قسمت های انیمه وان پیس

بهترین قسمت های انیمه وان پیس!

دنیای غم و شادی لوفی!

بهترین قسمت های انیمه وان پیس! آیدا امشاسفند ۶ ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ انیمه

تعداد زیادی از قسمت های انیمه وان پیس می‌توانند در این لیست باشند؛ اما بعضی دارای انیمیشن‌ فوق‌العاده، ویلن‌های محشر و رویدادهای مهمی هستند. با توجه به اینکه انیمه One Piece بیش از ۱۰۰۰ قسمت دارد و در طول بیش از دو دهه به یکی از شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین سریال‌های انیمه در جهان تبدیل شده است، بدون شک دارای قسمت‌های زیادی است که به طور قابل توجهی بهتر از بقیه هستند. خط داستانی در حال پخش وان پیس؛ برجسته کردن اپیزودهای برجسته را کمی سخت‌تر می‌کند، اما تعدادی از آنها در خاطرات طرفداران باقی می‌مانند و داستان ماجراجویی دزدان دریایی را در بهترین حالت خود نشان می‌دهند. 

جای تعجب نیست که بسیاری از این اپیزودها شامل مبارزه با سرسخت ترین دشمنان کلاه حصیری هستند، اما برخی دیگر صرفاً برخی از دراماتیک ترین یا حماسی ترین لحظات سریال را دارند. برخی از اپیزودهای انیمه وان پیس به طرز محسوسی نسبت به سایرین برتری دارند، چه به این دلیل که انیمیشن‌های فوق‌العاده‌ای دارند، ویلن‌های بزرگی را به نمایش می‌گذارند یا رویدادهای مهمی در حال وقوع را نشان می‌دهند. با رسانه سرگرمی در معرفی بهترین قسمت های انیمه وان پیس همراه باشید:

۱۰. اپیزود ۱۰۰۰: Overwhelming Strength! The Straw Hats Come Together

انیمه One Piece یکی از معدود سریال‌هایی است که در رسانه‌ به ۱۰۰۰ قسمت رسیده است و این نقطه عطف را به سبک خودش جشن گرفت. خلاصه داستان اپیزود، به نبرد Minks با کایدو و جک می‌پردازد، در حالی که کلاه‌ حصیری‌ها و متحدانشان دور هم جمع می‌شوند تا با Tobiroppo از گروه دزدان دریایی جانور مقابله کنند. با این حال، این قسمت واقعاً به خاطر مونتاژی نوستالژیک است که تمام ماجراهایی را که کلاه حصیری‌ها در هزار قسمت گذشته انجام داده اند، با نسخه به روز شده افتتاحیه اصلی One Piece، “ما هستیم” جشن می گیرد. قسمت ۱۰۰۰ بهترین لحظه جشن برای طرفداران قدیمی One Piece بود.

۹. اپیزود ۳۷: Luffy Rises! Result of the Broken Promise!

قسمت های اولیه انیمه One Piece اغلب از نظر انیمیشن تا حدودی قدیمی هستند اما حاوی لحظات احساسی کلاسیکی هستند‌ که بسیار تاثیرگذار بوده‌اند. در قسمت ۳۷ یکی از اولین بارهایی بود که بینندگان دیدند که انیمه One Piece چقدر می‌تواند دارک باشد و همچنین از نظر احساسی همه را درگیر کند. این اپیزود نشان می‌دهد که نامی به عمق ظلم و ستم Arlong پی می‌برد، زیرا او پولی را که پس‌انداز کرده بود می‌دزدد، شورش روستایی را برانگیخت و نامی را مجبور کرد تا از لوفی کمک بخواهد، علی‌رغم اینکه نامی او را تا آن مرحله رد کرده بود. در یکی از لحظاتی که برای همیشه با طرفداران One Piece می ماند، لوفی کلاه ارزشمند خود را روی سر نامی می‌گذارد و قبل از حرکت به سمت پارک Arlong فریاد می زند “Of course I will!”. و دوربین دور گرفته تا کلاه حصیری‌ها را نشان می‌دهد که در سکوت منتظر او هستند و همه آماده هستند تا زندگی خود را برای رفیقشان به خطر بیندازند.

۸. اپیزود ۴۰۵: Disappearing Crew – The Final Day of the Straw Hat Crew

در این قسمت کلاه حصیری‌ها اولین شکست واقعی خود را متحمل می‌شوند. خدمه پس از رسیدن به مجمع الجزایر سابائودی و درگیری با یک اژدهای آسمانی، متوجه می‌شوند که نیمه دوم خط بزرگ پر از “هیولا” است، مانند دریاسالار کیزارو و جنگ سالار کوما، که با استفاده از قدرت های میوه شیطانی خود می‌تواند تمام اعضای دزدان دریایی کلاه حصیری را از بین ببرد. علیرغم اینکه این قسمت مرگ هیچ شخصیتی را نداشت، اما تماشای آن برای طرفداران بسیار غم انگیز بود. در این قسمت کلاه حصیری‌ها به ویژه لوفی، متوجه می‌شوند که واقعا چقدر ضعیف هستند. خوشبختانه، کوما در واقع به کلاه‌حصیری‌ها کمک کرد و به آن‌ها فرصتی برای فرار از کیزارو و فرود آمدن در مکانی می‌داد که بتوانند قدرت و توانایی‌های خود را به مدت دوسال تقویت کنند. این قسمت کاملاً زمینه را برای نیمه دوم One Piece و دشمنان قدرتمندی که کلاه حصیری‌ها در آینده با آنها روبرو خواهند شد آماده کرد.

۷. اپیزود ۸۰۸: A Heartbreaking Duel – Luffy vs. Sanji – Part 2

در این قسمت، سانجی به دلیل تهدیدهای قاضی مجبور می‌شود ازدواج ترتیب داده شده خود را بپذیرد و با دزدان دریایی کلاه حصیری رفتاری تهاجمی داشته باشد. سانجی در حالی که لوفی سعی می‌کند با او صحبت کند؛ او را بی رحمانه کتک می‌زند، اما لوفی قادر به انجام این کار نیست و در نهایت ناک اوت می‌شود. سانجی بعد از اینکه لوفی گفت که به او نیاز دارند شروع به گریه کرد. این یکی از غم‌انگیزترین قسمت‌های سریال است که دلیل آن درگیری درونی کلاه‌های حصیری، آینه‌سازی دوئل لوفی و اوسوپ در آب هفت بر سر سرنوشت Going Merry است. این بسیار ناراحت کننده است زیرا سانجی چاره ای جز دور شدن از خدمه خود به دلیل تهدیدهای پدرش ندارد. «یک دوئل دلخراش» نقطه عاطفی آرک Whole Cake Island بود و نشان داد که One Piece هنوز چقدر می‌تواند از قرار دادن کلاه‌های حصیری در برابر یکدیگر، داستان درست کند و آنرا در لیست بهترین قسمت های انیمه وان پیس جا کند.

۶. اپیزود ۱۰۱۷: Barrage of Powerful Techniques! The Fierce Attacks of the Worst Generation!

با انتشار ده‌ها قسمت در هر سال، کیفیت انیمیشن One Piece همیشه ثابت نیست، اما در داستان‌های اخیر سریال شاهد برخی از تصاویر در سطح جهانی است که برداشت طرفداران از سبک انیمیشن One Piece را تغییر داده است. هیچ نمونه ای بهتر از قسمت شماره ۱۰۱۷ برای این مثال وجود ندارد، جایی که پنج عضو بدترین نسل (لوفی، زورو، کید، لاو و کیلر) باهم به بیگ مام و کایدو حمله می‌کنند. سپس هر یک از آنها برخی از قوی ترین مهارت های خود را با هم نشان می دهند تا برای اولین بار به کایدو صدمه بزنند. برای بسیاری از طرفداران، این قسمت در حال حاضر دارای بهترین صحنه مبارزه انیمیشن در کل مجموعه است، زمانی که پنج دزد دریایی حملات خود را یکی یکی انجام می دهند. اگرچه ممکن است از نظر داستانی مهم ترین قسمت نباشد، اما این اپیزود می تواند طرفداران اکشن را بسیار هیجان زده کند.

۵. اپیزود ۳۱۲:‌ Thank You Merry! The Sea Of Separation In The Snow

به عنوان اولین کشتی واقعی خدمه دزدان دریایی کلاه حصیری، Going Merry بخش بزرگی از سال های اولیه One Piece بود و غرق شدن آن یکی از به یاد ماندنی ترین و احساسی ترین لحظات این سری بود. فداکاری Going Merry که در پایان آرک Water Seven قرار می گیرد، پایان بی گناهی خدمه را نشان می دهد و رویدادهای دلخراش مارینفورد را پیش بینی می کند. One Piece در غرق شدن یک کشتی، تراژدی و فداکاری بیشتری را به ذهن متبادر می‌کند که بیشتر سریال‌ها با تعداد زیادی مرگ شخصیت‌ها قادر به انجام آن هستند.

۴. اپیزود ۹۶۸: The Pirate King is Born- Arriving at the Last Island!

این قسمت فلش‌بک یکی از متمایزترین و بهترین قسمت های One Piece است. پس از اینکه اودن خانواده‌اش را در وانو رها کرد، او و بقیه دزدان دریایی به سفر با کشتی به سمت داستان خنده ادامه دادند. متأسفانه، باگی بیمار می شود، بنابراین او، همراه با شانکس، باید در جایی رها شوند. در همین حال، مردم سراسر جهان خبر رسیدن راجر به Laugh Tale و اعلام «پادشاه دزدان دریایی» را می بینند. از آنجایی که این مهم ترین لحظه در سفر پادشاه دزدان دریایی است، این قسمت برای طرفداران طولانی مدت بسیار هیجان انگیز بود. علاوه بر ارائه نقش‌های روایی حیاتی برای کمان وانو، «پادشاه دزدان دریایی متولد شد» با نمایش تنها مردی در تاریخ که این کار را انجام داده است، هدف لوفی برای رسیدن به One Piece و تاج‌گذاری پادشاه دزدان دریایی را بسیار ملموس‌تر کرد.

۳. اپیزود ۴۸۳: Looking for the Answer – Fire Fist Ace Dies on the Battlefield

انیمه One Piece همیشه سریالی بوده که در آن شخصیت های مورد علاقه طرفداران معمولاً زندگی می‌مانند؛ که بخشی از چیزی است که این قسمت را بسیار تکان دهنده کرده است. لوفی و همچنین دزدان دریایی و تفنگداران دریایی وقتی آکاینو به شکم Ace ضربه می‌زند شوکه می‌شوند. Ace از لوفی و دزدان دریایی ریش سفید برای هر کاری که در آخرین کلمات او انجام داده اند تشکر می کند. مرگ یک شخصیت مورد علاقه طرفداران که کسی جز برادر خوانده لوفی نبود، به طرفداران یادآوری کرد که این سریال تماماً لذت و خوشحالی نیست. حتی افراد نزدیک به لوفی نیز می‌توانند به طرز وحشتناکی به این شکل بمیرند. مرگ Ace همچنان در One Piece حتی بیش از 500 قسمت بعد از آن طنین انداز می‌شود.

۲. اپیزود ۲۷۸: Say You Want to Live! We Are Friends!!

در حالی که مرگ Ace ممکن است غم انگیزترین لحظه در One Piece باشد، نشاط آورترین آن در قسمت شماره ۲۷۸ رخ می دهد. نیکو رابین، پس از بازداشت توسط دولت جهانی و پذیرفتن نگرش مستعفی نسبت به زندگی خود، در نهایت تحت تأثیر تلاش‌های مداوم کلاه‌های حصیری برای نجات او قرار می‌گیرد. فریاد سرکش و اشک آلود او “من می خواهم زندگی کنم!” بارها توسط طرفداران One Piece نقل و بازنشر شده است و مضامین دوستی و امید سریال را کاملاً خلاصه می‌کند. اپیزودهای انیمیشنی بهتر و اکشن بیشتری در آینده وجود خواهد داشت، اما هیچ چیز مانند داستان رستگاری نیکو رابین قلب داستانی One Piece را متجسم نمی کند.

۱. اپیزود ۱۰۷۱:‌Luffy’s Peak – Attained! Gear 5

در وهله اول نگذاردن پر بحث ترین قسمت از One Piece تا کنون سخت بود. قوی ترین فرم لوفی، Gear 5، از زمانی که در مانگا ظاهر شد، پیش بینی می‌شد. اولین بازی Gear Fifth به باگ در اینترنت منجر شد و وب‌سایت‌ها و سرورها از ترافیک اضافی از بین رفتند. با توجه به اینکه این دگرگونی چقدر وحشیانه و دیوانه کننده است، فقط انیمه می توانست حق طرح و ایده Eiichiro Oda را رعایت کند و به جرات می توان گفت که موفق شد. اولین بازی Gear Fifth تاج گذاری کیفیت شگفت انگیزی است که مشخصه One Piece در طول فصل Wano Kuni بوده است. این تنها یکی از مهم‌ترین لحظات داستان نیست، بلکه لحظه‌ای است که بزرگی آن باعث شده است که کل جامعه One Piece در سراسر جهان آن را به اشتراک بگذارد.

حتی اگر قسمت‌های دیگر احساسی‌تر بودند، از نظر حماسی و تأثیر کلی، برتری در این قسمت دشوار است. از آنجایی که وان پیس یکی از طولانی‌ترین انیمه‌های تاریخ است، طبیعی است که لحظات و اپیزودهای زیادی را برای طرفداران خود در نظر گرفته است. از نظر علاقه مندی ها با این حال، این اپیزودها به دلیل اهمیت، کیفیت و تأثیر محسوسی که بر داستان یا بینندگان داشتند، در کل سریال برجسته می‌شوند و برای مدت طولانی در خاطرات طرفداران به عنوان بهترین قسمت های انیمه وان پیس در این لیست قرار می‌گیرند.

4 10 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا