دنباله بازی Assassin's Creed Mirage
1%
  • 0/10

آیا باید منتظر دنباله بازی Assassin’s Creed Mirage باشیم؟

بوی سه گانه‌ای جدید به مشام می‌رسد!

آیا باید منتظر دنباله بازی Assassin’s Creed Mirage باشیم؟ ۰ ۲۰ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی اساسینز کرید میراژ با وجود مشکلات فراوان، کوتاهی داستان و اقتباس بخش‌هایی قابل توجه از بازی اساسینز کرید والهالا، توانست موفقیتی قابل قبول کسب کند. اما آیا این موفقیت می‌تواند سبب توسعه و انتشار دنباله بازی Assassin’s Creed Mirage شود؟ پاسخ کوتاه ما بله است!

ما اولین مرتبه با بسیم (Basim) در بازی Assassin’s Creed Valhalla آشنا شدیم، اما انتظار نمی‌رفت که داستان او بیش از این ادامه پیدا کند. با این حال یوبیسافت با عرضه بازی Assassin’s Creed Mirage ترجیح داد نگاهی به اعماق زندگی بسیم داشته باشد و حال ما در این بازی در حال تجربه روزهای ابتدایی تبدیل شدن او به عضوی از هیدن وانز (Hidden Ones) هستیم.

بازی میراژ داستان سال‌های دور زندگی بسیم را تعریف کرده و این یعنی ما سال‌ها پیش از آشنایی او با ایور (Eivor) را تجربه می‌کنیم. این اتفاق به مذاق بسیاری از کاربران خوش آمده و داستانی شیرین و دوست داشتنی را برای ما تعریف می‌کند، اما مقیاس کوچک‌تر این بازی نسبت به بسیاری دیگر از عناوین سری بازی اساسینز کرید، باعث شده ما نتوانیم از همه رازهای زندگی او خبر دار شویم. این موضوع یعنی احتمال انتشار دنباله بازی Assassin’s Creed Mirage و حتی تبدیل داستان او به یک سه گانه کاملا محتمل است!

چرا احتمال انتشار دنباله بازی Assassin’s Creed Mirage بالاست؟

بازی Assassin’s Creed Mirage تجربه بخشی بسیار کوتاه از زندگی بسیم را در اختیار ما قرار می‌دهد. بسیم در این بازی از دزدی خیابانی، تحت نظر استاد روشن (Master Roshan) تبدیل به یکی از اعضای مهم هیدن وانز می‌شود. هیدن وانز برای اطمینان از بسیم، به طور مداوم او را دنبال کرده تا راه و روش هیدن وانز را بیاموزد. او در همین حین چیزهای زیادی آموخته و کم کم تحت تاثیر لوکی (Loki) قرار می‌گیرد. این اتفاقات باعث شد ما داستانی جذاب و پیش‌تر تعریف نشده را در سری بازی اساسینز کرید دیده و در کنار آن درک بهتری نه تنها از بازی Assassin’s Creed Valhalla، بلکه درک بهتری از رازهای تمام دنیای اساسینز کرید داشته باشیم.

همانطور که اشاره شد بازی اساسینز کرید میراژ بخش کوچکی از زندگی بسیم را در اختیار ما قرار می‌دهد. به عبارت دیگر سال‌های زیادی میان اتفاقات بازی اساسینز کرید میراژ و بازی اساسینز کرید والهالا وجود داشته که می‌توانند تبدیل به نسخه‌ای دیگر از سری اساسینز کرید یا به عبارت دیگر تبدیل به دنباله بازی Assassin’s Creed Mirage شوند. این دوره نه چندان کوتاه در حقیقت دوره‌ای مملو از جنگ و جدل و البته مملو از ماجراجویی بوده است. تمام این موضوعات می‌توانند داستان‌هایی بی نظیر برای این سری جذاب باشند.

یکی از داستان‌هایی که یوبیسافت می‌تواند روی آن مانور دهد، نحوه آشنایی و یار شدن بسیم و هیثم (Hytham) برای اولین مرتبه است. در دوره‌ای که هنوز با آن آشنا نشده‌ایم، بسیم وظیفه یاد دادن راه و روش هیدن وانز به هیثم را داشته است. ما در نقطه‌ای از بازی اساسینز کرید میراژ، هیثم را در قامت یک کودک و در بازی اساسینز کرید والهالا او را در قامت شخصیتی بالغ، مهم و تاثیر گذار می‌بینیم.

در نتیجه، داستان بسیم این پتانسیل را داشته که ما این دوره زمانی، نحوه کامل آشنایی و تلاش او برای یافتن کسانی که هیثم را زندانی کرده بودند را در اختیار ما قرار دهد. بدون شک چنین داستانی می‌تواند برای کاربران زیادی جذاب باشد، به خصوص از این نظر که ما برای اولین بار نه در قالب یک شاگرد، بلکه در قالب یک استاد به تجربه سری اساسینز کرید می‌پردازیم.

علاوه بر آن، نسخه سوم از سری Assassin’s Creed Mirage می‌تواند به شرح داستان بسیم و هیثم در قسطنطنیه (Constantinople) بپردازد. همانطور که احتمالا مطلع هستید، بسیم و هیثم برای جلوگیری از یک قتل مهم برای مدتی قابل توجه در این شهر حضور داشته‌اند. البته نباید فراموش که اوضاع به سرعت پس از برخی اتفاقات در این میان تغییرات یافته است. به باور ما تجربه چنین داستانی به شدت برای طرفداران سری اساسینز کرید جذبه خواهد داشت. در کنار آن، بسیم اولین مرتبه در قسطنطنیه با گروه‌های وایکینگ‌ها آشنا شده و در ادامه ما شاهد او در بازی اساسینز کرید والهالا هستیم.

در زمان انتشار این مطلب، تیم یوبیسافت هیچگونه خبر رسمی درباره دنباله بازی Assassin’s Creed Mirage به انتشار نرسانده و تمام مطالب انتشار یافته احتمالاتی قابل بحث هستند. بدون شک تماشای سال‌های دور زندگی بسیم جذاب بوده و با توجه به داستان کوتاه اساسینز کرید میراژ، ما باور داریم که او مستحق نسخه‌هایی بیشتر در سری بازی اساسینز کرید است.

این موضوع نه تنها تجربیاتی جذاب را از یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های مهم سری بازی اساسینز کرید در اختیار کاربران قرار می‌دهد، بلکه این اولین مرتبه پس از سه گانه اتزیو آدیتوره (Ezio Auditore) دوست داشتنی بوده که ما یک دو گانه یا سه گانه مستقیم دریافت می‌کنیم. در نتیجه ما باور داریم که یوبیسافت باید نگاهی عمیق‌تر به بسیم داشته باشد.

در حال حاضر بازی Assassin’s Creed Mirage برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و البته رایانه شخصی در دسترس است. نظر شما درباره بسیم، داستان او و دنباله بازی Assassin’s Creed Mirage چیست؟ فکر می‌کنید ارائه دنباله این بازی می‌تواند موفق ظاهر شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments