نسخه بعدی سری بتلفیلد
1%
  • 0/10

نگاهی به شایعات و انتظارات از نسخه بعدی سری بتلفیلد

شرکت الکترونیک آرتز این مرتبه عجله‌ای ندارد!

نگاهی به شایعات و انتظارات از نسخه بعدی سری بتلفیلد ۰ ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ یادداشت (گیم) کپی لینک

نسخه بعدی سری بتلفیلد هنوز به شکل رسمی معرفی نشده، با این حال اطلاعات زیادی به صورت غیر رسمی در اختیار افشاگران قرار گرفته است. در این مطلب نگاهی به تمام اطلاعات غیر رسمی مربوط به نسخه بعدی سری بتلفیلد خواهیم داشت.

سری بازی محبوب بتلفیلد، طی سال‌های اخیر بدترین دوران خود را سپری می‌کند. این سری بازی شوتر اول شخص طی دوره‌های مختلف افت و خیز فراوان داشته، اما هرگز در طول تاریخ خود چنین سقوطی را تجربه نکرده بود. بازی‌های Battlefield V و Battlefield 2042 هر دو شکست‌هایی بزرگ برای تیم الکتورنیک آرتز و نام جذاب بتلفیلد بودند.

با این حال، بازی Battlefield 5 گرچه توسعه دهندگان، منتقدین و مخاطبین را راضی نکرد، فروش قابل قبولی داشت. اما بازی Battlefield 2042 شکستی مفتضحانه بود که رضایت هیچکس، حتی توسعه دهندگان بازی را نیز به همراه نداشت. عملکرد افتضاح این بازی ضربه‌ای مهلک به نام بتلفیلد زد و نام بتلفیلد ۲۰۲۴ در دسته نام‌هایی قرار گرفت که تیم الکترونیک آرتز علاقه چندانی به یادآوری‌اش ندارد!

سری بازی بتلفیلد برای سال‌هایی طولانی پرچمدار الکترونیک آرتز بود، اما امروزه حتی نمی‌توان نام رقیب دیگر بازی‌های شوتر بر آن قرار داد! اما نباید فراموش کرد که تیم الکترونیک آرتز به قدری قدرتمند بوده که می‌تواند همه چیز را تغییر دهد.

در زمان انتشار این مطلب، هیچ خبر رسمی از نسخه بعدی سری بتلفیلد در دسترس نیست، اما برخی شایعات فوق العاده قدرتمند و قابل اعتماد، از تلاش تیم دایس (DICE) برای توسعه نسخه‌ای جدید آنلاین از این بازی در کنار استودیوی ریپل افکت (Ripple Effect) خبر می‌دهند. از سوی دیگر، تیم کرایتریون (Criterion) در حال توسعه بخش تک نفره داستانی این بازی است. جدیدترین شایعه انتشار یافته اما نگاهی به بازه انتشار این بازی دارند. طبق این اطلاعات، نسخه بعدی سری بتلفیلد در سال ۲۰۲۵ میلادی در دسترس قرار می‌گیرد.

شایعات تایید نشده درباره نسخه بعدی سری بتلفیلد

اولین اطلاعات مربوط به نسخه بعدی بتلفیلد در ماه ژانویه سال جاری به انتشار رسیدند. دیوید کولسون (David Coulson) خبرنگار تیم اینسایدر گیمینگ  پس از انتشار گزارش درآمد تیم الکترونیک آرتز، متوجه شد که این شرکت قصد عرضه نسخه‌ای جدید از بتلفیلد در سال ۲۰۲۴ را نداشته و قصد دارد به پشتیبانی خود از بازی Battlefield 2042 در این سال ادامه دهد.

در ادامه این گزارش اشاره شده که نسخه بعدی Battlefield احتمالا در پاییز سال ۲۰۲۵ به انتشار خواهد رسید. لازم به ذکر است که نایب رئیس شرکت الکترونیک آرتز نیز طی یکی از مصاحبات اخیر خود به شکل غیر مستقیم به انتشار نسخه جدید بتلفیلد در این تاریخ اشاره داشته است. با این حال باید افزود که اطلاعات گفته شده تماما در حد شایعه بوده و هیچکدام از آن‌ها به شکل مستقیم تایید نشده و این یعنی احتمال تاخیر در آن‌ها دور از انتظار نیست.

دیگر گزارشگر و افشاگر معروف و معتبر دنیای ویدیو گیم یعنی تام هندرسون (Tom Henderson) نیز چندی پیش اعلام کرد که باید شاهد انتشار نسخه بعدی بتلفیلد در اکتبر یا نوامبر سال ۲۰۲۵ باشیم، با این حال این احتمال وجود داشته که توسعه دهندگان آن را به سال ۲۰۲۶ موکول کنند.

چه انتظاراتی از نسخه بعدی سری بتلفیلد داریم؟

کمتر از یک ماه پیش اطلاعات جدیدی از سوی تیم اینسایدر گیمینگ درباره گیم پلی نسخه بعدی سری بتلفیلد به انتشار رسید که بسیار جذاب هستند. به گفته تام هندرسون، بتلفیلد قصد دارد به معنای واقعی به ریشه‌های خود باز گردد. این خبر به معنی بازگشت برخی از ویژگی‌های جذاب در این بازی است. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، بازگشت حالت ۶۴ نفره بوده که همیشه مورد توجه ظاهر شده است. دومین ویژگی مورد انتظار سیستم چهار کلاس متفاوت در بازی، در عوض تعداد بسیار بالای آن‌ها با ویژگی‌های نه چندان متفاوت است.

سومین ویژگی که می‌تواند تمام دنیای بازی‌های اول شخص شوتر را تحت تاثیر قرار دهد، سیستم تخریب کاملا جدید و به روزرسانی شده است. هندرسون در ادامه اشاره داشت که طبق اطلاعات او، نسخه بعدی سری بتلفید در زمان حال و به طور دقیق‌تر بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ جریان خواهد داشت. تکنولوژی‌های جدید ادوات جنگی در این بازی رکن مهمی ایفا کرده، با این حال شاهد ابزار تخیلی و آزمایشی در این بازی نخواهیم بود!

تام هندرسون در ادامه از موضوع کلیدی دیگری درباره این بازی پرده برداری کرد. به گفته هندرسون، نسخه بعدی سری بتلفیلد به همراه حالت بتل رویال جداگانه به انتشار خواهد رسید. طبق گزارش او، بتلفیلد پا جای پای کالاف دیوتی گذاشته و قصد دارد بخش بتل رویال کاملا جدیدی را به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار دهد.

او در ادامه اشاره داشت که این بتل رویال به شکل همزمان با بازی اصلی به انتشار رسیده و در جهانی یکسان با نسخه اصلی بتلفیلد رخ داده، با این حال مانند کالاف دیوتی وارزون به چشم عنوانی جداگانه دیده خواهد شد. در ادامه گزارش هندرسون همچنین اشاره شده که بتل رویال بتلفیلد دارای دو حالت مجزا خواهد بود. اولین حالت، بتل رویالی بوده که طی سال‌های اخیر در بازی‌های مختلف تجربه کرده‌ایم و دومین حالت این بازی حالتی عملیات محور با نام گانتلت (Gauntlet) بوده که طی آن هر تیم یا بازیکنی که کمترین امتیاز را در بازی کسب کند از بازی حذف خواهد شد.

سری بازی بتلفید با وجود افت شدید در سال‌های اخیر، پتانسیل بازگشت را داشته و تیم الکترونیک آرتز نیز از این واقعیت مطلع است. شما چه فکری می‌کنید؟ فکر می‌کنید نسخه بعدی سری بتلفیلد موفق به بازگشتی شکوهمند خواهد شد؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments