کارگردان Ten Cloverfield Lane پنجمین فیلم Predator را جلوی دوربین می‌برد

این اثر حکم یک بازسازی را دارد

کارگردان Ten Cloverfield Lane

طبق گزارشی که وب سایت Deadline کار کرده، استودیوی قرن بیستم وظیفه‌ی ساخت پنجمین Predator را به کارگردان Ten Cloverfield Lane سپرده است.

فاکس قرن بیستم در ژوئن سال ۱۹۷۸ میلادی Predator را روی پرده‌ی نقره‌ای برد که آرنولد شوارتزینگر (Arnold Schwarzenegger) و کارل ویترز (Carl Weathers) را در نقش‌های اصلی خود داشت. این فیلم علی‌رغم بازخوردهای نه چندان مثبت موفق شد فروش بالایی را به ثبت رسانده و زمینه‌ساز شکل‌گیری یک فرنچایز تحت عنوان «غارتگر» شود. طی دهه‌های گذشته سه دنباله و همچنین دو اسپین‌آف برای آن ساخته شدند. آخرین مورد، The Predator به کارگردانی شین بلک (Shane Black) بوده است که سپتامبر سال ۲۰۱۸ به سینماها آمد.

چهارمین فیلم غارتگر نقدهای متوسطی را دریافت کرد و با ثبت رکورد ۱۶۰ میلیون دلاری در باکس آفیس جهانی، پرفروش‌ترین فیلم مجموعه لقب گرفت. با این حال، عملکرد تجاری The Predator چیزی نبود که مدیران فاکس قرن بیستم انتظار داشتند. از همین رو، تنها تهیه‌کننده‌ی پروژه مجبور شد چشم‌هایش را روی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ساخت دو دنباله بسته و به سراغ دیگر فیلمنامه‌ها برود. با گذشت مدتی، والت دیزنی مبلغ هنگفتی را پرداخت و فاکس را به زیرمجموعه‌ی خود تبدیل کرد. پس از این اتفاق، گروهی از طرفداران قدیمی امیدوار بودند دیزنی به سراغ این فرنچایز آمده و آن را احیا کند.

با توجه به گزارشی که روی خروجی Deadline قرار گرفته، دن تراختنبرگ (Dan Trachtenberg) از سوی قرن بیستم به عنوان کارگردان بازسازی Predator انتخاب شده است. او از اواخر دهه‌ی ۹۰ میلادی وارد حوزه‌ی فیلمسازی شد و طی این سال‌ها روی پروژه‌های مختلفی کار کرده که از شاخص‌ترینشان می‌توان به Ten Cloverfield Lane محصول سال ۲۰۱۶ اشاره کرد. تراختنبرگ در حوزه‌ی سریالسازی هم فعالیت داشته و اولین قسمت The Boys را کارگردانی کرده است. وظیفه‌ی آماده‌سازی فیلمنامه‌ی ریبوت غارتگر به پاتریک ایسان (Patrick Aison) سپرده شده است. او برخلاف تراختنبرگ چندان در سینما فعال نبوده و تمامی تجربه‌اش از فعالیت در حوزه‌ی سریالسازی به دست آمده است. از آثاری که او در ساختشان مشارکت داشته می‌توان Tom Clancy’s Jack Ryan را نام برد.

غیر از موارد اشاره‌شده در پاراگراف قبلی، جزئیات دیگری به اشتراک گذاشته نشده و نمی‌دانیم چه بازیگرانی نقش‌های اصلی را بر عهده می‌گیرند یا پنجمین Predator چه زمانی اکران خواهد شد. در ضمن، استخدام کارگردان Ten Cloverfield Lane و بازسازی فرنچایز غارتگر اتفاق غیرمنتظره‌ای نبوده است؛ زیرا والت دیزنی تمایل زیادی به ساخت فیلم بر اساس آی‌پی‌های قدیمی خود دارد. این موضوع به خوبی در ساخت نسخه‌ی بازسازی انیمیشن‌های کلاسیک قابل‌مشاهده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا