بررسی بازی NBA 2K22

بررسی بازی NBA 2K22

کمی متفاوت‌تر، فقط کمی!

بازی NBA 2K22 با ایده‌ی جدیدی مثل قسمت The City و یک تغییر اساسی در گیمپلی مثل نوار استقامت نسبت به چند نسخه‌ی قبل کمی متفاوت‌تر به نظر می‌رسد. در بازی NBA 2K22 بسکتبال بازی کردن بسیار واقعی‌تر می‌شود وقتی با دریبل زدن و دویدن نوار استقامت‌تان کم‌تر می‌شود و بازیکن‌تان از نفس می‌افتد. با این وجود، ایرادات همیشگی این سری در انیمیشن‌های غیر متعارف و حرکات هوش مصنوعی بازی حین کنترل کردن آن، تا حدودی جلوی تبدیل شدن NBA 2K22 را به یکی از بهترین نسخه‌های این مجموعه می‌گیرد.

بررسی بازی NBA 2K22
به لطف مکانیزم جدید نوار استقامت در گیمپلی، بسکتبال بازی کردن در این بازی بسیار واقع‌گرایانه‌تر از همیشه جلوه می‌کند

در بازی NBA 2K21 گیمپلی بسکتبال بازی کردن می‌توانست بسیار سرعتی و قدرتمند ظاهر شود. بازیکنان در بیشتر زمان بازی می‌توانستند طول زمین را بدوند و همزمان بازیکنان دیگر را دریبل کنند و در آخر نیز با یک ضربه‌ی سه امتیازی کارشان را به پایان برسانند. در بازی NBA 2K22 همچنان می‌توانید این کارها را انجام دهید، اما نوار استقامت و مقدار انرژی یک بازیکن از وقتی توپ به دستش می‌رسد، با انجام حرکات مختلف کم‌تر و کم‌تر می‌شود و همزمان سرعت بازیکن را نیز در انتها کاهش می‌دهد. در اینجا دیگر به سختی می‌توانید تنها با یک بازیکن حرفه‌ای و سریع تک‌روی کنید و بهتر است خیلی زود توپ را بین بازیکنان تیم خود جابه‌جا کنید و از هر بازیکن به اندازه‌ی مقدار مفید نوار استقامتش بهره ببرید. وقتی نوار استقامت بازیکن کم می‌شود و به پایان می‌رسد، پرتاب‌های بازیکنان شدیدا تحت تاثیر قرار می‌گیرند و هدفگیری برای آنها بسیار سخت می‌شود. 

در NBA 2K22 باید بازیکنان‌تان را در فرم مناسب و استقامت خوبی در موقعیت پرتاب توپ در سبد قرار دهید. این موضوع اهمیت کار تیمی حین بسکتبال بازی کردن در بازی NBA 2K22 را بالاتر برده ‌و بهتر است همیشه با کنترل کردن توپ با چند بازیکن، نوار استقامت آن‌ها را نیز کنترل کنید و در نهایت با موقعیت خوبی با آن‌ها توپ را داخل سبد بیندازید. این مکانیزم جدید در گیمپلی بازی NBA 2K22 باعث شده تا بازی نسبت به نسخه‌ی قبلی‌تر خود بسیار واقعی‌تر به نظر برسد و بسکتبال بازی کردن را باورپذیرتر از همیشه به جریان درآورد. با این حساب این بستگی به پلیرهای این بازی دارد که گیمپلی واقعی‌تر بازی NBA 2k22 با محدودیت‌های نوار استقامت را بپسندند یا گیمپلی سرعتی‌تر NBA 2K21 را به روند فرسایشی کنترل بازیکنان حین بسکتبال بازی کردن در نسخه‌ی جدید ترجیح دهند.

بررسی بازی NBA 2K22
بازی از لحاظ بصری مثل همیشه چشم‌نواز و طبیعی به نظر می‌رسد و به ویژه در نسخه‌های نسل هشتمی شاهد گرافیک بسیار واقع‌گرایانه‌ای هستیم

 بازی NBA 2K22 بیشتر از هر زمان دیگری در طول تاریخ این مجموعه سعی می‌کند دنیای بسکتبال را به شکلی جامع و گسترده در اختیار مخاطب قرار بدهد و این امکان را برای او به ارمغان آورد که بیرون از زمین بسکتبال با دیگر بخش‌های دنیای بزرگ این رشته‌ی ورزشی و سبک زندگی ستاره‌های بسکتبال آشنا شود. در اینجا بخش The City در قسمت My Career بازی را داریم که در آن می‌توانید در نقش یک ستاره‌ی بسکتبال که در ابتدای بازی انتخاب می‌کنید، در یک محیط شهری نسبتا بزرگ آزادانه بگردید و با قسمت‌های مختلف این شهر تعامل برقرار کنید. مثلا برای جابجایی در خیابان‌های شهر از اسکیت‌برد استفاده می‌کنید و با دوست‌هایتان در زمین بسکتبال محل مسابقه می‌دهید. 

شما حتی برای مثال می‌توانید با کسی مثل The Game هنرمند رپ آمریکایی وقت بگذرانید و در چالش‌های رپی آن شرکت کنید. علاوه بر بخش The City نیز می‌توان به قسمت بزرگ و جامع بسکتبال بانوان اشاره کرد که برای طرفداران آن بسیار رضایت‌بخش به نظر می‌رسد. در آخر نیز می‌توان به بخش My Team اشاره کرد که نسبت به همیشه تعادل مناسب‌تری بین بازیکنان برقرار کرده است اما همچنان حتی بیشتر از هر زمان دیگری راه زیادی برای رسیدن به جایگاه‌های بالا بدون پرداخت پول واقعی خواهید داشت.

پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای در این بازی محتویات زیادی را در بخش‌های مختلف NBA 2K22 مثل My Career و قسمت The City و به ویژه بخش My Team و کارت‌های بیشتر از بازیکنان حرفه‌ای امروز و همچنین اسطوره‌های قدیمی را به خود اختصاص داده و برای دسترسی داشتن به اکثر محتویات جذاب و با ارزش بازی در مدت‌زمان کوتاه و معقول باید دست به جیب شوید و با پرداخت پول واقعی از طریق پرداخت‌های درون‌برنامه‌‌ای و خرید واحد پولی درون بازی، به موارد مورد علاقه‌ی خود دسترسی داشته باشید.

بازی NBA 2K22 همراه با تمامی محتویات جدید و قدیمی خود مدت زمان زیادی مخاطب خود را سرگرم نگه می‌دارد و جلوی تکراری شدن تجربه‌ی او از بازی را تا حد زیادی می‌گیرد. بازی از لحاظ فنی از جمله هوش مصنوعی حین بازی کردن به صورت آفلاین و تک‌نفره پیشرفت‌های محسوسی داشته، اما همچنان تعدادی ایراد جزئی توانسته‌اند بازی را در راستای تبدیل شدن به یک تجربه‌ی بی‌نقص از بسکتبال متوقف کنند‌. ایراداتی مثل واکنش‌های نامتعارف اعضای تیم خودی یا حرکات غیرمعمول انیمیشن‌ها، همچنان در بازی وجود دارند. یکی از ایراداتی که به شدت در طول تجربه ‌ی بازی به صورت تک‌نفره شما را آزرده‌خاطر خواهد کرد، واکنش بازی حین سوییچ کردن بین بازیکنان است. 

برای مثال ممکن است حین دفاع در مقابل یک حمله‌ی تیم حریف، بخواهید نزدیک‌ترین بازیکن به بازیکن همراه با توپ حریف با انتخاب کنید و بازی ترجیح بدهد که آن بازیکن گزینه‌ی مناسبی برای کنترل کردن در این موقعیت نیست. علاوه بر این، ایرادات فاحش فیزیکی و نقص‌های موجود در انیمیشن‌های شخصیت‌ درحال کنترل در بخش The City غیرقابل انکار به نظر می‌رسند و حسابی تجربه‌ی شما از این بخش رو به رشد را تحت تاثیر قرار می‌دهند. مواردی از این قبیل در مواقع متعددی شما را آزرده‌خاطر خواهند کرد و امیدواریم به مرور زمان در طول به‌روزرسانی‌های این بازی یا حداکثر در نسخه‌ی سال بعدی این مجموعه، شاهد بهبود پیدا کردن تمامی آن‌ها باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

7.5 خوب
بازی NBA 2K22 نسبت به نسخه‌های قبلی کمی متفاوت‌تر به نظر می‌‎رسد اما همچنان تا رسیدن به یک تجربه‌ی بی‌نقص راه زیادی در پیش دارد. از بخش The City گرفته تا نوار استقامت جدیدی که گیمپلی بازی را کاملا دستخوش تغییر می‌کند. بازی NBA 2K22 تجربه‌ی واقع‌گرایانه‌تری را از بازی بسکتبال ارائه می‌کند اما ایراداتی مثل نقص‌های هوش مصنوعی و همچنین سرعت کم رسیدن به محتویات اصلی بازی بدون پرداخت درون برنامه‌ای، جلوی تبدیل شدن NBA 2K22 به بهترین نسخه‌ی سری را می‌گیرد.
  • محتویات جالب بخش The City سبک زندگی یک بسکتبالیست را کامل به تصویر می‌کشد
  • نوار استقامت تجربه‌ی بسیار واقع‌گرایانه‌تری را از بازی بسکتبال ارائه می‌دهد
  • ویژگی‌های بصری در نسخه‌های نسل نهمی بسیار زیباتر و واقعی‌تر به نظر می‌رسند
  • محتویات زیاد بازی با بخش‌های مختلفی که تمام دنیای حرفه‌ای بسکتبال را پوشش می‌دهند
  • محتویات کم بازی در حالتی که با پرداخت‌های درون برنامه‌ای پول واقعی هزینه نکنید
  • ایرادات جزئی و متعدد در هوش مصنوعی بازیکنان هم‌تیمی
  • فیزیک پر از ایراد بخش The City و همچنین واکنش‌های نامتعارف بازیکنان در زمین بازی در زمینه‌ی انیمیشن‌ها
راهنمای امتیازات

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا