قوانین ماینکرفت
1%
  • 0/10

قوانین نا نوشته ماینکرفت که حتما باید رعایت کنید

جهان ماینکرفت را از دید حرفه‌ای‌ها ببینید!

قوانین نا نوشته ماینکرفت که حتما باید رعایت کنید ۳۳ ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ راهنما و آموزش کپی لینک

دنیای ماینکرفت یکی از آزادترین دنیاها در بازی‌های ویدیویی بوده و به شما اجازه می‌دهد به هر نحوی که علاقه دارید این بازی را پیش ببرید. با این حال، نباید فراموش کرد حتی آزادترین بازی‌ها نیز قوانینی در خود دارند! در این مطلب نگاهی به قوانین ماینکرفت که کاربران آن‌ها را تعیین کرده‌اند، خواهیم داشت.

بازی ماینکرفت به لطف توجه بی نظیر توسعه دهندگان به این بازی و ارائه به روزرسانی‌های پیاپی تبدیل به یکی از پرطرفدارترین بازی‌های ویدیویی تاریخ شده است. این بازی طی سال‌ها تغییرات بسیاری را به خود دیده و عناصر جدید زیادی به آن افزوده شده است. این موضوع سبب شده کاربران با سلایق مختلف بتوانند از این بازی لذت ببرند. اما با وجود بی نهایت کار قابل انجام در این بازی و وجود کاربران با سلایق مختلف، قوانینی نانوشته در این بازی وجود داشته که هر کسی آن‌ها را رعایت می‌کند!

برخی از این قوانین نا نوشته صرفا به دلیل ساختار بازی و نیاز به بقا به وجود آمده‌اند، اما برخی از آن‌ها دلیلی نامشخص داشته و حتی شخص در قبال پیروی نکردن از آن‌ها مجازات نمی‌شود، با این وجود کمتر کاربری از رعایت آن‌ها سر باز می‌زند! حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به برخی از معروف‌ترین و البته عجیب‌ترین قوانین ماینکرفت که کاربران آن‌ها را تعریف کرده‌اند، داشته باشیم.

هرگز از دایمند برای ساخت داس استفاده نکنید!

شما در بازی ماینکرفت قدرت ساخت داس با استفاده از دایمند یا همان الماس را داشته و هیچ چیزی جلوی این کار شما را نمی‌گیرد. همانطور که می‌دانید الماس در بازی ماینکرفت بسیار کمیاب بوده و ارزش زیادی داشته و همچنین می‌تواند قدرت و زمان پایداری وسایل شما را افزایش دهد. با این حال، استفاده از دایمند در داس حتی یک درصد قدرت ضربه داس را افزایش نداده و حتی بهتر از داس معمولی عمل نمی‌کند. در نتیجه استفاده از دایمند برای ساخت داس می‌تواند شکستی بزرگ برای شما باشد. البته باید اشاره داشت که برخی از کاربران برای نشان دادن قدرت و دارا بودن خود در این بازی، گاهی از داس‌های دایمند استفاده می‌کنند!

هرگز به طور عمودی زمین را حفر نکنید!

هر کسی که حتی یک مرتبه به تجربه بازی ماینکرفت پرداخته باشد، متوجه این موضوع شده که او هرگز نباید به صورت عمودی، چه در جهت بالا و چه در جهت پایین، زمین را حفر کند. حفر عمودی زمین در ماینکرفت می‌تواند باعث برخورد مستقیم شما با مواد مذاب یا مواد منفجره شود. همچنین این احتمال وجود داشته که شما در حال حفر سقف یک غار باشید که می‌تواند منجر به سقوط آزاد شما به سوی کف غار و در نتیجه کشته شدن شما در بازی شود. ما همچنین می‌دانیم که ماینکرفت یک بازی سبک بقا بوده و هر ضربه کوچک می‌تواند بازی شما را به پایان برساند. در نتیجه حفر زمین در بازی ماینکرفت باید با دقتی خاص صورت بگیرد و حفر عمودی زمین یک نباید مهم بوده که به باور ما هر کسی در این بازی باید رعایت کند. در پایان باید اشاره داشت اگر مجبور به حفر عمودی زمین شدید، حتما یک سطل آب همراه خود داشته باشید!

همیشه حفره‌های کریپرها را بپوشانید!

کریپرها (Creepers) یکی از معروف‌ترین و البته منفورترین ماب‌های بازی ماینکرفت بوده که از قضا قدرت بسیار بالایی داشته و به آسانی می‌توانند شما را از پای در بیاورند یا سازه‌های شما را منفجر کنند. این موجودات سبز رنگ پس از انفجار، حفره‌ای بزرگ از خود به جای گذشته که می‌توانند خطرات بسیاری برای کاربران حاضر در یک سرور اشتراکی داشته باشند. در نتیجه این اتفاق و طی قانونی نا نوشته، کاربران پس از انفجار یک کریپر، حفره به وجود آمده در زمین را با بلوک‌های خاک پر کرده تا دیگر کاربران درون آن‌ها نیفتند.

همیشه مشعل‌ها را در سمت راست غارها نصب کنید!

شما زمانی که به گشت و گذار در غارها یا معادن تاریک می‌پردازید، استفاده از مشعل‌ها یک ضرورت است. ماب‌های ماینکرفت در تاریکی شب و غارها حضور بیشتری داشته و به همین دلیل شما همیشه باید با مشعل آماده به سوی چنین مکان‌هایی قدم بردارید. علاوه بر آن ساخت مشعل یکی از ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین کارها در بازی ماینکرفت بوده و به عبارت دیگر همراه نداشتن آن‌ها بی دلیل است! در پایان باید اشاره داشت که به باور عموم کاربران ماینکرفت و با توجه به ساختار این بازی، قرار دادن مشعل‌ها در سمت راست مکان‌های تاریک سبب شده شما مسیر را ساده‌تر پیدا کنید و طی زمان قرار دادن مشعل‌ها در سمت چپ غارها تبدیل به یک نباید در دنیای ماینکرفت شده است.

زمان ورود به پرتال بنشینید!

پرتال‌ها در بازی ماینکرفت چیزهای بسیار مهمی هستند. شما با استفاده از پرتال‌های در این بازی می‌توانید به Nether یا End سفر کرده و ماجراجویی ترسناک و هیجان انگیز خود را پیش ببرید. اما چرا در زمان ورود به پرتال‌ها باید نشسته پیش بروید؟ پرتال‌های بازی ماینکرفت، کاربران را در مکانی کاملا تصادفی در Nether یا End ظاهر می‌کنند و این یعنی ممکن است شما بر لبه یک پرتگاه ظاهر شده و در صورتی که سرعت زیادی داشته باشید، به آسانی پایین افتاده و تمام آیتم‌های ارزشمند خود را از دست می‌دهید. این در حالی بوده که پیش روی به صورت نشسته قدرت کنترل بیشتر و همچنین تمرکز بیشتری به شما داده که می‌تواند از سقوط آزاد شما در دره‌های End و Nether جلوگیری کند.

در پایان باید اشاره داشت که فهرست قوانین ماینکرفت بسیار بلند بالا بوده و ما تنها تلاش داشتیم به اصلی‌ترین قوانین نا نوشته این بازی بپردازیم. از جمله دیگر قوانین نانوشته این بازی می‌توان به همراه داشتن همیشگی غذا، کلنگ، شمشیر و یک میز Crafting Table اشاره داشت. علاوه بر آن نباید استفاده از تخت خواب به منظور ساخت یک نقطه اسپاون (Spawn) دوباره را فراموش کرد. شما چه قوانین نا نوشته‌ای را در بازی دوست داشتنی ماینکرفت رعایت می‌کنید؟ منتظر نظرات و تجربیات شما از این بازی هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

33 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments