بازی Need For Speed Unbound

۵ نکته مهم برای شروع بازی Need For Speed Unbound

به شهر لیک‌شور خوش‌آمدید

در این مطلب قصد داریم تا ۵ نکته بسیار مهم که در شروع بخش تک نفره بازی Need For Speed Unbound کمک می‌کنند را به شما معرفی کنیم.

مدتی از عرضه بازی Need For Speed Unbound می‌گذرد و چنان که به نظر می‌رسد، میزان استقبال از این عنوان بسیار بیشتر از بازی‌های اخیر این سری، از جمله Heat و Payback بوده است. همچنین نمره متا این عنوان نسبت به آثار اخیر بالاتر بوده و از طرفی، تجربه Unbound شما را به یاد دوران خوش Need For Speed Most Wanted 2005 و Carbon خواهد انداخت!

با این حال اگر این بازی را به هر طریقی خریداری کرده و روی کنسول نسل نهمی خود، قصد تجربه کردن آن را دارید، باید بدانید که سیستم پیشرفت در Unbound، اصلا شبیه به قبب نیست. یعنی شما صرفا نمی‌توانید وارد یک مسابقه شوید و سپس به همین راحتی با برنده شدن پول بگیرید؛ بلکه شما برای شرکت در مسابقه باید پول وسط بگذارید و اگر ببازید یا انصراف بدهید، پول شما از آن شخصیت‌های NPC داخل بازی خواهد شد! همچنین آخر هر هفته از بازی، شما باید مقدار خاصی پول جمع کرده باشید و ماشین مورد نظر را به اندازی کافی ارتقا بدهید تا موفق شوید تا در مسابقات بزرگ و بخش داستانی این بازی، جلوتر بروید. این در حالی است که انجام این کارها نیاز به برنامه‌ریزی و چند نکته بسیار مهم دارد که در ادامه آن‌ها برای شما عنوان می‌کنیم.

نکته اول: از هر طرف می‌توانید وارد گاراژ شوید!

یکی از موارد بسیار آزار دهنده در بازی Need For Speed Unbound وجود پلیس‌هایی است که می‌توانید خیلی راحت آن‌ها را دفع کنید، اما متاسفانه با تعداد بیشتر به دنبال شما می‌گردند و هنگام رد شدن از خیابان‌ها، نمی‌گذارند به هدف خود برسید. با این وجود برای اینکه شب خود را تمام کرده و پولی که درآورده بودید را به بانک منتقل کنید، باید حتما به گاراژ برگردید.

با این وجود وقتی که بعد از مسابقات از شر پلیس خلاص شدید، برای رفتن به گاراژ باید دور و ور خود را خوب بررسی کنید و نگذارید مجددا پلیس‌ها دنبال شما به راه بیوفتند. این در حالی است که با نزدیک شدن به گاراژ‌های داخل شهر، ممکن است حین پیدا کردن در ورودی، مجددا توسط پلیس‌ها دیده شوید! به عبارتی روز از نو روزی از نو. برای جلوگیری از این کار، فقط کافیست به ساختمان گاراژ از هر سمتی نزدیک شوید؛ همین! نزدیک شدن و زدن دکمه مربع یا X (در ایکس باکس) کافیست تا ماموریت شما به اتمام برسد و به خانه برگردید.

نکته دوم: ارتفاع قاتل پلیس‌ها!

هرکاری هم که انجام بدهید، بعد از چند مسابقه و کسب مقداری روزی نه‌چندان حلال، مجبور هستید تا از دست پلیس‌های سمج شهر لیک‌شور (Lakeshore) فرار کنید تا پول‌های خود را به گاراژ ببرید و از دست ندهید. با این وجود، سماجت این پلیس‌ها ممکن است برخی مواقع کار دست شما بدهد و متوجه شوید حدود ۲۰ دقیقه از وقت گران‌بهای خود را صرف فرار کردن از دست آن‌ها کرده‌اید!

برای اینکه سریع‌تر از شر پلیس خلاص شوید، فقط کافیست به ارتفاع‌های خارج از شهر بروید، سپس از بالا با سرعت به پایین بپرید! این کار باعث می‌شود تا پلیس‌ها حین پریدن نابود شوند و شما حتی با به زمین رسید، نیترو اضافه هم بگیرید. دقت کنید که سکوهای پرش داخل شهر و نقشه بازی هم تقریبا همین نقشه را برای شما عملی می‌کنند.

نکته سوم: با نیترو از پیچ‌ها خارج شوید

یک قلق خاص رانندگی در مسابقات در دنیای واقعی وجود دارد که طبق آن، باید با کاهش سرعت وارد پیچ شده، سپس با شتاب تمام از آن خارج شوید. حال همین مورد در بازی Need For Speed Unbound هم صدق می‌کند و اگر بتوانید با نهایت شتاب از پیچ‌ها خارج شوید، قاعدتا یک برتری نسبی خواهید داشت. با این وجود چه چیزی در بازی به شما شتاب اضافه می‌دهد؟ نیترو!

اگر بتوانید با دقت هنگام وارد شدن به پیچ‌ها، درست بپیچید یا به موقع دریفت بکشید، موفق خواهید شد تا حداقل یکی از سه خط نیترو را پر کنید. حال هنگام خارج شدن، از آن استفاده کرده و دکمه نیترو را نگه دارید تا کمی شتاب بیشتر به شما بدهد. این مورد خیلی ساده است، اما بسیاری از بازیکنان با تلف کردن بیخود نیترو هنگام رفتن در نهایت سرعت، آن را نادیده می‌گیرند.

نکته چهارم: از نیترو برای گرفتن امتیاز بیشتر استفاده کنید

در بازی Need For Speed Unbound تنوع سبک مسابقات چندان مسئله مطرحی نیست؛ این یعنی خبری از مسابقات آف رود و همچنین درگ نیست و شما یا در شهر مسابقه می‌دهید، یا ماشین تحویل می‌دهید، یا اینکه باید در برخی رقابت‌هایی که مخصوص دریفت کشیدن هستند شرکت کنید. با این وجود رقابت‌های دریفت در این بازی بسیار نسبت به آنچه که در عناوین قبلی سری دیده بودیم فرق می‌کنند؛ طوری که شما در آن می‌توانید حتی از نیترو زدن برای گرفتن امتیاز بیشتر استفاده کنید!

نکته کلیدی در این مسابقات و همچنین رقابت‌های Take Over این است که بتوانید ضریب نشان داده شده بالای صفحه را با جمع زدن امتیازهای خود، همیشه در بالاترین حد ممکن نگه دارید. برای این کار شما نباید در بازی منفعل عمل کنید؛ طوری که همیشه یا باید در حال دریفت کشیدن باشید، به موانع موجود در بازی بزنید (به جز آن‌هایی که علامت ضربدر دارند)، یا اینکه نیترو بزنید! برخی مواقع در جاده موقعیت خوبی برای دریفت کشیدن وجود ندارد، در نتیجه اگر بدون انجام هیچ کاری مستقیم بروید، بعد از چند ثانیه ضریب امتیازات شما پاک خواهد شد. سعی کنید بین دو چک پوینت در بازی همیشه از نیترو استفاده کنید؛ بخصوص اینکه بعد از دریفت احتمالا کپسول نیترو خودرو شما پر خواهد شد.

نکته آخر: از ماشین‌های پارک شده برای شارژ کردن نیترو استفاده کنید!

در عناوین مختلف سری Need For Speed همیشه راه‌هایی برای اضافه کردن نیترو وجود داشته که شامل دریفت کشیدن، رفتن پشت سر دیگر خودروها و در نهایت، رد شدن از فاصله نزدیک کنار سایر خودروهای شهری می‌شوند!

مورد آخر در لیست بالا یعنی شما با سرعت از کنار یک ماشین که از مقابل یا موافق شما حرکت می‌کند رد شوید، اما لازم نیست حتما خودرو مورد نظر در حال حرکت باشد! طوری که در بازی Need For Speed Unbound می‌توانید از کنار خودروهای پارک شده کنار جاده رد شوید و بخش بزرگی از نیترو ماشین را پر کنید؛ به همین راحتی.

بازی Need For Speed Unbound در حال حاضر برای دارندگان کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس – اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی، برای خرید در دسترس قرار دارد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا