اوربیتوم Orbitum

معرفی بازی Orbitum

مواظب باشید درون Black Hole کشیده نشوید!

قوانین ساده هستند; سعی کنید در مدارها بمانید، از دست بمب‌ها جان سالم به‌در ببرید و آرامشتان را حفظ کنید! کسانی که به دنبال یک تجربه‌ی منحصر به‌فرد مثل برخی از بازی های سنتی معمولی iOS هستند، عاشق Orbitum خواهند شد. اوربیتوم یک بازی اعتیاد‌ آور سبک آرکید است که توسط Happy Magenta ساخته شده و در عین سادگی آن‌قدر ذهن‌تان را درگیر می‌کند که تا مدت‌ها مشغول شکستن رکورد خود و دوستانتان خواهید شد. قوانین Orbitum ساده هستند و بازیکن با دقت کافی و تمرکز، به قلق‌های آن دست پیدا می‌کند و می‌تواند مرحله‌های جدیدی از این بازی را تجربه کند. شما در این بازی نقطه سفیدی هستید که در مداری مدام درحال چرخش است و به سمت سیاه‌چاله‌ای در مرکز مدارها کشیده می‌شود. مهم نیست چند دقیقه از شروع بازی گذشته است. هر لحظه باید به مدار بیرونی بروید و از مرکز دور بمانید. چالش اول: سعی کنید در مدارها بمانید و داخل سیاه‌چاله کشیده نشوید!

در طول بازی تعداد زیادی نقطه سبز رنگ در طول مدارها در حال چرخش هستند که برای افزایش امتیازتان باید آن‌ها را دریافت کنید. انجام دادن این‌کار به آن سادگی که فکر می‌کنید نخواهد بود. نقطه‌های قرمز رنگ آن‌قدر روند بازی را برایتان سخت خواهند کرد که در بسیاری از مواقع مجبورید از خیر نقطه‌های سبز رنگ بگذرید. چالش دوم: به نقطه‌های قرمز نباید برخورد کنید!

این‌ها قوانین اوربیتوم هستند اما در طول بازی اتفاقات جالبی می‌افتد که علاوه‌بر چالش‌های قبلی باید با آن‌ها هم سر و کله بزنید. بازی با ریتم ملایمی شروع می‌شود اما با گذشت زمان این ریتم سخت‌تر و پیچیده‌تر شده، تا جایی که ادامه‌ی بازی غیرممکن به نظر خواهد رسید. هر مرحله از Orbitum خاصیت مجزایی دارد. سرعت، رنگ صفحه و روند حرکت مدارها متغیرهایی هستند که تغییرشان بازی را سخت‌تر خواهد کرد. وقتی برای دقایقی به سرعتی مشخص و رنگ تیره‌ی صفحه عادت کرده‌اید و به سختی سعی می‌کنید از دست نقطه‌های قرمز فرار کنید، ناگهان رنگ صفحه روشن و سرعت حرکت مدارها بیشتر می‌شود. اگر شانس بیاورید و حرکت کلی مدارها هم تغییر نکند، احتمال رد شدن از آن مرحله بیشتر خواهد بود. این چالش مورد علاقه‌ی من است. چون وقتی چشمتان به الگوی خاصی عادت کرده، یک‌دفعه آن الگو عوض می‌شود و محاسبه‌های ذهنی‌تان را بهم می‌ریزد و تا بخواهید خودتان را با الگوی جدید تطبیق دهید، آن الگو هم عوض می‌شود. چالش سوم: آماده هر تغییری باشید!

orbitum
تغییرات رنگ و عناصر ظاهری بازی، جذابیت اوربیتوم را افزایش می‌دهند

در طول بازی علاوه بر موارد گفته شده، هر چند وقت یک‌بار مربع آبی رنگی در مدارها قرار می‌گیرد که کمک بزرگی برای بازیکن خواهد بود. البته بستگی به شانستان دارد! ممکن است این مربع آبی نقش شیلدی باشد که از شما در برابر نقطه‌های قرمز محافظت یا امتیاز هر نقطه سبز را دو برابر می‌کند. گاهی اوقات هم نقش هایپر جامپ دارد که شما را چند مدار رد می‌کند و می‌تواند چند ثانیه‌ای برایتان وقت بخرد تا ذهنتان برای چالش بعدی آماده شود. پس سعی کنید مربع‌های آبی را از دست ندهید.

موزیک‌هایی که حین بازی پخش می‌شوند، شدت هیجان مخاطب را افزایش داده و به طور کلی هر مرحله با تم مخصوصی که دارد، کاملا با موزیک آن مرحله هماهنگ است. مثلا زمانی که بازی به اوج خود رسیده و سرعت عمل بازیکن باید بیشتر شود، موزیکی که در حال پخش است هیجان زیادی دارد. یا برعکس زمانی که به مرحله نسبتا آرامی می‌رسید که چالش آن مرحله به سرعت عمل ارتباط زیادی ندارد و بیشتر دقت شما را به چالش می‌کشد، موزیکی که پخش می‌شود کاملا به حالت حرکت مدار‌ها مرتبط است. پس توصیه می‌شود Orbitum را با صدا بازی کنید.

گرافیک اوربیتوم در عین ساده بودن، بسیار جذاب است. دلیل آن‌ هم ترکیب رنگ‌ ایجاد شده اجزای هر مرحله با رنگ پس‌زمینه شمرده می‌شود که به هیج عنوان اجازه یک‌نواختی گیم‌پلی را به مخاطب نمی‌دهد. درواقع احتمال خسته شدن بازیکن از ظاهر بازی خیلی کم است. اوربیتوم در نگاه اول ظاهری فضایی دارد و این مسئله به عناصر بازی ارتباط دارد. به طور مثال شاهد صدای عجیب و غریب روباتیک زنی هستیم که در حین بازی صحبت و وارد شدن به مرحله جدید را اعلام می‌کند و در صورتی که بازیکن ببازد، گاهی این صدا انسان بودن کاربر را مسخره می‌کند. یعنی خود آن زن انسان نیست؟ یکی از چالش‌های بازی، ماندن داخل مدارها و کشیده نشدن داخل سیاه‌چاله مرکز بازی محسوب می‌شود که با برخورد با آن شما را به سمت خود می‌کشد و بازی را می‌بازید. این شما را یاد Black Hole نمی‌اندازد؟ در کل این بازی با تمام ویژگی‌های منحصر به‌فردی که دارد، می‌تواند تا مدت‌ها شما را سرگرم و وادار به شکستن رکوردها کند. یکی از نکاتی که می‌تواند فضای رقابتی بیشتری بین مخاطبان این عنوان ایجاد کند، قابلیت ضبط بازی در خود برنامه و آپلود آن بین بقیه ویدیوها و نتایج دیگران است. به طور کلی اوربیتوم از آن دسته بازی‌هایی محسوب می‌شود که به شدت باعث اعتیاد شکستن رکوردها می‌شود. پس اگر احساس می‌کنید ذهن‌تان به قلقلک نیاز دارد، بازی موبایل Orbitum برای اندروید و iOS در دسترس قرار دارد و می‌توانید آن‌ را امتحان کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا