فیلمنامه‌ی اولیه‌‎ی Deadpool 3 روی ددپول و ولورین تمرکز داشت

رایان رینولدز و شوخی‌های همیشگی؟!

فیلمنامه‌ی اولیه‎ی Deadpool 3

رایان رینولدز بازیگر و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی با انتشار یک توییت اعلام کرد فیلمنامه‌ی اولیه‎‌ی Deadpool 3 همکاری ددپول و ولورین را به تصویر می‌کشید.

فاکس قرن بیستم با همکاری مارول اینترتینمنت در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ میلادی اولین و دومین اقتباس سینمایی ددپول را ساخته و روانه‌ی سینماها کرد. این دو فیلم نه تنها بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کردند، بلکه مجموعا بیش از یک و نیم میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروختند. با در نظر گرفتن این موضوع، پیش‌بینی می‌شد ساخت قسمت سوم در دستور کار فاکس و مارول قرار بگیرد. در حالی که طرفداران منتظر بودند Deadpool 3 چراغ سبز را دریافت کند، والت دیزنی مبلغ هنگفتی را پرداخت و فاکس را به همراه دارایی‌هایش خرید. با رخ دادن این اتفاق، سرنوشت فیلم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

پس از گمانه‌زنی‌های فراوان، مارول اواخر دی سال جاری رسما پیوستن ددپول به دنیای سینمایی مارول و ساخت سومین اقتباس سینمایی این شخصیت را تایید کرد. در حالی که بسیاری از علاقه‌مندان به آثار کمیک بوکی مشغول گمانه‌زنی درباره‌ی نحوه‌ی پیوستن وید ویلسون به MCU هستند، گروهی دیگر روی یک موضوع دیگر تمرکز کرده‌اند: اگر ادغام فاکس قرن بیستم و والت دیزنی اتفاق نمی‌افتاد، چه سرنوشتی در انتظار Deadpool 3 بود؟ در حالی که به نظر نمی‌رسید پاسخ این سوال هرگز مشخص شود، رایان رینولدز (Ryan Reynolds) اطلاعات بسیار جالبی را به اشتراک گذاشت. او نه تنها بازیگر ددپول است، بلکه یکی از تهیه‌کنندگان این مجموعه‌ی سینمایی هم به شمار می‌رود.

رایان رینولدز از آن دسته بازیگرانی است که فعالیت بسیاری در شبکه‌های اجتماعی دارد. او چندی پیش توییتی را با هشتگ BellLetsTalk منتشر کرد؛ هشتگی که به منظور افزایش آگاهی پیرامون بیماری‌های روانی ایجاد شده است. او در همین توییت، نخستین اطلاعات را از فیلمنامه‌ی اولیه‎‌ی Deadpool 3 به اشتراک گذاشت. طبق ادعای او، قبل از اینکه پای والت دیزنی به ماجرا باز شود، فاکس قصد داشت قسمت سوم ددپول را با حضور وید ویلسون و ولورین در ژانر جاده‌ای بسازد. شخصیت‌های داستان در آثار جاده‌ای معمولا محل زندگی خود را ترک کرده و به منظور اعمال تغییری در زندگی یا دست یافتن به هدفی، راهی یک سفر می‌شوند. اتفاقات اصلی هم در جریان همین سفر رخ می‌دهد.

رایان رینولدز در بخش پایانی خود گفت فیلمنامه‌ی اولیه‎‌ی Deadpool 3 شباهت‌هایی به Rashomon محصول ۱۹۵۰ میلادی داشت. این اثر ژاپنی درباره‌ی چند شخصیت است که یک جنایت را از دید خودشان روایت می‌کنند. نکته‌ای که جذابیت این اثر را بالا برده، روایت‌های متفاوتی است که هر یک از شخصیت‌ها از جنایت مورد نظر دارند. اگرچه رینولدز وارد جزئیات نشد اما احتمالا فیلمنامه‌ی سومین فیلم ددپول از چنین ایده‌ای برای روایت داستان استفاده می‌کرد: مرور اتفاقات گذشته یک بار به روایت وید ویلسون و بار دیگر به روایت لوگان.

احتمال اینکه ادعای رایان رینولدز صحت داشته باشد، بسیار زیاد است. به هر حال، او یکی از تهیه‌کنندگان Deadpool بوده و نقش مهمی را در جریان ساخت فیلم‌های این مجموعه‌ی سینمایی ایفا کرد. با این حال، یک نکته‌ی بسیار مهم را باید در نظر گرفت: رینولدز علاقه‌ی زیادی به استفاده از چاشنی طنز در پست‌هایش دارد؛ برای مثال، او چند وقت پیش مدعی شد فیلم‌های Spider-Man 1 و Spider-Man 2 را به مدیران مارول نشان داده و به آن‌ها گفت آثاری که دیده‌اند Deadpool 1 و Deadpool 2 هستند. طبق ادعای رینولدز، با این ترفند موفق شد نظرشان را جلب کرده و موافقت لازم را برای ساخت قسمت سوم ددپول به دست بیاورد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا