زده شده، فریاد کمک سر می‌دهد و به دور خود می‌چرخد و در نهایت توسط تام نجات داده می‌شود.
اگر از طرفداران سری بازی سونیک باشید، به خوبی می‌دانید که یکی از بزرگ‌ترین ترس‌های این شخصیت، شنا در آب است. او در نهایت به ترس خود تاحدودی غلبه می‌کند و برای نجات دادن ناکلز، خود را به آب می‌اندازد و همانند نسخه ویدیوگیمی این شخصیت، از حباب‌ها برای دریافت اکسیژن استفاده می‌کند.

اشاره فیلم به تام کروز در Risky Business

تنها دقایقی پس از اینکه سونیک، تام و مدی را برای شرکت کردن در عروسی خواهر مدی از طریق پورتالی به هاوایی می‌فرستند، شاهد سر خوردن و رقص او در هال به همراه دوستش Ozzy هستیم که اشاره‌ی مستقیمی به صحنه رقص نمادین تام کروز در فیلم تجارت پرمخاطره (Risky Business) دارد.

اشاره به جمله‌ی معروف سریال Parks and Recreation

تنها دقایقی پس از رقص و شادی، سونیک و اوزی تصمیم می‌گیرند تا به تماشای یک فیلم سینمایی بپردازند و در این صحنه، سونیک جمله‌ی معروف ” the wo-o-o-o-o-o-o-o-rst” شخصیت Jean Ralphio از سریال پارک‌ها و تفریحات (Parks and Recreation) را به زبان می‌آورد. جالب است که بدانید، وظیفه‌ی ایفای نقش هر دوی این شخصیت‌ها توسط یک نفر یعنی بن شوارتز (Ben Schwartz) بوده است.

حضور Tails برای اولین بار

زمانی که سونیک و اوزی در حال لذت بردن از تنهایی خود هستند، شخصیت محبوب تیلز وارد می‌شود و اولین حضور خود در نسخه‌ لایو اکشنی سونیک را با هشدار دادن به این موجود آّبی در مورد ناکلز، رقم می‌زند. البته در گذشته، در صحنه‌ی پس از تیتراژ فیلم قبلی، این شخصیت را دیده بودیم و فیلم جدید نیز، در همان جایی که این شخصیت نشان داده شده بود، خط داستانی او را آغاز می‌کند. همچنین لازم به ذکر است که این شخصیت توسط Colleen O’Shaughnessey صداگذاری شده که یک صداپیشه با تجربه است و وظیفه‌ی صداگذاری شخصیت Tails را از سال ۲۰۱۴ برای نسخه‌های ویدیوگیمی این شخصیت برعهده داشته است.

ابر زمرد قدرتمند (The Master Emerald)

قبل از رو به رو شدن سونیک با شخصیت تیلز، شاهد حمله کردن دکتر روباتنیک و ناکلز به سونیک هستیم. خیلی زود، جنگ بزرگی میان این دو شخصیت آبی و قرمز شکل گرفته و این ناکلز است که پیروز از میدان بیرون می‌آید. او در ادامه از دلیل حمله کردن به سونیک پرده برمی‌دارد و از او در مورد محل دقیق ابر زمرد (The Master Emerald) که قدرت فرابشری را به صاحبش می‌دهد، سوال می‌کند. طرفدارانی که بازی‌های این سری را تجربه کرده‌اند، به خوبی می‌دانند که این ابر زمرد، نقش مهمی را در بسیاری از نسخه‌های این سری داشته است.

کافه Mean Bean

نسخه انسانی Agent Stone، علاقه‌ زیادی به ارباب خود یعنی دکتر روباتنیک دارد و همانطور که در اوایل فیلم می‌بینیم، در حال تحمل کردن غم زیادی است. او باریستا کافه‌ای به نام Mean Bean شده که اشاره مستقیمی به دستگاه Mean Bean دکتر روباتنیک دارد که اولین بار در یکی از بازی‌های ویدیویی الهام‌گیری شده از سری بازی تتریس، آن را مشاهده کردیم.

ماشین پرنده Egg Mobile

تنها پس از چند دقیقه از حضور دکتر روباتنیک در کافه Mean Bean، خیلی زود متوجه می‌شویم که تنها با یک کافه ساده طرف نیستیم و آن‌جا در اصل مخفی‌گاه استون با تکنولوژی بسیار بالا است. استون در ادامه تعدادی روبات تخم مرغی شکل پرنده را احضار می‌کند تا به کمک اگمن بیایند و یکی از این ربات‌ها، دستگاه پرنده‌ای است که اگمن می‌تواند سوار آن شده و حرکت کند.
همانطور که در بازی‌های ویدیویی این سری مشاهده کرده‌ایم، دکتر اگمن علاقه‌ی شدیدی به سفر کردن به وسیله‌ی نقلیه خود یعنی Egg Mobile دارد و در اکثر صحنه‌های مبارزه‌ او با سونیک، شاهد این Egg Mobile هستیم.

اشاره به هیولای مارشمالویی فیلم Ghostbusters

وید (Wade) که به عنوان کلانتر شهر گرین هیل شناخته می‌شود، در بخشی از صحبت‌های خود، قدرت ابر زمرد را با قدرت هیولای معروف فیلم شکارچیان روح (Ghostbusters) یعنی The Stay Puft Marshmallow Man مقایسه می‌کند. در اواخر فیلم Sonic 2، زمانی که بالاخره دکتر روباتنیک از قدرت ابر زمرد استفاده می‌کند، به خوبی مشاهده می‌کنیم که صحبت‌های او درست بوده و قدرت ابر زمرد واقعا در حد و اندازه‌های آن هیولای عظیم مارشمالویی است.

اشاره به مرحله‌ IceCap Zone

در بخشی از داستان، سونیک و تیلز به دنبال پیدا کردن ابر زمرد، به سیبری سفر می‌کنند و این منطقه طرفداران سری را یاد مرحله‌ی IceCap Zone بازی Sonic Adventures 2 می‌اندازد. همچنین در صحنه‌ای مشاهده می‌کنیم که سونیک سوار بر یک اسنوبرد در حال پایین آمدن از یک کوه برفی است و این صحنه ارجاع مستقیمی به یکی از صحنه‌های آن مرحله‌ی معروف دارد.

اختراعات تیلز

سونیک و تیلز در سفر خود به سیبری، به یک بار خارجی می‌رسند که زبان آن‌ها را متوجه نمی‌شوند. تیلز برای سفارش غذا، از دستگاه مترجمی که اختراع کرده کمک می‌گیرد، اما این دستگاه، شروع به توهین کردن و فوش دادن به اعضای رستوران کرده و آن‌ها را عصبانی می‌کند.
فیلم Sonic 2، در نشان دادن اختراعات تیلز بسیار عالی عمل می‌کند. او در این فیلم وسایلی مانند دستگاه ضد جاذبه و بومرنگی را اختراع کرده که در لحظات مهم، بسیار کاربردی هستند و نشان از هوش بالای تیلز در مواجه با دشمنان و مشکلات دارند. او در بازی‌های ویدیویی این سری و کمیک‌ها نیز بسیار باهوش بوده و اختراعات مهمی را برای شکست دادن دشمنان انجام داده است.

سونیک آرزو می‌کند که بتواند به خوبی چنینگ تتوم (Channing Tatum) برقصد

سونیک و تیلز، به عنوان مجازات توهین کردن به اهالی سیبری، مجبور می‌شوند تا در مبارزه‌ رقص شرکت کنند. سونیک در اینباره می‌گوید که چنینگ تتوم این مبارزه را به آسانی برنده می‌شد و این اشاره به تبحر زیاد تتوم در زمینه‌ی رقصیدن دارد. فیلم‌های Magic Mike و Step Up نمونه‌های خوبی برای ثابت کردن این مسئله هستند.

اشاره‌ بیشتر سونیک به سایر ابرقهرمان‌ها

در اوایلفیلم Sonic 2 شاهد اشاره شدن به بتمن بودیم و در ادامه نیز، فیلم سراغ برخی از قهرمانان دنیای مارول (Marvel) می‌رود. سونیک در بخشی از فیلم، ظاهر جدید دکتر روباتنیک را ترکیبی از رهبر گروه ایکس من یعنی پروفسور ایکس (Professor X) و مونوپولی من (Monopoly Man) توصیف می‌کند که بسیار خنده‌دار است. در ادامه، در صحنه‌ای که روباتنیک تمام روبات‌های پرنده‌ی خود را به دنبال سونیک فرستاده، به حرکت شگفت انگیز شخصیت کوییک سیلور (Quick Silver) در فیلم X-Men: Days of The Future Past اشاره می‌شود و سونیک همانند این شخصیت، از سرعت خود استفاده کرده و تمام ربات‌ها را از بین می‌برد.
در نهایت، زمانی که ناکلز دست از سر سونیک برنداشته و با بی رحمی تمام او را دنبال می‌کند، سونیک او را با سرباز زمستان یا باکی بارنز (The Winter Soldier) مقایسه می‌کند که برای طرفداران دنیای مارول بسیار جالب توجه است.

سونیک حلقه‌های خود را از دست می‌دهد

زمانی که ناکلز در کوه‌های یخ زده به سونیک می‌رسد، مشتی را روانه‌ی صورت او می‌کند و نه فقط سونیک، بلکه حلقه‌های او نیز پرواز کرده و از دست می‌روند. این اشاره‌ی مستقیم به بازی‌های ویدیویی این سری است که سونیک در هنگام برخورد با دشمنان، تمام حلقه‌های خود را از دست می‌دهد و البته تا زمان محدودی می‌توانید دوباره به جمع کردن حلقه‌ها بپردازید.

اشاره‌ی ریچل به Beyoncé

در هاوایی، زمانی که رندال قصد دارد تا حلقه‌ی ازدواج را در انگشت ریچل بگذارد، تام متوجه می‌شود که حلقه‌ای که رندال به دست دارد، در اصل یکی از حلقه‌‌های تلپورت سونیک بوده و تام حلقه‌ی اشتباهی را به رندال داده است. در ادامه، تام مجبور می‌شود تا حلقه را برای نجات دادن سونیک و تیلز از رندال پس گرفته و ریچل به جمله‌ی معروف بیانسه از موزیک Single Ladies یعنی Put a Ring on it اشاره می‌کند.

حضور گروه ضد موجودات فضایی G.U.N

پس از اینکه تام پورتال را برای سونیک و تیلز باز می‌کند، سونیک با انبوهی از برف وارد مراسم عروسی شده و آن را بهم می‌ریزد. اما برخلاف انتظارات، رندال عضوی از گروه G.U.N بوده و سایر دوستان او نیز به مرور از نقش خود بیرون آمده و مشخص می‌شود که آن‌ها از قبل نقشه‌ دستگیر کردن سونیک را چیده‌اند.
گروه G.U.N یک گروه ضد موجودات فضایی است که برای اولین بار در بازی‌های Sonic Adventures 2 و Shadow The Hedgehog شاهد حضور آن‌ها بوده‌ایم. این گروه وظیفه محافظت از زمین در برابر هجوم نیرو‌های فضایی را برعهده دارند.

به زبان آوردن جمله معروف “Gotta Go Fast” توسط سونیک

بعد از فرار کردن از چنگال G.U.N، سونیک مسیر خود را برای پیدا کردن ابر زمرد ادامه می‌دهد. او برای اینکه بتواند سریع‌تر از دکتر روباتنیک و ناکلز به ابر زمرد دست پیدا کند، باید روی یک اقیانوس بدود. او که وحشت زیادی از آب دارد، جمله‌ی Gotta Go Fast یا باید سریع حرکت کنم را به زبان آورده و مسیر خود را روی اقیانوس طی می‌کند. این جمله اشاره به انیمیشن Sonic X دارد که در سال 2008 پخش می‌شد و طرفداران زیادی داشت.

اشاره به مرحله Labyrinth Zone

ابر زمرد قدرتمند در فیلم Sonic 2، در جزیره‌ای واقع شده که پر از معماها، هزارتو‌ها و تله‌های خطرناک است. این منطقه به صورت مستقیم از مرحله‌ی the Labyrinth Zone سری بازی سونیک الهام‌گیری شده و دقیقا همان تله‌ها را نیز دارا است.

مسخره کردن ِگروه Limp Bizkit سری فیلم ایندیانا جونز توسط روباتنیک

روباتنیک که از طراحی تله‌ها به وجد نیامده و البته به سختی و با شانس زیادی از دست نیزه‌های بلند، تیر‌ها و تبر‌ها گریخته، به فیلم Indiana Jones اشاره می‌کند و می‌گوید که مردن به این روش، شباهت مسخره‌ای به فیلم ایندیانا جونز دارد. او در ادامه، تصمیم می‌گیرد تا به ناکلز خیانت کند و جمله‌ “تو به اندازه‌ بلیط ورود به پشت صحنه استیج Limp Bizkit برای من ارزش داری” را به زبان می‌آورد که اشاره به نفرت خواننده اصلی بند یعنی فرد دارست (Fred Durst) از برخی از طرفدارانش دارد.

سونیک حرکت معروف بوکسور معروف‌، محمد علی کلی را اجرا می‌کند

سونیک و ناکلز که هر دو به دنبال ابر زمرد آمده‌اند، در صحنه‌ای در منطقه‌ی هزارتو به مبارزه می‌پردازند. در صحنه‌ای که از مبارزه‌ معروف محمد علی کلی (Muhammad Ali) و مایکل دوکز (Michael Dokes) الهام‌گیری شده، سونیک از قدرت خود برای جاخالی دادن از مشت‌های قدرتمند ناکلز استفاده می‌کند.


هواپیمای دوباله تیلز

نه‌ تنها شاهد حضور Egg Mobile معروف دکتر روباتنیک بودیم، بلکه در اواخر فیلم شاهد حضور هواپیمای دوباله قرمز تیلز و سوار شدن او بر روی آن نیز هستیم. این هواپیما در اوایل فیلم حامل جمله‌ی “ریچل+رندال” بود و در ادامه تیلز روی آن سوار شده و به مبارزه با رباتنیک و ربات غول پیکرش می‌پردازد. در سری بازی‌ها و کمیک‌های سونیک نیز شاهد پرواز کردن تیلز با هواپیماهای خود بوده‌ایم.

حضور ربات غول پیکر Death Egg Robot

دکتر روباتنیک پس از دست یافتن به ابر زمرد، قدرت ساخت Death Egg Robot را با استفاده از لوازم و ابزار‌های موجود در گرین‌هیل را بدست آورد. این ربات که از نظر ظاهری کاملا از روی دکتر رباتنیک الهام‌گیری شده، ابتدا در بازی Sonic The Hedgehog 2 ظاهر شد و در مبارزه‌ نهایی بازی توسط اگمن استفاده شد.
در ادامه همچنین شاهد تلاش مامور استون برای پیدا کردن روش شلیک کردن به دوباله تیلز هستیم که به راهنمای دستی موجود در بازی‌های مخصوص کنسول سگا جنسیس اشاره دارد.

سوپر سونیک 

سونیک، ناکلز و تیلز تلاش می‌کنند تا ابر زمرد را بدست بیاورند و در این راه باید با ربات غول‌ پیکر Death Egg Robot نیز مبارزه کنند. در صحنه‌ای، یک نور بسیار زیادی از پای این ربات بیرون آمده و مشخص می‌شود که سونیک تبدیل به سوپر سونیک شده است و خیلی سریع، ربات را نابود می‌کند. این حالت سونیک در بازی‌ها، با بدست آوردن زمرد‌های آشوب بدست می‌آید و بسیار قدرتمند‌تر از حالت عادی است.

سونیک با دوستانش بیسبال بازی می‌کند 

سونیک و دوستان خود، پس از شکست دادن دکتر رباتنیک، به بازی کردن بیسبال می‌پردازند. این صحنه، طرفداران را به یاد فیلم اول می‌اندازد که در آن، سونیک به تنهایی به تجربه کردن این ورزش می‌پرداخت و حال بسیار دلگرم‌کننده است که او را همراه با دوستان خود یعنی تیلز و ناکلز می‌بینیم. این صحنه نشان از این دارد که سونیک در زندگی اجتماعی خود نیز پیشرفت‌های زیادی داشته است.

هات‌ داگ‌های تند و انگور‌های قرمز

در فیلم Sonic 2، شاهد خوراکی‌های مورد علاقه دو شخصیت سونیک و ناکلز در سری بازی‌های ویدیویی این سری هستیم. سونیک در طول فیلم، حال خود را با هات داگ‌های تند جای می‌آورد و در آن سو، ناکلز درخواست بستنی با تکه‌های انگور قرمز دارد.

نمایش شخصیت Shadow The Hedgehog در صحنه بعد از تیتراژ

آخرین راز و اشاره فیلم Sonic 2، به شخصیت محبوب Shadow The Hedgehog است که در صحنه‌ی پایانی و پس از تیتراژ نمایش داده می‌شود. این شخصیت پس از اینکه ارتش پناهگاه و آزمایشگاه دکتر روباتنیک را بررسی می‌کند نمایان می‌شود و به احتمال بسیار زیاد، از شخصیت‌های فیلم بعدی خواهد بود.

فیلم سونیک خارپشت دو، بعد از انتشار رسمی از سمت منتقدان و مخاطبین هنر هفتم با انتقادات منفی زیادی، مواجه شد. با این وجود، فیلم Sonic 2 برای دوستداران این خارپشت جذاب و محبوب توانست اثری ماندگار باشد. از نظر شما آیا جدیدترین فیلم سونیک، توانست خاطرات خوش دوران کودکی را زنده کند؟  


نظرات

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا