بازی جدید استودیو ریسپاون
1%
  • 0/10

اطلاعاتی از بازی جدید استودیو ریسپاون در دنیای Titanfall

شکوه و جلال به جهان تایتان‌ها باز می‌گردد، اما نه به زودی!

اطلاعاتی از بازی جدید استودیو ریسپاون در دنیای Titanfall ۰ ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

نام زیبای Titanfall بار دیگر پس از تغییراتی حیاتی در شرکت الکترونیک آرتز بر سر زبان‌ها آمد. بازی جدید استودیو ریسپاون در دنیای Titanfall‌ در دست توسعه بوده، اما هنوز زمان معرفی آن فرا نرسیده است!

مدت زمان نسبتا زیادی است که استودیو ریسپاون (Respawn Entertainment) توسعه دهنده سری بازی Titanfall و البته بازی محبوب Apex: Legends در سکوت خبری به سر برده و تنها به عرضه محتوای تازه برای بازی اپکس می‌پردازد. اما اینگونه به نظر می‌رسد که این تیم پشت پرده به شدت مشغول بوده و به زودی ما را خوشحال می‌کند.

طبق برخی اطلاعات انتشار یافته، بازی جدید استودیو ریسپاون در دست توسعه بوده و داستان آن نیز در جهان بازی تایتانفال رخ خواهد داد. این شایعه اولین مرتبه پس از اعلام رسمی شرکت مادر استودیو ریسپاون یعنی شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) مبنی بر لغو پروژه جنگ ستارگان در سبک اول شخص شوتر در فضای اینترنت دیده شد.

اولین بازی استودیو ریسپاون در سال ۲۰۱۴ با نام Titanfall به انتشار رسید. این بازی به لطف گیم پلی فوق العاده پویای خود، به معنای واقعی روحی تازه به بازی‌های شوتر بخشید. این بازی به شدت مورد توجه مخاطبین و منتقدین قرار گرفت و توسعه دهندگان و ناشر این بازی را برای ساخت دنباله‌ای حتی قدرتمندتر ترغیب کرد.

دومین نسخه از این سری بازی با نام Titanfall 2 در سال ۲۰۱۶ به انتشار رسید. این عنوان نیز مانند نسخه ابتدایی خود مورد تحسین مخاطبین و منتقدین قرار گرفت، با این حال نتوانست انتظار شرکت الکترونیک آرتز را از نظر فروش برآورده کند. پس از این اتفاق، استودیو ریسپاون و شرکت الکترونیک آرتز تصمیم بر دوری از این سری بازی و در عوض روی آوردن به عنوانی مشابه گرفتند.

ماحصل این تصمیم توسعه و انتشار بازی رایگان Apex: Legends بود که در مدت زمانی کوتاه میلیون‌ها کاربر را به خود جلب کرد و به سرعت تبدیل به بهترین عنوان تحت نام استودیو ریسپاون شد. لازم به ذکر است که داستان بازی اپکس: لجندز در جهانی مشابه با سری بازی تایتانفال رخ می‌دهد. حال اینگونه به نظر رسیده که استودیو ریسپاون قصد دارد عنوانی جدید، از نو در دنیای تایتانفال را وارد مرحله توسعه کند!

جف گراب (Jeff Grub)، از جمله معروف‌ترین و البته معتبرترین گزارشگران و افشاگران صنعت ویدیو گیم، در آخرین قسمت از پادکست Giant Bomb’s Game Mess Mornings اعلام کرد که مدت زمان زیادی است که تیم ریسپاون در حال توسعه بازی جدید در دنیای سری بازی تایتانفال است. به گفته جف گراب، این بازی در ابتدا پروژه‌ای ساده برای تست برخی عناصر بوده که رفته رفته نظر رئیس تیم هنری ریسپاون یعنی استیو فوکودا (Steve Fukuda) را به خود جلب کرده و پس از آن تبدیل به پروژه اصلی تیم ریسپاون شده است.

 لازم به ذکر است که مدیر عامل استودیو ریسپاون، وینس زمپلا (Vince Zampella) که در گذشته از ارکان اصلی توسعه سری بازی Call of Duty در شرکت اکتیویژن بوده، در سال ۲۰۲۳ اعلام کرد که وظیفه مدیریت و هدایت تیم‌های کوچک‌تر و پشت پرده استودیو ریسپاون بر عهده استیو فوکودا است. هدف اصلی فوکودا در استودیو یافتن راه‌های جدید برای توسعه و ارائه محتویات سرگرم کننده برای بازی‌های جدید است.

جف گراب در ادامه اعلام کرد که پروژه جدید بازی Titanfall که مدتی پیش در دست توسعه بود، بازی Titanfall 3 نبوده است! به گفته گراب، در حقیقت تیم ریسپاون در نظر داشت به ترکیب دو بازی Apex: Legends و Titanfall پرداخته و به این صورت نسخه سوم تایتانفال را عرضه کند که عملی عجیب از سوی ریسپاون تلقی می‌شود. گراب همچنین اشاره داشت که ریسپاون در نظر داشته نام این به روزرسانی عظیم را Titanfall Legends قرار دهد.

این به روزرسانی قرار بود به کارگردانی محمد علوی (Mohammad Alavi) در سبک داستانی تک نفره باشد. محمد علوی توسعه دهنده ایرانی الاصل استودیو ریسپاون در گذشته در توسعه سری بازی‌های Call of Duty، Titanfall و بازی Apex: Legends دست داشته است.

در ادامه باید افزود که گراب اخبار مربوط به عنوان لغو شده ترکیبی اپکس و تایتانفال را زمانی به گوش ما رساند که در حال صحبت کردن درباره بازی لغو شده جنگ ستارگان در سبک اول شخص شوتر بود. مدتی پیش رئیس بخش بازی‌های غیر ورزشی شرکت الکترونیک آرتز، لارا میل (Laura Miele)، به شکل همزمان از تعدیل ۶۷۰ نیروی خود در این شرکت و لغو پروژه جنگ ستارگان خبر داد. این تعداد از نیروها، ۵ درصد از تمام نیروی تحت اختیار شرکت الکترونیک آرتز را تشکیل می‌دادند.

بازی جنگ ستارگان لغو شده به کاربران اجازه گشت و گذار در منظومه‌های مختلف را در قالب مندلورین (Mandalorian) می‌داد. شرکت الکترونیک آرتز باور داشت که این پروژه با وجود جلب نظر مثبت مخاطبین و منقدین توجیه اقتصادی نداشته و همین موضوع سبب لغو پروژه شده است.

البته نباید فراموش کرد که با وجود لغو پروژه جنگ ستارگان، استودیو ریسپاون دست خالی باقی نمی‌ماند. طبق اخبار رسمی و غیر رسمی، تیم ریسپاون در کنار پروژه معرفی نشده تایتانفال، در حال توسعه بازی استراتژیک در دنیای جنگ ستارگان به کمک استودیو بیت راکتور (Bit Reactor) و توسعه دنباله بازی Star Wars Jedi: Survivor است.

بازی جدید استودیو ریسپاون می‌تواند جانی تازه به سبک اول شخص شوتر، به خصوص پس از افت فاحش هر سه سری بازی بزرگ این سبک یعنی کالاف دیوتی، بتلفیلد و هیلو ببخشد. باید دید ریسپاون و وینس زمپلا در حال پختن چه آشی هستند! نظر شما درباره بازی جدید استودیو ریسپاون چیست؟ فکر می‌کند این بازی می‌تواند موفق شود؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments