بررسی بازی Om Nom: Run

بررسی بازی Om Nom: Run

قورباغه‌ی بامزه این‌بار در یک بازی رانر برمی‌گردد

قورباغه‌ی معروف و بامزه این بار برای دویدن و جمع کردن سکه‌ها در Om Nom: Run برمی‌گردد.

بازی رانر Om Nom: Run به تازگی برای گوشی‌های اندرویدی و iOS منتشر شده و در مدت کوتاهی توانسته کاربران زیادی را جذب و درگیر شکستن رکوردهای بازی بکند. قورباغه‌ی دوست‌داشتنی دنیای Om Nom این بار برای دویدن برگشته است.

همان‌طور که از تم کلی بازی‌های Om Nom انتظار می‌رود، آخرین نسخه‌ی آن ظاهری دوست‌‌داشتنی و شاد دارد که لحظات خوشی را برای بازیکن فراهم می‌کند. این بازی رانر داستان خاصی ندارد و قورباغه‌ی بامزه باید برای به‌دست آوردن سکه‌های بیشتر تلاش کند و به موانع محیط بازی برخورد نکند. موانع بسیاری سر راه کاربر قرار دارد که بسیار زیاد و متنوع هستند و هرکدام به نوعی سعی دارند بازیکن را متوقف کنند. مثلا حین دویدن باید مواظب ماشینی که از روبرو درحال حرکت به سمت شماست باشید، یا از روی جعبه‌های روی زمین بپرید. اما مانع‌ها فقط به زمین ختم نمی‌شوند! مراقب بالای سرتان باشید چون Om Nom: Run تمام دنیا برای متوقف کردن شما بسیج شده‌اند و ممکن است حتی پرنده‌ها هم با حمل کردن جعبه‌های چوبی بخواهند شما را له کنند. پس خیلی باید مواظب باشید.

مثل اکثر بازی‌های رانر، سرعت عمل در Om Nom: Run اهمیت دارد و هر لحظه باید حواستان به دورو برتان باشد تا به چیزی برخورد نکنید. در واقع سرعت واکنش کاربر مهم است و باید آمادگی هر اتفاقی را داشته باشد تا با نزدیک شدن موانع سریعا بپرد یا مسیرش را عوض کند.

Om Nom: Run
محیط‌ بازی دارای تنوع زیادی است

در Om Nom: Run به بازیکن ماموریت‌های متنوعی داده می‌شود. این ماموریت‌ها نسبتا ساده هستند و کاربر در سه مرحله آن‌ها را انجام می‌دهد. فقط کافی است مرحله‌ی اول چالش را انجام دهید تا با گرفتن اولین ستاره مطمئن شوید در صورت برخورد با مانع، مجبور به تکرار آن ماموریت نمی‌شوید. البته هر ماموریت ۳ ستاره دارد که با گرفتن هر سه آن‌ها امتیاز بیشتری به‌دست میاورید. ویژگی خوب این چالش‌ها متنوع بودن آن‌هاست و هر بار وظیفه‌ی جدیدی به شما محول می‌شود. ممکن است بازی از شما بخواهد حروف یک کلمه را جمع‌آوری کنید، به دفعات مشخص با اسکوتر از سطحی بپرید یا مسافتی را بدون برخورد با موانع طی کنید. جدا از هیجان این چالش‌ها، بازی در پایان هر ماموریت به شما مقدار مشخصی سکه جایزه می‌دهد تا انگیزه‌ی بیشتری برای انجام ماموریت بعدی پیدا کنید.

Om Nom: Run
بازیکنان از راه‌های مختلفی می‌توانند سکه به‌دست بیاورند

بخش هیجان‌انگیز دیگری که حتما باید به آن سر بزنید، قسمت رنک بازی شمرده می‌شود که تنها چالش آن شکستن رکوردها و دریافت سکه به‌عنوان جایزه است. اما مزیت این سکه‌ها چیست؟ کاراکترهای زیادی در Om Nom: Run وجود دارند که بازیکن می‎‌تواند با داشتن تعدادی مشخص سکه، آن‌ها را به‌دست بیاورد و با شخصیت دل‌خواه خود بازی کند. همچنین هر کاراکتر قابلیت‌هایی دارد که با پرداخت کردن سکه‌ می‌توانید آن‌‌هارا تقویت کنید. در کل به‌دست آوردن سکه‌ در Om Nom: Run کار سختی نیست و بازی هر طور شده از روش‌های مختلفی به بازیکن سکه می‌رساند تا او را به دویدن بیشتر ترغیب کند.

 

Om Nom: Run
با جمع کردن سکه‌ می‌توانید کاراکتر خود را تغییر یا ارتقاء دهید

محیط‌های بازی کسل‌کننده یا تکراری نیستند. به لطف دنیای رنگارنگ Om Nom، کاربر از بازی کردن خسته نمی‌شود و همیشه با محیط جالب‌تری روبه‌رو می‌شود. شهر، کارخانه و جنگل، تعدادی از محیط‌هایی هستند که در طول مراحل تغییر می‌کنند. جدا از تنوع مکان‌ها، در طول هر مرحله اتفاقات بسیار جالبی میافتد که به جذابیت بازی اضافه می‌کند. مثلا ممکن است در طول مسیری که در آن می‌دوید، پورتالی سر راهتان باشد که با عبور از آن به دنیای دیگری تلپورت کنید یا زمانی که فقط می‌خواهید سکه‌های بیشتری به‌دست بیاورید، وارد تونلی می‌شوید که به سمت پایین می‌رود و محیط جدیدی را تجربه می‌کنید. البته در این مسیرها اتفاقات دیگری هم ممکن است بیافتد و این به شما بستگی دارد. اگر موشک قرمزی که جلوتر روی زمین افتاده را بردارید، به فضا پرتاب می‌شوید و چند ثانیه بدون هیچ مانعی فقط سکه‌ به‌دست می‌آورید یا اگر عینک واقعیت مجازی سر راهتان قرار گرفت، می‌توانید دید متفاوتی داشته باشید و از زاویه‌ی اول شخص با هیجان بیشتری به دویدن ادامه دهید.

Om Nom: Run از لحاظ ظاهری و گرافیک کیفیت خوبی دارد. موسیقی بازی با این که به تم آن می‌نشیند و دارای هیجان است، اما بعد از چند دقیقه تکراری و خسته‌ کننده می‌شود. این بازی رانر در حال حاضر برای سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس قرار دارد و می‌توانید به صورت رایگان آن‌را دانلود کنید و از دنیای هیجان‌انگیز Om Nom: Run لذت ببرید.

 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

7 خوب
به طور کلی Om Nom: Run یک رانر سرگرم‌کننده است و برای زمانی که حوصله‌تان سرمی‌رود می‌تواند انتخاب نسبتا خوبی باشد.
  • تنوع در محیط بازی
  • رایگان بودن
  • تنوع چالش‌ها
  • هیچ‌گونه نوآوری در این بازی وجود ندارد
  • موسیقی تکراری
راهنمای امتیازات

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا