ساخت گوشی تاشو با گواهی ضد گرد و غبار بسیار سخت است

مدیرعامل سامسونگ از دشواری ساخت گوشی‌های تاشو صحبت کرد

گوشی تاشو گرد و غبار

مدیرعامل سامسونگ طی مصاحبه‌ای که بعد از رونمایی از گوشی‌های زد فولد 5 و زد فلیپ 5 داشت، از دشواری ساخت گوشی تاشو ضد گرد و غبار صحبت کرد.

اگر اخبار مربوط به گوشی‌های تاشو را دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که ساخت گوشی‌های تاشو با گواهی مقاومتی ضد گرد و غبار اصلا کار ساده‌ای نیست. هنوز هیچ شرکتی موفق نشده گوشی تاشویی تولید کند که در برابر گرد و غبار هم مقاوم باشد. یکی از دلایلی که سبب شده این اتفاق بیفتد، نمایشگر منعطف این گوشی‌هاست که در صورت رفتن گرد و غبار بین آن‌ها و بستن نمایشگر، به سادگی خط و خش می‌افتد و از بین می‌رود.

سامسونگ توانسته گوشی تاشو ضد آب بسازد اما ضد گرد و غبار کردن آن‌ها کار دشواری است و سبب شده همچنان گوشی‌های تاشو یک ضعف بسیار بزرگ در طراحی خود داشته باشند. TM Roh، مدیرعامل سامسونگ، ضمن تأیید این خبر، اذعان کرد که شرکت کره‌ای در تلاش است تا بتواند در آینده به این هدف دست پیدا کرده و گوشی‌های تاشوی بعدی را در کنار گواهی ضد آب، به گواهی ضد گرد و غبار هم مجهز کند.

گوشی تاشو گرد و غبار

مدیرعامل سامسونگ ضمن امیدواری در رابطه با آینده‌ی پیش روی گوشی‌های تاشو گفت که در ابتدا این شرکت نمی‌توانست گوشی تاشوی ضد آب تولید کند. اما بعد از مدتی این اتفاق افتاد و اکنون می‌بینیم که بالاترین استاندارد ضد آب، در جدول مشخصات فنی گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 دیده می‌شود. این پیشرفت را در رابطه با چین‌خوردگی وسط نمایشگر، عدم هم‌نشینی کامل دو صفحه‌ی تاشو روی هم و بسیاری موارد دیگر هم می‌توان گفت. بنابراین ساخت گوشی تاشو ضد گرد و غبار خیلی هم دور از دسترس به نظر نمی‌رسد.

مدیرعامل سامسونگ از کاربران این شرکت خواست که کمی بیشتر منتظر بمانند چون غول کره‌ای قطعا می‌تواند از آزمون تولید گوشی‌های تاشو با استاندارد ضد گرد و غبار، سربلند بیرون بیاید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا