برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بهترین شخصیت های مورتال کامبت
1%
  • 0/10

۱۴ مورد از بهترین شخصیت های مورتال کامبت در طول تاریخ

از قهرمانان زمینی تا ضدقهرمانان اوت وردی، خاطرات فراوان هستند!

۱۴ مورد از بهترین شخصیت های مورتال کامبت در طول تاریخ ۰ ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

سری بازی Mortal Kombat، یکی از معدود بازی‌هایی است که با بیش از سی سال سن هنوز موفق و پر قدرت به کار خود ادامه می‌دهد. به این بهانه قصد داریم نگاهی به ۱۴ مورد از بهترین شخصیت های مورتال کامبت در طول تاریخ داشته باشیم.

از سال ۱۹۹۲ تا به امروز، سری بازی Mortal Kombat با سبک خاص مبارزات آرکید، میلیون‌ها کاربر را به سوی خود جمع آوری کرده است. یکی از دلایل محبوبیت بالای آن، سهولت یادگیری اساس بازی و البته انتشار در پلتفرم‌های متفاوت است. اما دلیل اصلی محبوبیت این بازی بدون شک شخصیت‌های متنوع و بسیار زیاد آن است.

بازی Mortal Kombat کار خود را با تنها هفت شخصیت قابل بازی آغاز کرد و رفته رفته طی نسخه‌های بعدی شخصیت‌های بیشتری به این بازی افزوده شد که هر کدام نقشی به سزا در پیشرفت خط داستانی این سری بازی دوست داشتنی داشتند.

شخصیت‌های زیادی در این بازی وجود داشته که محبوبیت خود را مدیون حضور متوالی خود از ابتدا تا به امروز هستند، اما برخی شخصیت‌های جدید نیز به دلیل جذابیت حرکات، طراحی ظاهری یا حتی رفتار عجیب خود شهرتی بی سابقه به دست آورده‌اند.

بازی Mortal Kombat 1 که سال ۲۰۲۳ میلادی به انتشار رسید، به لطف ویژگی‌های نسل نهمی خود یکی از بهترین بازی‌های مبارزاتی تاریخ است. نسخه‌ای جدید از شخصیت‌های قدیمی در کنار جلوه‌های دیداری خیره کننده، کمک بزرگی به پیشرفت این سری بازی کردند. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین شخصیت های مورتال کامبت در طول تاریخ خود داشته باشیم.

شانگ سونگ

اولین حضور: Mortal Kombat 1992 (شخصیت غیر قابل بازی)

شانگ سونگ (Shang Tsung) اولین شخصیت منفی سری بازی مورتال کامبت بود که کاربران زیادی را ترساند. شانگ سونگ، جادوگری از جهان اوت ورد (Outworld) بوده که از ورود به زمین (Earthrealm) منع شده است. او پس از در اختیار گرفتن مسابقات مورتال کامبت، با استفاده از قهرمان چهار دست خود، گورو (Goro)، به دنبال بازگشایی راهی برای سرور خود شائو کان (Shao Kahn) به جهان است. اما کونگ لائو (Kung Lao) قهرمان زمین با شکست گورو مانع این کار می‌شود. در صورت پیروزی گورو، زمین و اوت ورد به یکدیگر متصل شده و فاجعه رخ می‌دهد. شانگ سونگ، باس اصلی نسخه ابتدایی قدرت تغییر ظاهر به تمام اعضای دنیای مورتال کامبت را داشت و همین موضوع او را شخصیتی جذاب کرد.

سونیا بلید

اولین حضور: Mortal Kombat 1992

سونیا بلید (Sony Blade) اولین شخصیت زن سری مورتال کامبت بود. توسعه دهندگان ابتدا قصد داشتند او را در قالب شخصیت مردی با نام کرتیس استرایکر (Kurtis Stryker) معرفی کنند، اما وجود شخصیت زن چون لی (Chun-Li) در Street Fighter، نظر آن‌ها را عوض کرد. سونیا یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های دنیای مورتال کامبت و عضو نیروهای ویژه نظامی است. هدف اصلی سونیا، دستگیری کینو (Kano) برای ارتکاب جرم است. در این مسیر کینو، همسر سونیا را به قتل رسانده و درگیری آن‌ها بیش از کاری تبدیل به درگیری شخصی می‌شود. سونیا در برابر اشخاص مورد علاقه خود یعنی همکارش جکس (Jax)، همسر دومش جانی کیج (Johnny Cage) و دخترش کسی کیج (Cassie Cage) بسیار مهربان است.

کینو

اولین حضور: Mortal Kombat 1992

به طور کلی، کمتر شخصیتی در دنیای بازی‌های ویدیویی از کشور استرالیا دیده می‌شود. از جمله معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به کریگ مرداک (Craig Marduk) در سری بازی Tekken اشاره داشت. اما معروف‌ترین استرالیایی تاریخ، کینو (Kano) در دنیای مورتال کامبت است. البته فراموش نکنید که کینو در ابتدا صرفا دلال سلاح بود و این فیلم سینمایی Mortal Kombat در سال ۱۹۹۵ بود که کینو را در قالب مردی استرالیایی نشان داد. او اهل زمین بوده، اما حاضر است برای پول و ثروت نه تنها دشمنان، بلکه یاران خود را نیز بفروشد. کینو شخصیتی زننده و بی ادب داشته و هر ثانیه می‌توان انتظار حرکت زشت و به دور از ادب را از او داشت!

جکس

اولین حضور: Mortal Kombat 2

پس از حضور سونیا بلید در نسخه اصل سری مورتال کامبت، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند شخصیت کریتس استرایکر را نیز در نسخه دوم وارد بازی کنند. کرتیس استرایکر در این بازی تبدیل به فرمانده سونیا در نیروهای ویژه شد. توسعه دهندگان برای ایجاد تفاوت میان کرتیس و بالروگ (Balrog) در سری Street Fighter، کرتیس را شخصی قوی هیکل با قدرت بسیار زیاد مشت‌ها ارائه داده و در مراحل آخر توسعه او را جکسون بریگز (Jackson Briggs)، ملقب به جکس نامیدند. اما جکس زمانی شهرت گرفت که در نسخه سوم با دستانی تمام آهنین ظاهر شد. جکس در خارج از میدان مبارزه مانند سونیا بلید شخصیتی دلسوز داشته، اما رفتاری بسیار سخت دارد!

کنشی

اولین حضور: Mortal Kombat: Deadly Alliance

سری بازی مورتال کامبت در دهه ۲۰۰۰ پس رفت عجیبی داشت. دوره افت اصلی این سری از بازی Deadly Alliance آغاز و تا Armageddon به طول انجامید. این بازی‌ها گرچه بهترین بازی‌های مبارزه‌ای نبودند، اما کاربران زیادی به تجربه آن‌ها پرداختند. شخصیت‌های افزوده شده در این نسخه‌ها نیز چندان دلنشین نبوده و بسیاری حتی آن‌ها را به خاطر ندارند. از جمله اصلی‌ترین شخصیت‌های فراموش شده این دوره می‌توان به هسو هائو (Hsu Hao)، ماوادو (Mavado)، دایرو (Dairou)، کیرا (Kira) و هوتارو (Hotaru) اشاره داشت. بهترین شخصیت این دوران کنشی (Kenshi) بود. کنشی مبارزی نابینا بوده که با استفاده از قدرت‌های ذهنی خود مبارزه می‌کند. او در حقیقت برای انتقام از شانگ سونگ آمده بود، اما در ادامه بخشی از گروه مجرمانه رد دراگون (Red Dragon) شد. در جدیدترین نسخه نقش او به طور کلی عوض شد و او به دنبال خانواده خود و رها سازی آن‌ها از دست یاکوزاست.

کیتانا

اولین حضور: Mortal Kombat 2

کیتانا (Kitana) در ابتدا در میان شخصیت‌های قابل بازی سری بازی نبود، با این حال به عنوان اصلی‌ترین شخصیت زن این سری شناخته می‌شود. کیتانا با لباس آبی رنگ و بادبزن شمشیری خود، یکی از مهم‌ترین عناصر در پیشرفت داستان سری بازی مورتال کامبت است. کیتانا در حقیقت از جهان ادنیا است. مردم اهل ادنیا در حقیقت انسان‌هایی با طول عمر بالا هستند که جهان آن‌ها با اوت ورد ترکیب شده و آن‌ها هرگز زمین را ندیده‌اند! شائو کان سرپرستی کیتانا را بر عهده داشته و کیتانا نیز برای حفاظت از او همه کار می‌کند. اما در نهایت کیتانا متوجه شده که شائو کان در حقیقت قاتل پدرش شاه جرود (King Jerrod) است. در ادامه، شانگ سونگ دختری دیگر شبیه به کیتانا یعنی ملینا (Mileena) را ساخته تا با کیتانا مقابله کند. این دو همیشه در برابر یکدیگر ظاهر شده‌اند، اما در خط زمانی جدید، این دو خواهر در کنار یکدیگر بوده و به دنبال انتقام هستند!

رپتایل

اولین حضور: Mortal Kombat 1992 (شخصیت غیر قابل بازی)

رپتایل (Reptile) تا پیش از طراحی دوباره در آخرین نسخه، مورد ظلم توسعه دهندگان بود! او تا پیش از این همیشه شخصیتی منفی و منفور داشته که هرگز از کار بد سر باز نمی‌زند. او در نسخه ابتدایی حریفی مخفی بود که حرکات دو شخصیت محبوب این سری بازی یعنی ساب زیرو (Sub-Zero) و اسکورپیون (Scorpion) را به شکل همزمان در خود داشت. اما در نسخه دوم که تبدیل به شخصیتی قابل بازی شد، حرکات اختصاصی خود را دریافت کرد. رپتایل به دلیل قدرت پرتاب اسید خود و البته قدرت محو شدن در میان کاربران بسیار محبوب است. رپتایل تا پیش از بازی Mortal Kombat 1 به عنوان یکی از وحشی‌ترین شخصیت‌های این سری بازی شناخته می‌شد!

جانی کیج

اولین حضور: Mortal Kombat 1992

سری بازی مورتال کامبت پیش از تبدیل شدن به سری بازی، در حقیقت فیلمی برگرفته از فیلم Universal Soldier بود. زمانی که پروژه تغییر ماهیت پیدا کرد، کارگردانان بازی مورتال کامبت به منظور ادای احترام به Universal Solider، به طراحی و ساخت شخصیت جانی کیج (Johnny Cage) ستاره هالیوودی پرداختند. جانی قصد داشت با شرکت در مبارزات مورتال کامبت به شهرت پیشین خود در بازیگری برگردد، اما برای همیشه در جهان مورتال کامبت ماندگار شد. اخلاق و رفتار عجیب جانی و قلب مهربان او سبب شده او شخصیتی بسیار خاص به خود بگیرد. او همیشه با اجرای صحنه‌ای خنده دار یا ادای جمله و عباراتی مضحک، ما را از جو همیشه جدی مبارزات خارج می‌کند. جانی کیج شاید دیگر ستاره هالیوودی نباشد، اما بدون شک ستاره سری بازی مورتال کامبت است!

کونگ لائو

اولین حضور: Mortal Kombat 2

در نگاه اول، جانی کیج و کونگ لائو (Kung Lao) شباهت زیادی به دو گانه ریو (Ryu) و کن (Ken) از سری Street Fighter داشتند. با گذشت زمان اما ما متوجه شدیم که این دو قهرمان سری مورتال کامبت قصد دارند داستانی متفاوت را برای ما تعریف کنند. کونگ لائو، راهب معبد شائولین در حقیقت از نوادگان کونگ لائوی کبیر بوده که در گذشته با شکست دادن گورو از ورود مردم اوت ورد به زمین جلوگیری کرده است. در ادامه گورو به قوانین پایبند نبوده و کونگ لائوی کبیر را به قتل می‌رساند. کونگ لائو در گروه لوتوس سفید (White Lotus) هم رزم لیو کانگ بوده و به دنبال انتقام است. او همیشه مورد ظلم دیگران قرار گرفته و تحقیر می‌شود، با این حال هرگز در این باره گله مند نیست. کونگ لائو بخش زیادی از شهرت خود را مدیون کلاه تیزش است!

لیو کانگ

اولین حضور: Mortal Kombat 1992

لیو کانگ (Liu Kang) قهرمان اصلی خط داستانی ابتدایی بوده که قهرمانان اوت ورد را از جمله شانگ سونگ و شائو کان را شکست می‌دهد. اما در نسخه نهم این سری، او ایمان خود به ریدن (Raiden) را از دست داده، کشته شده و با ظاهر از گور برگشته به جهان باز می‌گردد! پس از آن، جانی کیج به همراه همسرش سونیا و دخترش کسی کیج تبدیل به قهرمانان زمین می‌شوند. در نسخه یازدهم اما لیو کانگ بار دیگر به آغوش زمینیان باز می‌گردد. در پایان این بازی او جای استاد خود، ریدن، را گرفته و تبدیل به نیمه خدای جدید زمین می‌شود. با این حال بسیاری او را راهب دوست داشتنی سری مورتال کامبت و دوست بسیار نزدیک کونگ لائو و جانی کیج می‌دانند.

رِیدِن

اولین حضور: Mortal Kombat 1992

در بازی Mortal Kombat 1 ریدن به عبارتی دو شخصیت دارد! او در حقیقت نقش خود را با لیو کانگ در خط داستانی جدید عوض کرده و الان او راهبی تازه کار است! با این حال ما به ریدن خط داستانی اصلی می‌پردازیم. ریدن، استادی بود که زمینیان را برای مبارزات مورتال کامبت جمع آوری کرد و تمرین داد. البته فراموش نکنیم که او همیشه کار مثبت انجام نداده است. در پایان اولین نسخه از این سری، او پس از مبارزه در برابر خدایان عتیق (Elder Gods) و شکست در برابر آن‌ها زمین را به طور کامل از بین می‌برد. او در بخش‌های زیادی از داستان اصلی تبدیل به شخصیتی منفی شده، اما همیشه راهی برای پیوستن به مسیر درست یافته است. ریدن بدون شک یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های دنیای مورتال کامبت است.

شائو کان

اولین حضور: Mortal Kombat 2 (شخصیت غیر قابل بازی)

در خط داستانی اصلی، شائو کان امپراطور اوت رود بود و به کمک شانگ سونگ قصد فتح زمین را داشت. اگر یاران او به قدر کافی پیروزی پشت سر هم کسب می‌کردند، او موفق به راه یافتن به زمین با اجازه خدایان عتیق می‌شد. اما لیو کانگ اجازه این کار را نداد و نه تنها شانگ سونگ، بلکه شائو کان را دو مرتبه پیاپی شکست داد. شائو کان به عنوان یکی از قوی‌ترین باس‌های تاریخ ویدیو گیم شناخته می‌شود. او نه تنها قدرت فیزیکی بسیار زیادی داشته، بلکه از لحاظ روحی نیز حریف را تحقیر می‌کند. او قدرتمندترین شخصیت تمام سری مورتال کامبت است. همچنین باید افزود که شائو کان موفق به فتح همه جهان‌ها به جز زمین شده است!

ساب زیرو

اولین حضور: Mortal Kombat 1992

ساب زیرو (Sub-Zero) نیز مانند ریدن دو شخصیت درون یک شخصیت دارد و داستان او حتی پیچیده‌تر از داستان ریدن است. ساب زیرو در خط داستانی اصلی، عضوی از گروه لین کووی (Lin Kuei) بوده و بی هان (Bi-Han) نام دارد. با پاپوش سازی، او در قالب قاتل اعضای گروه اسکورپیون (Scorpion) قرار می‌گیرد. پس از مرگ بی هان، کوای لیانگ (Kuai Liang)، برادر بی هان، پا جای پای او گذاشته و تا نسخه یازدهم با نام ساب زیرو شناخته می‌شود. بازی Mortal Kombat 1 اما نام بی هان را از نو به ساب زیرو داده و از این پس کوای لیانگ نام حقیقی اسکورپیون، برادر بی هان است! فارغ از خط داستانی، سرنوشت او با اسکورپیون در هم تنیده است. این دو معروف‌ترین شخصیت‌های دنیای مورتال کامبت هستند. تا به حال هیچ نسخه‌ای از سری بازی Mortal Kombat بدون حضور ساب زیرو عرضه نشده است.

اسکورپیون

اولین حضور: Mortal Kombat 1992

توسعه دهندگان سری بازی مورتال کامبت بزرگ‌ترین اشتباه تاریخ خود را زمانی مرتکب شدند که اسکورپیون را حذف کردند! در نسخه سوم، در حالی که ساب زیرو در این بازی حضور داشت، اثری از اسکورپیون نبود که سبب عصبانیت کاربران شد. حرکات جذاب، نیزه کونای (Kunai Spear) و فریاد «Get Over Here» اسکورپیون را به شهرتی بی سابقه رساندند. هانزو هاساشی (Hanzo Hasashi) که عموما با نام اسکورپیون شناخته شده، معروف‌ترین شخصیت جهان مورتال کامبت بوده و نبود او در نسخه سوم مانند این بود که بازی سوپر ماریو بدون حضور ماریو عرضه شود! در خط داستانی جدید اما بار دیگر هانزو غایب بوده و جای خود را به کوای لیانگ، برادر ساب زیرو داده است.

سری بازی Mortal Kombat بدون شک خاطرات زیادی را برای ما زنده می‌کند. ما این خاطرات را مدیون بهترین شخصیت های مورتال کامبت هستیم که بیش از سی سال است به سرگرم کردن ما و نسل‌های پیشین پرداخته‌اند. شما کدام یک از بهترین شخصیت های مورتال کامبت را دوست دارید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments