برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
آموزش بازی ماینکرفت لجندز
1%
  • 0/10

آموزش بازی ماینکرفت لجندز: ۹ نکته مهم که باید بدانید!

ماینکرفت لجندز، سخت، ولی فوق العاده جذاب و لذت بخش است!

آموزش بازی ماینکرفت لجندز: ۹ نکته مهم که باید بدانید! ۱ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ راهنما و آموزش کپی لینک

زمان کوتاهی از انتشار بازی ماینکرت لجندز گذشته، با این حال این عنوان مانند هر نسخه دیگر از دنیای ماینکرفت، توانسته به شکلی خیره کننده نظر کاربران را به خود جلب کند. از همین رو در این مطلب قصد داریم به آموزش بازی ماینکرفت لجندز پرداخته تا شما تجربه‌ای جذاب‌تر در این بازی داشته باشید.

دنیای بازی ماینکرفت لجندز به شدت پویا بوده و در هر نقطه از آن اتفاقی جذاب در حال رخ دادن است. این پویایی بازی، سبب شده حتی حرفه‌ای‌ترین کاربران دنیای ماینکرفت به کمک بسیاری آموزش‌های ارزنده نیز گاهی اوقات در این بازی با مشکل روبه رو شوند. تقسیم کردن زمان خود میان دفاع، حمله و جمع آوری مواد مورد نیاز، اصلی‌ترین چیزی است که باید در این بازی رعایت کنید، اما این تمام بازی نیست! در ادامه آموزش‌هایی برای نحوه جمع آوری نیروها، ساخت پوشش دفاعی مناسب و بسیاری اصول مهم دیگر از این بازی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

در نیروهای خود تنوع ایجاد کنید

گولم‌ها عالی هستند، اما همه کار برای شما نمی‌کنند. شما طی مسیر گولم‌های مختلفی را بازگشایی می‌کنید، اما به خاطر داشته باشید آن‌ها تنها نیروهای شما نیستند. گولم‌ها برای از بین بردن سازه‌های دشمن بی نظیر هستند، ولی قدرت چندانی برای رویارویی با نیروهای دشمن ندارند. در نتیجه ما پیشنهاد می‌کنیم که در کنار گولم‌های ارتش خود، از کریپرها و اسکلت‌ها نیز استفاده کنید تا پس از راه یابی به مقر دشمن، نیروی بالایی برای از بین بردن نیروهای دشمن نیز داشته باشید. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم که نیروهای خود را در یک نقطه جمع آوری نکرده و آن‌ها را در دسته‌های مختلف و در نقاط مختلف مقر دشمن رها سازی کنید.

همیشه تا بیشترین میزان ممکن مواد اولیه داشته باشید!

شما در مبارزات اصلی بازی ماینکرفت لجندز، هیچ محدودیتی برای جمع آوری مواد اولیه ندارید و از سوی دیگر آخرین بلایی که دوست دارید بر سر شما بیاید، فقدان مواد اولیه در مواقع ضروری است. پس، از همان ابتدای مبارزه خود به مناطق مملو از مواد اولیه رفته و به جمع آوری آن‌ها بپردازید. به عبارت دیگر، جمع آوری مواد اولیه در زمان آرامش پیش از طوفان را تبدیل به یک عادت همیشگی کنید.

همه روستاها را تبدیل به مقر بکنید

شما مدت زمان زیادی از بازی ماینکرفت لجندز را به مبارزه با دشمنان سپری می‌کنید. از سوی دیگر روستاها نقاط قوی هستند که از دست دادن آن‌ها می‌تواند شما را به شکل قابل توجهی در مبارزه عقب بیندازد. پس، به هر روستایی که رسیدید، درنگی کوتاه کرده و چند دیوار ساده و البته واچ تاور (Watchtower) تشکیل دهید تا در زمان حمله دشمنان، شما با خیال آسوده به دفاع و سپس حمله بپردازید. فراموش نکنید که دفاع مربعی عالی بوده، ولی پیشنهاد می‌کنیم یک بخش از دیوارهای خود را به شکل حرف V بسازید تا دشمنان در یک گوشه جمع آوری شده و هدف آسانی برای شما باشند.

واچ تاورها را فراموش نکنید!

حال که سخن از واچ تاور شد، بد نیست اشاره کرد که این سازه یکی از بهترین و کاربردی‌ترین سازه‌ها برای دفاع است. این سازه دید بسیار خوبی به شما داده که مبارزه در برابر نیروهای سنگین دشمن را آسان‌تر می‌کند. علاوه بر آن سبب پرت شدن حواس دشمنان از روستاییان و دیوارهای ضعیف‌تر شما می‌شود. فراموش نکنید که ساخت واچ تاور نیازمند ساخت دیوارهای جانبی نبوده و شما می‌توانید به راحتی و بدون هیچ پیش نیازی به ساخت آن‌ها بپردازید.

در مسیر پیروزی، خیلی چیزها باید فدا شوند!

بازی ماینکرفت لجندز سرعت بالایی دارد و شما متاسفانه نمی‌توانید در آن واحد در همه نقاط نقشه حضور داشته باشید. در نتیجه مواقع زیادی پیش خواهد آمد که در حین حمله به مقرهای دشمن، مقری دیگر از شما در حالت سقوط قرار می‌گیرد. متاسفانه باید بگوییم که سقوط چنین مقرهایی اجتناب ناپذیر بوده و رها کردن عملیات اصلی خود به منظور حفاظت از مقر در حال سقوط بی فایده است.

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، شما باید به هر روستای خود به میزان مناسب تجهیزات دفاعی اختصاص دهید، اما گاهی در صورت مورد حمله قرار گرفتن باید اجازه دهید یکی از مقرهای شما سقوط کند. اما فراموش نکنید که پس از سقوط، شما زمان بازگشت به مقر، از بین بردن دشمنان باقیمانده و در نهایت پس گرفتن مقر را دارید که بهترین استراتژی در اختیار شما است.

از مبارزه مستقیم نترسید

نیروهای شما از جمله کریپرها شاید نیروهایی قوی باشند و دشمن را نابود کنند، اما هیچ نیرویی قوی‌تر از شما در این بازی وجود ندارد! ضربه شمشیر شما بسیار قوی بوده و دشمنان زیادی را به راحتی از مسیر خارج می‌کند. از سوی دیگر درگیری شما باعث شده نیروهایتان فرصت و فضای بیشتری برای حمله به مواضع دشمن داشته باشند. اما به خاطر داشته باشید در صورت دریافت ضربات متوالی، می‌توانید از مبارزه فاصله گرفته و سلامت خود را از نو به دست آورید. فراموش نکنید که طی فرار خود ممکن است راهی برای پرت کردن حواس دشمن و سقوط آن‌ها در مذاب نیز بیابید!

از تنظیمات پیشرفته بنر استفاده کنید

تنظیمات ساده بنر شما، نیروهایتان را به یک باره در یک قسمت متمرکز می‌کنند که استراتژی چندان جالبی نیست! در نتیجه بهتر است از تنظیمات پیشرفته بنر خود استفاده کرده و نیروهای خود را تقسیم کنید. همانطور که از نام تنظیمات پیشرفته مشخص است، شما کنترل بیشتری بر نیروهای خود داشته و بدون شک با استفاده از این روش درصد شکست خود را کاهش می‌دهید.

تنظیمات خود را بررسی کنید

شما زمانی که برای اولین مرتبه بازی ماینکرفت لجندز را بازگشایی می‌کنید، تنظیمات شما در حالت Hold قرار دارند. این تنظیمات به این معنی بوده که شما برای ساخت و ساز باید دکمه ساخت را نگه دارید که در طولانی مدت برای بسیاری آزار دهنده می‌شود. به عبارت دیگر رویه ساخت و ساز را سخت‌تر و کندتر می‌کند. در نتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر چیز به تنظیمات بازی سر زده و آن‌ها را برای خود شخصی سازی کنید.

از ساخت چاه امتناع نکنید

شما در همان تجربیات اول خود، ساخت چاه را در ماینکرفت لجندز یاد می‌گیرید. چاه‌ها در این بازی مکان‌های عالی برای استراحت هستند، اما استفاده مهم‌تر آن‌ها، استفاده به عنوان مکان سفر سریع یا همان Fast Travel است. در نتیجه شما می‌توانید در جای جای نقشه چاه ساخته تا به سرعت به نیروهای خود کمک رسانی کنید. فراموش نکنید که شما می‌توانید از روستاهای آزاد شده نیز به عنوان مکان سفر سریع نیز استفاده کنید.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، آموزش بازی ماینکرفت لجندز هر قدر کامل، هنوز کافی نیست. با این وجود ما تلاش کردیم برخی از مهم‌ترین نکات برای لذت بردن و افزایش درصد برد در این بازی را در اختیار شما قرار دهیم. نظر شما درباره آموزش بازی ماینکرفت لجندز و به طور کلی این عنوان جذاب چیست؟ در انتظار نظرات، تجربیات و البته آموزش‌های شما از آن هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments