راهنمای بازی Ghost of Tsushima

۷ نکته‌ای که باید قبل از شروع Ghost of Tsushima بدانید

نکاتی که کمک می‌کنند به شبح سوشیما تبدیل شوید

پس از مقدمه‌ی نسبتا طولانی بازی Ghost of Tsushima که داستان و شخصیت‌های اصلی را معرفی می‌کند، دنیای آن به روی ما باز می‌شود. اگر نقشه‌ی بازی را باز کنید، علائم کوچک و درشتی در آن می‌بینید که همگی به شما چشمک می‌زنند و می‌خواهند با جوایزی که به شما پاداش می‌دهند، توجهتان را جلب کنند، اما دست نگه دارید! شما علاوه بر هدایت باد، به هدایت ما نیز نیاز دارید! در ادامه با راهنمای بازی Ghost of Tshushima همراه باشید.

HUD را از Standard به Expert تغییر دهید

اگر بخواهم که شما با یک نکته از مطلب خارج شوید تا از بازی لذت بیشتری ببرید، این نکته را به شما توصیه می‌کنم. طراحان بازی Ghost of Tsushima برای خلق کردن چمن‌زارهای مواج،‌ دریای آلوده به کشتی‌های بی‌شمار مغولان و خورشید درخشان که در هر نقطه از نقشه شما را خیره‌ی خود می‌کند، زحمت کشیده‌اند، پس چرا باید با هرج و مرج HUD جلوی زیبایی‌های بازی را بگیریم؟ برای این‌که بتوانید نهایت لذت را از طراحی خارق‌العاده‌ی محیط ببرید، به بخش Options رفته، قسمت Display را باز کنید و HUD را از Standard به Expert تغییر دهید. تفاوت این گزینه با حالت استاندارد را می‌توانید در تصویر بالا ببینید. این تغییر باعث می‌شود المان‌های HUD هر موقع که برای بازیکن مفید نیستند، حذف شوند و تنها در مواقع نیاز روی صفحه ظاهر شوند، سپس بلافاصله حذف شوند. به‌طور مثال وقتی با مغول‌ها می‌جنگید، به‌جای این‌که حواستان به Health آن‌ها و خودتان باشد، به رقص شمشیرهای جین ساکای و دشمنانتان توجه کنید، که یک تجربه‌ی خالص‌تر و سینماتیک خلق می‌کند.

علاوه بر این، اگر HUD را روی Expert  بگذارید، یک چالش طبیعی ایجاد می‌شود که بسیار لذت‌بخش بوده و این در مقابل چالش مصنوعی‌ای است که با عوض کردن Difficulty و افزایش غیرمنطقی قدرت NPCها پدید می‌آید. اعتراف می‌کنیم؛ بازی با این گزینه سخت‌تر می‌شود، اما اگر به توانایی‌هایتان اطمینان دارید و می‌خواهید بازی را درست مانند یک سامورایی تجربه کنید، این گزینه را از دست ندهید.

تکنیک‌هایی که باید هرچه زودتر آن‌ها را باز کنید

بار اولی که به منوی تکنیک‌ها می‌روید،‌ انبوه اسکیل‌هایی که می‌توانید بخرید سردرگمتان می‌کنند. اگر خودتان بخواهید تصمیم بگیرید کدام تکنیک‌ها را بگیرید، ممکن است چند تا از اولین تکنیک‌هایی که می‌خرید به دردتان نخورد. پس خوب گوش‌هایتان را باز کنید تا بدانید کدام تکنیک‌ها بسیار کاربردی و کدام تکنیک‌ها به‌دردنخور هستند.

۱. Chain Assassination Master: این تکنیک به شما اجازه می‌دهد که در صورت نزدیک بودن سه NPC به یکدیگر، همه‌ی آن‌ها را در سکوت مطلق با انیمیشنی چشم‌نواز سلاخی کنید.

۲.  Improved Standoff Streak: این ورژن مبارزه‌ای تکنیک قبلی است. قبل از شروع هر نبرد، مي‌توانید دکمه‌ی بالا روی D-Pad را بزنید و مانند فیلم‌های وسترن وارد یک Standoff شوید. جین در این حالت دسته‌ی کاتانای خود را می‌گیرد و با حفظ آرامش منتظر می‌شود دشمنش اولین حرکت را انجام دهد تا با بیرون کشیدن کاتانا از غلافش، دل و روده‌ی طرف مقابل را از شکمش در آورد. Improved Standoff Streak به ما اجازه می‌دهد این کار را نه تنها با یک نفر، بلکه با ۳ نفر به طور متوالی در یک کات‌سین انجام دهیم.

۳. Concentration: این قابلیت به جین اجازه می‌دهد که هنگام نشانه‌گیری با کمان، گذر زمان را آهسته‌تر کند. این یعنی شما می‌توانید با دقت بیشتری سر دشمنانتان را هدف بگیرید و تیرتان خطا نرود.

۴. Stone: Momentum: آخرین تکنیک از شاخه‌ی Stone Stance. این تکنیک باعث می‌شود Heavy Attackهایتان به قدری سریع شوند که Quick Attackها باید از اسمشان خجالت بکشند. با باز کردن این اسکیل، هم خدا را داشته باشید، هم خرما را. نیازی نیست توضیح دهیم که Heavy Attackهایی که سرعت Quick Attackها را دارند، چقدر می‌توانند برای طرف مقابل مهلک باشند.

۵. Perfect Dodge: در آخر شاخه‌ی Evasion تکنیک Perfect Dodge وجود دارد و این برای آن است که شما نتوانید به زودی مانند یک سامورایی اسطوره‌ای مبارزه کنید. اگر بتوانید در آخرین لحظه از ضربه‌ی دشمن جاخالی دهید، این تکنیک به شما اجازه می‌دهد که با فرو کردن نوک کاتانا در شکم او، این شخص را از پای در آورید.

راهنمای بازی Ghost of Tsushima
آیتم Charm of Inari
راهنمای بازی Ghost of Tsushima
مکان دقیق Charm of Inari نقشه‌ی بازی

هرچه سریعتر Charm of Inari را بگیرید!

برای آپگرید کاتانا و زره‌های خود به منابع زیادی نیاز دارید. اینجاست که Charm of Inari به کارتان می‌آید؛ این Charm به شما اجازه می‌دهد تا منابعی که برمی‌دارید بیشتر باشند. پس هر چه زودتر راه خود را به Arrow Peak Shrine (که در تصویر مکانش را نشان داده‌ایم) پیدا کنید، Charm را بردارید و با این آیتم سریع‌تر به یک سامورایی اسطوره‌ای تبدیل شوید.

اول از همه کماندار‌ها را بکشید

مبارزه‌های Ghost of Tsushima بی‌نهایت لذت‌بخش هستند و جگرمان را به حال می‌آورند. فقط یک مشکل دارند؛ آن هم آن کمانداران لعنتی‌ هستند! وقتی دارید یکی از دشمنان را می‌زنید می‌بینید که ناگهان یک تیر وارد پهلوی جین شده و کامبوی او شکسته می‌شود. پس اول هر مبارزه، اگر در گوشه‌ی چشم خود کمانداری را دیدید، تیز به سمتش بدوید و او را سربه‌نیست کنید.

قبل از این‌که یک Mongol Leader بکشید، او را Observe کنید

برای این‌که بتوانید Stanceهایی را باز کنید، باید یک سری Mongol Leader خاص را بکشید که به عنوان باس پایگاه‌هایی در سرتاسر سوشیما ظاهر می‌شوند. اما دست نگه دارید! قبل از این‌که کاتانای خود را با خون این مغول تزیین کنید، با مخفی‌کاری به پشت او نزدیک شوید و با نگه داشتن دکمه‌ی R2 او را Observe کنید. این کار باعث می‌شود به‌جای این‌که یک Stance Point بگیرید، دو تا بگیرید و عملا با دو برابر سرعت Stance بعدی را باز کنید تا به روش‌های نوین مغولان را قلع و قمع کنید.

پس از Stagger کردن دشمنان، با Heavenly Strike آن‌ها را بکشید

زیبایی سادیستیکی در کشتن یک مغول با Heavenly Strike است، اما ابتدا باید یک مرحله‌ی اختیاری با همین نام انجام دهید. پس از آن‌که حرکت Heavenly Strike را باز کردید، می‌توانید با فشردن همزمان مثلث و دایره با سرعتی برق‌آسا ضربه‌ای با کاتانا به دشمنتان بزنید. هرچند Heavenly Strike به خودی خود بسیار قدرتمند است، اما شاید ندانید که در صورت Stagger (گیج) بودن دشمنتان، قدرت این حرکت چندین برابر می‌شود.

حال شاید بپرسید بهترین راه استفاده از این تکنیک چیست؟ دو راه اصلی برای Stagger کردن دشمنان وجود دارد؛ اول این‌که گاردشان را بشکنید و دومین راه پرتاب کردن Kunai به سمت آنان است. در هر صورت هر کدام که موقعیتش را داشتید انجام داده و سپس با استفاده از Heavenly Strike دست طرف مقابل را قطع کنید تا حس کنید قوی‌ترین سامورایی ژاپن هستید.

راهنمای بازی Ghost of Tsushima
مکان دقیق White Dye Merchant روی نقشه‌ی بازی

White Dye Merchant را در نقشه پیدا کنید

بازی Ghost of Tsushima به شما اجازه می‌دهد زره‌هایی که دارید را به رنگ‌های گوناگون در آورید. اکثر این رنگ‌ها را می‌توانید از طریق Merchantهای عادی در شهرهای مختلف پیدا کنید اما یک سری رنگ (مانند سفید و سیاه) وجود دارد که تنها در یک نقطه فروخته می‌شوند. رنگ سفید را می‌توانید از White Dye Merchant بخرید که در بخش Komoda قرار گرفته و می‌توانید از طریق تصویر، مکان دقیقش را بیابید. رنگ سفید با تم یک سامورایی شرافتمند همخوانی دارد و من به شخصه تمام زره‌هایم را به رنگ سفید در می‌آورم. توصیه می‌کنم شما هم امتحانش کنید.

این هفت نکته‌ای بود که از بازی Ghost of Tsushima باید می‌دانستید تا تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر داشته باشید و یک سر و گردن از مغولان حریفتان بالاتر باشید. نقد سایت سرگرمی از بازی Ghost of Tsushima را نیز از دست ندهید. آیا شما نیز نکته‌ای برای دیگران دارید که به راهشان برای تبدیل شدن به شبح سوشیما کمک کند؟ حتما با ما در بخش نظرات به اشتراک بذارید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا