سم مندز به همراه نتفلیکس یک صندوق حمایتی برای اهالی تئاتر فراهم کردند

۱ هزار پوند برای هر نفر

سم مندز نتفلیکس

کارگردان سرشناس انگلیسی، سم مِندز، با همراهی انجمن تئاتر لندن، تئاتر انگلستان و شرکت نتفلیکس بنیادی را برای حمایت از کارگران و اهالی تئاتر این کشور تشکیل داده‌اند.

با شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری آن در جهان، کسب و کارهای زیادی تعطیل یا دچار مشکلاتی شدند که یکی از آن‌ها تئاتر است. از آن‌جایی که یکی از پروتکل‌های امنیتی جلوگیری از شیوع کرونا، فاصله‌‌گیری میان افراد است، حضور مردم در سالن‌های تئاتر در کنار یک‌دیگر ممکن نبود و سالن‌های نمایش تعطیل شدند. در بریتانیا، سالن‌های سینما و تئاتر از ۱۱ مارس ( مصادف با ۲۱ اسفند ۱۳۹۸) فعالیت خود را لغو کردند.

سم مِندز کارگردان مطرح سینما، به همراه نتفلیکس، انجمن تئاتر لندن و تئاتر انگلستان تصمیم گرفته‌اند تا صندوقی را برای حمایت از اهالی تئاتر انگلستان که از ۱۱ مارس سال جاری میلادی بیکار شده‌اند، در نظر بگیرند. این طرح در آغاز فعالیت خود توانست مبلغ ۵۰۰ هزار پوند جمع‌آوری کند و قرار است به هر فرد مبلغ ۱ هزار پوند تعلق بگیرد. واجد شرایط بودن افراد لیستی که به آن‌ها پرداخت صورت می‌گیرد، بررسی می‌شود و عوامل این جنبش سعی می‌کنند پول جمع‌آوری شده را به‌طور عادلانه تقسیم کنند.

در فعالیت ذکر شده، سم مندز نقش پررنگی داشته و به‌خوبی توانسته از محبوبیت خود در راستای این کار خیر استفاده کند. او مدتی پیش در مصاحبه‌اش با Financial Times، صحبت‌هایی در راستای حمایت از مردم بریتانیا انجام داد و شرایط کرونا را یکی از سخت‌ترین شرایط پس از جنگ جهانی دوم توصیف کرد. از مهم‌ترین فیلم‌هایی که این کارگردان مردمی و محبوب ساخته می‌توان به American Beauty ،Spectre ،Skyfall ،Things We Lost in the Fire ،Revolutionary Road ،Away We Go و 1917 اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا