رکوردهای بازی GTA VI
1%
  • 0/10

نگاهی به تمام رکوردهای بازی GTA VI تنها با انتشار تریلر معرفی!

بزرگ‌ترین بازی تاریخ یک سال قبل از انتشار رکورد زد!

نگاهی به تمام رکوردهای بازی GTA VI تنها با انتشار تریلر معرفی! ۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

رکوردهای بازی GTA VI تنها پس از انتشار یک تریلر در حال غافلگیر کردن طرفداران هستند. بازی GTA VI به باور منتقدین بزرگ‌ترین بازی ویدیویی تاریخ بوده و با فاصله حداقل یک سال تا انتشار، آتش بازی را آغاز کرده است!

در زمان انتشار این مطلب، حداقل یک سال تا انتشار بازی مورد انتظار GTA VI فاصله داریم. با این حال این بازی پس از انتشار اولین تریلر تا به امروز موفق به پشت سر گذاشتن کوهی از رکوردها و سنت‌های دیرینه شده است. بر کسی پوشیده نیست که بازی GTA VI نه تنها مورد انتظارترین بازی سال ۲۰۲۵، بلکه مورد انتظارترین بازی تاریخ بوده و هیچکس قدرت پنهان کردن هیجان خود برای این بازی را ندارد. همین دلیل برای ثبت چندین رکورد پس از انتشار تنها یک تریلر کافی است!

پیش از پرداختن به رکوردهای ثبت شده توسط GTA VI، نگاهی به دلایل این موفقیت زودرس داشته باشید. آخرین نسخه از سری Grand Theft Auto در سال ۲۰۱۳، بیش از ده سال پیش به انتشار رسیده که البته در سال ۲۰۲۴ روزانه بیش از یک میلیون کاربر فعال دارد. آخرین بازی انتشار یافته توسط تیم راکستار نیز بازی Red Dead Redemption 2 بوده که بیش از پنج سال پیش و در سال ۲۰۱۸ به انتشار رسیده است.

این بازی با جلوه‌های دیداری خارق العاده، گیم پلی خلاقانه و داستان بی نظیر، نه تنها به سرعت تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های ویدیویی تاریخ شد، بلکه باعث شد کاسه صبر طرفداران برای بازی GTA VI نیز سر آید. با توجه به جلوه‌های دیداری بازی Red Dead Redemption 2، انتظارات از جلوه‌های دیداری GTA VI بسیار بالا بوده و طبق گزارشات لو رفته راکستار در این بخش کاربران را نا امید نخواهد کرد. تریلر به نمایش درآمده نیز مهر تاییدی بر تلاش‌های بی پایان تیم راکستار بود و پیشرفت کیفی مثال زدنی را به مخاطبین نشان داد.

رکوردهای ثبت شده توسط GTA VI پیش از انتشار

همانطور که در ابتدای مطلب مطالعه کردید، بازی GTA VI رکوردهای زیادی به نام خود ثبت کرده است. علاوه بر آن، این بازی برخی از سنت‌های دیرینه راکستار را در جهت مثبت پشت سر گذاشته و تعاریفی تازه را برای ما بیان کرده است. از جمله این تعاریف تازه می‌توان به شخصیت‌های اصلی، نحوه داستان سرایی و بسیاری چیزهای دیگر اشاره داشت که راکستار نیز با انتشار تریلر معرفی این بازی برخی از این تعاریف را به صورت رسمی برای طرفداران شرح داد.

رکورد توییت معرفی بازی GTA VI

اولین رکوردی که توسط بازی GTA VI ثبت شد، رکورد میزان تعامل کاربران با توییت انتشار اولین تریلر این بازی بود. توییت تیم راکستار در رابطه با انتشار تریلر رسمی بازی GTA VI توانست در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۱.۸ میلیون لایک دریافت کند! این توییت تیم راکستار به سرعت تبدیل به «توییت با بیشترین لایک در صنعت بازی سازی» شد. زمانی که متوجه می‌شوید که این اتفاق در کمتر از ۲۴ ساعت رخ داده، متوجه اهمیت این بازی و هیجان طرفداران برای تجربه آن می‌شوید.

رکورد تریلر معرفی بازی GTA VI در یوتیوب

توییتی که خبر از انتشار اولین تریلر بازی GTA VI خبر داد، نه تنها رکورد شکنی کرد، بلکه باعث شد کاربران زیادی به شکل مداوم صفحه اول یوتیوب خود را رفرش کنند. انتشار تریلر این بازی به معنای واقعی سبب انفجار بمبی خبری در سراسر جهان شد. این موضوع زمانی طرفداران را بیشتر غافلگیر کرد که تیم راکستار به دلیل لو رفتن نسخه کامل تریلر در فضای اینترنت، مجبور به انتشار رسمی تریلر در حدود ۱۲ ساعت پیش از موعد مقرر شد. این تریلر به سرعت تبدیل به یکی از رکوردشکنان یوتیوب شد!

تریلر بی نظیر بازی GTA VI توانست در مدت زمان کوتاه سه رکورد گینس را به نام خود ثبت کند. لازم به ذکر است که تقریبا هر کسی در دنیا انتظار عکس العمل غیر قابل توصیف طرفداران در زمان انتشار تریلر را داشتند، با این حال فعالان باز هم از میزان هیجان کاربران غافلگیر شدند! در ادامه می‌توانید سه رکورد ثبت شده توسط تریلر بازی GTA VI در کتاب رکوردهای گینس را مطالعه کنید.

  • رکورد بیشترین بازدید میان ویدیوهای مربوط به صنعت بازی سازی در ۲۴ ساعت با ۹۰،۴۲۱،۴۹۱ بازدید.
  • رکورد بیشترین بازدید در میان ویدیوهای غیر موزیکال در ۲۴ ساعت.
  • رکورد بیشترین لایک میان ویدیوهای مربوط به صنعت بازی سازی در ۲۴ ساعت با ۸.۹ میلیون لایک.

سنت‌های شکسته شده توسط بازی GTA VI

یکی از مهم‌ترین سنت‌های شکسته شده توسط بازی GTA VI مربوط به شخصیت اصلی بازی یعنی لوسیا (Lucia) است. لوسیا اولین شخصیت زن قابل بازی در تاریخ سری بازی GTA بوده که به شدت مورد توجه طرفداران واقع شده و مورد تحسین قرار گرفته است.

طبق اولین نگاه‌ها به لوسیا و همراه او جیسون (Jason)، اینگونه به نظر رسیده که راکستار قصد دارد داستانی شبیه به داستان زندگی دو مجرم معشوق معروف در جهان یعنی بانی و کلاید (Bonnie and Clyde) را برای این بازی تعریف کند. این موضوع چه از نظر داستان و چه از نظر گیم پلی می‌تواند تغییرات زیادی در این سری ایجاد کند.

تریلر به نمایش درآمده از این بازی اینگونه به فعالان تفهیم کرده که راکستار قصد شرح داستانی به مراتب پخته‌تر و بالغ‌تر را داشته و قصد دارد قدری از داستان‌های طنزآلود نسخه‌های گذشته فاصله بگیرد. این موضوع به وضوح به تکامل این سری بازی دوست داشتنی اشاره دارد. علاوه بر آن، نقشه احتمالا وسیع‌تر و فضاهایی با طراحی بسیار نزدیک به واقعیت نیز به قدرت و اهمیت بازی GTA VI اشاره دارند.

بدون شک رکوردهای بازی GTA VI به این موارد ختم نشده و پس از انتشار تریلرهای بعدی و در نهایت انتشار نسخه کامل بازی باید در انتظار شکستن رکوردهای بیشتر نیز باشیم. شما چه فکری درباره این بازی می‌کنید؟ فکر می‌کنید این بازی چه چیزهایی برای ارائه دارد؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments