اسپین آف جدید Minecraft

هر آنچه از اسپین آف جدید Minecraft می‌دانیم

افسانه‌ها!

استودیو موجانگ (Mojang) در رویداد اخیر ایکس باکس در ماه ژوئن ۲۰۲۲ از اسپین آف جدید Minecraft با نام Legends رونمایی کرد.

بازی محبوب Minecraft در سال ۲۰۰۹ به صورت نسخه آلفا برای رایانه‌های شخصی عرضه شد و پس از به روز رسانی‌های متعددی که دریافت کرد سرانجام در سال ۲۰۱۱ نسخه اصلی و نهایی آن عرضه شد و تبدیل به یکی از پرطرفدار‌ترین بازی‌های فکری شد. این بازی توسط استودیو موجانگ توسعه یافته و نسخه‌های مختلفی از آن برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی٬ ایکس باکس، پلی استیشن و گوشی‌های موبایل عرضه شده است.

در بازی Minecraft هدف خاصی دنبال نمی‌شود و بازیکن در دنیای آن کاملا آزاد است. بازی به صورت پیش فرض اول شخص طراحی شده و دنیای بازی از مکعب‌هایی با جنس‌های مختلف که هر کدام نمایانگر یک ماده به‌خصوص (تنه درخت، خاک، سنگ، گدازه و آب) هستند ساخته شده است. گیم پلی بازی بیشتر بر پایه ساخت و ساز است و بازیکن باید با جمع آوری این مکعب‌ها سازه مد نظر خود را بسازد. نگران تمام شدن منابع در این بازی نباشید زیرا بازی تقریبا نامحدود است و به اندازه‌ای که تلاش کنید به منابع بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید. در بازی شما اکوسیستم‌های مختلفی پیدا خواهید کرد ممکن است به صحرایی بی آب و علف بر بخورید یا در جنگل انبوه پرسه بزنید، حتی ممکن است در کوهستان به مناطق برفی بر بخورید و در راه خود شاهد گدازه‌های آتشفشان و رود و دریا باشید.

هر شبانه روز در بازی ۴۰ دقیقه طول می‌کشد (۲۰ دقیقه روز و ۲۰ دقیقه شب). البته شما در جهان بازی تنها نیستید و حیوانات، روستاییان و حتی دشمنانی ممکن است به سراغ شما بیایند. دشمنان بازی شامل عنکبوت‌ها، زامبی‌ها و اسکلت‌ها هستند که بیشتر در تاریکی فعال می‌شوند. در نسخه پایه بازی دو حالت مختلف برای تجربه بازی وجود دارد؛ حالت Survival که همانطور که از نامش مشخص است بازیکن باید با مدیریت منابع خود برای زنده ماندن تلاش کند. حالت بعدی Creative نام دارد که در آن منابع شما نامحدود است و برای راحتی بیشتر شما می‌توانید به هر کجا که می‌خواهید آزادانه پرواز کنید. اگر این‌ها برای شما زیادی آسان است پس باید به سراغ حالت سوم بازی که Hardcore نام دارد بروید تا حسابی به چالش کشیده شوید.

این بازی بیشتر بر خلاقیت تمرکز دارد و می‌خواهد بازیکن با گشت و گذار در محیط بازی و جمع آوری منابع هر آنچه در سر دارد را پیاده سازی کند و دنیای رویایی خود را بسازد. شما می‌توانید با دوستانتان هم به تجربه این عنوان زیبا بپردازید البته ممکن است پس از مدتی بازی برای شما تکراری شود و اینجاست که محتوا‌ اضافه وارد میدان می‌شود! تاکنون شاهد عرضه تعداد زیادی از این قبیل اسپین آف‌ها برای Minecraft بوده‌ایم. در رویداد اخیر مایکروسافت (Microsoft) شاهد رونمایی از اسپین آف جدید Minecraft با نام Legends بودیم که در ادامه به بررسی هر آنچه که از آن می‌دانیم می‌پردازیم.

اسپین آف جدید Minecraft در سبک اکشن استراتژیک توسط استودیو موجانگ معرفی شد. Legends قصد دارد تا شما را به ماجراجویی جدیدی در بیوم‌های مختلف بازی و اور ورلد ببرد. در این ماجراجویی شما باید اقدام به جمع آوری منابع و ساختن بنا‌هایی برای دفاع از خود در برابر حمله دشمنان کنید. شما با دشمنان قدیمی خود مانند اسکلت‌ها علیه فساد ندر متحد می‌شوید و البته دوستانتان هم می‌توانند در این راه به شما ملحق شوند.

در ماه ژوئن ۲۰۲۲ در رویداد ایکس باکس استودیو موجانگ اطلاعات اندکی از اسپین آف جدید Minecraft طی یک پیش نمایش منتشر کرد. از این پیش نمایش کاملا مشخص بود که شما باید مسافت‌ زیادی را با اسب خود در این بازی طی کنید؛ در ادامه تمام اطلاعاتی که تا الان از این عنوان داریم را باهم مرور می‌کنیم.

چه زمانی اسپین آف جدید Minecraft منتشر می‌شود؟

هنوز زمان دقیقی اعلام نشده است اما طبق صحبت‌های استودیو توسعه دهنده احتمالا در سال ۲۰۲۳ شاهد عرضه آن باشیم. ما می‌دانیم که این اسپین آف طی رویداد ۲۰۲۲ ایکس باکس معرفی شد و مایکروسافت اعلام کرد که بازی‌هایی که طی این رویداد معرفی می‌شوند طی ۱۲ ماه آینده عرضه خواهند شد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود به نظر می‌رسد که Minecraft Legends در نیمه اول سال ۲۰۲۳ عرضه شود. وقتی که بازی عرضه شود می‌دانیم که برای رایانه‌ای شخصی، کنسول‌های بازی و البته از طریق سرویس گیم پس در دسترس قرار خواهد گرفت.

در اولین پیش نمایش اسپین آف جدید Minecraft چیز‌های زیادی را شاهد بودیم مانند گیم پلی بازی. هر چند که بخش‌هایی از این تریلر سینماتیک بودند مانند آنچه که قبلا هم موجانگ برای پروژه‌های دیگر Minecraft انجام داده بود. Minecraft Legends داستان متحد شدن اور ورلد علیه تهاجم خوکچه‌های درنده را روایت می‌کند. شما فقط می‌توانید افراد اور ورلد را همراه خود ببرید و به آن‌ها کمک کنید تا از خانه خود دفاع کنند. بر اساس این‌ها دیدن بازیکن سوار بر اسب در جلوی لشکر زامبی‌ها و اسکلت‌ها منطقی به نظر می‌رسد. به نظر می‌رسد دشمنان دیرینه باهم متحد شده‌اند تا خوکچه‌ها را به دنیای خودشان برانند.

گیم پلی اسپین آف جدید Minecraft چگونه است؟

شما در این بازی در مقابل گله خوکچه‌ها برای حفاظت از صلح منطقه می‌جنگید. شما این نبرد‌ها را رهبری خواهید کرد و مرکز تمام آن‌ها خواهید بود و شانه به شانه متحدین خود به مبارزه خواهید پرداخت. اگر توجه کافی کرده باشید اطلاعات کمی از گیم پلی این بازی در پیش نمایش آن مشخص بود. راندن اسب، رهبری متحدین، تکان دادن پرچمی آبی که به نظر می‌رسید شما با آن لشکر خود را را رهبری می‌کنید. از دیگر اطلاعات قابل تشخیص می‌توان به مبارزه لشکر شما با خوکچه‌ها درحالی که در وسط میدان نبرد یک پورتال به چشم می‌خورد اشاره کرد.

مانند Minecraft Dungeons به احتمال زیاد در این اسپین آف هم شاهد گیم پلی ساخت و ساز همیشگی این بازی نخواهیم بود. در Minecraft Legends شما اسب سواری می‌کنید، همراه با متحدین خود به مبارزه می‌پردازید و با شمشیر خود جلوی خوکچه‌های شرور را می‌گیرید.

در یک لایو استریم تهیه کننده اجرایی استودیو موجانگ دنیس رایس (Dennis Ries) گفت همانطور که شما در مناطق باشکوه بازی به گشت و گذار می‌پردازید، می‌توانید منابعی جهت ساخت استحکامات دفاعی جمع آوری کنید. شما می‌توانید نیم نگاهی به این استحکامات در پیش نمایش این بازی بیندازید.

آیا در اسپین آف جدید Minecraft پخش چند نفره و قابلیت کراس پلی وجود دارد؟

بله! در Legends بخش چند نفره رقابتی و co-op وجود دارد، ایکس باکس اعلام کرده که هنوز اطلاعی از نحوه گیم پلی بخش چند نفره نداریم. در بحث کراس پلی هم به احتمال خیلی زیاد حداقل این امکان بین رایانه‌های شخصی و ایکس باکس وجود خواهد داشت. از آنجایی که موجانگ بالاخره قابلیت کراس پلی بین رایانه‌های شخصی و کنسول‌های بازی را اضافه کرده، احتمال زیاد شاهد این اتفاق در Legends هم باشیم.

چه تیمی مشغول توسعه Minecraft Legends است؟

مشخص شده است که استودیو موجانگ خودش مشغول توسعه این عنوان نیست و اسپین آف مورد انتظار توسط استودیو بلک برد اینتراکتیو (Blackbird Interactive) توسعه می‌یابد. استودیو که بازی تحسین شده Hardspace: Shipbreaker را در کارنامه خود دارد و همچنین مشغول کار بر روی بازی استراتژیک بی درنگ Crossfire: Legion است.

موجانگ گفته که استودیو بلک برد اینتراکتیو یک تیم کامل را اختصاص به پروژه Minecraft Legends داده است و این طور که به نظر می‌رسد پروژه در دست افراد مجربی قرار دارد.

نظرات خود را در رابطه با اسپین آف جدید Minecraft با ما به اشتراک بگذارید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا