ویژگی های بازی Rise of Ronin
1%
  • 0/10

نگاهی به مهم ترین ویژگی های بازی Rise of Ronin

بازی جدید تیم نینجا، داستانی تازه در ژاپن فئودال!

نگاهی به مهم ترین ویژگی های بازی Rise of Ronin ۰ ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

آغاز سال ۲۰۲۴ برای گیمرها پر بار بود و بازی انحصاری جدید پلی استیشن با ویژگی‌های جدید خود قصد دارد این روند را ادامه دهد. در این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به ویژگی های بازی Rise of Ronin که توسط توسعه دهندگان تایید شده‌اند.

بازی انحصاری جدید پلی استیشن یعنی Rise of Ronin جدیدترین عنوان استودیو ژاپنی تیم نینجا (Team Ninja)، توسعه دهنده دو سری بازی محبوب Ninja Gaiden و البته Nioh است. این بازی در سبک نقش آفرینی بوده و از لحاظ کلیت داستانی شباهت زیادی به بازی محبوب Ghost of Tsushima دارد. طبق اطلاعات انتشار یافته، بازی رایز آف رونین مانند گوست آف سوشیما در جهانی باز در دوران ژاپن فئودال رخ می‌دهد.

البته بازی Rise of Ronin از همه جهات شبیه به بازی Ghost of Tsushima نیست. برای مثال، کاربران در این بازی قدرت شخصی سازی شخصیت اصلی بازی که در حقیقت یک رونین بوده را دارند و می‌توانند در شهرهای جذاب و تاریخی مانند ادو، یوکوهاما و کیوتو گشت و گذار کنند. طبق تجربه ما از بازی‌های قدیمی استودیو تیم نینجا، نبرد در این بازی آسان نبوده و کاربران تجربه‌ای چالش برانگیز در این بازی خواهند داشت. علاوه بر آن، باید اشاره داشت که جزئیات زیادی در بازی رایز آف رونین دیده شده که پیش‌تر تیم نینجا از آن‌ها استفاده نکرده است!

بازی Rise of Ronin جاه طلبانه‌ترین بازی تیم نینجا تا به امروز خطاب شده و دلیل اصلی این موضوع، ویژگی‌هایی است که پیش‌تر در بازی‌های این استودیو دوست داشتنی دیده نشده است. پیش از پرداختن به این ویژگی‌های جذاب، باید افزود که تیم نینجا اعلام کرده که بسیاری از ویژگی‌های استفاده شده در بازی به طور عمومی بیان نشده و اجازه می‌دهند کاربران پس از انتشار بازی آن‌ها در تاریخ ۲۲ مارچ سال ۲۰۲۴، برابر با ۳ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ آن‌ها را کشف و تجربه کنند.

تمام ویژگی های بازی Rise of Ronin که به شکل رسمی تایید شده‌اند

اولین و مهم‌ترین ویژگی بازی Rise of Ronin نحوه داستان سرایی این بازی است. کاربران در این بازی حق انتخاب برای پیش برد مسیر داشته و همین موضوع به تنهایی بازی رایز آف رونین را از دیگر بازی‌های استودیو تیم نینجا متمایز می‌کند. طبق گزارشات توسعه دهندگان در وبسایت رسمی تیم نینجا، این بازی دارای «سیستم غنی چند انتخابی» بوده که به خوبی با طبیعت طغیان گر و سرکش رونین‌ها همسو است. شما در این بازی می‌توانید از میان کشتن یا حفاظت کردن از برخی کاراکترهای معین یک گزینه را انتخاب کرده و مسیر داستان بازی را به طور کلی برای خود تغییر دهید! انتخاب شما می‌تواند سبب تبدیل دوستان به دشمنان یا دشمنان به دوستان شود.

همانگونه که در بخش‌های پیشین نیز اشاره شد، بازی رایز آف رونین به شکل مداوم با بازی گوست آف سوشیمای استودیو ساکر پانچ مقایسه شده و از آنجایی که هر دو در ژاپن فئودال رخ می‌دهند، مقایسه این دو کاملا منطقی به نظر می‌رسد. اما در این میان ویژگی در بازی Rise of Ronin وجود داشته که آن را از Ghost of Tsushima متمایز می‌کند. بازی رایز آف رونین در جهان خود کاربر را به شهرهای مهم تاریخی برده، اما بازی گوست آف سوشیما تنها اجازه گشت و گذار در جزیره سوشیما را به ما می‌داد. این موضوع تنوع فوق العاده زیادی به بازی جدید استودیو تیم نینجا می‌بخشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم بازی رایز آف رونین، نحوه طراحی مبارزات بازی است. این بازی از همه نظر به کاربر قابلیت شخصی سازی می‌دهد. قابلیت شخصی سازی در مبارزات این عنوان نیز دیده شده و شما می‌توانید از میان مبارزات با فاصله زیاد، مبارزات با فاصله کم و تن به تن، یا به طور ترکیبی از هر دو بهره ببرید. در بخش مبارزات، بسیاری این بازی را با عنوان سبک سولزلایک Sekiro: Shadows Die Twice مقایسه می‌کنند، اما باید اشاره داشت که استودیو تیم نینجا در حالی که بازی خود را عنوانی در سبک نقش آفرینی خوانده، اشاره‌ای به استفاده از عناصر سولزلایک در این بازی ندارد، با این حال ما انتظار مبارزات آسان در این بازی را نداریم.

ویژگی مهم بعدی از نو به مبارزات این بازی مربوط است. بازی رایز آف رونین سه حالت مختلف برای مبارزات تن به تن ارائه می‌دهد. شما در مبارزات نزدیک می‌توانید از سه سلاح کاتانا (Katana)، بایونت (Bayonet) یا نیزه استفاده کنید. کاتانا برای مبارزات بسیار نزدیک بوده و سرعت بالایی دارد، اما بایونت برای نبردهایی با فاصله متوسط بوده و می‌توان از آن در مبارزات نزدیک و دور برد نیز به شکل محدود بهره برد. آخرین سلاح مبارزات تن به تن بازی یعنی نیزه سرعت نسبتا پایینی داشته و برای مبارزات نسبتا دور برد کاربردی است.

مبارزات بازی در بخش دور برد نیز تنوع بالایی دارند. سلاح‌های این دست از مبارزات برگرفته از سلاح‌های جنگ بوشین (Boshin War) هستند. شما در این مبارزات می‌توانید از سلاح‌هایی چون تیر و کمان، آتش افکن و پیستول استفاده کنید. علاوه بر آن، شما می‌توانید به استفاده از این سلاح‌ها زمانی که در حال پرش هستید نیز بپردازید. لازم به ذکر است که شما می‌توانید از سلاح‌های نبردهای تن به تن و سلاح‌های نبردهای دور به صورت همزمان استفاده کنید.

آخرین ویژگی تایید شده که به باور عموم مهم‌ترین ویژگی بازی رایز آف رونین است، قابلیت تجربه بازی در حالت کو آپ چهار نفره است! عنوان محبوب Elden Ring به کاربر اجازه می‌داد در زمان‌های خاص از دوستان خود برای کمک درخواست کنند، اما اینگونه به نظر رسیده که بازی رایز آف رونین بدون محدودیت زمان و مکان از قابلیت کو آپ تا چهار نفر پشتیبانی می‌کند.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، این تمام ویژگی های بازی Rise of Ronin نیستند، با این حال با توجه به ویژگی‌های گفته شده و قدرت توسعه دهندگان این بازی، باید در انتظار عنوانی به شدت قدرتمند باشیم. نظر شما چیست؟ کدام ویژگی در این بازی بیشتر نظر شما را جلب کرد؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments